• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 955
113
Vagy hiába kész az épület idő előtt, hiába szerelik fel gépekkel időre, humán erőforrásban még nem állunk olyan jól, hogy kezdeni lehessen élesben.
Elvileg a kint készülő első gépeken tanulnak be itt is a magyar szakemberek, tehát addigra (2023 júniusa) már jópár kész, átadható magyar Lynxnek kell lennie, hiszen az egész gyártási folyamatot egészen a végleges minőség ellenőrzésig és tesztelésig végig kell venniük a betanulóknak. ;)
Legalább egy darab kész példányt mutogathatnának...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and arcas

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 324
113
  • Vicces
Reactions: fitom

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Nem, a NYERESÉGBŐL!
Ez meg egy politikus. Akinek valaki megmagyarázta, hogy miért akkor lát csak pénzt a RM gyárból.
Az igen komoly hiba, ha valaki azt hisz, hogy az első darabon már nyereséget termel a gyár!
IPA-t bevétel után fizetünk (sajnos). Akkor is kell, ha veszteséges vagy. Mondjuk van néhány csökkentő tétel.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 324
113
IPA-t bevétel után fizetünk (sajnos). Akkor is kell, ha veszteséges vagy. Mondjuk van néhány csökkentő tétel.

Az iparűzési adó milyen jövedelem után fizetendő?​

A helyi iparűzési adó alapja a vállalkozás nettó árbevétele. Ebből az összegből levonjuk (amennyiben vannak) az eladott áruk beszerzési értékét, a közvetített szolgáltatások értékét, az anyagköltséget, az alvállalkozói teljesítések értékét, illetve a kutatások, kísérleti fejlesztések közvetlen költségét. A maradék összeg a járulékos költségek levonása után nem más, mint a vállalkozó tiszta profitja, amit tevékenységével kitermelt – ez után a profit után kell befizetni a százalékos arányban megadott iparűzési adót.

Forrás
 
  • Vicces
Reactions: fitom

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 082
73 599
113

Az iparűzési adó milyen jövedelem után fizetendő?​

A helyi iparűzési adó alapja a vállalkozás nettó árbevétele. Ebből az összegből levonjuk (amennyiben vannak) az eladott áruk beszerzési értékét, a közvetített szolgáltatások értékét, az anyagköltséget, az alvállalkozói teljesítések értékét, illetve a kutatások, kísérleti fejlesztések közvetlen költségét. A maradék összeg a járulékos költségek levonása után nem más, mint a vállalkozó tiszta profitja, amit tevékenységével kitermelt – ez után a profit után kell befizetni a százalékos arányban megadott iparűzési adót.

Forrás
Árbevétele pedig az eladásból lesz a gyárnak. Azaz 2023 első felében már lesz magyar gyártású és átadott Lynx. A nyilatkozatokban az volt, 2023 januárjában lesz kész az első Lynx a magyar gyártóson.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 324
113
Árbevétele pedig az eladásból lesz a gyárnak. Azaz 2023 első felében már lesz magyar gyártású és átadott Lynx. A nyilatkozatokban az volt, 2023 januárjában lesz kész az első Lynx a magyar gyártóson.
Jaja! Mindenki ingyen dolgozik, és az alapanyagokat is ingyen kapják. o_O
Ne menjünk már le dedóba srácok!
A gyárat fel kell szerelni, aminek az amottizációs költségeit évente költségként elszámolják.
A munkaerőt fizetni kell, ha havi 1 Lynx le a sorról, meg ha 4 akkor is!
Egy gyár elindítása kapcsán elég sok időnek kell eltelnie, amíg annyira felpörög a termelés, hogy haszonnal tufnak termelni.
Mivel nem ismerem a RM Hungary megtérülési számait, így nem tudom hány darabot kell havonta legyártani, hogy már profitot termelni, de ha 1 éven belül ezt elérik (22 nyár - 23 nyár intervallum ) akkor az szerintem már szuper lesz.
Mellesleg a iparűzési adó alól, 1-2 évig különben is mentesíteni szokták a cégeket.
A hivatalos menetrend az, hogy idén nyáron elindul a termelés. Ha nem is komplett gépek fognak lejönni a sorról, hanem csak a alkatrészek, akkor is ez meg fog állni.
Gondolom, hogy a RM úgy tervezte meg a szállítást, hogy folyamatos legyen. Azaz ne kelljen a német kontingens után éveket várni az itthon gyártott gépekre.
Neki az nettó veszteség, ha a már felvett embereknek csak bért fizet, de szállítani meg nem tud.
 
