[HUN] Rába Magyar Vagon- és Gépgyár / Rába Járműipari Holding Nyrt.

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Átalakították a home lapot de itt elérhető a magazin

Tekerj az aljára. Egyből az új vezérigazgatóval készült interjúval indul:
“- A Rábának van elfogadott stratégiája a következő évekre. Készítenek újat?
– A hangsúlyok kissé máshová kerülnek. Az eddigi, jól működő stabilizációs stratégiára építve most egy alapvetően modernizációs stratégiát fogunk kidolgozni. Ennek közép- pontjában a termelőeszközök, az ingatlanok
és a technológiáknak modernizációja, a hatékonyság növelése, a felesleges ingat- lanvagyon hasznosítása és nemzetközi technológiai partnerek bevonása áll.
– Kik lehetnek ilyen partnerek?
– Elsősorban a jelenlegi jelentős vevők. Előnyös, hogy több nagynevű partnere is van a Rábának, amelyekkel az együttmű- ködés hosszú évek óta rendkívül szoros.”

Én ebbe nem látok bele MAN gyártást, inkább piaci pozíció megerősítését, további modern gépek beszertését, ami nekem csak azért fura mert ezekre eddig is rengeteget költöttek. Sárváron és Győrön is nagy korszerűsítések voltak.
Ami nekem feltűnt még, hogy a lehetséges akkvíciók eddig a kommunikáció része volt, de ez most eltűnt.
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
267
243
43
Átalakították a home lapot de itt elérhető a magazin

Tekerj az aljára. Egyből az új vezérigazgatóval készült interjúval indul:
“- A Rábának van elfogadott stratégiája a következő évekre. Készítenek újat?
– A hangsúlyok kissé máshová kerülnek. Az eddigi, jól működő stabilizációs stratégiára építve most egy alapvetően modernizációs stratégiát fogunk kidolgozni. Ennek közép- pontjában a termelőeszközök, az ingatlanok
és a technológiáknak modernizációja, a hatékonyság növelése, a felesleges ingat- lanvagyon hasznosítása és nemzetközi technológiai partnerek bevonása áll.
– Kik lehetnek ilyen partnerek?
– Elsősorban a jelenlegi jelentős vevők. Előnyös, hogy több nagynevű partnere is van a Rábának, amelyekkel az együttmű- ködés hosszú évek óta rendkívül szoros.”

Én ebbe nem látok bele MAN gyártást, inkább piaci pozíció megerősítését, további modern gépek beszertését, ami nekem csak azért fura mert ezekre eddig is rengeteget költöttek. Sárváron és Győrön is nagy korszerűsítések voltak.
Ami nekem feltűnt még, hogy a lehetséges akkvíciók eddig a kommunikáció része volt, de ez most eltűnt.
Sok minden elkopott a cég terveiben
Mintha leépültek volna vagy épülnek.
Lehet hogy visszasírják majd Pintért ?))

Rengeteg neves partnere van a Rábának
Akár a MAN is belelátható.
Ami kuncogásra okot adó, hogy 9 éve akarnak talpra állni ….?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Sok minden elkopott a cég terveiben
Mintha leépültek volna vagy épülnek.
Lehet hogy visszasírják majd Pintért ?))

Rengeteg neves partnere van a Rábának
Akár a MAN is belelátható.
Ami kuncogásra okot adó, hogy 9 éve akarnak talpra állni ….?
Azért szeretném tisztázni, hogy az öttven évvel előttünk járó fejlett országok fejlett teherautóiban Svédországtól a nagyon fejlett nyugatig használnak Rába tengelyeket.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 059
30 532
113
"A vezérigazgató szerint túl van gondolva, értékelve a Rába
2-3 év kell neki mire versenyképes céget farag belőle.
Szóval van jövőkép de a Pintérkorszak nem tett jót a cégnek."

Portfólió fórumon találtam ezt a hsz-t
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 059
30 532
113
"A vezérigazgató szerint túl van gondolva, értékelve a Rába
2-3 év kell neki mire versenyképes céget farag belőle.
Szóval van jövőkép de a Pintérkorszak nem tett jót a cégnek."

Portfólió fórumon találtam ezt a hsz-t
" közgyűlésen a menedzsment által elmondott ingatlan értékesítést (info forrás: pancser láma kolléga), illetve a vezérigazgató által nyilatkozott technológia váltást jelentő beruházásról valamit.
Ezekről beszéltek úgy általában, de semmi konkrét nem történt még.
A védelmi iparban betöltött szerep növelése témában - amit ezen a fórumon sokan várnak - kevésbé várnék konkrét hírt, az valószínűleg hosszabb táv, vagy a fene sem tudja.
.
Továbbra is tartom
A Rába kommunikáció csapnivaló
A menedzsment (vezér ig.) kiábrándító véleménnyel van a cég jelen állapotáról. "
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
"A vezérigazgató szerint túl van gondolva, értékelve a Rába
2-3 év kell neki mire versenyképes céget farag belőle.
Szóval van jövőkép de a Pintérkorszak nem tett jót a cégnek."

