• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Valami kompromisszumot kell kötni ha csak "51 tonnád van"... :)

Igen, de nem lineárisan kell lecsökkenteni az igényeket. Meg kell nézni, hogy milyen elképzelés mentén lehet egy jó kompromisszumot megalkotni. Csak egy példa... A 65-70 tonnából minimum lejön 10 tonna spórolás azzal, hogy kisebb a torony és nem kell anyagot önteni az alváznál az alátámasztásába. És ha átértékeljük, hogy egy távirányított torony esetén kell-e páncélból 1000+ mm védelem, akkor egy lehetséges új tervezési szabály, hogy az is legyen csak 700+.
Nagyon óvatosan nyúlnék az "városi harcra" mantrázott oldalsó páncélhoz és az akna elleni alsó páncélhoz. De szerintem egy Leopárd2A6 környéki szintet ki lehetne hozni 50 tonnából, ha hajlandóak szakítani az eddigi konstrukció cölöpjeivel és egy teljesen új kaszni első verzióját megalkotni. Magyar katonák nem fognak szeretni, de ezt 1 gyakorlós századdal meg kellene nekik vásárolni, kipróbálni és ha beválik, akkor kukázni fogják a német-francia "gyere velem, én sem megyek sehova" koncepciót és igazából a fő cél az lenne, hogy ez alapján a 70 tonnás alvázra már tényleg egy még komolyabb gépet meg lehetne alkotni.

Nos , főleg az utolsó mondatoddal nem értek egyet , itt közvetlen környezetünkben senki nem rendelt izraeli támadófegyvert

Biztos vagy benne? @Negan t kérdezem, mert én nem értek hozzá, a románoknál van valami apró alkatrész esetleg ilyen alvállalkozók alvállalkozójaként a zsidóknak rakétatüzérséghez, harckocsikhoz, repülőkhöz, esetleg tudnál rövid összefoglalót adni a tervezett csapásmérő drónprogramjukról?
Mondjuk nem fontos ezek, ha ezekben nincs izraeli részesedés, szorult helyzetemben bármilyen kis eredménnyel megelégszem, amit a vlach pásztoroknál el tudtak esetleg érni eddig. Az sem baj, ha nem támadó fegyver, majd ráhazudom, csak hogy Efott ne tudjon megfogni.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 332
113
⁰⁹⁹ⁿⁿ⁹00⁰0òo⁹9ⁿ⁹qq
Igen, de nem lineárisan kell lecsökkenteni az igényeket. Meg kell nézni, hogy milyen elképzelés mentén lehet egy jó kompromisszumot megalkotni. Csak egy példa... A 65-70 tonnából minimum lejön 10 tonna spórolás azzal, hogy kisebb a torony és nem kell anyagot önteni az alváznál az alátámasztásába. És ha átértékeljük, hogy egy távirányított torony esetén kell-e páncélból 1000+ mm védelem, akkor egy lehetséges új tervezési szabály, hogy az is legyen csak 700+.
Nagyon óvatosan nyúlnék az "városi harcra" mantrázott oldalsó páncélhoz és az akna elleni alsó páncélhoz. De szerintem egy Leopárd2A6 környéki szintet ki lehetne hozni 50 tonnából, ha hajlandóak szakítani az eddigi konstrukció cölöpjeivel és egy teljesen új kaszni első verzióját megalkotni. Magyar katonák nem fognak szeretni, de ezt 1 gyakorlós századdal meg kellene nekik vásárolni, kipróbálni és ha beválik, akkor kukázni fogják a német-francia "gyere velem, én sem megyek sehova" koncepciót és igazából a fő cél az lenne, hogy ez alapján a 70 tonnás alvázra már tényleg egy még komolyabb gépet meg lehetne alkotni.



Biztos vagy benne? @Negan t kérdezem, mert én nem értek hozzá, a románoknál van valami apró alkatrész esetleg ilyen alvállalkozók alvállalkozójaként a zsidóknak rakétatüzérséghez, harckocsikhoz, repülőkhöz, esetleg tudnál rövid összefoglalót adni a tervezett csapásmérő drónprogramjukról?
Mondjuk nem fontos ezek, ha ezekben nincs izraeli részesedés, szorult helyzetemben bármilyen kis eredménnyel megelégszem, amit a vlach pásztoroknál el tudtak esetleg érni eddig. Az sem baj, ha nem támadó fegyver, majd ráhazudom, csak hogy Efott ne tudjon megfogni.
Gúnyolodsz ?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Akkor kicsit nagyképű dolog MBT-nek nevezni... :p
Ahhoz legalább szemből bírnia kellene 125mm páncéltörő lövedékeket...
Meliket?Merthogy pl 73ban a T62 sabotja simán átvitte az összes IDF hk frontpáncélját,mégis mindegyik hk nevezhető MBT-nak.....(najó,az Isherman azért mégse-mégis kilőtték vele a T62-t is)
Hát a leopard 1 is annak van csúfolva.
Maga korában az is volt.TAM meg egy Marder alapú MBT,és argi viszonylatban megjelenésekor kb semmi nem volt a környezetében,ami felért volna vele.
KF51 olyan környezetben,ahol nincs igazán korszerű hk,megfelel az MBT feladatkörnek.E-i környezetben azonban inkább csak a kisérő hk szerepkörnek-a baj vele inkább a várható árcédula.Szerintem annyira meg fogja közeliteni egy korszerű hk árát,hogy nem lesz sikeres.Akinek van pénze,az "rendes" hk-t vesz,akinek meg nincs,az upgradelt régit-vagy kinait.

