[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 380
113
Ami egyértelmű viszont, hogy nem akarnak valójában rájuk költeni. Az átjáró nyitó jármű is a lehető legolcsóbb átépítés mivel konkrétan semmit nem kell szétverned hozzá, nem nyúlsz se futóműhöz, se elektronikához, se motorhoz. Tornyot le, töltőt kiszór, felépítményt átszab, rá egy tolólapot/aknafordítót, egy kis plusz páncél (mehet rá a NERA @LMzek 2.0 ) Ez a lehető legolcsóbb felhasználás (meg talán ár érték arányban a legjobb) a sima nagyjavításon kívül aminek meg modernizálás nélkül kevés értelme van.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
Te most elmagyaráztad nekem azt, amit, ha visszaolvasol, én szoktam leírni. Mondjuk köszi, hogy energiát szántál rá, de én is ugyanezt gondolom, és ennek már hangot is adtam többször.
Én nem vagyok elvakult T-72 fan, én azt szeretném, ha nem ilyen állapotban lennének, amíg rájuk van bízva a haza védelme. Egyedül a dátummal nem értek egyet, a 72-esek kivonását én akkorra tenném mikor 4x22 db LeoA7+ lesz. Addig el kell rejteni őket az ellenerőhöz vagy gulyáságyú húzónak mit bánom én, de maradjanak a rendszerben. Nem tudom ez miért okoz problémát.
Nekem az tetszett viszont, fórumtársaimból milyen innovatív ötletek jönnek ki akár a T-72-k kapcsán is, mert nem tudom te hogy vagy vele, én ezt becsülöm. Inkább ez a szemlélet, mint a yes sir, meg a dömdödöm.
Másrészt meg azért volt itt bőven a T-72-k bezúzását ököl rázva követelő hozzászólás, én pl. D-20 viszonylatában egyetértek, de T72és BTR-80A egyelőre semmiképpen.
Az ötleteléssel nekem sincs problémám,elolvasom en is szívesen,még érdekes is akad közöttük. A gond az,hogy páran nem bírnak leszakadni erről hónapok óta,és megállas nélkül ezt pörgetik,és már nem csak itt,hanem a haderőfejlesztős,leopard,lynx stb. fórumokat is ezzel szórják tele. Ez viszont egy idő után már baromi idegesítővé válik...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 752
113
Na jó,akkor próbáljuk meg... Egy két ember agyszüleményével ellentétben nincsenek itt "kohózók". Az elmúlt hónapokban egyetlen elborult véleményt olvastam,hogy azonnal kohóba küldené a 72-est... A következő 4-5 évben a 72es még a honvédségben mbtként fog szolgálni,ez mindenkinek teljesen egyértelmű. A beszélgetés itt arról szólt,bár úgy néz ki néhány ember ezt sem képes felfogni,hogy utána mi legyen. Az,hogy mocskosul rossz állapotban vannak a tankok,40 éves technikai szinten az tény az hogy ezt az állapotot úgy minősítik,hogy kohószökevény,az nem azt jelenti,hogy már holnap be akarja olvasztani őket bármelyikünk is... Rohadtul nem valami elborult 72es antidrukker klub vagyunk,akik zsigeri gyűlöletet éreznek iránta,sőt,ahogy többször leírtam már én nagyon is szeretem a típust és elmondhatatlan gyalázatnak tartom,hogy a mindenkori vezetés hagyta így lerohadni őket. De ha a seggemet a földhöz verem akkor se fog változtatni azon,hogy milyen állapotok vannak... Én is és sokan mások is elmondtak,hogy a 20as évek második felétől mint mbt nem lehet már számolni velük. Akkor mi legyen? Erre szintén ezerszer leírtuk,hogy ha van rá szándék(úgy néz ki van) és megoldható(a csehek és lengyelek emlegetése alapjan igen) akkor kikepzesre,elleneröként,műszaki feladatokra tovább lehetne használni(ezt mondták tatán is). A maradék meg mehet múzeumba,gyűjteményekbe,körforgalomba. De ha valaki tényleg nem érti a különbseget az ilyen módon való továbbhasznosítás és az achzaritos,d20-at ráb@szós meg a jóég tudja milyen fantazmagóriák között akkor ott van problema,nem is kicsit...o_O
Ez egy pár órával ezelőtti kommentem... szóval,ez miben is tér el a több hónappal ezelőtti hozzászólásaimtól? Lehet szamodra meglepő,ha valaki konzekvensen kitart az állaspontja,mellett veled ellentetben,aki minden nap épp masra sufnituningolna at a 72est... Akkor meg egyszer,attól,hogy visítozol itt,mint valami debil óvodas hülyegyerek,hogy hazudtam,akkor szíveskednel is vegre egy példat hozni rá,hogy mégis mikor és hol?

