[HUN] Pzh 2000 HU

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 284
37 224
113
Nem kell egy eszköznek mindent is tudnia. Lásd battlecarrier concepcio, tobbtornyos harckocsik.
Ugyancsak ukrán példa alapján az ukránok a nagy értékű önjáró lovegeket folyamatosan kis csapat lövéssel, dronzavaroval, manpadsal kísérgetik.
Szerintem még jobb megoldás is, ha megy az uteggel X számú gidran, esetleg egy légvédelmi tornyos is akár, és amíg a pzh dolgozik, vigyáznak rá, mint hogy oldja meg a pzh magának.
Több szem többet lát.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 728
4 116
113
Ha egy baromi nagy drón raj támad, akkor úgy is tök mindegy! Minden rendszer túlterhelhető, de az erre dedikált alakulatoknak van a legnagyobb esélye, hogy csökkentsék a veszteségeinket. Háborúban már pedig lesz veszteség - ez egy ilyen műfaj.
Ha minden alakulat minden egysége drónokkal fog hadakozni, akkor az ellenség már célt ért, mert az alapfeladatukat nem tudják ellátni. Apróbb drónok ellen radar nélkül, amúgy is esélytelen a felderítés az meg végkép kizárt hogy minden járgányon radar legyen.
Szia,

Szerintem pont a PZH eseteben idealis a helyzet a legvedelmi geppuskahoz.
Ha jol ertem, akkor a csapatban van egy "mindenes", akinek egyreszt a bemalhazasban kell segitenie, masreszt a "felautomata" tolto hibaja eseten rajta mulik, hogy nem lesz harckeptelen a jarmu. Tehat amikor epp nem kell pakolni es nem romlott el a tolto, akkor raer arra, hogy kezelje a legvedelmi geppuskat.

Sot, szerintem praktikus lenne tobb legvedelmi geppuskat ratenni. Amiket az ido 99%-ban senki sem kezel, de akkor, amikor epp az ellenseg megprobalja tulterhelni a dronelharito kepesseget, akkor duplazni vagy triplazni lehet a tuzerot (nyilvan abban a par percben az alaprendeltetest felfuggesztve).

A dedikalt legvedelmi jarmu hatranya, hogy a teljes uteget kell oltalmaznia, es egy 100 m tavolsagban levo celra zuhano dront/raketat eltalalni sokkal-sokkal nehezebb, mint egy konkretan ora zuhano dront/raketat eltalalni, arrol nem is beszelve, hogy utegenkent hany cso van dedikalt legvedelmi jarmuvon, es hany lehet az uteg osszes PZH-jan egyutt.

Nyilvan ezzel egyutt szukseg van a dedikalt legvedelmi jarmure is, mert annak jobbak a felderito kepessegei, de az adatokat at adhatja a PZH legvedelmi geppuskajanak (ha azon van egy viszonylag egyszeru kamera, azzal a nagyjabol bemert cel pontositasa mar konnyen mehet).

Illetve a masik otletem (persze konnyen lehet, hogy mar reg mindenki igy csinalja), hogy legyen "dronvadasz" loszer a PZH-hoz. Ez semmi mas, mint egy idozitogyujtoval ellatott normal repesz-rombolo loszer, ami sok minden masra is alkalmas, de tobbek kozott kis tavolsagra (akar 100 m-re) is be lehet allitani a robbanasat, igy szep nagy teruletet ki tud takaritani az egen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 192
113
Nem kell egy eszköznek mindent is tudnia. Lásd battlecarrier concepcio, tobbtornyos harckocsik.
Ugyancsak ukrán példa alapján az ukránok a nagy értékű önjáró lovegeket folyamatosan kis csapat lövéssel, dronzavaroval, manpadsal kísérgetik.
Szerintem még jobb megoldás is, ha megy az uteggel X számú gidran, esetleg egy légvédelmi tornyos is akár, és amíg a pzh dolgozik, vigyáznak rá, mint hogy oldja meg a pzh magának.
Hol irtam olyat,hogy nem kell?De kell,az is.IS.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 327
55 752
113

ozymandias


Szép vagy csúnya hegesztés?
298330164-733025348051445-7017563057873096828-n.jpg




Erős közepes,viszont nem gépi.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and dudi

