1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

A rakéta átalakítás nélkül használható a Gripeneken is?

2. Wilson

Wilson Active Member

Bizony ,de szerintem ez már több mint érdeklődés,az előzmények alapján ez a közlemény szinte biztosan azt jelenti,hogy belépünk a NASAMS-t rendszeresítő országok közzé,

3. megazez

megazez Well-Known Member

500M$ rakétákra, volt itt pár napja egy cikk de istennek nem találom, amiben az volt, hogy a Raytheonnal 1000M$-os üzletről beszélgetnek a másik 500M$ így már elég valószínű, hogy a NASAMS rendszer többi elemét fogja takarni.
    Na de még mindig ott a Lockheed-el szintén 1000M$-os tárgyalás ami a cikkben volt.

4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ha jól tudom, igen, csak minimális finomhangolást igényel.
    Az árulkodó a Sentinel radarhoz kapcsolódó szoftver. Meg a kiegészítő elemek.
    Én csak azt nem értem, hogy miért nem egy csomagba lett rendezve?

5. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

mehetnének igen :)

Terminator likes this.
  6. megazez

megazez Well-Known Member

7. Terminator

Azért a 40 db Amraam mellé a Gripenekre is kellene még, főleg ha több Gripen is lesz...

8. pöcshuszár

El ne oszdd darabra. A lengyelek a feléért kaptak 150db-ot.
    Csak náluk sokkal kevesebb dolog volt benne, mivel ott az F-16-osokra vették meg. A NASAMS II miatt egy csomó kiegészítő elem, és support kapcsolódik:
    "spare and repair parts, cryptographic and communication security devices, precision navigation equipment, other software, site surveys, weapons system equipment and computer software support, publications and technical documentation, common munitions and test equipment, repair and return services and equipment, personnel training and training equipment, integration support and test equipment, and U.S. Government and contractor, engineering, technical and logistics support services, and other related elements of logistical and program support." Ez simán lefedi a különbséget, na meg a plusz 30db rakéta....

9. Terminator

Szerintem ez szabványszöveg. Minden AIM-120 eladásban benne van.

Csak ez a különbség:
    "classified software (for the AN/MPQ-64F1 Sentinel Radar requested by Hungary through Direct Commercial Sale)"

Panzerfaust likes this.
  10. fedett_mókus

még így se vészes
    sablonszöveg , leírtam már, a lengyelek megfizetik/megfizették már máshogy

Panzerfaust likes this.
  11. pöcshuszár

Nem igazán.
    Pl.: az idei Japán üzletnél csak ennyi szerepelt: "Also included are containers, weapon support and support equipment, spare and repair parts, U.S. Government and contractor engineering, technical and logistical support services, and other related elements of logistical and program support."
    DE nagyjából a 2018-asnál is.
    A lengyeleknél majdnem ugyan ez:
    Also included are missile containers, weapon system support, spare and repair parts, support and test equipment, publications and technical documentation, personnel training and training equipment, U.S. Government and contractor engineering, technical and logistics support services, and other related elements of logistical and program support.

12. pöcshuszár

Az a helyzet, hogy amíg ezek az előterjesztések olyan részletességgel szerepelnek, mint ahogy a pl. a mostani cseh 8+4 helikopteres beszerzésben, ahol gyakorlatilag majdnem minden fedélzeti berendezést kirészleteztek, mint egyedi rendelést, így a minálunk általánosnak tűnő elemek is egészen pontos összetevők lehetnek.
    És az a durva, hogy az ilyen kiegészítő, és szolgáltatási (support) dolgok szoktak irdatlan drágák lenni.
    Lásd még a Portugálok KC-390-eseinél.

tonyo likes this.
  13. fedett_mókus

Igeen , ééés ezzel most mire szerettél volna célozni ? :D

14. Terminator

Igazad van, csak az AIM-120D-knél van a bővebb szöveg:

"Included in the sale are containers; storage and preservation; transportation; aircrew and maintenance training; training aids and equipment, spares and repair parts; warranties; weapon system support and test equipment; publications and technical documentation; software development, integration, and support; system integration and testing; U.S. Government and contractor engineering, technical, and logistics support; and other related elements of logistics and program support.