Ugyanakkora hazugság mint elsőre bekommentelve volt. Teljesen mindegy mit vetettünk fel, okádás volt rá a válasz. Ugyanakkora terlés mint elsőre. Az alap kiindulás az volt, hogy elég a 44+12 leó(és ennek is vannak vonzatai amik ótvar érveken alapuló ellenokádásból álltak), a kormány megmondta, hogy a szovjet technika megy a levesbe. Mosolyogva néztétek volna végig, amivel nem is lenne bajom, de született rá gondolatom, mit lehetne ezzel még kezdeni. Ugyan lejjebb azt hazudod, hogy szívesen olvasol felvetéseket, de nekem fantazmagóriák bedobálásáról beszélsz.

A fantazmagóriák olyan gondolatok voltak, amik vagy jó, vagy rossz kiindulási alapon, de a meglévő T-72 állomány felújítására, fejlesztésére tett ötletek voltak. Mindegyik. Ne haragudj meg érte, hogy nem csak egy lehetséges verzió jut az eszembe, mert nem csak egy dolog ismételgetésére vagyok képes egybitesen.

Ami volt:

-Felújítás
-Nem lehet, mert százféle

-Egységesítő felújítás
-Honnan vennél alkatrészt? (T-72-höz b+ :D )
-Bárhonnan, még a kibaszott Marson is gyártják kb.
-Akkor drága lenne
-Mennyire?
-.....
-Nem hisdzem, hogy egy ennyire általános dolog olyan drága lenne.
-Akkor el vannak rohadva
-Meg lehet oldani egy felújítás keretében
-Nem lehet, mert ezek annyira el vannak rohadva
-Mennyire?
-.......
-Szóval mennyire?
-Udvaron rohadtak az esőn
-Mások is megcsinálták már
-Akkor drága az alkatrész
-Nem már megbeszéltük, hogy nem drága annyira az alkatrész
-Akkor nem lehet, mert százféle verzió
-De lehet, mert már ezt is megbeszéltük
-Akkor el van rohadva
(szerintem ilyen ment el vagy ötven oldal faszsággal)

-Ha felújítanák, már jobb lenne
-Nem lenne jobb, ellenerő, aztán dobják ki
-De, főleg ha valami harcértéknövelő upgradeet is kapna
-Nem lehet megcsinálni, drága, lengyel is drága, cseh is, meg szopnak is
-Csináljuk izraelivel
-Á, nem hiszem, hogy olcsóbb vagy jó, vagy megcsinálható vagy bármi amire rá lehet állni lapokon át
-De, hiszen vagy 300 tankot tudnak eszerint upgradelve felmutatni és az áraik sem voltak olyan durvák
-Á, biztos drágább sokkal
-De itt van az ára...

Nem megyek végig a Lynx hajtásláncon, tornyokon, műszaki járműátalakításokon, pedig kellene. Ótvar előadás volt sokszor. Voltak jó érvek, nem állítom, de volt egy csomó faszság ami szentírásként lett tálalva és ha cáfolva lett, jött a következő.

