1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. kelepisti

kelepisti Well-Known Member

A lengyelek azért voltak 29-esel a Balti misszióban, mert az amcsik nem engedélyezték nekik a viperek odatelepülését. Ne feledjük, hogy ezek nem F-16MLU-k, hanem block50-52-esek.. (Ilyenek a törököknek, görögöknek van csak, azok pedig nem vettek részt balti misszióban. Legutóbb már engedélyezték, igaz a polák 29-esek akkor nem voltak hadrafoghatóak..)

A románok magyar LGBU torpedózása konteo. Ők már ua képességgel már a LanceR-ral rendelkeztek, igaz izraeli bombákkal.. Ilyenről egyébként Zhord Gabi sem írt le..

fishbed and BiancoGasto like this.
  2. arcas

arcas Well-Known Member

Mint irtam, Pavel Bullant, a cseh Gripen program főtárgyalójával készült interjúban hangzik ez el, Ő igy tudja, ráadásul a lengyelektől, Te másképp, nem tudom honnan.
    Zord azt irta, hogy a románok nem akarták, hogy a magyarok bombázhassanak a náluk szervezett gyakorlaton. Ezt linkeltem is, olvasd el pl. az mno-s cikkben. Ugyanerre a történetre emlékszem vissza szintén egy interjúból, amit olvastam, csak részletesebben...igyekszem megtalálni a kulcsszavakat amelyekkel újra megtalálhatom.

3. kelepisti

A románok, nem magát a magyar strikeképesség ellen tettek dolgokat, csak nem akarták, hogy náluk mutassuk be a mi "kvázi új képességünket". Mondjuk nálunk sem örülnéne, ha magyaroszági közös gyakorlaton itt mutattnának be valamit...
    Én értem, hogy nem Te írtad.. és hogy Bullant úrtól idéztél, én lengyel forumon olvastam, amikor polemizáltak azon, hogy miért mindig a 29-esek mennek (2006.2008, 2010. 2012, 2014.) viszont külföldi gyakorlatokra meg általában Jastrebbel repültek (többek köztt, Izraelbe, hollandiába stb.)..
    Saját véleményem, nem hiszem, hogya műszaki okok miatt nem lehetett lengyel F-16-al a Balti misszióra 10 évig repülni, inkább katonapolitikai okok voltak..

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Lehet, hogy én vagyok a hülye, de engem kurvára nem zavarna. Elvégre egy katonai szövetség tagjai vagyunk vagy mi...
    Vagy egyesek még mindig a régi vicc szerint gondolkoznak?

A második világháborúban Magyarország hadat üzent az USA-nak. Magyarország nagykövete bement a washingtoni külügyminisztériumba, majd átadta a hadüzenetet. A fogadó fél kicsit vakarta a fejét, feltett néhány kérdést:
    - Mi az Önök államformája?
    - Királyság.
    - És ki a királyuk?
    - Nincs királyunk, kormányzónk van.
    - Ki a kormányzó?
    - Vitéz Horthy Miklós tengernagy.
    - Tehát van önöknek tengeri határuk?
    - Már nincs.
    - Értem. Akkor az az USA-val szemben van területi követelésük?
    - Nincs.
    - Akkor valamilyen más országgal szemben területi követelésük?
    - Igen. Ausztriával, Csehszlovákiával, Romániával...
    - Értem. Szóval nekik kívánnak valójában hadat üzenni?
    - Dehogy, hiszen ők a szövetségeseink.

hurci10, papajoe, alfa74 and 4 others like this.
  5. kelepisti

Ne offoljuk össze, általánosságban igazad van engem sem zavarna, de néhány hete volt a román nemzeti ünnep amikor kvázi erdély romániához csatolását ünnepeték, és a fél világ és a 3/4 NATO haderő képviseltette magát a díszszemlén.. Még nincs az a megbéklési szint mint a francia-német kapcsolatokban.. (pedig a szakadékok hasonlóan mélyek..

alfa74, arcas, fip7 and 2 others like this.
  6. borisz

borisz Well-Known Member

Miért, mekkora német irtást rendeztek a franciák?

silurusglanis likes this.
  7. Celebra

Celebra Well-Known Member

Igen,továbbra is itt tartunk.
    Mert nincsennek milliós határon túli kisebbségek.

