[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Remélem többet nem repül. Stresszhelyzetben még xarabbul repült volna, kérdés még hány ilyen időzített bomba pilótánk van. Ha jól emlékszem azzal mentegette magát hogy azt hitte Mig-29 -ben ül, ezért tolta rossz irányba a gázkart. Nagyon nagy blama egy géptörés volt, egy sima leszállást se volt képes végrehajtani, légierős atyaúristen főmuftiként. Természetesen bevédték a tábornok társai és a politikus haverok, így egy jót röhögtek rajt és ment a történet a fiókba. Szerintem ez az eset bizonyítja legjobban miért őrültség Gripen helyett Albán reptetni a griffhez soha, vagy ritkán hozzáférő vadászpilótákat, más reflexek, beidegződések alakulnak ki amik a "rendes" gépeken problémákat okozhatnak rutin repülés is, pláne egy harchelyzetben.
Jogos, de azert mar nem 2006-ot irunk, nekem ugy tunik, hogy ma mar nem problema az alacsony repora, a rutin hianya. Legalabbis szo szerint naponta van rola hir, hogy repulnek a Gripenek.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 717
113
Sokszor átnézve a honvedelem.hu által közzétett összes fotót és videót...

Az alábbi 6 Gripen vett részt a svéd éleslövészeten:

44 -
40 - M
37 - B M
35 - B
34
31 - B

Melléírtam, hogy melyik géppel mit indítottak (B:bomba; M: Maverick) a képek és a videók alapján. Ennél valószínűleg több indítás volt, nincs minden közzétéve.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
Sokszor átnézve a honvedelem.hu által közzétett összes fotót és videót...

Az alábbi 6 Gripen vett részt a svéd éleslövészeten:

44 -
40 - M
37 - B M
35 - B
34
31 - B

Melléírtam, hogy melyik géppel mit indítottak (B:bomba; M: Maverick) a képek és a videók alapján. Ennél valószínűleg több indítás volt, nincs minden közzétéve.

Akkor már csak a másik két Maverick hiányzik, és még egy ilyen adag bomba:
Hogy pl. mit nem láttunk még.... Zord utólag betett egy képet az egyik blogbejegyzésébe az alábbi szöveggel:

"Az Ancsánkkal kiszállított A-G fegyverzet. Négy Mav (a két közelebbi AGM-65G2), és legalább hat Mk82 bombatest szállítókeretben. Forrás: FB via Aeromagazin"


406_lhke-espe_a-g_load.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Remélem többet nem repül. Stresszhelyzetben még xarabbul repült volna, kérdés még hány ilyen időzített bomba pilótánk van. Ha jól emlékszem azzal mentegette magát hogy azt hitte Mig-29 -ben ül, ezért tolta rossz irányba a gázkart.
Hát ha tényleg ilyet mondott, akkor valószínűleg jól kiröhöghették még a beosztott pilótái is (lehet hogy csak a háta mögött, mert hát mégiscsak egy TÁBORNOK ÚR)!! Hogy a jó kórságba lehetne összetéveszteni a képernyős-digitális Gripen műszerfalát a teljesen analóg, körskálás műszerekkel felszerelt MiG-29 műszerfallal?!! :mad:
Vagy a Griff képernyőjére valami maszek megoldással a 29-es műszerfalát vetítette ki magának?!! :D:p
Szóval ez még mesének is gyenge lenne, nemhogy magyarázatnak ... :hadonaszos:
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
Hát ha tényleg ilyet mondott, akkor valószínűleg jól kiröhöghették még a beosztott pilótái is (lehet hogy csak a háta mögött, mert hát mégiscsak egy TÁBORNOK ÚR)!! Hogy a jó kórságba lehetne összetéveszteni a képernyős-digitális Gripen műszerfalát a teljesen analóg, körskálás műszerekkel felszerelt MiG-29 műszerfallal?!! :mad:
Vagy a Griff képernyőjére valami maszek megoldással a 29-es műszerfalát vetítette ki magának?!! :D:p
Szóval ez még mesének is gyenge lenne, nemhogy magyarázatnak ... :hadonaszos:

Na jó. Nem volt könnyű. Ime a "helmet-cam" az ominózus leszállás előttről:
10920ae0d66009e9e827d0971e254f53.jpg


Szerintem simán összekeverhette, na...:cool::p
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Ha a dandártábornok - bázisparancsnok - atyaúristen már lezúzott egy gépet, legalább megtanulhatná annak a nevét. 1:30-nál nem Grippppen b*szdmeg!

A magyar nyelvben a gripen kiejtés alapvetően nyelvidegen. Magyarul grippen. Épp azért ejti a fickó is hosszan, mert a magyar nyelv nem ejti az ilyen magánhangzók közötti mássalhangzót röviden. Ugyanez van pl a szíriai vezető Aszad esetén is. Elvileg aszad, gyakorlatilag kb mindenki asszadnak ejti.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Na jó. Nem volt könnyű. Ime a "helmet-cam" az ominózus leszállás előttről:
10920ae0d66009e9e827d0971e254f53.jpg


Szerintem simán összekeverhette, na...:cool::p
Szerinted ez most első vagy hátsó kabin, merthogy a tábornok úr az az első kabinban ült (szerintem meg ez hátsó). Ráadásul milyen gép kabinja, mivel vegyes angol-orosz nyelvű feliratozás van benne??!!!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
Ráadásul milyen gép kabinja, mivel vegyes angol-orosz nyelvű feliratozás van benne??!!!

Most komolyan? :confused::D Ez a Gripen hátsó ülésében készült,...mindent megmozgattam, hogy legyen valami bizonyiték,...úgyfest ezt látta Ugrik leszállás előtt.

Gondolom a jobb oldali lenti "jelzés" elkerülte a figyelmedet :D
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Most komolyan? :confused::D Ez a Gripen hátsó ülésében készült,...mindent megmozgattam, hogy legyen valami bizonyiték,...úgyfest ezt látta Ugrik leszállás előtt.

Gondolom a jobb oldali lenti "jelzés" elkerülte a figyelmedet :D
Most viccelősködünk vagy komoly(talan)kodunk?!! Láttam a jobb alsó "jelzést", de nem tudtam csak komolytalanságnak venni, így inkább nem foglalkoztam vele. Ugrik meg nem láthatta ezt leszállás előtt, mert ő állítólag nem hátul, hanem az első kabinban ült, ott meg teljesen más a "látvány".
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
Most viccelősködünk vagy komoly(talan)kodunk?!! Láttam a jobb alsó "jelzést", de nem tudtam csak komolytalanságnak venni, így inkább nem foglalkoztam vele. Ugrik meg nem láthatta ezt leszállás előtt, mert ő állítólag nem hátul, hanem az első kabinban ült, ott meg teljesen más a "látvány".

Na jó, csinálok csak neked egy első kabinosat is, ha megnyugtat. Naná hogy poénnak szántam, de nem gondoltam volna h valaki beveszi...
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Az utbbi években folyamatosan emelkedett a repült órák száma, tavaly elérték a bűvös 2000 órát, és reméljük, hogy ez lesz idén, és a jövőben is.

Azért kiegészíteném azzal, ha tényleg komolyan gondolják a földi csapásmérő képesség begyakorlását, akkor kell is hogy tovább emelkedjen......
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 717
113
Az utbbi években folyamatosan emelkedett a repült órák száma, tavaly elérték a bűvös 2000 órát, és reméljük, hogy ez lesz idén, és a jövőben is.

Ha minden rendben megy, akkor összesítve most jár a flotta 19 ezer óránál és év végére elérik a 20 ezer órát.
 
  • Tetszik
Reactions: endre