Felvetés nem, az részünkről ment. Ismétlem, ne haragudj, amiért vannak gondolataink, sok egyéb dolog öszefüggésében is. Majd legközelebb egyetlen dolog lesz felvetve általam akármiről, amit hagyok aztán elnyomni, hogy király lehess. Ha boldoggá tesz és nem adod elő a hattyú halálát aztán, szívesen.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 752
113
Ami egyértelmű viszont, hogy nem akarnak valójában rájuk költeni. Az átjáró nyitó jármű is a lehető legolcsóbb átépítés mivel konkrétan semmit nem kell szétverned hozzá, nem nyúlsz se futóműhöz, se elektronikához, se motorhoz. Tornyot le, töltőt kiszór, felépítményt átszab, rá egy tolólapot/aknafordítót, egy kis plusz páncél (mehet rá a NERA @LMzek 2.0 ) Ez a lehető legolcsóbb felhasználás (meg talán ár érték arányban a legjobb) a sima nagyjavításon kívül aminek meg modernizálás nélkül kevés értelme van.

Azért ez olyan dolog, hogy a felvetéseink nem ilyen egyszerűen zajlottak le. Cscscs, ahogy a gyerekek csinálják. Ugyanúgy komoly anyagköltség egy ilyen faragás, hegesztés, eleve a tervezés. Kell bentre kezelőszerv, elektronika ami eljuttatja a függesztményig a parancsot. És, bár mi is álmodtunk NERA-ról a fantáziagépeinkre, kitől? Nem akarlak szívatni, mert benned volt belátás, de ha ez is a legolcsóbb átalakítás, azért nem olcsó. Annyira nem, hogy passzióból csinálják. Örülnék neki, hiszen ez is lett felvetve és ezzel is több lenne a seregünk.

Az ötleteléssel nekem sincs problémám,elolvasom en is szívesen,még érdekes is akad közöttük. A gond az,hogy páran nem bírnak leszakadni erről hónapok óta,és megállas nélkül ezt pörgetik,és már nem csak itt,hanem a haderőfejlesztős,leopard,lynx stb. fórumokat is ezzel szórják tele. Ez viszont egy idő után már baromi idegesítővé válik...

Egy jó részét a vitáknak sokkal rövidebbre is vehettük volna ha nincsenek szövegértelmezési problémáitok, kényszeres mellékvágányra terelések. Egy csomó dologhoz csak gondolkozni kellett volna rajta a zsigeri okádás helyett anélkül, hogy valós gondolat lett volna fordítva az adott dologra, csak a csordaszellemű elnyomósdi ment. Aztán most sírsz egyet, hogy mennyire elrontottuk a topikokat ezzel. Lynxet hol? Haderősbe meg a Leóba ment, elismerem, de a Leóba a T-72-őt nem igazán mi húztuk bele, a Leós gondalatokért pedig ismét sajnálatomat fejezem ki, amiért nem vagyok annyira egysíkú és gondolatszegény, hogy szervezti és olcsóbb fejlesztési ötletek nélkül fröcsögve és agyatlanul erőltessek mantrát hátha a hangerő erősebbé teszi a mondanivalót, hogy egy zlj tank az jobb, mint kettő, három, vagy négy.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
Ugyanakkora hazugság mint elsőre bekommentelve volt. Teljesen mindegy mit vetettünk fel, okádás volt rá a válasz. Ugyanakkora terlés mint elsőre. Az alap kiindulás az volt, hogy elég a 44+12 leó(és ennek is vannak vonzatai amik ótvar érveken alapuló ellenokádásból álltak), a kormány megmondta, hogy a szovjet technika megy a levesbe. Mosolyogva néztétek volna végig, amivel nem is lenne bajom, de született rá gondolatom, mit lehetne ezzel még kezdeni. Ugyan lejjebb azt hazudod, hogy szívesen olvasol felvetéseket, de nekem fantazmagóriák bedobálásáról beszélsz.

A fantazmagóriák olyan gondolatok voltak, amik vagy jó, vagy rossz kiindulási alapon, de a meglévő T-72 állomány felújítására, fejlesztésére tett ötletek voltak. Mindegyik. Ne haragudj meg érte, hogy nem csak egy lehetséges verzió jut az eszembe, mert nem csak egy dolog ismételgetésére vagyok képes egybitesen.