Portfólió fórumon találtam ezt a hsz-t
Szerintem máskor linkeld be, hogy jobban látszódjon a szövegkörnyezet is. Ők vajon ugyanúgy találgatnak mint mi a haditechnikai témákban?
 
  • Tetszik
Reactions: Bálint

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113

A RÁBA Nyrt. rendkívüli tájékoztatása az Igazgatósági tagok részvénytulajdonáról

A RÁBA Járműipari Holding Nyrt. mint kibocsátó a Tpt. előírásainak, illetve a 24/2008. (VIII.15.) PM rendelet 4. sz. melléklete 2.5. pontjának eleget téve közzéteszi, hogy a RÁBA Nyrt. 2021. szeptember 30-i közgyűlésén az Igazgatóság tagjának választott Jakab László és Dr. Szász Károly tulajdonában nincs Rába részvény.

Győr, 2021. október 19.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
171
2 192
93
Pusztán külső szemlélőként egyébként én azt mondom, hogy valószínűleg van egy kis belső harc a döntéshozók közt a Rábával kapcsolatosan. Palkovics és Szijjártó nagyon menteni a karja a céget, olyannyira, hogy mindketten elég részletes terveket készítettek arról, hogy milyen hadiipari tevékenységgel rántják ki a gödörből (két teljesen eltérő projekt), azt tapasztalom viszont, hogy Maróthék finoman szólva is sokkal szkeptikusabban állnak a dologhoz. Azt nem tudom, mi pontosan a nézeteltérés oka vagy hogy melyikük akarata érvényesül majd.

Más: nem akarom elkiabálni, de célegyenesben van az újabb Gestamen-cikk, megvan a prospektus is. Ha jóváhagyják, nyilvánosan elérhető lesz pdf-ben.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Palkovics és Szijjártó nagyon menteni a karja a céget, olyannyira, hogy mindketten elég részletes terveket készítettek arról, hogy milyen hadiipari tevékenységgel rántják ki a gödörből (két teljesen eltérő projekt), azt tapasztalom viszont, hogy Maróthék finoman szólva is sokkal szkeptikusabban állnak a dologhoz. Azt nem tudom, mi pontosan a nézeteltérés oka vagy hogy melyikük akarata érvényesül majd.
Véleményem szerint Palkovicsék "csak" munkát akarnak adni a cégnek,...Maróth pedig minőséget akar látni (nem csak a termékek tekintetében, hanem az egész "cégfilozófia" terén is)...
 
K

kamm

Guest
Véleményem szerint Palkovicsék "csak" munkát akarnak adni a cégnek,...Maróth pedig minőséget akar látni (nem csak a termékek tekintetében, hanem az egész "cégfilozófia" terén is)...
Jo, de ahhoz nem elég a mgmt váltás, megrendelés is kell, amíg átalakítják. Nem feltétlenül kell HX3 licenszelni ehhez, de valami kevésbé bonyolulttal etetni addig, amíg lezajlik minden és feljön a minőség.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Pusztán külső szemlélőként egyébként én azt mondom, hogy valószínűleg van egy kis belső harc a döntéshozók közt a Rábával kapcsolatosan. Palkovics és Szijjártó nagyon menteni a karja a céget, olyannyira, hogy mindketten elég részletes terveket készítettek arról, hogy milyen hadiipari tevékenységgel rántják ki a gödörből (két teljesen eltérő projekt), azt tapasztalom viszont, hogy Maróthék finoman szólva is sokkal szkeptikusabban állnak a dologhoz. Azt nem tudom, mi pontosan a nézeteltérés oka vagy hogy melyikük akarata érvényesül majd.

Más: nem akarom elkiabálni, de célegyenesben van az újabb Gestamen-cikk, megvan a prospektus is. Ha jóváhagyják, nyilvánosan elérhető lesz pdf-ben.
Akkor ha jól értem.
Szíjjártó
ST Ingeneering kooperáció (a Broncos cég)

Palkovics
Német harcjármű felújítás

Sztem ez jó hír, ha miniszterek hozzák az ötleteket, de a törzsfőnők átküldi a Maróth szűrőn, Maróth meg a HTKA alapján véleményezi. :cool:

Tehát jöjjenek a szingapúriak, és az A4-Fuchs tuningban is benne vagyok!!!