• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 116
113
Úgy emlékszem azt mondta Maróth, hogy boxer alapokon történik a fejlesztés.
Letolt gatyával? :rolleyes: Itten mán mindenki modta, nem boxer...a lap.
Puli. Sot, pumi, baszki, az a kedvenc leghulyebb kutyanevem. :D
Vazz! Mudiiiii!:D
Azt mondtad motivált! :hadonaszos::rolleyes:
Akkor merjünk nagyot álmodni!

Viccet félretéve. Valódi szövetségesek kellenek, nem Nato tagok, hanem olyanok akik kölcsönösen elmennek egymásért a falig, esetleg azon túl is picit, és akkor semmi sem lehetetlen. Amiket leírtál emlékeztet egy Közel-Keleti országra aki több népesebb és nagyobb országgal is megküzdött egyszerre. Ehhez amiket elmondtál még bátorság kell (nem vakmerőségre gondoltam).
Törökország!!?:p A
Google-ben kerestem rá, hogy "Maróth boxer" és az elsők között dobta fel a cikket. Onnan meg lehet nyitni a teljes írást.
Szerintem is a lynx a logikus.
Hmmm. Publikus a kép?:eek:
Egy új 8x8 -as PSZH -nak szerintem akkor van értelme, ha jelentősen nő a honvédség létszáma. Jelenleg van kb. 5 zászlóalj lövészünk. Ebből 3 kap Lynx -et, 1 könnyű, a maradék 1 -nek meg rendszeresíteni egy új típust... Akkor már inkább vegyünk még Lynxet.

A már bejelentett fejlesztésekhez is jelentős létszám bővülésre van szükség, emiatt nem hiszem hogy hirtelen újabb lövész zászlóaljak állnak fel.
Azt hiszem ez most nem a 3 kívánság. De amúgy eladásra is gyárthatjuk őket.;)
Nekem az az igazi nagy félelmem ezzel a nagyon fejlett haderősdivel, hogy kivész belőle az ember. Ez elég sok dologgal így kezd lenni a társadalomban, és egyirányú uralkodássá válik kevesek kezében. Ha a hadrővel is így lesz, teljesen robotizáljuk a végére, akkor végül a robotok joga lesz az erőszak, illetve azon keveseké, akik parancsokat adnak nekik, pedig ez a mi világunk, a mi rájuk fordított erőforrásaink, stb. Ha kiesünk a háború megvívásából. Akkor a robotoknak robotok ellen kell küzdeniük, ami a számunkra semmit nem jelent, majd a robotok robotok elleni küzdelmének a kevesek által irányított parancsrendszerének csúcsán ülök öröme vagy bánata szerint viszont nekünk kell a következményeket viselni. Amit ha nem akarunk, nos, nekik vannak robotjaik, nálad meg egy csúzli sem lehet már most sem.
Félted a gyilkolási előjogaidat?!!! Te, gépellenes, fehér, heteroszexuális, bőgatyás, múltbarévedő, szíriuszi, magyar ffi! Teeeee.:hadonaszos:
egyre gyorsabban küzdöd fel magad a fórum lámái közé!
"Láma szeme, láma szeme sötétkék,
Még sem vagyok kecsuának elég szép."
/Ősi inka népdal, inkább, mint a maiak, de leginkább régi/
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Akkor harmadszor: háborús vészhelyzetben lehet csapatokat mozgatni (klasszikus APC feladatkör) Gidránnal, mert jobb a páncélvédettsége - Afganisztánban is MRAP járművekkel közlekedtek, nem BTR-rel. NEM IFV - APC vagyis armored personnel carrier = páncélozott csapat mozgató.
Páncélozott csapat MOZGATÓ??? :rolleyes:
Meg fogsz lepődni! Volt kivíve BTR itthonról is. Mi több Szíriában az oroszok a törökökkel együtt folytatott járőreiknél BTR-t alkalmaztak.
Az a probléma, hogy az APC-nek nem csak a mozgatás a feladata...
30mm BTR-80A az IFV.
:D :D :D
Erre a megjegyzésre az én modernnek mondható felfogásom is felsikít. Kérdezd meg erről az aktív lövészeket! :cool:

