[HUN] Rába Magyar Vagon- és Gépgyár / Rába Járműipari Holding Nyrt.

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Egyébként a Rábának van eszköze arra, hogy az NMS meg a Gidrán futóművét legyártsa licenszbe ?
Vastagon belefér(ne). A török vasak gyártásáról előzetesen egynelőre ennyit (2021 júliusi cikk/nyilatkozat):

"...the vehicles exported to Hungary by Nurol Makina were produced with a joint production model..."

Ambassador Matis conveyed the information about the joint production as follows: “By concluding an agreement, we have supplied a significant number of vehicles from Nurol Makina. We also relocated some parts of their production to Hungary. So the vehicles are produced here, but we finish them there [in Hungary] and combine them using various techniques.

https://www.savunmahaber.com/en/hun...akina-produced-with-a-joint-production-model/
 
T

Törölt tag 008

Guest
Vagy tudok jobbat a Rábának :Altay test, Dél-Kóreai motorral (ha már ez a nagy barátkozás), Rheinmetall 130-as toronnyal...!Nem győznék gyártani úgy venné mindenki...!
Azt a Doosant inkább tartsák meg. Majd ha lesz vele még 5 év tapasztalat, addig inkább ne mi fizessük a tanulópénzt.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 037
113
Győr lehet a hadiipar új központja

Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos egy csütörtöki konferencián elmondta: a kormány újjáépíti a magyar hadiipart és nagyon komolyan számol Győrrel a fejlesztési program kapcsán.

Első körben a magyar állam bevonta a Rábát a hadiipari holdingba és keresik a stratégiai irányt, hogy lehet a céget bekapcsolni az európai hadiipar vérkeringésébe, ami majd magával hozhat egyéb beruházásokat is a városba.

Hmmm.

Pár hónapja nem azt mondta Maróth, hogy nem számolnak a rábával?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Hmmm.

Pár hónapja nem azt mondta Maróth, hogy nem számolnak a rábával?
Hát, picit rosszul emlékszel.

"a győri Rába jövőjével kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy a nagy múltú állami cég igen komoly átszervezésen megy keresztül.
– Fontos, hogy ez az átalakulás végbemenjen, mert a cég jelen állapotában alkalmatlan arra, hogy az új magyar hadiparban partnerként tudjon beszállni"

szögezte le Maróth
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 037
113
Hat, par honap alatt sok mindent atalakitottak ott, ne feledjuk.



Ez a masik, szerintem azt valamelyik a tavaly december koruli nagyinterjuban mondta...?

Nem tudom megnyitni, de valaki szerintem berakta akkor ide, mert emlékszem a cikkre.
Legalábbis a hangvétele az volt, hogy Maróth nem nagyon akar a rábára bízni semmit.

GL asszem azt fejtette ki, az inkább Szíjjártó meg Palkovics "biznisze".

Hogy 9 hó alatt ennyit változott a dolog, számomra meglepő.
Kb annyira mint Maróth akkori rába lehúzó nyilatkozata. Mégiscsak állami cég.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113

Nem tudom megnyitni, de valaki szerintem berakta akkor ide, mert emlékszem a cikkre.
Legalábbis a hangvétele az volt, hogy Maróth nem nagyon akar a rábára bízni semmit.

GL asszem azt fejtette ki, az inkább Szíjjártó meg Palkovics "biznisze".

Hogy 9 hó alatt ennyit változott a dolog, számomra meglepő.
Kb annyira mint Maróth akkori rába lehúzó nyilatkozata. Mégiscsak állami cég.
Lehet, hogy Palkó és Szíjjártó nyert a faszméregetési versenyen...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Legutobb valaki beidezte a MAN-terveket regebbrol = @Terminator esetleg megvan a link? ;) -, talan szep csendben csak alakul az a HX3-gyartas/osszeszereles is a fu alatt...
Ha nem valamelyik RM jelentésben volt, akkor valószínűleg nem én voltam. Talán valaki más emlékszik és megtalálja...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113

Nem tudom megnyitni, de valaki szerintem berakta akkor ide, mert emlékszem a cikkre.
Legalábbis a hangvétele az volt, hogy Maróth nem nagyon akar a rábára bízni semmit.

GL asszem azt fejtette ki, az inkább Szíjjártó meg Palkovics "biznisze".

Hogy 9 hó alatt ennyit változott a dolog, számomra meglepő.
Kb annyira mint Maróth akkori rába lehúzó nyilatkozata. Mégiscsak állami cég.
Portfolio: A külügyminisztérium tárgyal a szingapúri ST-vel és a Rábával egy harcjármű magyarországi gyártásáról is, mit lehet tudni ennek a tárgyalásnak az állapotáról? Mennyiben üti ezt a projektet a Rheinmetall-lal közösen induló kerekes harcjármű-fejlesztési megállapodás?

Maróth Gáspár: A Rába létezése vagy nem létezése egy hosszú évtizedek óta húzódó kérdés a mindenkori magyar kormányok számára. Nehéz szembesülni azzal, hogy mi lett mára ebből a nagymúltú vállalatból, köszönhetően a meggondolatlanul végrehajtott privatizációknak, illetve menedzsmenti problémáknak.

A szingapúri együttműködés az én tudomásom szerint beleillik a Rába piaci profiljába és én csak szurkolhatok nekik, hogy találják meg a vállalat pozícióját a nemzetközi piacon.

Az én véleményem az, hogy amíg a Rábában strukturális változások nem történnek; képességeiben, felszereltségében, ipari kultúrájában és mentalitásában, addig a cég a világpiaci hadiipari gyártásra alkalmatlan.

Nem tisztem foglalkozni az ott lévő kapacitásokkal, a probléma sokkal mélyebb a Rábában, amit az államot képviselő, erre hivatott embereknek kell rendezni. Szurkolok nekik és remélem, hogy a jövőben le tudunk ülni egy asztalhoz beszélni a cég jövőjéről.


Nem utasította el a Rába részvételét a hadiiparban, de feltételekhez kötötte. Nos, azóta teljes menedzsment váltás volt.

Lehet, hogy Palkó és Szíjjártó nyert a faszméregetési versenyen...
Nah, most ők nem Maróthal, hanem egymással versenyeztek.

Szíjjártó - Szingapuri vonal.
Palkovics - német harcjármű felújítás

Ma Maróth német együttműködésről beszélt a Rába kapcsán.

Saját véleményem a részletek teljes ismeretének hiányában. Jobb lett volna a Szingapuri bizniszt elhozni. Több lábon allt volna a magyar hadiipar és Szingapúrnál jobb ázsiai partnert nehéz elképzelni. (Korea, Japán talán hasonló) Ez a cég sikerrel kapcsolódhatna több ponton is a magyar haderőfejlesztéshez.