1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

2. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Azért ha az ember járatos a különféle múltidéző facebook csoportokban, mint pl az "Akik nélkül nem lehetett volna Magyar katonai repülés", akkor az ottani, régi, még a 21-es, vagy 23-as előtt pózoló századképeken, nem látott ennyi mackós alkatú, kikerekedett képű vitézt.
    Sokat változott a világ, mert ahhoz viszont kétségem sincs, hogy ezek a srácok is bírják a 9g-t.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Érdekes,hogy amcsi századképen sem látsz és azok is bírják...

4. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ezek nem mind repülnek szerintem. Legalábbis arcról mintha pár még a Mig-29 időkből rémlene, vagy mintha úgy rémlik hogy átnyergelt már An-26-ra vagy az új Airbusokra. Amúgy nem te írtad pár hónapja hogy az apró zömökebb pilóták jobban bírják a G-t? Lehet Tindalos volt...

5. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ezek nem apró, zömök emberek, ahogy az amerikaiak se azok. A képen látható srácok mind a 30-40-es kikerekedett képű átlag lakos.
    Elméletben az ideális vadászpilóta alkat 160 "magas", magas vérnyomású, rövid artériás útvonalú delikvens.
    Ennek a tézisnek alaposan ellentmond a gyakorlat.
    Az amerikai pilóták soha nem voltak úgynevezett "háborús gyerekek", míg napjainkban még az olyan, kifejezetten nagy túlterhelésekkel repülő orosz sztárpilóták is, mint Szergej Bogdan se épp törpék. Ahogy Vári Gyula se volt ilyen. Akiről legendákat zengtek, hogy milyen félelmetesen jól tűrte a túlterheléseket, az a néhai Varga "Tömör" Imre, vagy épp a szintén néhai Bakó Ferenc, egykori ezredparancsnok és veszprémi előljáró. Egyikük se volt magas ember, rájuk tehát igaz volt a klasszikus papírforma.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Nem a magassal van bajom hanem a kikerekedettel.

7. antigonosz

Ti jobban értetek hozzá mint én, de az én szemszögemből csak 2-3 pocakos. Az meg valamennyire örökség, vagy hajlam dolga is. Szóval aki ezeket kiválogatta anno az az illető nem volt túl figyelmes.

8. antigonosz

Nem akarok hülyeségeket írni de akik így rémlenek arcról azok közül az orrnál hátul álló kettő, és az előttük levő 3 még Mig-29-pilóta volt. De lehet a negyedik is. A 6-7 a 2000-es években mintha Albán repült volna. Hátul a kacsaszárny tövénél a kesehajú pilóta is régi motoros, mintha ő menne át Airbusra vagy Falconra. Neveket nem tudok de én nem is vagyok annyira képben mint ti.

9. Terminator

10. Terminator

11. Terminator

Azóta már "könyvet" is írtak róla...

https://play.google.com/store/books/details/Impact_of_the_Gripen_Offset_Agreement_on_the_Hunga?id=QN9eDQAAQBAJ&hl=sr__#Latn

https://sldinfo.com/2015/10/the-gripen-sale-to-hungary-a-look-back-at-the-results/

https://www.scribd.com/book/273233430/Impact-of-the-Gripen-Offset-Agreement-on-the-Hungarian-Economy

fishbed, arcas and molnibalage like this.
  12. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Köszi.
    Bár a táblázat ismerős. Valaki erre azt reagálta le, hogy ezek nagy része amúgy is megvalósult volna. Kb. olyan, mint amikor az előzetesben eltöltött időt beleszámolják a büntetésbe...

13. Terminator

Ez szerintem is így van.

14. torsen

torsen Well-Known Member

"A Rafael Advanced Defense Systems Ltd. nyerte – egyetlen ajánlattevőként – összesen 377.732.987 forintos ajánlatával a „Litening G-III FLIR/LDP típusú konténerek kiegészítése ROVER képesség elérése céljából lesugárzó modulokkal, képzés megtartása 8 fő részére, üzemképesség biztosítása” elnevezésű eljárást, amit a Honvédelmi Minisztérium Védelemgazdasági Hivatal írt ki."

fishbed, gacsat, arcas and 1 other person like this.
  15. ms07

ms07 Well-Known Member

Kérdés, ez mikori eredményhirdetés, Zord márciusban már fotózott Rover antennás Liteninges Gripent/ konzolos JTAC-es "különlegest"

16. torsen

torsen Well-Known Member

17. ms07

ms07 Well-Known Member

Sajnos az októberi képeim elvesztek, pedig akkor repültek Tgp-vel :/ Na, odaát rákérdezünk :D

torsen likes this.
  18. Terminator

Szerinted valaszolnak majd normalisan? o_O

Vagy nem a mienk volt vagy csak egy volt probakeppen vagy valami mar megint nem az, aminek latszik...

borisz and ms07 like this.
  19. Terminator

A szerződés(ek) végleges összértéke Érték: 377 732 987,00 HUF

A wikipedia szerint: Unit Cost: $1.4 million (399 millió HUF)

Akkor ez egy darab eszköz és a képzés?

(Vagy már megint elszámoltam valamit?)

Itt is annyinak írják:
    https://www.af.mil/About-Us/Fact-Sheets/Display/Article/104571/litening-advance-targeting/

gacsat likes this.
  20. Terminator

torsen and gacsat like this.

Ezen oldal megosztása