8. kelepisti

kivéve elszász-lotaringia teljes népességét, amely maga is elsősorban családnevéből tudja, hogy francia vagy német ősöktől származik. Viszont kvázi mindegy nekik, mert úgy járnak át egymáshoz dolgozni stb. mintha azonos ország lenne. Egyébként több francia és német vér ömlött egymás ellen, mint magyar és román... (elég csak az I.vh-ra gondolni..)

de ezt a témát nem itt kéne tárgyalni..

9. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Jól mondod, kéretik visszatérni a Gripenhez.

svajcibeka and arcas like this.
  10. Terminator

Terminator Well-Known Member

11. arcas

arcas Well-Known Member

12. Terminator

13. Terminator

"Felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy a kecskeméti MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis pilótái, a 2019. január 28-31. (hétfő-csütörtök) közötti időszakban, a kora esti órákban hajtanak végre repüléseket. A repülés az éves kiképzési repülési tervnek megfelelően történik, a pilóták képzettségének fenntartása érdekében.
    A repülések során – Kecskemét, Eger, Mezőkövesd, Tiszafüred, Tiszaújváros és Nagyatád, továbbá Kaposvár és Szigetvár térségében, 13:30 és 20:30 óra között előfordulhat a megszokottól eltérő nagyobb zaj- és hanghatás. A Magyar Honvédség kéri a lakosság szíves megértését és türelmét."

14. arcas

arcas Well-Known Member

Egyefene, ...megbocsájtok.

15. Terminator

16. Terminator

Olyan régi ez a videó, hogy akkor még volt bevethető AIM-9 rakétája a Honvédségnek...

Megint eltelt egy hónap. Már csak 3 hónap az újabb Baltic Air Policing küldetés.

Gondolom egy új rakétatípussal nem vágnak neki egy éles küldetésnek. Azt előtte még rendszerbe kell állítani és éleslövészettel kipróbálni.
    Valószínűleg ez az AIM-9X-re is igaz, nem csak az IRIS-T-re.

Így két lehetőség marad: most is a svédektől kérnek kölcsön AIM-9-et vagy valahogy mégis bevethetőnek nyilvánítanak kb. 10 db AIM-9L(I-1)-et.

Vagy ott is csak AIM-120-szal adják majd a készültséget? Meglátjuk...

17. arcas

arcas Well-Known Member

Kell, hogy legyen addigra valami - de NATO készletből is kényelmesen megoldhatják ott helyben.

18. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Szégyenszemre IR rakétát kell majd kunyerálni? Éljenek a magyar reformok és nagy bejelentések...
    Ez kb. olyan, mintha bejelentenéd, hogy 6 év múlva luxus merci lesz....
    ..de most kb. egy kilincsre sem telik a Skoda Octaviához. Mert kb. ilyen arányban van az, hogy mit kellene megoldani, hogy legyen IR AAM legalább keszira. És ezt nem sikerül megoldani.

Kicsit éles a kontraszt. Nagy tervek és bejelentések mellett valahogy a napi szintű üzem biztosítása nem megy azon a területen, amit nem a svédek adnak. Ej...

alfa74, fishbed and Ratamahata like this.
  19. arcas

arcas Well-Known Member

Eddig úgyfest igen. Nekem se tetszik ez a felállás.
    Csak annyit irtam, hogy meg tudják oldani igy is, ha akarják.

20. arcas

arcas Well-Known Member

Gripen Falcon-ból nézve?

bolneroll, eevil, vilmoci and 6 others like this.

Ezen oldal megosztása