[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
16 232
22 773
113
Annak mi az oka, hogy a négy gép közül az egyik három póttartállyal repül (ha tényleg mind az), míg a többi csak kettővel?
Pl. Terminator 22.17-es hozzászólásában az első kép jobb alsó sarkában látszik.

Lehet "szallito" kontener? Bar tobbszor jart kinn az A319, volt itt litvan Spartan is, igy nem tudom, mit kellene igy kivinni.

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 184
2 922
113
Ma este volt egy "riport" a Gripenesekkel az RTL-en a Fókuszban. Nem tudom, hogy miről volt benne szó, mert csak lehalkítva néztem. Gondolom, hogy "szakmailag" semmi extra, de ha valakit érdekel, talán a felvételek érdemes lehet visszanézni a honlapon.
Itt van a Fókusz műsorból ez a riport, szerintem semmi plusz infó nincs benne. Az átlag magyar állampolgárnak készült ez.
https://rtl.hu/rtlklub/fokusz/akik-...enyeivel-ilyen-egy-vadaszpilota-atlagos-napja

• Tetszik
Reactions: Madár Fokker

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
1 023
598
113
Érkezési képek Litvániából

Újra mi védjük Európa keleti határait. Jó érzés látni hogy valami többet nagyobbat is szolgálhatnak a Gripenjeink.

• Tetszik
Reactions: Loken

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
32 428
40 205
113
Az általam linkelt képeken minden magyar gép van.
Magyar ember által fotózott képekre gondolsz? Kintről talán előbb-utóbb lesz valami a honvedelem.hu-n. De később majd visznek ki A319-cel a sajtónapra "újságírókat", akkor biztos lesz még több fotó. Itthonról meg az a három van, amit korábban ide is belinkeltek. Más képeket még nem találtam.
Ami a mostani kecsói indulást mutatja és biztosan nem újrahasznosított, hogy 100% legyen, hogy van AIM-9L-1. Nem akarok téveszméket generálni a frissített Gripen FAQ-val.

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
16 232
22 773
113
Ezek biztosan most készültek. Ez alapján van AIM-9L-1.

Április 18. óta nem az a kérdés hogy van-e újra AIM-9, hanem hogy mennyi...
Csak ez a 10 darab, amit a Litvániába induló gépeken láthatunk vagy több?
Most kell majd figyelni a haza keszi gépeket...

Amíg a Mi-24-esek éjszaki képességeinek a megmagyarázásával voltunk elfoglalva, addig egy másik fontos esemény elkerülte a figyelmünket...
2 héttel a BAP megkezdése előtt újra vannak AIM-9-esek a Gripenek szárnyvégein!

A Baltic Air Policing misszió kibocsátó ünnepsége (2019. április 18.)

• Tetszik
Reactions: borisz

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
1 757
2 194
113
Arról van esetleg valami hír, hogy a márciusi gépágyúcső robbanásnak mi volt az oka?
Vagy ez sokkal hosszabb vizsgálat?

• Tetszik
Reactions: borisz