Igen, de nem lineárisan kell lecsökkenteni az igényeket. Meg kell nézni, hogy milyen elképzelés mentén lehet egy jó kompromisszumot megalkotni. Csak egy példa... A 65-70 tonnából minimum lejön 10 tonna spórolás azzal, hogy kisebb a torony és nem kell anyagot önteni az alváznál az alátámasztásába. És ha átértékeljük, hogy egy távirányított torony esetén kell-e páncélból 1000+ mm védelem, akkor egy lehetséges új tervezési szabály, hogy az is legyen csak 700+.
Nagyon óvatosan nyúlnék az "városi harcra" mantrázott oldalsó páncélhoz és az akna elleni alsó páncélhoz. De szerintem egy Leopárd2A6 környéki szintet ki lehetne hozni 50 tonnából, ha hajlandóak szakítani az eddigi konstrukció cölöpjeivel és egy teljesen új kaszni első verzióját megalkotni. Magyar katonák nem fognak szeretni, de ezt 1 gyakorlós századdal meg kellene nekik vásárolni, kipróbálni és ha beválik, akkor kukázni fogják a német-francia "gyere velem, én sem megyek sehova" koncepciót és igazából a fő cél az lenne, hogy ez alapján a 70 tonnás alvázra már tényleg egy még komolyabb gépet meg lehetne alkotni.



Biztos vagy benne? @Negan t kérdezem, mert én nem értek hozzá, a románoknál van valami apró alkatrész esetleg ilyen alvállalkozók alvállalkozójaként a zsidóknak rakétatüzérséghez, harckocsikhoz, repülőkhöz, esetleg tudnál rövid összefoglalót adni a tervezett csapásmérő drónprogramjukról?
Mondjuk nem fontos ezek, ha ezekben nincs izraeli részesedés, szorult helyzetemben bármilyen kis eredménnyel megelégszem, amit a vlach pásztoroknál el tudtak esetleg érni eddig. Az sem baj, ha nem támadó fegyver, majd ráhazudom, csak hogy Efott ne tudjon megfogni.
Mi az,hogy támadó fegyver?Ezt sose tudtam megérteni.Nem a fegyver dönti el,hogy támadnak e vele,hanem a felhsználó.
Légvédelmi rakétát pl védőfegyvernek tekintik.Mudzsahedek mégis képessek voltak támadólag felhasználni.Vagy egy páncélos támadóéket kisérő csapatlégvédelmi rendszer minek számit?Hisz támadó hadművelethez használják fel.Egy területvédelmi SAM rendszerrel simán lehet légi fölényt biztositani a támadáshoz.Ugyanakkor egy "támadó fegyvernek" tekintett messzehordó tüzérségi eszköz egy ellenséges támadás elháritására használva átcimkézzük védelmi fegyverré?IPTR-val is lehet támadni.Falkland szigeteken,Libanonban,Irakban,73as háborúban egyaránt használtak pct rakétákat védelmi állások támadására.Perzsák meg RPG-kel felszerelt motorbiciklis páncélvadász osztagokat használtak támadólagos páncélvadászatra (is,meg védelemre is-most akkor au RPG védő,vagy támadófegyver?)
Oláhok különben 2000 körül zsidó segitséggel sokmindent modernizáltak.LAROM egy az APR40ből továbbfejlesztett moduláris sorozatvető,amit a LAR-160 technológiájával korszerűsitettek.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Meliket?Merthogy pl 73ban a T62 sabotja simán átvitte az összes IDF hk frontpáncélját,mégis mindegyik hk nevezhető MBT-nak.....(najó,az Isherman azért mégse-mégis kilőtték vele a T62-t is)

Maga korában az is volt.TAM meg egy Marder alapú MBT,és argi viszonylatban megjelenésekor kb semmi nem volt a környezetében,ami felért volna vele.
KF51 olyan környezetben,ahol nincs igazán korszerű hk,megfelel az MBT feladatkörnek.E-i környezetben azonban inkább csak a kisérő hk szerepkörnek-a baj vele inkább a várható árcédula.Szerintem annyira meg fogja közeliteni egy korszerű hk árát,hogy nem lesz sikeres.Akinek van pénze,az "rendes" hk-t vesz,akinek meg nincs,az upgradelt régit-vagy kinait.