Ami volt:

-Felújítás
-Nem lehet, mert százféle

-Egységesítő felújítás
-Honnan vennél alkatrészt? (T-72-höz b+ :D )
-Bárhonnan, még a kibaszott Marson is gyártják kb.
-Akkor drága lenne
-Mennyire?
-.....
-Nem hisdzem, hogy egy ennyire általános dolog olyan drága lenne.
-Akkor el vannak rohadva
-Meg lehet oldani egy felújítás keretében
-Nem lehet, mert ezek annyira el vannak rohadva
-Mennyire?
-.......
-Szóval mennyire?
-Udvaron rohadtak az esőn
-Mások is megcsinálták már
-Akkor drága az alkatrész
-Nem már megbeszéltük, hogy nem drága annyira az alkatrész
-Akkor nem lehet, mert százféle verzió
-De lehet, mert már ezt is megbeszéltük
-Akkor el van rohadva
(szerintem ilyen ment el vagy ötven oldal faszsággal)

-Ha felújítanák, már jobb lenne
-Nem lenne jobb, ellenerő, aztán dobják ki
-De, főleg ha valami harcértéknövelő upgradeet is kapna
-Nem lehet megcsinálni, drága, lengyel is drága, cseh is, meg szopnak is
-Csináljuk izraelivel
-Á, nem hiszem, hogy olcsóbb vagy jó, vagy megcsinálható vagy bármi amire rá lehet állni lapokon át
-De, hiszen vagy 300 tankot tudnak eszerint upgradelve felmutatni és az áraik sem voltak olyan durvák
-Á, biztos drágább sokkal
-De itt van az ára...

Nem megyek végig a Lynx hajtásláncon, tornyokon, műszaki járműátalakításokon, pedig kellene. Ótvar előadás volt sokszor. Voltak jó érvek, nem állítom, de volt egy csomó faszság ami szentírásként lett tálalva és ha cáfolva lett, jött a következő.

Felvetés nem, az részünkről ment. Ismétlem, ne haragudj, amiért vannak gondolataink, sok egyéb dolog öszefüggésében is. Majd legközelebb egyetlen dolog lesz felvetve általam akármiről, amit hagyok aztán elnyomni, hogy király lehess. Ha boldoggá tesz és nem adod elő a hattyú halálát aztán, szívesen.
Terelsz és hazudsz megint. Ömlengesz itt egy jó adagot újra,csak épp megint az általam leírtakhoz nincs az égvilágon semmi köze...
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
Azért ez olyan dolog, hogy a felvetéseink nem ilyen egyszerűen zajlottak le. Cscscs, ahogy a gyerekek csinálják. Ugyanúgy komoly anyagköltség egy ilyen faragás, hegesztés, eleve a tervezés. Kell bentre kezelőszerv, elektronika ami eljuttatja a függesztményig a parancsot. És, bár mi is álmodtunk NERA-ról a fantáziagépeinkre, kitől? Nem akarlak szívatni, mert benned volt belátás, de ha ez is a legolcsóbb átalakítás, azért nem olcsó. Annyira nem, hogy passzióból csinálják. Örülnék neki, hiszen ez is lett felvetve és ezzel is több lenne a seregünk.



