[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
Hagyjuk abba az "adoforint" fetisizalasat. Adozni kotelesseg, ES nem jar vele extra jog. Nem bizony. Amit te kapsz alapbol az az, hogy elhetsz az adott orszag teruleten, az allam fentart egy rendorseget ami megprobalja megvedeni az eletedet, az allam garantal neked alap jogokat (lelkiismereti szabadsag, szemelyes szabadsag,...) es kesz. Te pedig betartod a torvenyeket es adozol. Pont. Nem jar neked alabol a jog, hogy tudd mire mikor hany forintot kolt az allam, mivel az mar NEM A TE PENZED. Az az allam penze. Csak a mindenkori ellenzek ferditese ez, hogy az ado a tied lenne es az a fent leirtakon felul extra jogot jelentene neked. Szerinted mikor jutott eszebe akarkinek korabban, hogy elszamoltassa a kiralyt, hogy mire kolti az adojat??? Meg Szechenyinek sem jutott eszebe soha, hogy neki joga lenne beleszolnia, hogy a kiraly mire kolti a penzet, pedig o fonomes volt. Mert az a kiraly penze, tobbek kozott te adtad neki, de te odaadtad, nem kolcsonadtad, az mar nem a tied. Mondhatod azt is hogy te nem akarod odaadni, oke, akokr ne add, de az allam sem ad akkor neked jogokat, pl szemelyes szabadsagjogod korlatozva lesz (borton).

Es ne hidd, hogy csak mert te esetleg tobb adot fizetsz akkor tobb jog jar neked mint az atlagnak, ez csak liberalis propaganda. En is atlag folotti adot fizetek, mert a keresetem is atlag folotti, de sose gondolnam, hogy nekem tobb jog jarna mint mondjuk egy anyukanak aki ugyan csak atlagos osszeget keres es adozik de felnevel meg 3 gyereket is az allamnak tissztessegesen, becsuletesen. Olyanok szoktak hangoztatni, hogy o sok adot fizet, neki jar tobb jog, pl. az allam szamoljon el fele az allam penzevel, akik valojaban epp hogy eloskodnek az allamon, hiszen egy gyereket sem neveltek meg fel tisztessegesen, becsuletes allampolgarnak. Mondom meg egyszer en atlag folott adozom, de soha sem lenne pofam azt mondani, hogy az allam mondja meg nekem hogy hany bombat vett a seregnek, vagy sose gondolom, hogy tobb jog jarna nekem az allamtol mint mas tisztessegesen dolgozo, de esetleg szegenyebb embernek. Nekem tobb jog ott jar, hogy esetleg tobbet koltok amiert tobb termeket kapok. Azt onnan vege. De persze a mindekori ellenzeknek (ami ugy tunik lassan azonos a mindenkori baloldal fogalamval) konnyu azt mondani, hogy az allam azonnal szamoljon el a wc-papir-koltseggel is feleje...

KEREK MINDENKIT AKI VALASZOLNI AKAR, HOGY PONTOSAN OLVASA EL ELOBB AMIT IRTAM, NE CSAK ATFUSSA, KOSZONOM!
Fura államdefiníciót tanulhattál, emlékszem ilyenre a középiskolából, még az előző rendszerből... De ez off erősen, hál' Istennek, sok helyen már nem a királynak (=állam?) adózunk. Az ellenzék= baloldal is egy erős leegyszerűsítés, de így biztos könnyebb...
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 976
93
Hagyjuk abba az "adoforint" fetisizalasat. Adozni kotelesseg, ES nem jar vele extra jog. Nem bizony. Amit te kapsz alapbol az az, hogy elhetsz az adott orszag teruleten, az allam fentart egy rendorseget ami megprobalja megvedeni az eletedet, az allam garantal neked alap jogokat (lelkiismereti szabadsag, szemelyes szabadsag,...) es kesz. Te pedig betartod a torvenyeket es adozol. Pont. Nem jar neked alabol a jog, hogy tudd mire mikor hany forintot kolt az allam, mivel az mar NEM A TE PENZED. Az az allam penze.