Nyilván nem kell a BTR-eket kidobni, amíg nincs más, de modernizálgatni sem kell őket - felesleges. Vészhelyzetben a Gidrán is jó lehet csapat mozgatásra (APC). Ha háború van akkor nem fog leállni a gyártás, hanem tolják tovább, gyártják amit tudnak gyártani, mert KELL!
Többször elmondták itt neked kicsivel feljebb, hogy nem lesz rájuk költve, mert pénztemető értelmetlenül.
Tényleg nehéz hülyékkel szót érteni, akik nem tudnak szöveget értelmezni. Én végig átmeneti szükségmegoldásról beszélek háborús helyzetben, te meg úgy csinálsz mint, ha 30 millis BTR-t akarnám Gidránra cserélni, pedig ilyet én nem írtam! Szó se volt erről! Számba adsz olyat amit nem mondtam és agresszívan tolod a hülyézést!
Végre! Valamiben egyetértünk. Tényleg nehéz a hülyékkel....
Még jó, hogy tudlak idézni:
A legegyszerűbb kidobni a BTR-t amint lehet és venni a piacról egy korszerűbb típust.
Tehát még egyszer elmondom. Csak minimális mennyiség maradt a sima 80-asból. Ezeket tényleg Gidrán váltja, de ezek különben sem APC-ként működnek. Tehát ha te a BTR-eket, en bloc, ki akarod dobni (és Gidránra váltani), akkor elsősorban a 80A-kat akarod kidobni, és Gidránnal helyettesíteni.
Ha esetleg egyéb más típusra gondoltál (AMV, Boxer), akkor persze hogy lehet ebben valami, de kérdezd meg mondjuk a románokat, hogy hogyan állnak a Piranha-kkal! Szóval lehet, hogy nyersz 1-2 évet, de legalább duplán fizetsz. Mert ugye gondolom, nem az itthon gyártott 8x8 helyett ajánlgatod egyébb típusokat? :eek:
De még egyszer: Vedd már elő az ujjaidat! Ha legyártják a 300db Gidránt, amik tüzérségi felderítő, sebesültszállító, parancsnoki járműként, légvédelmi, vegyi és nukleáris felderítőnek, stb. feladatkört fog ellátni, akkor mivel váltanád ki az APC feladatkört? Mert ugye akkor további darabokat kellene gyártani.
De ha kicsivel később kijön a 8x8, akkor ezekkel a plusz alighasznált APC-kkel mi a tüdőt fogsz kezdeni?
És még egyszer: A Gidrán alkalmatlan klasszikus lövészraj szállítására. Mert nem fér bele a szükséges cucc.
Tehát lehet, hogy van belőle APC-nek mondott verzió, de mondjuk ez max. belügyi csapatok esetén lehet működőképes, ahol elegendő egy karabély meg 3 tár.
Sajnos nagyon dívik nálunk ez a másik "felcímkézése", ami ellehetetlenít bármilyen értelmes diskurzust. "Cancel culture"...
Jobb lenne mellőzni.
Sajnos nagyon dívik nálunk az ostobaság mellé társult szorgalom.
Nagyon vicces, hogy továbbra sem vagy hajlandó visszaolvasni, pedig korábban kb. 15x ki lett elemezve a hazai BTR-ek helyzete (ajánlanám a fejlesztős topic-ot), mi több ki lett elemezve az APC és az IFV közötti különbség. Természetesen te büszke vagy arra, hogy ostoba módon nem vagy hajlandó visszaolvasni.
De tudod mit? A buta embere (aki nem olvas vissza) saját kárán tanul, az okos meg másén.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Páncélozott csapat MOZGATÓ??? :rolleyes:
Meg fogsz lepődni! Volt kivíve BTR itthonról is. Mi több Szíriában az oroszok a törökökkel együtt folytatott járőreiknél BTR-t alkalmaztak.
Az a probléma, hogy az APC-nek nem csak a mozgatás a feladata...

:D :D :D
Erre a megjegyzésre az én modernnek mondható felfogásom is felsikít. Kérdezd meg erről az aktív lövészeket! :cool:


Többször elmondták itt neked kicsivel feljebb, hogy nem lesz rájuk költve, mert pénztemető értelmetlenül.

