1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Szuhoj Szu-22 "Fitter"

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. Jeno

Jeno Member

2. Kuruc71

Kuruc71 New Member

ambasa

Egy kerdes.

Anno a SZU-22 hoz voltk zavaro kontenerek. Nem emlekszel mennyi volt az elektromos igenyuk ?

Mas szoval mennyi olyan folos energia van a fedelzeten amivel ilyen kontenerek lehet meghajtani ?

3. ambasa

ambasa Member

Kuruc!

megtisztelő, hogy tőlem várod a választ, de fogalma sincs, szerintem, erre Allesomor, vagy Molni pontosabb választ tudna adni. A múlthavi aranysasban volt egy cikk a Szu-22 különleges függesztményeiről, én ebből azt hámoztam ki, hogy a SzPSz-141 konténer a géptől független energiaforrással rendelkezett, de ez csak sejtés részemről.

TG

4. Terminator

Terminator Well-Known Member

http://airbase.blog.hu/2015/11/26/deritsd_fel_es_semmisitsd_meg_i_resz

5. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Pápa, 2016 június.

6. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

9 Kép 2 rajz

A lényegi különbség a magyar M3 (Tumanszkij R-29 hajtómű) és a többi M3 (Ljulka AL-21 hajtómű) között. Nekünk még ebben is ki kellett lógni a sorból.

fishbed likes this.
  7. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Alulról a második képet én lőttem 1996 augusztus 27-én. Bár őszintén megmondva, csak a keddben vagyok biztos, viszont határozottan délelőtt volt. Az év és a hónap az fix.

8. ghostrider

Akkor még voltak gépeink, a repülőnapok is színesebbek voltak, mert csak a magyar gépekből is volt elég. Én már nem is járok arra a néhányra, mert csak a tömeg van meg a rohanás.

9. Allesmor Obranna

Ez amúgy egy üzemnap volt, csak akkor még a repülőterekre is be lehetett jutni, ha volt az embernek kapcsolata. Ma hiába van kapcsolat, mert van helyette NATO meg titok, mint indok. Ja, és már kapcsolat sincs... :)

vilmoci likes this.
  10. arcas

arcas Well-Known Member

Érdekes. Pápára már egy éve csalogatnak (mennék is), pedig magyar állampolgár sem vagyok. Már szégyellem is magam, hogy nem ugortam még be...

11. ghostrider

Kedden és csütörtökön voltak a repülési napok. Az utóbbi volt a nagyobb, mert akkor a lérakosoknak is "összeszoktató" volt.

12. Allesmor Obranna

Ezen a napon kedden a délelőtti váltásban repültek a taszáriak, Szu-22-esekkel és MiG-21-esekkel, akik ekkora már nem csak vendégek, hanem már a pápai alakulat részét képezték, mivel ekkor már végleg elhagyták a mieink Taszárt. A délutáni váltásra voltak tervezve a pápaiak, 23-assal is, de végül nem tudom, hogy repültek-e az utóbbiak. A fedezékekben a 11-es és a 15-ös harci, illetve UB voltak betolva, talán azokat vitték ki a zónába is.
    Ekkora már nemigen volt üzemidő a flottában, de a kísérőnk csak annyit mondott, hogy a kesziben nem véletlenül van a 01-es meg a 02-es, mivel azokban már tényleg alig volt repidő. Ha jól tudom, ekkora a 07-es már le is volt állítva. A Szuhojoknál nem volt ilyen gond, hiszen frissen nagyjavítva érkeztek Pápára, kivéve a 08-as, amiben nem tudom mennyi repült óra volt, csak arra emlékszem, hogy a jellegzetes festésű kétüléses félre volt húzva. Ottjártamkor repült a 10-es, a 04-es és még egy gép.
    Tudjátok, volt olyan Szuhojunk, ami csak át lett repülve a PG-ből, frissen nagyjavítva és soha többet nem repültek vele. Minden rendszere kifogástalan állapotban lett szétrohasztva, még a fedezékekbe se húzták be, nem is konzerválták le, ahogy a többit se.

A 21-esek közül repült a Cápeti is, ekkora azonban már mállott le róla a sárga ruhája.

svajcibeka, nyugger, fishbed and 4 others like this.
  13. ghostrider

Állítólag 800 millió Ft lett elköltve (nem tudom, hogy összesen, vagy repülőgépenként) a felújításukra és rögtön ki is vonták a rendszerből. Még ha eladták volna valahová jó pénzért, talán meglehetne érteni, de hogy félretolva hagyták lerohasztani, erre már az ember zsebében kinyílik a bicska. "Gazdag ez az ország, mi még ezt is megengedhetjük magunknak."

silurusglanis, fip7 and fishbed like this.
  14. Allesmor Obranna

A csehek Vietnámba adták el a Szu-22-eseiket és ennél az országnál még az se lett volna kifogás, hogy a Tumanszkij hajtóműves M3-ast biztos nem tudtuk volna eladni oda, ahol a Ljulka hajtóműves M4-est üzemeltetik, mivel Vietnám speciel párhuzamosan üzemelteti a két variánst. A legnagyobb lelki nyugalommal és örömmel.
    Ők a kilencvenes évek végén már tudtak volna normális árat fizetni a felújított gépekért.

arcas, senki, svajcibeka and 2 others like this.
  15. weasel007

weasel007 Well-Known Member

16. Terminator

17. Terminator

18. danielblack

danielblack Guest

19. Terminator

20. Allesmor Obranna

A 04-es repülése a 08-asból videózva, 1992 január 31-én.

Ezen oldal megosztása