Adózni kötelesség, mondjuk már akinek.. Nem extra jog kell, hanem csak szimplán arra költsék amire befizetjük. Mert jelenleg úgy néz ki hogy fizess orrvérzésig aztán kuss. Azért amíg köztársaság van, ki ne találd hogy az nem a mi pénzünk, az oké hogy újra királyunk van de még köztársaság, még...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Hagyjuk abba az "adoforint" fetisizalasat. Adozni kotelesseg, ES nem jar vele extra jog. Nem bizony. Amit te kapsz alapbol az az, hogy elhetsz az adott orszag teruleten, az allam fentart egy rendorseget ami megprobalja megvedeni az eletedet, az allam garantal neked alap jogokat (lelkiismereti szabadsag, szemelyes szabadsag,...) es kesz. Te pedig betartod a torvenyeket es adozol. Pont. Nem jar neked alabol a jog, hogy tudd mire mikor hany forintot kolt az allam, mivel az mar NEM A TE PENZED. Az az allam penze. Csak a mindenkori ellenzek ferditese ez, hogy az ado a tied lenne es az a fent leirtakon felul extra jogot jelentene neked. Szerinted mikor jutott eszebe akarkinek korabban, hogy elszamoltassa a kiralyt, hogy mire kolti az adojat??? Meg Szechenyinek sem jutott eszebe soha, hogy neki joga lenne beleszolnia, hogy a kiraly mire kolti a penzet, pedig o fonomes volt. Mert az a kiraly penze, tobbek kozott te adtad neki, de te odaadtad, nem kolcsonadtad, az mar nem a tied. Mondhatod azt is hogy te nem akarod odaadni, oke, akokr ne add, de az allam sem ad akkor neked jogokat, pl szemelyes szabadsagjogod korlatozva lesz (borton).

Es ne hidd, hogy csak mert te esetleg tobb adot fizetsz akkor tobb jog jar neked mint az atlagnak, ez csak liberalis propaganda. En is atlag folotti adot fizetek, mert a keresetem is atlag folotti, de sose gondolnam, hogy nekem tobb jog jarna mint mondjuk egy anyukanak aki ugyan csak atlagos osszeget keres es adozik de felnevel meg 3 gyereket is az allamnak tissztessegesen, becsuletesen. Olyanok szoktak hangoztatni, hogy o sok adot fizet, neki jar tobb jog, pl. az allam szamoljon el fele az allam penzevel, akik valojaban epp hogy eloskodnek az allamon, hiszen egy gyereket sem neveltek meg fel tisztessegesen, becsuletes allampolgarnak. Mondom meg egyszer en atlag folott adozom, de soha sem lenne pofam azt mondani, hogy az allam mondja meg nekem hogy hany bombat vett a seregnek, vagy sose gondolom, hogy tobb jog jarna nekem az allamtol mint mas tisztessegesen dolgozo, de esetleg szegenyebb embernek. Nekem tobb jog ott jar, hogy esetleg tobbet koltok amiert tobb termeket kapok. Azt onnan vege. De persze a mindekori ellenzeknek (ami ugy tunik lassan azonos a mindenkori baloldal fogalamval) konnyu azt mondani, hogy az allam azonnal szamoljon el a wc-papir-koltseggel is feleje...