Egy jó részét a vitáknak sokkal rövidebbre is vehettük volna ha nincsenek szövegértelmezési problémáitok, kényszeres mellékvágányra terelések. Egy csomó dologhoz csak gondolkozni kellett volna rajta a zsigeri okádás helyett anélkül, hogy valós gondolat lett volna fordítva az adott dologra, csak a csordaszellemű elnyomósdi ment. Aztán most sírsz egyet, hogy mennyire elrontottuk a topikokat ezzel. Lynxet hol? Haderősbe meg a Leóba ment, elismerem, de a Leóba a T-72-őt nem igazán mi húztuk bele, a Leós gondalatokért pedig ismét sajnálatomat fejezem ki, amiért nem vagyok annyira egysíkú és gondolatszegény, hogy szervezti és olcsóbb fejlesztési ötletek nélkül fröcsögve és agyatlanul erőltessek mantrát hátha a hangerő erősebbé teszi a mondanivalót, hogy egy zlj tank az jobb, mint kettő, három, vagy négy.
@krisss nél normálisabb,türelmesebb és az érveit logikusan,tényekkel alátámasztó embert nem nagyon láttam itt veled "vitázni" és akkor neki is ideböfögsz egy ilyet... gratulálok...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 752
113
@krisss nél normálisabb,türelmesebb és az érveit logikusan,tényekkel alátámasztó embert nem nagyon láttam itt veled "vitázni" és akkor neki is ideböfögsz egy ilyet... gratulálok...

Semmi rosszindulat nem volt részemről @krisss felé ebben. Ahogy ő is nekem, én is neki jeleztem, hogy egy átalakítás komoly dolog egy ilyennél. Ennyi. Ami esetleg ronthatja a hangvételt és te így olvasod, hogy egy kommentben válaszoltam neki és neked.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 380
113
Ugyanakkora hazugság mint elsőre bekommentelve volt. Teljesen mindegy mit vetettünk fel, okádás volt rá a válasz. Ugyanakkora terlés mint elsőre. Az alap kiindulás az volt, hogy elég a 44+12 leó(és ennek is vannak vonzatai amik ótvar érveken alapuló ellenokádásból álltak), a kormány megmondta, hogy a szovjet technika megy a levesbe. Mosolyogva néztétek volna végig, amivel nem is lenne bajom, de született rá gondolatom, mit lehetne ezzel még kezdeni. Ugyan lejjebb azt hazudod, hogy szívesen olvasol felvetéseket, de nekem fantazmagóriák bedobálásáról beszélsz.

A fantazmagóriák olyan gondolatok voltak, amik vagy jó, vagy rossz kiindulási alapon, de a meglévő T-72 állomány felújítására, fejlesztésére tett ötletek voltak. Mindegyik. Ne haragudj meg érte, hogy nem csak egy lehetséges verzió jut az eszembe, mert nem csak egy dolog ismételgetésére vagyok képes egybitesen.

Ami volt:

-Felújítás
-Nem lehet, mert százféle

-Egységesítő felújítás
-Honnan vennél alkatrészt? (T-72-höz b+ :D )
-Bárhonnan, még a kibaszott Marson is gyártják kb.
-Akkor drága lenne
-Mennyire?
-.....
-Nem hisdzem, hogy egy ennyire általános dolog olyan drága lenne.
-Akkor el vannak rohadva
-Meg lehet oldani egy felújítás keretében
-Nem lehet, mert ezek annyira el vannak rohadva
-Mennyire?
-.......
-Szóval mennyire?
-Udvaron rohadtak az esőn
-Mások is megcsinálták már
-Akkor drága az alkatrész
-Nem már megbeszéltük, hogy nem drága annyira az alkatrész
-Akkor nem lehet, mert százféle verzió
-De lehet, mert már ezt is megbeszéltük
-Akkor el van rohadva
(szerintem ilyen ment el vagy ötven oldal faszsággal)

-Ha felújítanák, már jobb lenne
-Nem lenne jobb, ellenerő, aztán dobják ki
-De, főleg ha valami harcértéknövelő upgradeet is kapna
-Nem lehet megcsinálni, drága, lengyel is drága, cseh is, meg szopnak is
-Csináljuk izraelivel
-Á, nem hiszem, hogy olcsóbb vagy jó, vagy megcsinálható vagy bármi amire rá lehet állni lapokon át
-De, hiszen vagy 300 tankot tudnak eszerint upgradelve felmutatni és az áraik sem voltak olyan durvák
-Á, biztos drágább sokkal
-De itt van az ára...