"Also included in this sale are missile containers; weapon system support equipment; support and test equipment; site survey; transportation; repair and return support; warranties; spare and repair parts; publications and technical documentation; maintenance and personnel training; training equipment; U.S. Government and contractor engineering, logistics, and technical support services; and other related elements of logistics and program support."

A katari üzletnél meg szinte szó szerint ugyanezt írják mint a magyarnál, csak benne van az is hogy NASAMS.

"The Government of Qatar has requested to buy defense articles and services from the U.S. Government in support of a Direct Commercial Sale of the National Advanced Surface to Air Missile System (NASAMS). The items Qatar requests include the following: forty (40) AIM 120C-7 AMRAAM missiles, one (1) spare AIM 120C-7 AMRAAM guidance section, one (1) spare AIM-120C-7 control section, eight (8) AMRAAM Captive Air Training Missile (CATM-120C), missile containers, classified software for the AN/MPQ-64F1 Sentinel Radar, spare and repair parts, cryptographic and communication security devices, precision navigation equipment, other software, site surveys, weapons system equipment and computer software support, publications and technical documentation, common munitions and test equipment, repair and return services and equipment, personnel training and training equipment, integration support and test equipment, and U.S. Government and contractor, engineering, technical and logistics support services, and other related elements of logistical and program support. The estimated cost is $215 million."

tonyo and pöcshuszár like this.
  15. Terminator

tonyo likes this.
  16. Terminator

És ezek is.

arcas, fishbed, tonyo and 1 other person like this.
  17. pöcshuszár

Most semmilyen célzási szándékom nem volt. Tényleg csak annyi, hogy az amerikaiaktól, és úgy általában a nyugati nemzetektől való beszerzések esetén support/training/logistic/software/software support, stb. címszó alatt olyan pénzeket gombolnak le rólad, hogy csak nézel.
    Egy példa: Ha megveszel egy Apple számítógépet az EU-n belül 1+1 jótállást, és szavatosságot kapsz. Ha AppleCare-t is veszel hozzá, akkor a különben sem olcsó gépekre (6-800.000+ os gép sem ritka), az alap 1 éves jótállás +2 évvel meghosszabbodik. Ennek az ára + 110.000Ft (is lehet). Hja és természetesen ez sem érvényes damage -re persze.
    A gép alapárában 90 nap telefonos support van benne, minden azon felüli esetben fizetned kell, mint a "katonatisztnek", ha feltennél pár kérdést 1 "szakembernek"...

tonyo likes this.
  18. tonyo

tonyo Well-Known Member

19. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

:D igen ez óriási teljesítmény. Az oroszok rendszeresen, szinte napi sűrűséggel repülnek a saját exklávéjukba, saját terület lévén gyakorlandó a szuverenitás okán a jogos államhatalmat - amint azt más országok is teszik - szomszéd államok engedélyének (légi, szárazföldi) híján természetesen a tenger felől közelítik meg, nemzetközi vizek felől. És mi pedig elfogunk (?) igazoltatunk :D (persze nem az, de ezt kommunikálják)

rudi likes this.
  20. Cifu

Cifu Well-Known Member

Csak a mihez tartás véget az állításod nem igaz: a készenléti gépeket csak akkor emelik a levegőbe, ha a három balti ország légterét
    • Transzpondert nem használó gép közelíti meg (katonai gépeknél is kötelező a használata békeidőben)
    • Ha van is transpondere, de repülési tervet le nem adott gép lépi át
    • Ha van is transzpondere és leadott repülési terve, de a belépéskor nem vette fel a kapcsolatot a helyi légi irányítással.
    Ha csak a nemzetközi légtérben szabályosan közlekednének (ahogy leírod), akkor a készenléti gépek nem indulnának el...

Masztiff, fishbed, Pocok75 and 4 others like this.

Ezen oldal megosztása