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Szia,

Szerintem pont a PZH eseteben idealis a helyzet a legvedelmi geppuskahoz.
Ha jol ertem, akkor a csapatban van egy "mindenes", akinek egyreszt a bemalhazasban kell segitenie, masreszt a "felautomata" tolto hibaja eseten rajta mulik, hogy nem lesz harckeptelen a jarmu. Tehat amikor epp nem kell pakolni es nem romlott el a tolto, akkor raer arra, hogy kezelje a legvedelmi geppuskat.

Sot, szerintem praktikus lenne tobb legvedelmi geppuskat ratenni. Amiket az ido 99%-ban senki sem kezel, de akkor, amikor epp az ellenseg megprobalja tulterhelni a dronelharito kepesseget, akkor duplazni vagy triplazni lehet a tuzerot (nyilvan abban a par percben az alaprendeltetest felfuggesztve).

A dedikalt legvedelmi jarmu hatranya, hogy a teljes uteget kell oltalmaznia, es egy 100 m tavolsagban levo celra zuhano dront/raketat eltalalni sokkal-sokkal nehezebb, mint egy konkretan ora zuhano dront/raketat eltalalni, arrol nem is beszelve, hogy utegenkent hany cso van dedikalt legvedelmi jarmuvon, es hany lehet az uteg osszes PZH-jan egyutt.

Nyilvan ezzel egyutt szukseg van a dedikalt legvedelmi jarmure is, mert annak jobbak a felderito kepessegei, de az adatokat at adhatja a PZH legvedelmi geppuskajanak (ha azon van egy viszonylag egyszeru kamera, azzal a nagyjabol bemert cel pontositasa mar konnyen mehet).

Illetve a masik otletem (persze konnyen lehet, hogy mar reg mindenki igy csinalja), hogy legyen "dronvadasz" loszer a PZH-hoz. Ez semmi mas, mint egy idozitogyujtoval ellatott normal repesz-rombolo loszer, ami sok minden masra is alkalmas, de tobbek kozott kis tavolsagra (akar 100 m-re) is be lehet allitani a robbanasat, igy szep nagy teruletet ki tud takaritani az egen.

Szia!

Ezt lehetne még egyszer, ha kérhetem! Melyik legénységi tagnak nincs munkája, csak vész esetére van betéve a PZH-ba? Erről lemaradtam.
És a többi sem világos. Ha van egy drónvadász lőszer... Meg 3 légvédelmi állás... Most az elképzelés az, hogy az ágyúval lőnek egy drón raj ellen vagy a három géppityuval? Nem látom magam előtt, hogy ki kezeli légi támadás esetén az ágyút és ki a "tető fegyvereket".
 
  • Tetszik
Reactions: bel

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 529
93 834
113
A tegnapi PzH-2000 éleslövészet történelmi pillanat a magyar tüzérség számára. Az eseményen végrehajtott második tűzfeladatot teljes hosszában láthatjátok


 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 192
113
Értem én, de meglátásom szerint az rcws a pzhra elég hátul kullog, ha egyeltalan - legalább meg kell nézni az extra tomegy, energiaigény, méret korlátait.
És még sokba is kerül.De ennek ellenére úgy gondolom,hogy szükséges.Sőt,a Leokra is egy komolyabb rcws szükséges.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 084
38 483
113
És még sokba is kerül.De ennek ellenére úgy gondolom,hogy szükséges.Sőt,a Leokra is egy komolyabb rcws szükséges.
deFNder miért nem jó? Milyen az ennél "komolyabb"?