Nem megyek végig a Lynx hajtásláncon, tornyokon, műszaki járműátalakításokon, pedig kellene. Ótvar előadás volt sokszor. Voltak jó érvek, nem állítom, de volt egy csomó faszság ami szentírásként lett tálalva és ha cáfolva lett, jött a következő.

Felvetés nem, az részünkről ment. Ismétlem, ne haragudj, amiért vannak gondolataink, sok egyéb dolog öszefüggésében is. Majd legközelebb egyetlen dolog lesz felvetve általam akármiről, amit hagyok aztán elnyomni, hogy király lehess. Ha boldoggá tesz és nem adod elő a hattyú halálát aztán, szívesen.
Amúgy igazából az alkatrész drága igaz-> kompatibilitási gondok miatt főleg az, mert lehet, hogy nem megy bele és mehet a kukába illetve hamar szét is törik (megtörtént) --> egységesítő nagyjavítással kell kezdeni mindent ez az alap -->Nincs képességünk az egységesítő gyári nagyjavítás végrehajtására --->(a currus a sima időszakos nagyjavítást nem tudja kivitelezni) az állomány egy része olyan állapotban van, hogy nem biztos, hogy érdemes hozzányúlni (ez szomorú tény, képet nem rakok be pedig van olyanom ami nincs fenn a neten ) ----> a cseh és lengyel modernizációs programok eléggé nem olcsók (a jelenlegiek amiket kitaláltak még hozzá nem a 15 évvel ezelőttiek pl PT-91M2 és PT-91M1A, a csehekéről nem is beszélve)---> nagyobb használható darabszámmal a megtérülési mutató sokkal jobb lenne illetve nagyobb lenne a merítés amiből ki tudod választani az olcsóbban szintbe hozható gépeket (ahogy a lengyelek is most teszik a soft upgradejüknél) ami a gazdaságosságot javítaná ---> az izraeli upgradehez mindjárt teszek be egy cikket, hogy milyen veszteségeket okoztak a régi szovjet ATGM-ek az azeriek ezzel a csomaggal szerelt állományában nem véletlenül olcsóbb az a pakk ---> amilyen szintre szerintem érdemes lenne felhúzni az az, hogy meg tudja fogni legalább a szovjet érából való illetve vele egykorú nyugati ATGM-eket illetve az ezek technikai szintjén álló nagy tömegben előforduló lőszereket ----> ehhez 3,5-4 milliós pakkok vannak illetve még APS ami megint dob az árán (vagy -vagy is lehet de az is-is a legjobb) ---> jó lenne szintén ha jobb lőszereket is tudna kezelni a gép esetleg ATGM-et ehhez kell egy új cső de minimum betétcső ---> ez megint drága ---> a szakma is végigjátszotta ezt az egészet és felvázolásra kerültek a további megállapítások:

- Modernizációra utalás sincs (ezáltal a 2020-as évek utáni továbbélésre sem nagyon harckocsi formájában)
- Ha legalább a normálisabb alkatrészellátásra szánnak (eddig nemigen szántak) esetleg egy kicsit átfogóbb javításra akkor korszerűsítés nélkül alacsony ráfordítással továbbéltethető a jelenleg működőképes állomány egésze vagy része
1. Mint ellenerő (ez akkor tuti csak egy részét jelenti mert századerőnél nagyobb szimulációra nemigen van szükség )
2. Mint kiképzési harckocsi: na itt azért eléggé kérdőjelesnek tartom a dolgot mivel hogy előképzettséget adj a Leo-k állományának ennyiből kb használhatnál egy lánctalpas dózert is annyira hasonlítanak a kezelőszervek egymáshoz.
3. műszaki járművé való átalakítás: ez hoz igazából a legtöbb valós képességnövekedést egy modernizációs csomag nélkül azoknál kedvezőbb áron --> ár érték arányban jelenleg ha nem akarunk modernizálni a legjobb megoldásnak tekinthető
DE: egyelőre a dandár szeretné megtartani bizonyos feladatokra de koránt sem biztos, hogy ez így is lesz mivel:
- van egy politikai vonzata a dolognak abból a szempontból, hogy a z2026 (30+) egyik fő célkitűzése a volt szovjet technika lecserélése ez pedig kissé presztízskérdésként is van kezelve.
- modern technika többe kerül a vártnál illetve a gazdaság rosszabb teljesítménye (mondjuk remélhetőleg hamar visszaállunk) miatt kevesebb forrás jut viszont a modern technikából szintén presztízs miatt (meg egyéb szempontok pl: beruházások azokból való csurranó cseppenő pénzek építőipari és egyéb közel álló vállalkozásoknak ) inkább az új technikára szánják majd pénzt.
- emiatt esélyes, hogy lehető legkisebb ráfordításos megoldás fog végrehajtásra kerülni ami a minimál alkatrészellátás és javítgatásos fenntartással legrosszabb esetben pedig az sem.