Végre! Valamiben egyetértünk. Tényleg nehéz a hülyékkel....
Még jó, hogy tudlak idézni:

Tehát még egyszer elmondom. Csak minimális mennyiség maradt a sima 80-asból. Ezeket tényleg Gidrán váltja, de ezek különben sem APC-ként működnek. Tehát ha te a BTR-eket, en bloc, ki akarod dobni (és Gidránra váltani), akkor elsősorban a 80A-kat akarod kidobni, és Gidránnal helyettesíteni.
Ha esetleg egyéb más típusra gondoltál (AMV, Boxer), akkor persze hogy lehet ebben valami, de kérdezd meg mondjuk a románokat, hogy hogyan állnak a Piranha-kkal! Szóval lehet, hogy nyersz 1-2 évet, de legalább duplán fizetsz. Mert ugye gondolom, nem az itthon gyártott 8x8 helyett ajánlgatod egyébb típusokat? :eek:
De még egyszer: Vedd már elő az ujjaidat! Ha legyártják a 300db Gidránt, amik tüzérségi felderítő, sebesültszállító, parancsnoki járműként, légvédelmi, vegyi és nukleáris felderítőnek, stb. feladatkört fog ellátni, akkor mivel váltanád ki az APC feladatkört? Mert ugye akkor további darabokat kellene gyártani.
De ha kicsivel később kijön a 8x8, akkor ezekkel a plusz alighasznált APC-kkel mi a tüdőt fogsz kezdeni?
És még egyszer: A Gidrán alkalmatlan klasszikus lövészraj szállítására. Mert nem fér bele a szükséges cucc.
Tehát lehet, hogy van belőle APC-nek mondott verzió, de mondjuk ez max. belügyi csapatok esetén lehet működőképes, ahol elegendő egy karabély meg 3 tár.

Sajnos nagyon dívik nálunk az ostobaság mellé társult szorgalom.
Nagyon vicces, hogy továbbra sem vagy hajlandó visszaolvasni, pedig korábban kb. 15x ki lett elemezve a hazai BTR-ek helyzete (ajánlanám a fejlesztős topic-ot), mi több ki lett elemezve az APC és az IFV közötti különbség. Természetesen te büszke vagy arra, hogy ostoba módon nem vagy hajlandó visszaolvasni.
De tudod mit? A buta embere (aki nem olvas vissza) saját kárán tanul, az okos meg másén.
Nem én kezdtem, hogy "újítsuk fel a BTR-eket" szöveget!
Arra reagáltam hogy "A legegyszerűbb kidobni a BTR-t amint lehet és venni a piacról egy korszerűbb típust." Az "amint lehet" kitételen mi nem érthető?!?
A "háborús vészhelyzet" felállás sem ment át neked! Hábrúban még a "páncélozott biciklire" is van igény, mert jobb mint csupaszseggel ott állni. (Figyelem: a "páncélozott bicikli" most vicc volt, nem BTR váltótípus! Még milőtt ezt is kiforgatnád...)

Akkor (részemről) utoljára:
1. Nem kell költeni már a BTR-ekre. Maradnak amíg nincs váltás.
2. Ha akkor lenne szükség több páncélozott járműre mert kitör a háború, amikor a Gidránt már gyártják, de a 8x8-asunk még csak max prottípus szintjén van, akkor csapat mozgatásra kényszermegoldásként átmenetileg lehet használni a Gidránokat - nyilván akkor több készülne belőle, nem csak 300db
3. Ha gyorsan kell (háborús helyzet/fenyegetettség miatt) egy 8x8-as, akkor készen lehet venni piacról.

Azt látom, hogy nem megy szövegértés vagy csak szándékosan nem akarod megérteni, amit mondok - inkább utóbbi.
Eldöntötted, hogy mivel nincs időm és energiám több ezer oldalnyi fórumot végig olvasni visszamenőleg (amivel sosem "büszkéledtem", egyszerűen ez a helyzet), mindenképp "csak hülye lehetek" és szinte minden hozzászólásomból ezt próbálod kihozni, bebizonyítani. Ráadásul bicskanyitogató stílusban!

