[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Azt hittem, rosszul látok:

http://legiero.blog.hu/2014/07/18/gripen-athuzas_a_fradi-megnyiton

Aszongyák, a repült órák terhére megy és állítólag kiképzési céllal ...

És nem utolsósorban 60 millió forintba fog kerülni 3 gép áthúzása.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Azt hittem, rosszul látok:

http://legiero.blog.hu/2014/07/18/gripen-athuzas_a_fradi-megnyiton

Aszongyák, a repült órák terhére megy és állítólag kiképzési céllal ...

És nem utolsósorban 60 millió forintba fog kerülni 3 gép áthúzása.

Ha hiszitek,ha nem a drukkereknek sem nagyon tetszik, mert ők meg azt mondják,hogy az utánpótlás ellenne belőle pár évig.. Szerintem inkább az FTC fizet a HM-nek,mint,hogy ingyen küldenék a Griffeket. Nekem nincs nagy bajom vele,sőt igazából rohadtul megnézném élőben. Repült órának számít... miért is meglepő ha a levegőben van a gép? Legalább repülnek vele, a cikket inkább ilyen sértődöttnek mondanám. Nekem az áthúzásosdival annyi a problémám (fradistaként),hogy nem fair a többi klubbal szemben.. vagy mindnek a megnyitójára vagy egynek sem. Ha lenne 1 nemzeti stadion akkor annak a megnyitóján,meg egy nagyobb volumenű megnyitón még megérteném.

(Annyira nem veszik az embereket a jegyeket,hogy ilyen programokat kellett beletenni,azért hogy kíváncsiak legyenek rá...)
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 828
2 554
113
Kecskeméten is volt már Griff áthúzás meccsen. Szerintem nincs baj vele, csak majd a sötét zöldek jönnek majd, hogy már vadászgéppel is chamtraileznek Budapest felett! :) ( mondjuk vihetne pár éles Mavericket, tudnék pár célpontot neki!) :D
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 758
5 702
113
<blockquote rel="Panzerfaust">Azt hittem, rosszul látok:

http://legiero.blog.hu/2014/07/18/gripen-athuzas_a_fradi-megnyiton

Aszongyák, a repült órák terhére megy és állítólag kiképzési céllal ...

És nem utolsósorban 60 millió forintba fog kerülni 3 gép áthúzása.

Ha hiszitek,ha nem a drukkereknek sem nagyon tetszik, mert ők meg azt mondják,hogy az utánpótlás ellenne belőle pár évig.. Szerintem inkább az FTC fizet a HM-nek,mint,hogy ingyen küldenék a Griffeket. Nekem nincs nagy bajom vele,sőt igazából rohadtul megnézném élőben. Repült órának számít... miért is meglepő ha a levegőben van a gép? Legalább repülnek vele, a cikket inkább ilyen sértődöttnek mondanám. Nekem az áthúzásosdival annyi a problémám (fradistaként),hogy nem fair a többi klubbal szemben.. vagy mindnek a megnyitójára vagy egynek sem. Ha lenne 1 nemzeti stadion akkor annak a megnyitóján,meg egy nagyobb volumenű megnyitón még megérteném.

(Annyira nem veszik az embereket a jegyeket,hogy ilyen programokat kellett beletenni,azért hogy kíváncsiak legyenek rá...)</blockquote>

És ez mennyire vonz arra, hogy tízezreket kifizessek, mikor a körútról ugyanúgy látom? :) Am annyira nem fogynak, hogy a rendörségnek, katasztrófavédelemnek van kiutalva jegy, taxisoknál tízezres kártyához adnak kettőt, fidelitas tagokat küldenek ki szurkolni, hogy tele legyen a stadion... :D Am lesz valami ellenrendezvény is, Fradi szurkolók csinálják Bkv-pályán (?)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Biztpolba megí
<blockquote rel="pela3"><blockquote rel="Panzerfaust">Azt hittem, rosszul látok:

http://legiero.blog.hu/2014/07/18/gripen-athuzas_a_fradi-megnyiton

Aszongyák, a repült órák terhére megy és állítólag kiképzési céllal ...

És nem utolsósorban 60 millió forintba fog kerülni 3 gép áthúzása.