Mi az,hogy támadó fegyver?Ezt sose tudtam megérteni.Nem a fegyver dönti el,hogy támadnak e vele,hanem a felhsználó.
Légvédelmi rakétát pl védőfegyvernek tekintik.Mudzsahedek mégis képessek voltak támadólag felhasználni.Vagy egy páncélos támadóéket kisérő csapatlégvédelmi rendszer minek számit?Hisz támadó hadművelethez használják fel.Egy területvédelmi SAM rendszerrel simán lehet légi fölényt biztositani a támadáshoz.Ugyanakkor egy "támadó fegyvernek" tekintett messzehordó tüzérségi eszköz egy ellenséges támadás elháritására használva átcimkézzük védelmi fegyverré?IPTR-val is lehet támadni.Falkland szigeteken,Libanonban,Irakban,73as háborúban egyaránt használtak pct rakétákat védelmi állások támadására.Perzsák meg RPG-kel felszerelt motorbiciklis páncélvadász osztagokat használtak támadólagos páncélvadászatra (is,meg védelemre is-most akkor au RPG védő,vagy támadófegyver?)
Oláhok különben 2000 körül zsidó segitséggel sokmindent modernizáltak.LAROM egy az APR40ből továbbfejlesztett moduláris sorozatvető,amit a LAR-160 technológiájával korszerűsitettek.
Erre a kérdésre Vlad kolléga tudna érdemleges választ adni, hiszen a törököknek van egyedül közepes és rendes új tervezésű harckocsija! Tehát érdemes őt megkérdezni összehasonlításban mekkora a műszaki különbség és ehhez képest mekkora az árkülönbség a közepes török harckocsi és a rendes altaj harckocsi között?
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Vlad

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Erre a kérdésre Vlad kolléga tudna érdemleges választ adni, hiszen a törököknek van egyedül közepes és rendes új tervezésű harckocsija! Tehát érdemes őt megkérdezni összehasonlításban mekkora a műszaki különbség és ehhez képest mekkora az árkülönbség a közepes török harckocsi és a rendes altaj harckocsi között?
Vagy egy CV70120 ára hogyan viszonyul egy Leo/Abrams/akármi árához?
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Vagy egy CV70120 ára hogyan viszonyul egy Leo/Abrams/akármi árához?
A török talán azért jobb mert a lynx filozófiával készült óccsóbban! összelegózott biztos alkatrészekből. Ezért hoztam ezt fel, na meg hátha Vlad a fnss beépített sale-se és az árazást vagy legalább az arányait megírhatja!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and Negan

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Sejtettem, hogy a Panther nem fog tetszeni mindenkinek. Szerintem kulcskérdés, hogy nálunk történne-e a gyártás. Ha igen, akkor érdemes lenne gondolkodni róla.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 415
113
Sejtettem, hogy a Panther nem fog tetszeni mindenkinek. Szerintem kulcskérdés, hogy nálunk történne-e a gyártás. Ha igen, akkor érdemes lenne gondolkodni róla.
Ahhoz először rendelje meg valaki! Vélhetően van rá érdeklődés, különben nem költött volna rá az RM...
Ha MH-nak kell ez a cucc, akkor nálunk gyártás nem kérdés, hiszen van hozzá egy gyárunk.
Az A4/7V-nek nagyobb valószínűségét látom, mint hogy ezt rendszerbe állítsuk...
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Erre a kérdésre Vlad kolléga tudna érdemleges választ adni, hiszen a törököknek van egyedül közepes és rendes új tervezésű harckocsija! Tehát érdemes őt megkérdezni összehasonlításban mekkora a műszaki különbség és ehhez képest mekkora az árkülönbség a közepes török harckocsi és a rendes altaj harckocsi között?
Mivel a Kaplan MT-t eredetileg az indonéz hadsereg igényeinek megfelelően fejlesztették ki, nem kímélték a költségeket, amíg megfelelt a követelményeknek.
Az első tételrendelést 18 egységre korlátozták, és a pályázat teljes költsége 135 millió dollár volt. Tankonként 7,5 millió dollárba kerül.
 
K

kamm

Guest
Meliket?Merthogy pl 73ban
:cool::cool::cool:

a T62 sabotja simán átvitte az összes IDF hk frontpáncélját,mégis mindegyik hk nevezhető MBT-nak.....(najó,az Isherman azért mégse-mégis kilőtték vele a T62-t is)

Maga korában az is volt.TAM meg egy Marder alapú MBT,és argi viszonylatban megjelenésekor kb semmi nem volt a környezetében,ami felért volna vele.
KF51 olyan környezetben,ahol nincs igazán korszerű hk,megfelel az MBT feladatkörnek.E-i környezetben azonban inkább csak a kisérő hk szerepkörnek-a baj vele inkább a várható árcédula.Szerintem annyira meg fogja közeliteni egy korszerű hk árát,hogy nem lesz sikeres.Akinek van pénze,az "rendes" hk-t vesz,akinek meg nincs,az upgradelt régit-vagy kinait.


