[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113

Nem csak minket, hanem a Gripen pilótákat is szidni fogja néhány hülye, a másik részét Allesor leírta. Honvédség? Jött 3 GriPPen, atombobával!! Húú akkor minden rendben van, ja nem,mert stadionra meg honvédségre van pénz,de egészségügy ..stb gyökerek áradata lesz,legalábbis én erre számítok.


Lehet ezért nincsenek még buta bombák,mert a képem lehet valósággá vált volna.. :D
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Gripen-áthúzás a Fradi-megnyitón?

http://legiero.blog.hu/2014/07/18/gripen-athuzas_a_fradi-megnyiton

Pár hete szó volt erről - ha jól emlékszem - a Kossuth rádióban. Egy szaki épp azt magyarázta, hogy ilyen eseményre soha nem szállnak fel a Gripenek, mert az túl drága lenne, de ha a stadion megnyitójával egy időben tartanának egy gyakorlatot, akkor csak egy kis kitérőt kellene tennie a gépeknek, ami így már elfogadható pluszköltség.

Az sokkal cikisebb -ahogy máshol olvasom -hogy még csak nem is a stadion fölött húztak át? WTF Mi a szösz?
 
M

molnibalage

Guest
Nem csak ti....
Lehet nem is keresek majd videót róla... a jetfly-t még Vári Gyuláék szerkesztik?

http://jets.hu/news?id=482

Csak,mert a ez a stílus szerintem fröcsögő undormány. (Nem szeretem a fideszt!) A két weboldal cikkei mérföldekre vannak egymástól....

Mi ebben az undormány? Most akkor föröcsgjek én, hogy ha sikerül megtanulni olvasni és a Jetfly.hu-t a Jets.hu-tól megkülönböztetni, akkor gyere vissza...?

1. Az egész magyar futball egy vicc. Egy fillért is beleölni anyázást vált ki a társadalom elég nagy részében.
2. Erre még nyaköntik egy áthúzással, erre nem szabadna órát pazarolni.
3. Ha már csinálják, akkor meg csinálják rendesen.

So...? Bocs, de inkább maradtál volna csendben...
 
M

molnibalage

Guest
Viszonítási alapnak. Civil gépek öcsém. civilek...!
https://www.youtube.com/watch?v=Z_DPWJy4xcU

A katonai valahol itt kezdődik...
https://www.youtube.com/watch?v=2Yuxq1ZDdVE

..és itt végződik.
https://www.youtube.com/watch?v=lzFucqDElyE
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Akkor most már egyik hozzászólásodat sem értem :)

Majd a beszélgetőben leírom(mert nem a Gripen a fő témája.), ma már hosszú lenne és molnit sem szeretném hirtelen felindulásból elküldeni olyan helyre, ahova most szeretném.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 655
113
Igazából nem értem a felháborodásotokat. Stonefort/Aerophyl pontosan azt és úgy írta le, amit szerintem is kellett. Én speciel egyetértek mind a tartalommal, mind pedig a stílussal. Az agyament hiábavalóság helyett értelmes célokat kéne kitűzni és azokat kéne propagálni. Háború van a szomszédban, nulla a Honvédség hadrafoghatósága és azon belül a 14 Gripen kihasználtsága. Félreértés ne essék, mindenféle air policy az megy, a hajózó állomány természetesen, mint mindig felkészült, a műszaki állomány is kitesz magáért, de valljuk meg, ez kevés. És ez így is marad, amíg pesti lakosság csak vasárnap esti politikai töltetű céltalan zajkeltést lát abból, amiről a Honvédség szól. A csapásmérő képesség hiányzik, a műszaki állomány elvándorol, a lakosságnak meg eközben nulla a honvédelmi affinitása, egy tízéves balkáni és a most kitört ukrajnai háború után/mellett is eléggé felülreprezentált hazánkban a "minek nekünk honvédelem?" vélemény.