Amúgy azért sem alkalmasak az RCWS-ek drón vadászatra mert radar hiányában a kisebbeket egyszerűen nem fogják észre venni. Egy harcjárműből amúgy is rossza kilátás...
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and arcas

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 340
20 791
113
A tegnapi PzH-2000 éleslövészet történelmi pillanat a magyar tüzérség számára. Az eseményen végrehajtott második tűzfeladatot teljes hosszában láthatjátok


Asszondja, hogy már nem érhető el.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 192
113
deFNder miért nem jó? Milyen az ennél "komolyabb"?

Amúgy azért sem alkalmasak az RCWS-ek drón vadászatra mert radar hiányában a kisebbeket egyszerűen nem fogják észre venni. Egy harcjárműből amúgy is rossza kilátás...
Dedikált csapatlégvédelmi jármű is kell hozzá,ami taclinken leosztja a célokat,és megadja a célkoordinátákat.A többi már meg radar nélküli rcws-nek is.
És nem csak dronvédelemre kéne.Sőt,Leo esetén kifejezetten csak másodlagos funkció.Területlefogásra,fedezőtűz adására is kell(ene).
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 084
38 483
113
Dedikált csapatlégvédelmi jármű is kell hozzá,ami taclinken leosztja a célokat,és megadja a célkoordinátákat.A többi már meg radar nélküli rcws-nek is.
Mindenki tegye ami a dologa: csapat légvédelem harcol a drónok ellen a PZH meg tűztámogat - nem kell mindenkinek mindennel foglalkozni!
A 24 PZH mellé beférne simán 6 Skyranger: mindegyik 8 löveges üteget kísérheti 2 légvédelmis...

És nem csak dronvédelemre kéne.Sőt,Leo esetén kifejezetten csak másodlagos funkció.Területlefogásra,fedezőtűz adására is kell(ene).
De Leopard 2A7-esen lesz RCWS - konkrétan a deFNDer lesz....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 626
113
Dedikált csapatlégvédelmi jármű is kell hozzá,ami taclinken leosztja a célokat,és megadja a célkoordinátákat.A többi már meg radar nélküli rcws-nek is.
És nem csak dronvédelemre kéne.Sőt,Leo esetén kifejezetten csak másodlagos funkció.Területlefogásra,fedezőtűz adására is kell(ene).
Drón koordinátáját te rcws-nek nem adsz taclinken. De mást se. Ezek optikai azonosítással működő eszközök.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 740
113
És még sokba is kerül.De ennek ellenére úgy gondolom,hogy szükséges.Sőt,a Leokra is egy komolyabb rcws szükséges.
Nem fogunk ebben egyet érteni, úgy érzem
A pénz még talán a legkisebb dolog, elég drága önmagában a pzh, ha lenne értelme, akkor az már nem lenne tétel szvsz.
Leora meg.. komolyabbat semmiképp szerintem, mert ki fogja kezelni? Mindenkinek dolga van. Valami egyszerűbbet, hogy ne kelljen kidugni a fejet, ha valamiért kell az extra géppuska, de ne többet szerintem.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 084
38 483
113
Nem fogunk ebben egyet érteni, úgy érzem
A pénz még talán a legkisebb dolog, elég drága önmagában a pzh, ha lenne értelme, akkor az már nem lenne tétel szvsz.
Leora meg.. komolyabbat semmiképp szerintem, mert ki fogja kezelni? Mindenkinek dolga van. Valami egyszerűbbet, hogy ne kelljen kidugni a fejet, ha valamiért kell az extra géppuska, de ne többet szerintem.
Valaki mondja már meg milyen a "komolyabb" meg "egyszerűbb" RCWS!
Szinte mindegyik ugyanazt tudja - minimális az eltérés képességben!

Leon meg lesz RCWS - a típusa is ismert már...

Kell RCWS az "első vonalas" járművekre és lesz is, csak drónok ellen korlátozottan használhatóak.
PZH-n sem lenne rossz, de nem létszükséglet - jelen állás szerinte nem lesz rajtuk.

Manuálisan oldják meg.

https://i.postimg.cc/W1017c6R/pzhmg.png