Ha hiszitek,ha nem a drukkereknek sem nagyon tetszik, mert ők meg azt mondják,hogy az utánpótlás ellenne belőle pár évig.. Szerintem inkább az FTC fizet a HM-nek,mint,hogy ingyen küldenék a Griffeket. Nekem nincs nagy bajom vele,sőt igazából rohadtul megnézném élőben. Repült órának számít... miért is meglepő ha a levegőben van a gép? Legalább repülnek vele, a cikket inkább ilyen sértődöttnek mondanám. Nekem az áthúzásosdival annyi a problémám (fradistaként),hogy nem fair a többi klubbal szemben.. vagy mindnek a megnyitójára vagy egynek sem. Ha lenne 1 nemzeti stadion akkor annak a megnyitóján,meg egy nagyobb volumenű megnyitón még megérteném.

(Annyira nem veszik az embereket a jegyeket,hogy ilyen programokat kellett beletenni,azért hogy kíváncsiak legyenek rá...)</blockquote>

És ez mennyire vonz arra, hogy tízezreket kifizessek, mikor a körútról ugyanúgy látom? :) Am annyira nem fogynak, hogy a rendörségnek, katasztrófavédelemnek van kiutalva jegy, taxisoknál tízezres kártyához adnak kettőt, fidelitas tagokat küldenek ki szurkolni, hogy tele legyen a stadion... :D Am lesz valami ellenrendezvény is, Fradi szurkolók csinálják Bkv-pályán (?)

</blockquote>

[Biztpol]Magyarország -ban megírtam,mert oda jobban kötődik,mint ide.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Kerestem livestream-et,de nem találtam a megnyitóról,helyette csináltak 1 képet a trollok:

10537762_722465391153407_3650831122535323158_n.jpg

(A típusokra nem beszólni, nem az a lényeg.. )
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Nem volt semmi csíkhúzás de még alakzat se... Előtte megnézhettek volna pár NFL-es áthúzást az amcsiktól.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Nem csak ti....
Lehet nem is keresek majd videót róla... a jetfly-t még Vári Gyuláék szerkesztik?

http://jets.hu/news?id=482

Csak,mert a ez a stílus szerintem fröcsögő undormány. (Nem szeretem a fideszt!) A két weboldal cikkei mérföldekre vannak egymástól....
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Nem csak ti....
Lehet nem is keresek majd videót róla... a jetfly-t még Vári Gyuláék szerkesztik?

http://jets.hu/news?id=482

Csak,mert a ez a stílus szerintem fröcsögő undormány. (Nem szeretem a fideszt!) A két weboldal cikkei mérföldekre vannak egymástól....

Ez nem a Jetlfy, hanem a Jets.hu. Aerophyl pedig úgy néz ki jelenleg egy vérig sértett Gripenista szurkoló :)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
<blockquote rel="pela3">Nem csak ti....
Lehet nem is keresek majd videót róla... a jetfly-t még Vári Gyuláék szerkesztik?

http://jets.hu/news?id=482

Csak,mert a ez a stílus szerintem fröcsögő undormány. (Nem szeretem a fideszt!) A két weboldal cikkei mérföldekre vannak egymástól....

Ez nem a Jetlfy, hanem a Jets.hu. Aerophyl pedig úgy néz ki jelenleg egy vérig sértett Gripenista szurkoló :)</blockquote>

Igazad van, elírtam az idegtől.. minden hülye minket támad.. a jetfly-t még szoktam olvasni,ezért írtam, boccs a szerkesztőknek.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 524
64 594
113
Igazából nem értem a felháborodásotokat. Stonefort/Aerophyl pontosan azt és úgy írta le, amit szerintem is kellett. Én speciel egyetértek mind a tartalommal, mind pedig a stílussal. Az agyament hiábavalóság helyett értelmes célokat kéne kitűzni és azokat kéne propagálni. Háború van a szomszédban, nulla a Honvédség hadrafoghatósága és azon belül a 14 Gripen kihasználtsága. Félreértés ne essék, mindenféle air policy az megy, a hajózó állomány természetesen, mint mindig felkészült, a műszaki állomány is kitesz magáért, de valljuk meg, ez kevés. És ez így is marad, amíg pesti lakosság csak vasárnap esti politikai töltetű céltalan zajkeltést lát abból, amiről a Honvédség szól. A csapásmérő képesség hiányzik, a műszaki állomány elvándorol, a lakosságnak meg eközben nulla a honvédelmi affinitása, egy tízéves balkáni és a most kitört ukrajnai háború után/mellett is eléggé felülreprezentált hazánkban a "minek nekünk honvédelem?" vélemény.

És akkor jön három Gripen egy futballstadion megnyitójára alapgázon...