És akkor jön három Gripen egy futballstadion megnyitójára alapgázon...
Valaki gyakorolt aznap is. Én már azt sem értettem, amikor az egyébként tényleg nagy barom Czinege elvtársat basztatták, mert elküldte a helikopterét lángosért. A pilótának repülnie kell. Attól pilóta, nem attól, hogy elvégezte az iskolát. Amúgy a pilótákat minden nyáron kizavarnám mezgaz pilótának. Egy hónap alatt többet repülnének, mint amúgy egy év alatt.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 030
8 762
113
Sok buta ember.. Először is a Jets.hu-n aki írt, a magyar repülőgépes újságírás embematikus alakja. Amit leír az 99%-ig úgy van.
Mivel ott voltama fradi pályánál a gyerkeknek mutattam meg a repülőgépeket, látszott, hogy a hajózók igenis megoldották a feladatot. Azt,hogy egy barom államtitkár, aki fradi érzelmű azt sugja a nemzet vezetőjének, elintézteti a Gripenek áthúzását zöld-fehér-zöld csikokkal, és egyetlen katona sem mondta a vezérkarból, hogy elvtársam egy baromság, vagy adj pénzt 6 smokewinderre és 2-3 hordó festékre, azok a felelőssek. Meg persze az államtitkár. Egyébként a sötétben nem igazán mutattak volna jól a csíkok sem, altalában fehéret húznak és "nappal"..
A Griffekhez bár nem létszükséglet de tényleg jó lenne 2-4 smokewinder, amelynek ára azért nem az egetket verdesi és komolyan megdobja a dinamikus bemutatókat (ha már erre is szüksége van a PIAR miatt a hovédségnek).
De még inkább jó lenne a szintén a winder helyére függeszhető ACMI,a mely nagyben segíti a gyakorlatoknál különféle repülési helyzetke megitélését.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 165
77 494
113
Most az újságíróknak meg kellene kérdezni a kecskeméti bázist hogy ez most miért lett ilyen. Aztán pedig megírni, hogy az olvasók is tudják. Ha ezt a szakfolyóiratok nem tehetik, akkor a Blikk-nek, Kiskegyednek, politikai lapoknak stb. kellene.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 475
23 798
113
Britt utasszállító miatt riasztották a készültséget
http://alfahir.hu/riasztottak_a_gripeneket_egy_brit_utasszallito_miatt
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Most az újságíróknak meg kellene kérdezni a kecskeméti bázist hogy ez most miért lett ilyen. Aztán pedig megírni, hogy az olvasók is tudják. Ha ezt a szakfolyóiratok nem tehetik, akkor a Blikk-nek, Kiskegyednek, politikai lapoknak stb. kellene.

Csak nem némi politikai cenzúrára gondoltál?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Akkor most már egyik hozzászólásodat sem értem :)

http://htka.hu/kozosseg/discussion/48572/stadionhaboru#latest

Megpróbáltam úgy nagyjából összefoglalni.



Molni: Te meg azt nem tudod tisztességesen elolvasni,hogy nekünk NEM kellett sem a Chelsea SEM A GRIPENEK átrepülése?

A zöld-fehér csík is valószínű,hogy sajtó bullshit volt.

kelepisti: Lehet akármekkora emblematikus alakja, ez a cikk akkor is politikai véleményt formál. Ha például Fideszes lenne, akkor meg jajj de jó, repült órák,meg Budapest felett, alacsonyan áthúzni, ahova úgy is engedély kell..

Bármit ellehet adni a közönségnek,csak a megfelelő csomagolás kell.

Attól még,hogy van pár gyökér politikai vezető,illetve van pár csókos aki úgy intéztesse,hogy a repült órák ezen a 2 napon, a bizonyos órákra essenek,amiben igaza van az írónak, de ez már az RTL Klubb vs. kormány kategória.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="Terminator">Akkor most már egyik hozzászólásodat sem értem :)

http://htka.hu/kozosseg/discussion/48572/stadionhaboru#latest
</blockquote>

Ilyen topiknak nem igazán van helye nálunk.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 165
77 494
113
Britt utasszállító miatt riasztották a készültséget
http://alfahir.hu/riasztottak_a_gripeneket_egy_brit_utasszallito_miatt

Kicsit részletesebben:

http://www.honvedelem.hu/cikk/45793_riasztast_kaptak_a_gripenek

Riasztás után 6 perccel felszálltak. Egész jó.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 889
31 447
113
Riasztás után 6 perccel felszálltak. Egész jó.

Lehetséges ez egyáltalán? A multkor volt itt egy videó és látszott, hogy futólépésben is mi meddig tart. Kb 10 perc a riasztástól a felszállásig ha jól emlékszem. Hogyan csökkentették le a reakcióidőt majdnem felére? Valami elmaradt a procedúrákból (ezt nem hiszem), vagy az a 6 perc inkább 10, vagy épp gyakorlóra készültek, és az indulás felénél megkapták a riasztást.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 608
70 324
113
origo.hu/techbazis/20140812-mi-tortenik-ha-egy-repulo-nem-valaszol-magyarorszag-felett.html

Mr. n2014-08-13 12:48:48

Egy Hungarocontrollnál dolgozó haverom azt mondta hogy a riasztási lánc a következő:
Ha nem jelentkezik a járat, ismét megpróbálják normál frekvencián majd a vész frekvencián.

Ha itt sem történik semmi, akkor értesítik a Honvédség "ügyeletét", akik mivel NATO tagok vagyunk értesítik az illetékes területi központot ahol döntenek az ilyen esetekről...ez azt hiszem Olaszországban vagy Spanyolországban.

És majd ott eldöntik hogy induljon a magyar Gripen vagy sem.

A dolog szépség hibája, hogy mire ezt a hivatalos eljárási módot végig viszik, az esetek többségében a járat már ki is lépett a légtérből.
A leghosszabb útvonalon is max félórát tartózkodik egy gép a légtérben, még a legrövidebb "érintéses" útvonal alig 1 perc.


Tényleg ez lesz hamarosan a helyzet,vagyis már most így van kb.
Borseczkij2014-08-13 13:09:05

Az a szép, hogy a környéken nekünk van egyedül működőképes légierőnk. Van kit rángatni.
A számlát el lehet nekik küldeni a felszállásról?