Tolod a személyeskedést, fölényeskedő hőbörgést, gúnyolódást. Magadat minősíted ezzel.
Pl. krissz meg jó páran tudnak normálisan hozzászólni, normális érveléssel - személyeskedés nélkül. Ezeket el is fogadom, "lájkolom" többnyire.

Konkrétan a hazai gyártású 8x8-as topikot átfutottam egyébként, amiből az jön le, hogy senki nem tud szinte semmit erről azon kívül, hogy 8 kereke lesz meg Kaposváron készül majd valamikor az évtized vége felé. Hibridhajtás, önvezetőképesség - vannak itt ötletek, de nagyon képlékeny és távoli míg ebből jármű lesz. Nem kizárt, hogy kellhet egy átmeneti megoldás a BTR mellé, amíg elkészül az új csoda 8x8-asunk. Valószínűleg azonban kivárják az új járműveket, addig meg mard a BTR.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 700
113
Nem én kezdtem, hogy "újítsuk fel a BTR-eket" szöveget!
Arra reagáltam hogy "A legegyszerűbb kidobni a BTR-t amint lehet és venni a piacról egy korszerűbb típust." Az "amint lehet" kitételen mi nem érthető?!?
A "háborús vészhelyzet" felállás sem ment át neked! Hábrúban még a "páncélozott biciklire" is van igény, mert jobb mint csupaszseggel ott állni. (Figyelem: a "páncélozott bicikli" most vicc volt, nem BTR váltótípus! Még milőtt ezt is kiforgatnád...)

Akkor (részemről) utoljára:
1. Nem kell költeni már a BTR-ekre. Maradnak amíg nincs váltás.
2. Ha akkor lenne szükség több páncélozott járműre mert kitör a háború, amikor a Gidránt már gyártják, de a 8x8-asunk még csak max prottípus szintjén van, akkor csapat mozgatásra kényszermegoldásként átmenetileg lehet használni a Gidránokat - nyilván akkor több készülne belőle, nem csak 300db
3. Ha gyorsan kell (háborús helyzet/fenyegetettség miatt) egy 8x8-as, akkor készen lehet venni piacról.

Azt látom, hogy nem megy szövegértés vagy csak szándékosan nem akarod megérteni, amit mondok - inkább utóbbi.
Eldöntötted, hogy mivel nincs időm és energiám több ezer oldalnyi fórumot végig olvasni visszamenőleg (amivel sosem "büszkéledtem", egyszerűen ez a helyzet), mindenképp "csak hülye lehetek" és szinte minden hozzászólásomból ezt próbálod kihozni, bebizonyítani. Ráadásul bicskanyitogató stílusban!

Tolod a személyeskedést, fölényeskedő hőbörgést, gúnyolódást. Magadat minősíted ezzel.
Pl. krissz meg jó páran tudnak normálisan hozzászólni, normális érveléssel - személyeskedés nélkül. Ezeket el is fogadom, "lájkolom" többnyire.

Konkrétan a hazai gyártású 8x8-as topikot átfutottam egyébként, amiből az jön le, hogy senki nem tud szinte semmit erről azon kívül, hogy 8 kereke lesz meg Kaposváron készül majd valamikor az évtized vége felé. Hibridhajtás, önvezetőképesség - vannak itt ötletek, de nagyon képlékeny és távoli míg ebből jármű lesz. Nem kizárt, hogy kellhet egy átmeneti megoldás a BTR mellé, amíg elkészül az új csoda 8x8-asunk. Valószínűleg azonban kivárják az új járműveket, addig meg mard a BTR.
A tartalékos haderőnek csak a platós teherautó van/lesz. A tartalékosok élete nem számít?
A BTR-t le kell adni a tarcsiknak és egy minimális, harcértékarányos modernizációt végre kellene hajtani.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
A tartalékos haderőnek csak a platós teherautó van/lesz. A tartalékosok élete nem számít?
A BTR-t le kell adni a tarcsiknak és egy minimális, harcértékarányos modernizációt végre kellene hajtani.
Szia,

Az elso felevel nagyon egyetertek!

