[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 147
113
arcas

Úgy értelmeztem amit írtál,hogy Zord kérdezte Hendét a V4 EUBG CAS képesség kapcsán a légi utántöltésről amire nem kapott választ és erre írtam,hogy persze,hogy nem kapott hisz nem is értette a kérdést.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Egy korábbi kérdésre válasz Hendétől Zord tollából...
"... ugyanakkor annak nem része a légi utántöltésre való kiképzettség, ami a nyugati alkalmazási elveket és gyakorlatot ismerve jelentős limitációt jelent (azaz pre-planned CAS és ground alert CAS feladattípusokról lehet csak szó)."

Tartok tőle, hogy amíg a Légierőnél ez a gépszám határozza meg a lehetőségeket, addig nem lesz légitankolási kiképzés, mert légtérvédelmi készültséghez nem kell, így egyszerűen fölöslegesnek tartják. A honi készültség és kiképzés mellett már felvállaltuk a balti missziót, ráadásul az ukrán helyzet miatt nagy az esély, hogy négy gépnél is többet kell küldeni, vagy hosszabb kiküldetést kér a NATO (ott ugye azért nehezebb nemet mondani). Fennáll a lehetősége ugyanígy szlovén-horvát irányba és Szlovákia felé is a "besegítésnek", így kizártnak tartom hogy egyhamar bármi másra gépet tudnánk ajánlani külföldi akcióra. Ne feledjük, a NATO-nál alap-egység a géppár, éles harci bevetésen inkább a kettős géppár, tehát ha légitankolós bevetésben gondolkoznának, szerintem min. 4+1 (tartalék) gépet és 6 pilótát kellene felajánlani ilyen közös akcióra. A mai gépszám mellett ezt kizártnak tartom, ráadásul nem ismerem a gép-bérlet szerződés részleteit, hogy ez egyáltalán beleférne-e annak a kereteibe?
Üdv ML
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 819
113
http://legiero.blog.hu/2014/06/04/idei_helikoptertenderben_remenykedik_hende


(Ilyenkor mindig elgondolkodom azon, hogy itt miért nem olvassa mindenki rendszeresen Zord és Szórád Tamás blogját...)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
http://legiero.blog.hu/2014/06/04/idei_helikoptertenderben_remenykedik_hende


(Ilyenkor mindig elgondolkodom azon, hogy itt miért nem olvassa mindenki rendszeresen Zord és Szórád Tamás blogját...)

Van, aki olvassa....
ML
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 333
68 600
113
Reméli tehát hende hogy lesz idén tender. Magyarul nem lesz idén tender. A kormánypárt részéről nincs kérdés. Magyarul minden rendben szerintük.
Mondjuk Zord humora megér egy misét. :) Hende "Bombázó" Csaba
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Azért olvassuk páran!
Nekem is megütötte a szememet az ominózus mondat (a többitől se kaptam nagyon szikrát Pl.:képességcsökkenés megfordítása).
Kompletten hülyének nézik az embereket. Arra számítanak, hogy senki sem emlékszik arra, amit előzőleg nyilatkoztak.
Az említett "Bombázó" Csaba legutóbb arról nyilatkozott, hogy : ilyen faszán elő van készítve, meg szakértők és a nemzeti konszenzus és az új kormánynak már csak döntenie kell, meg hűűű, meg haa!
Ehhez képest, most már azt reméli, hogy idén lesz tender. Nehogy véletlenül nagyobb emlékezet zavarba kerüljön, mert akkor talán még az előző kormányt is szidni kezdi az elmulasztott döntések miatt! A főnöke ettől nem lesz boldog!
A választás előtt azt írtam, hogy valószínűleg el fogják csendben süllyeszteni ezt a tendert. Azért még drukkolok, hogy ne legyen igazam.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 245
113
Erre a " ilyen faszán elő van készítve"-ra valahogy én is emlékszem. Választás megnyerve, kormány kinevezve, elő lehet állni a farbával...
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Én annyira nem csípem már ezt a NATO-s szerepválalósdit. A szomszédban lévő kreált balhéjuk miatt sem. Szerintem nem kell sajnálni, hogy a Gripenjeink órái nem a légitankolás gyakorlására mennek el. Véleményem szerint legyünk csak itt a térségben, frásznak hiányzik, hogy ennek a szervezetnek segítgessünk valahol a világ másik felén. Ha lesz valami háttéralkudozás Putyin és a nyugat között és mondjuk be kéne dobni hazánkat, a NATO és a nagy nyugat ugyanúgy sz@rna ránk, mint azt századokon át tette.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
Riasztották a Griffeket, megint egy néma arab gép miatt. Most a levegőben voltak, uh gyorsan odaértek, az utasszállító összesen 26 tartózkodott a légtérben.
http://www.origo.hu/itthon/20140624-riasztani-kellett-a-gripeneket.html
Én azért leverném róluk a riasztás költségét, tokkal, vonóval, lízingdíjjal együtt.
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
Ma Győr felett pörög egy Gripen... már az ötödiket fordulja... van hangja.....(lehet még Pozsonyban is hallják.... (közben meg a rádióban a magyar pilóta bi-bi-bii...nekünk van...) :) )
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 819
113
Aranysas cikk a honlapjukról:

Csapásmérő képesség - Felkészülés vadászbombázó feladatokra

http://www.aranysas.hu/cikk_csapasmero_kepesseg.php
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 245
113
Nem tudom elhinni, hogy valaki ezzel dolgozott:
BAE-SAAB_JAS-39-Gripen_Humavian-2-med.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 819
113
Gripen-áthúzás a Fradi-megnyitón?

http://legiero.blog.hu/2014/07/18/gripen-athuzas_a_fradi-megnyiton
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Korábban, ha jól emlékszem Molni emlegetett egy Szicília(?) körüli NATO gyakorlatot, ahol a magyar Gripenek elég jól szerepeltek. Valami olyasmi rémlik, hogy eltűntek és nem találták az F-16-ok, pedig a magyarok voltak a "rosszfiúk" awacs támogatás nélkül. Valaki tud erről valami konkrétabbat?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 333
68 600
113
Korábban, ha jól emlékszem Molni emlegetett egy Szicília(?) körüli NATO gyakorlatot, ahol a magyar Gripenek elég jól szerepeltek. Valami olyasmi rémlik, hogy eltűntek és nem találták az F-16-ok, pedig a magyarok voltak a "rosszfiúk" awacs támogatás nélkül. Valaki tud erről valami konkrétabbat?

Valami rémlik, úgy kb 4? éve volt és az Aranysas csinált róla cikket. Ja nehezebb észrevenni állítólag, de régebbi típusokkal meccselt valami olasz F-16 A/B rémlik meg talán Mirage-2000? volt még ott.