1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. jani22

jani22 Well-Known Member

Nem létesített kapcsolatot a magyar polgári légiforgalmi irányítással egy Bakuból Oxfordba tartó kisrepülőgép vasárnap este, ezért a NATO Integrált Légivezetési Központ riasztotta a Magyar Honvédség készültségi szolgálatát.

Fizethet a légitársaság, ha riasztani kell a Gripeneket

A feladat sikeres végrehajtása érdekében a Gripenek átlépték a hangsebességet, majd azonosították a kisrepülőgépet, amely ezt követően felvette a rádiókapcsolatot a Magyar Polgári Légiforgalmi Szolgálattal.

A hangsebesség átlépésekor hangrobbanást lehetett hallani Fejér megye térségében. A Magyar Honvédség gépei a határig kísérték a kisrepülőt, majd visszatértek a kecskeméti légibázisra - közölte a tárca.

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag...e=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

2. papajoe

papajoe Well-Known Member

Mindenki összexarta magát egy hangrobbanás miatt?

Lacháza mellett nőttem fel,alig vártuk kölykök,hogy eldübörögjön valami nagy, és hangos a hàztetők felett pár méterrel.
    Régen minden jobb volt...

3. borisz

borisz Well-Known Member

Még a nosztalgia is. ;)

4. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Robbanas volt, erted. Meg katonai repulok. :D Az asszony is ezzel jott, valahol hallotta. Kerdezte milyen robbanas volt. Elmagyaraztam.

5. migfun

migfun Well-Known Member

Talán ha lennének repülőnapok, ahol a Gripenek demóznának, tudnák a népek, hogy mi történik. Anno Kositzky tábornok úr is repült a miskolci reptér felett...

6. Celebra

Celebra Well-Known Member

Anno 3üzemelő katonai repterünk volt,plusz a szovjetek,mindennapos volt a hangrobbanás,és megszokott.

7. megazez

megazez Well-Known Member

Anno a kecskeméti mig29-ek a légterünkben gyakorlatoztak, imádtam gyerekként.

8. Terminator

Terminator Well-Known Member

Érkezési képek Litvániából

tindalos, zeal, ladagrant and 4 others like this.
  9. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Mi a képek forrása? Szeretném majd feltüntetni.

10. Terminator

fulcrum11 and molnibalage like this.
  11. Terminator

arcas and fishbed like this.
  12. Terminator

Oldalszámok: 30, 32, 35, 36, (40)

13. Terminator

14. Terminator

15. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Magyar kép kéne, ami felszálláskor vagy érkezéskor mutatja őket bizonyíthatóan mostani képek szerint, hogy van AIM-9L-1.

16. nagyoncivil

nagyoncivil Member

Annak mi az oka, hogy a négy gép közül az egyik három póttartállyal repül (ha tényleg mind az), míg a többi csak kettővel?
    Pl. Terminator 22.17-es hozzászólásában az első kép jobb alsó sarkában látszik.

17. Madár Fokker

Madár Fokker Active Member

Ma este volt egy "riport" a Gripenesekkel az RTL-en a Fókuszban. Nem tudom, hogy miről volt benne szó, mert csak lehalkítva néztem. Gondolom, hogy "szakmailag" semmi extra, de ha valakit érdekel, talán a felvételek érdemes lehet visszanézni a honlapon.

18. Terminator

Az általam linkelt képeken minden magyar gép van.
    Magyar ember által fotózott képekre gondolsz? Kintről talán előbb-utóbb lesz valami a honvedelem.hu-n. De később majd visznek ki A319-cel a sajtónapra "újságírókat", akkor biztos lesz még több fotó. Itthonról meg az a három van, amit korábban ide is belinkeltek. Más képeket még nem találtam.

molnibalage likes this.
  19. Terminator

Nem tudom. De ebből jöttem rá, hogy az a gurulós kép a 32-es gépről nem lehet mostani :)

20. Terminator

Azt lehet tudni, hogy hány póttartályt vettek a Gripenekhez?

Az 530 literesből minden géphez van egy? Az 1275 literes RUAG-ból mennyi van?
    A balesetek miatt esetleg selejtezésre kerülhetett néhány?

fishbed likes this.

Ezen oldal megosztása