De szerintem semmi modernizacionak nevezhetot sem kellene vegrehajtani a BTR-eken, egyszeruen azert, mert amikor megvettuk oket, mar akkor messze kisebb volt a harcertekuk, mint annak, amit levaltottunk veluk (BMP-1).

Kizarolag allagmegovasnak van ertelme, de meg azt is csak viszonylag olcso modon.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Szia,

Az elso felevel nagyon egyetertek!

De szerintem semmi modernizacionak nevezhetot sem kellene vegrehajtani a BTR-eken, egyszeruen azert, mert amikor megvettuk oket, mar akkor messze kisebb volt a harcertekuk, mint annak, amit levaltottunk veluk (BMP-1).

Kizarolag allagmegovasnak van ertelme, de meg azt is csak viszonylag olcso modon.
Pontosan. Sajnos a jelenleg és várhatóan a közeljövő biztonságpolitikai helyzetei miatt ahogy korrábban fogalmaztam minimális állag felújítás után tartalékba kénne lőkni őket. Hülyén hangzik itt egyeseknek. Én is szívesen kohoba küldeném őket de az a bizonyos bizonytalan környezet amivel sajnos biztosan számolni kell majd. Pláne ha ha törökök beintenek a menekült politikával. De ez inkább már biztpol.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
A BTR mehet a tartalékosoknak szép elmélet, csak az a helyzet szerintem, hogy a ma aktív gépek egy része sem hadra fogható. Illetve nem tudjuk, de feltételezhető. Alkatrész, egy bizonyos üzemeltetési szint, akkor is kell nekik, ha csak a tartalékosok mennek velük, üzemórában békében, feltehetően kevesebbet, mint az aktív csapatok.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 116
113
Nem egészen értem mire gondolsz.
A google-ben 2. találat a cikk, innen teljes terjedelmében megnyitható.


Egyébként ma már az mtv-s interjút is belinkelték.
Letolt gatyával-nadrággal-boxer alsóneműben.... :rolleyes: (vitzz)
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Nem én kezdtem, hogy "újítsuk fel a BTR-eket" szöveget!
Arra reagáltam hogy "A legegyszerűbb kidobni a BTR-t amint lehet és venni a piacról egy korszerűbb típust." Az "amint lehet" kitételen mi nem érthető?!?
A "háborús vészhelyzet" felállás sem ment át neked! Hábrúban még a "páncélozott biciklire" is van igény, mert jobb mint csupaszseggel ott állni. (Figyelem: a "páncélozott bicikli" most vicc volt, nem BTR váltótípus! Még milőtt ezt is kiforgatnád...)

Akkor (részemről) utoljára:
1. Nem kell költeni már a BTR-ekre. Maradnak amíg nincs váltás.
2. Ha akkor lenne szükség több páncélozott járműre mert kitör a háború, amikor a Gidránt már gyártják, de a 8x8-asunk még csak max prottípus szintjén van, akkor csapat mozgatásra kényszermegoldásként átmenetileg lehet használni a Gidránokat - nyilván akkor több készülne belőle, nem csak 300db
3. Ha gyorsan kell (háborús helyzet/fenyegetettség miatt) egy 8x8-as, akkor készen lehet venni piacról.

Azt látom, hogy nem megy szövegértés vagy csak szándékosan nem akarod megérteni, amit mondok - inkább utóbbi.
Eldöntötted, hogy mivel nincs időm és energiám több ezer oldalnyi fórumot végig olvasni visszamenőleg (amivel sosem "büszkéledtem", egyszerűen ez a helyzet), mindenképp "csak hülye lehetek" és szinte minden hozzászólásomból ezt próbálod kihozni, bebizonyítani. Ráadásul bicskanyitogató stílusban!

Tolod a személyeskedést, fölényeskedő hőbörgést, gúnyolódást. Magadat minősíted ezzel.
Pl. krissz meg jó páran tudnak normálisan hozzászólni, normális érveléssel - személyeskedés nélkül. Ezeket el is fogadom, "lájkolom" többnyire.