  • Vicces
Reactions: fitom

Laikus

Well-Known Member
2021. szeptember 2.
118
528
93
Jaja! Mindenki ingyen dolgozik, és az alapanyagokat is ingyen kapják. o_O
Ne menjünk már le dedóba srácok!
A gyárat fel kell szerelni, aminek az amottizációs költségeit évente költségként elszámolják.
A munkaerőt fizetni kell, ha havi 1 Lynx le a sorról, meg ha 4 akkor is!
Egy gyár elindítása kapcsán elég sok időnek kell eltelnie, amíg annyira felpörög a termelés, hogy haszonnal tufnak termelni.
Mivel nem ismerem a RM Hungary megtérülési számait, így nem tudom hány darabot kell havonta legyártani, hogy már profitot termelni, de ha 1 éven belül ezt elérik (22 nyár - 23 nyár intervallum ) akkor az szerintem már szuper lesz.
Mellesleg a iparűzési adó alól, 1-2 évig különben is mentesíteni szokták a cégeket.
A hivatalos menetrend az, hogy idén nyáron elindul a termelés. Ha nem is komplett gépek fognak lejönni a sorról, hanem csak a alkatrészek, akkor is ez meg fog állni.
Gondolom, hogy a RM úgy tervezte meg a szállítást, hogy folyamatos legyen. Azaz ne kelljen a német kontingens után éveket várni az itthon gyártott gépekre.
Neki az nettó veszteség, ha a már felvett embereknek csak bért fizet, de szállítani meg nem tud.
Én azt a hivatalos menetrendet tudom, hogy idén II. félévben a gépek telepítése és a dolgozók betanítása, 23. januártól termelés.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 324
113
Én azt a hivatalos menetrendet tudom, hogy idén II. félévben a gépek telepítése és a dolgozók betanítása, 23. januártól termelés.
Nem-nem!
Papperger a mostani átadáson mondta, hogy azonnal elkezdik ideszórni a gépeket (a csarnok erre kész van), és a gyártást idén nyáron elkezdik.
A munkások/mérnökök betanítása odakint történik a Németországban készülő zászlóalj Lynx-ein.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 069
27 310
113
Nem-nem!
Papperger a mostani átadáson mondta, hogy azonnal elkezdik ideszórni a gépeket (a csarnok erre kész van), és a gyártást idén nyáron elkezdik.
A munkások/mérnökök betanítása odakint történik a Németországban készülő zászlóalj Lynx-ein.
Ha nyáron hozzák át a gépeket akkor az első hiúzoknak lassan jönniük kell.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 324
113
Ha nyáron hozzák át a gépeket akkor az első hiúzoknak lassan jönniük kell.
Én is erre gondoltam, de szerintem nem áthozott gépek lesznek, hanem újak. Ugyanis a német kapacitásokat is bővíteni kell, nem eshetnek ki komplett csarnokok.
Ugyan abban a csarnokban fogják a PUMA 2nd lot-ot letolni.
Mivel manufakturális gyártás, így csak a sablonokat kell cserélni.
 

Laikus

Well-Known Member
2021. szeptember 2.
118
528
93
Nem-nem!
Papperger a mostani átadáson mondta, hogy azonnal elkezdik ideszórni a gépeket (a csarnok erre kész van), és a gyártást idén nyáron elkezdik.
A munkások/mérnökök betanítása odakint történik a Németországban készülő zászlóalj Lynx-ein.
Változhatott a háború hatására a menetrend. Nem követtem a nyilatkozatokat. Akkor úgy pontosítok, hogy a háború előtti ütemtervet írtam. Én olyantól hallottam személyesen, akinek az a dolga, hogy tudja.
 

Rapesz

Well-Known Member
2021. május 9.
320
1 109
93
Nem-nem!
Papperger a mostani átadáson mondta, hogy azonnal elkezdik ideszórni a gépeket (a csarnok erre kész van), és a gyártást idén nyáron elkezdik.
A munkások/mérnökök betanítása odakint történik a Németországban készülő zászlóalj Lynx-ein.
A csarnok/gyár nincs kész. Ami volt a lapokban, az egy PR jellegű esemény volt. Az épületnek nincs még használatbavételi engedélye, a gyárnak pedig nincs telepengedélye a gyártáshoz. A technológia telepítése megkezdődhet, ami mostantól kb. 3-4 hónap. Aztán beszabályozások és próbaüzem. És eljött az év vége. Gyártás jövő év elején indulhat Zalaegerszegen.

Szerintem. Elnézve a "gyárátadás" fotókat, amelyeken az eseményre összedobott díszvilágításon kívül nincs csarnokvilágítás...
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
A csarnok/gyár nincs kész. Ami volt a lapokban, az egy PR jellegű esemény volt. Az épületnek nincs még használatbavételi engedélye, a gyárnak pedig nincs telepengedélye a gyártáshoz. A technológia telepítése megkezdődhet, ami mostantól kb. 3-4 hónap. Aztán beszabályozások és próbaüzem. És eljött az év vége. Gyártás jövő év elején indulhat Zalaegerszegen.

Szerintem. Elnézve a "gyárátadás" fotókat, amelyeken az eseményre összedobott díszvilágításon kívül nincs csarnokvilágítás...
Szerinted mennyi idő az engedélyek kiadása..??Lesz vagy 10 másodperc
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Szerinted mennyi idő az engedélyek kiadása..??Lesz vagy 10 másodperc

Nem érdekünk, hogy 6-12 hónap kedvéért buheráljunk. Azok az engedélyek nem azért nincsenek kiadva, mert a hivatalok lassúak, hanem mert konkrétan nincsenek meg a feltételek. (És bármennyire is szeretne a közönség erre a fórumra naponta egy szenzációs hírt a Zrínyiről, ez még mindig az a kategória, hogy a németeknek leesik az álla, őket nem ilyen határidőkhöz szoktatták Romániában meg Csehországban. Otthon álmodnának ilyenről, ha lenne igény mostanában ott új hadiüzem átadására.)