KEREK MINDENKIT AKI VALASZOLNI AKAR, HOGY PONTOSAN OLVASA EL ELOBB AMIT IRTAM, NE CSAK ATFUSSA, KOSZONOM!
Miért lenne az extra jog, hogy az állampolgár tudja, mire költi az állam az adóját? Egyáltalán ki állapította meg és milyen alapon, hogy ez nem alapjog, hanem valami különlegesség, extra jog lenne? Szóval a te felfogásod szerint az teljesen oké, hogy az "adópénzek elvesztik közpénz jellegüket", a kiskirályok arra költik amire akarják, persze ha nem közpénz tovább akkor már magáncéljaikra is költhetik? Le van sz... hogy mi az állam kötelessége, ha egyszer azt mondják hogy nem telik arra amire az adózók szeretnék, akkor nekünk kuss legyen - különben is azért nem telik, mert elköltötték másra! Hogy mire, közösségi vagy magáncélokra, ahhoz semmi köze az adót fizető állampolgárnak? Szerinted ez rendben van így?
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Miért lenne az extra jog, hogy az állampolgár tudja, mire költi az állam az adóját? Egyáltalán ki állapította meg és milyen alapon, hogy ez nem alapjog, hanem valami különlegesség, extra jog lenne? Szóval a te felfogásod szerint az teljesen oké, hogy az "adópénzek elvesztik közpénz jellegüket", a kiskirályok arra költik amire akarják, persze ha nem közpénz tovább akkor már magáncéljaikra is költhetik? Le van sz... hogy mi az állam kötelessége, ha egyszer azt mondják hogy nem telik arra amire az adózók szeretnék, akkor nekünk kuss legyen - különben is azért nem telik, mert elköltötték másra! Hogy mire, közösségi vagy magáncélokra, ahhoz semmi köze az adót fizető állampolgárnak? Szerinted ez rendben van így?
Hol irtam kiskiralyokrol? Hol irtam en arrol, hogy elkoltheti magancelra? En torvenyes uralkodorol irtam (mindegy hogy miniszterelnok, romai Papa, vagy kiraly), egyszer sem irtam kiskiralyokrol, oligarchakrol. Kiforgatod a szavaimat, ennel toled tobbre szamitottam...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Hol irtam kiskiralyokrol? Hol irtam en arrol, hogy elkoltheti magancelra? En torvenyes uralkodorol irtam (mindegy hogy miniszterelnok, romai Papa, vagy kiraly), egyszer sem irtam kiskiralyokrol, oligarchakrol. Kiforgatod a szavaimat, ennel toled tobbre szamitottam...
Ha nincs ellenőrzés, akkor elköltheti magáncélokra, ellenőrizni meg csak azt lehet, amiről van információ és nincs titkosítva évtizedekre. És mindegy hogy kiskirálynak, miniszterelnöknek, bankvezérnek vagy pénzügyminiszternek hívjuk azt, aki az adópénzekről dönt, ellenőrzés nélkül adva van a szabadrablás lehetősége. Azt meg el kellene már felejteni hogy évtizedekre minden titkos ami lényeges állami döntés, ezt eleget tapasztaltuk a kommunista elvtársaktól, talán nem kellene őket példaképnek tekinteni neked sem.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ha nincs ellenőrzés, akkor elköltheti magáncélokra, ellenőrizni meg csak azt lehet, amiről van információ és nincs titkosítva évtizedekre. És mindegy hogy kiskirálynak, miniszterelnöknek, bankvezérnek vagy pénzügyminiszternek hívjuk azt, aki az adópénzekről dönt, ellenőrzés nélkül adva van a szabadrablás lehetősége. Azt meg el kellene már felejteni hogy évtizedekre minden titkos ami lényeges állami döntés, ezt eleget tapasztaltuk a kommunista elvtársaktól, talán nem kellene őket példaképnek tekinteni neked sem.
Lehet, hogy tultoljak Mo-n a titkositast, en nem irtam hogy nem. De egy egyszeru allamopolgar megis hogy jon hozza, hogy o eldontse, hogy a sereg mengmondja neki, hogy mikor mibol mennyit vett vagy tervez venni?? Nem ezert van kepviseleti demokracia? Nemesi aranyszabadsagot akartok Mo-n? Ahol mindnkinek jar minden aztan majd lathatjatok, hogy az hova vezet... mi mar kiprobaltuk, nem jo.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
LGB-nél ez telitalálatnak számít.

L_gi_F_l_ny_2018_mp4_snapshot_01_13_2018_06_23_11_32_16.jpg

2018_06_23_11_36_34_L_gi_F_l_ny_2018_mp4.jpg

L_gi_F_l_ny_2018_mp4_snapshot_01_14_2018_06_23_11_32_54.jpg

L_gi_F_l_ny_2018_mp4_snapshot_01_15_2018_06_23_11_33_02.jpg
Ha jól emlékszem Szíriában az oroszok sima bombával dobnak ennyivel mellé.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 375
113
Na, ezen a rakéta telibekapta a célt.

Amilyen a rávezetés/megvilágítás, úgy érkezhet a bomba, ha minden flottul működik. Szerintem az amit látunk az háborús körülmények között is megállja a helyét...és elégséges is. De én is SDB párti vagyok, hamár....
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 094
113
Amilyen a rávezetés/megvilágítás, úgy érkezhet a bomba, ha minden flottul működik. Szerintem az amit látunk az háborús körülmények között is megállja a helyét...és elégséges is. De én is SDB párti vagyok, hamár....

SDB? Egy jó nagyfenét! Mk84, összdobással négy-öt darab! Had szóljon csak jó nagyot! Én azt mondom, ha bombázunk, akkor bombázzunk rendesen.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Allesmor szerintem nem pont a Griffhez értette a 4-5 Mk. 84-est. Én úgy vettem ki, hogy nála ennél a méretnél kezdődik a bombázás, nem az SDB-s potyogtatâsnál.

Hihi, akartam is neki írni, hogy tényleg milyen jó lenne, ha lennének B-1B-ink, mert azokba 24 darab belefér ezekből és akkor mehetne a fullos party. :D
Na de, viccet félre, pont Allesmor írta, hogy minél több a cucc a bombában, annál kisebb az esélye annak, hogy az összes robbanóanyag megfelelően detonál (termobarikusra ez nyilván nem vonatkozik az eltérő működési elv miatt). Szóval a kevesebb gyakran több. :)
 
Status
Not open for further replies.