Mi az,hogy támadó fegyver?Ezt sose tudtam megérteni.Nem a fegyver dönti el,hogy támadnak e vele,hanem a felhsználó.
Légvédelmi rakétát pl védőfegyvernek tekintik.Mudzsahedek mégis képessek voltak támadólag felhasználni.Vagy egy páncélos támadóéket kisérő csapatlégvédelmi rendszer minek számit?Hisz támadó hadművelethez használják fel.Egy területvédelmi SAM rendszerrel simán lehet légi fölényt biztositani a támadáshoz.Ugyanakkor egy "támadó fegyvernek" tekintett messzehordó tüzérségi eszköz egy ellenséges támadás elháritására használva átcimkézzük védelmi fegyverré?IPTR-val is lehet támadni.Falkland szigeteken,Libanonban,Irakban,73as háborúban egyaránt használtak pct rakétákat védelmi állások támadására.Perzsák meg RPG-kel felszerelt motorbiciklis páncélvadász osztagokat használtak támadólagos páncélvadászatra (is,meg védelemre is-most akkor au RPG védő,vagy támadófegyver?)
Oláhok különben 2000 körül zsidó segitséggel sokmindent modernizáltak.LAROM egy az APR40ből továbbfejlesztett moduláris sorozatvető,amit a LAR-160 technológiájával korszerűsitettek.


the-wolf-of-wall-street-leonardo-di-caprio.gif
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 735
113
Leopard 2 az egyetlen újonnan rendelhető MBT Európában. Mennyire nincs harckocsi gyártó kapacitás azt jól mutatja, hogy ha most rendelsz Leopard 2-öt akkor legkorábban 2026-ra lesz kész vagy még később.
Az hol hangzott el hivatalosan hogy egy új Leopard 2 megrendeléstől minimum 4 év kell a szállításig?
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Az hol hangzott el hivatalosan hogy egy új Leopard 2 megrendeléstől minimum 4 év kell a szállításig?
SilvioD 2621# Nyilván volt valami alapja, hogy írta bár a jelenlegi helyzetben elég optimista vélemény (mondjuk ő alapból nagyon optimista :)): a németek többszáz Leot modernizálnak A7-re + PUMA-t vesznek, mi várunk az A7-re, a csehek lassan beállnak a sorba és várhatóak a szlovákok is.

T101-es azt megkérdezhetem, hogy a htka-tól megy valaki az Eurosatory-ra? Nagyon úgy tűnik, hogy jelentős érdeklődésre tartana számot a kiállítás, de mindenekelőtt a RM stand.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Mivel a Kaplan MT-t eredetileg az indonéz hadsereg igényeinek megfelelően fejlesztették ki, nem kímélték a költségeket, amíg megfelelt a követelményeknek.
Az első tételrendelést 18 egységre korlátozták, és a pályázat teljes költsége 135 millió dollár volt. Tankonként 7,5 millió dollárba kerül.
Köszi és az Altay?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
SilvioD 2621# Nyilván volt valami alapja, hogy írta bár a jelenlegi helyzetben elég optimista vélemény (mondjuk ő alapból nagyon optimista :)): a németek többszáz Leot modernizálnak A7-re + PUMA-t vesznek, mi várunk az A7-re, a csehek lassan beállnak a sorba és várhatóak a szlovákok is.

T101-es azt megkérdezhetem, hogy a htka-tól megy valaki az Eurosatory-ra? Nagyon úgy tűnik, hogy jelentős érdeklődésre tartana számot a kiállítás, de mindenekelőtt a RM stand.
A német - cseh tárgyalások kapcsán olvastam. Cseh oldalról nyilatkozták. Azért is emlékszek rá, mert nekünk 2025 - ig szallitják, tehát elvben 2026-tól csak német kapacitási oldalról van lehetőség folytatni az A7+!Leopard beszerzést.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator and kamm

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Köszi és az Altay?
Az Altay első sorozatgyártási pályázata nem csak 250 Darab Altay egységet tartalmaz. Pályázati feltételekkel 1500 lóerős(hp) tápegységet (Batu) biztosít a tartály számára, T3 pilóta nélküli toronyfejlesztést/gyártást, a kiválósági tartályközpont létrehozását és általános logisztikai támogatási szolgáltatásokat. A pályázat összértéke 4 milliárd dollár. Ha ebből maga is levezethető, felmerülhet az egységköltség.

grdemfy.jpeg
 
  • Tetszik
Reactions: kamm