Konkrétan a hazai gyártású 8x8-as topikot átfutottam egyébként, amiből az jön le, hogy senki nem tud szinte semmit erről azon kívül, hogy 8 kereke lesz meg Kaposváron készül majd valamikor az évtized vége felé. Hibridhajtás, önvezetőképesség - vannak itt ötletek, de nagyon képlékeny és távoli míg ebből jármű lesz. Nem kizárt, hogy kellhet egy átmeneti megoldás a BTR mellé, amíg elkészül az új csoda 8x8-asunk. Valószínűleg azonban kivárják az új járműveket, addig meg mard a BTR.

A problémája szerintem az a konkrét kérdésben Huszárnak, hogy az időtényező nagyon neccesen jön össze abban, amit mondasz. Kicsit részletesebben leírom, hogy nekem hogy jött át és majd mindenki kibogarássza, hogy tényleg arra gondolt-e vagy másra.

1, Azt mondod, hogy a BTR-eket ki kell dobni. Itt Pogány kollégával egyeztess, aki rendszeresen elmondja, hogy ha lenne még T-34-esünk, egy helyi konfliktusban -mondjuk román-magyar privát háború külföldi beavatkozás nélkül- akkor még a T-34-eseket is betolná a frontvonalba. No, nem a hivatásos katonák szórakoztatására, hanem a sorozásnál fegyvert adni minden kézbe meg a visszahódított területek magyar lakosságából verbuválódó félkatonai szervezeteknek.
Szóval vigyázz ezen a fórumon, hogy mire írod azt, hogy kohóba olvasztanád!
2, Alternatívaként az első általad megfogalmazott elképzelés a boltban a polcról vásárlás. Hogy nem kéne az egésszel szenvedni, mert a Patria meg a többi jól bevált vas, majd a külföld legyártja és mi csak kifizetjük meg használjuk. (Ezzel egyetlen szép gesztussal tennéd inasba Kaposvárat, a hazai termelést és K+F-et, amiért mások nem keveset gürcöltek. Leginkább a kormány, amihez neked egyedi hozzáállásod van.)
3, Másik alternatívaként fogalmazod meg azt, hogy ha ránk rohad egy Égszakadás, még mielőtt bármilyen irányban is mozdulni tudnánk egy modern APC felé, akkor kukáznád a BTR-t és inkább Gidránt kezdenél el helyette gyártani.
Na, ezzel nekem például az a bajom, hogy ha hirtelen kopogtat Mr. Történelem és szól nekünk, hogy megint elaludtunk, onnantól kezdve nem fogunk -és erről biztosíthatlak- elkezdeni több száz "APC-nek is beillő"-t gyártani, hanem menni fognak a BTR-ek a frontra.

Szóval azt leszámítva, hogy kinek mennyire kedves vagy nem kedves az a két megoldás, hogy vagy csak Lengyelország mintájára, ahogy ők az Abramset berendelték és majd az USA mindent elintéz, ez mennyire lenne szimpatikus és hosszú távon kifizetődő... Azt is meg kell értened, hogy a 300 Gidrán, amit most gyártani fogunk és a szerződésben benne van, azokba nem fog beférni egy lövész raj. És nem fogják kivenni a tüzérségtől a felderítőket, csak azért, hogy legyen APC-szerű egy elavult, de valóban APC-nek tervezett dolog helyett. Teljesen logikátlannak tűnik más célra kialakított járművet ilyen célra használni, amibe nem fér bele a legénység, de cserébe nem is lehet az APC más szerepébe sem használni, mert a háború első napján nem fognak neked 30 miliset felrakni egy terepjáróra.

Másfelől az tényleg igaz, hogy nincs értelme a BTR-t modernizálni és pénzt költeni rá. Arra a technikára kell költeni, amit használunk. Csak itt ez az én véleményem, másoknak meg az, hogy szuper lenne a modernizáció pénzének felét elkölteni BTR-ekre, amik egy háborúban együtt mennének a szintén modernizált T-72-esekkel. És a magyar katonának elsődleges fegyverzetének egy Bren2 kellene, hogy legyen, másodlagos fegyver egy pisztoly és harmadlagos fegyvere egy két méteres pallos; a kiegészítő fegyvere meg vagy lézervető vagy Carl Gusztáv.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and tonyo