ígért elemzés lengyelül van, fordítás angolra ajánlott, külön érdekesség az Azeriek Sandcat 4x4-e Spike indítóval szerelve, remélem, hogy kerül a kebabosainkra is belőle.
https://www.defence24.pl/przeciwpancerne-pociski-kierowane-na-wojnie-w-gorskim-karabachu-analiza
 
R

Ruby de Puteaux

Guest
Nagyon elképzelhető, hogy a harckocsik esetén is meg fog jelenni a közeljövőben a nem közvetlen irányzással ellenséges páncélosokat leküzdeni képes lövedék.

1380043775_18.jpg
Ezzel megleptél, úgy tudtam vagy 10 éve dobták a Polynege-t. Tavalyi hír szerint fejlesztés alatt áll több más lövedékkel együtt.
ígért elemzés lengyelül van, fordítás angolra ajánlott, külön érdekesség az Azeriek Sandcat 4x4-e Spike indítóval szerelve, remélem, hogy kerül a kebabosainkra is belőle.
https://www.defence24.pl/przeciwpancerne-pociski-kierowane-na-wojnie-w-gorskim-karabachu-analiza
Ezen az oldalon nem minden cikk jelenik meg angolul?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 752
113
Amúgy igazából az alkatrész drága igaz-> kompatibilitási gondok miatt főleg az, mert lehet, hogy nem megy bele és mehet a kukába illetve hamar szét is törik (megtörtént) --> egységesítő nagyjavítással kell kezdeni mindent ez az alap -->Nincs képességünk az egységesítő gyári nagyjavítás végrehajtására --->(a currus a sima időszakos nagyjavítást nem tudja kivitelezni) az állomány egy része olyan állapotban van, hogy nem biztos, hogy érdemes hozzányúlni (ez szomorú tény, képet nem rakok be pedig van olyanom ami nincs fenn a neten ) ----> a cseh és lengyel modernizációs programok eléggé nem olcsók (a jelenlegiek amiket kitaláltak még hozzá nem a 15 évvel ezelőttiek pl PT-91M2 és PT-91M1A, a csehekéről nem is beszélve)---> nagyobb használható darabszámmal a megtérülési mutató sokkal jobb lenne illetve nagyobb lenne a merítés amiből ki tudod választani az olcsóbban szintbe hozható gépeket (ahogy a lengyelek is most teszik a soft upgradejüknél) ami a gazdaságosságot javítaná ---> az izraeli upgradehez mindjárt teszek be egy cikket, hogy milyen veszteségeket okoztak a régi szovjet ATGM-ek az azeriek ezzel a csomaggal szerelt állományában nem véletlenül olcsóbb az a pakk ---> amilyen szintre szerintem érdemes lenne felhúzni az az, hogy meg tudja fogni legalább a szovjet érából való illetve vele egykorú nyugati ATGM-eket illetve az ezek technikai szintjén álló nagy tömegben előforduló lőszereket ----> ehhez 3,5-4 milliós pakkok vannak illetve még APS ami megint dob az árán (vagy -vagy is lehet de az is-is a legjobb) ---> jó lenne szintén ha jobb lőszereket is tudna kezelni a gép esetleg ATGM-et ehhez kell egy új cső de minimum betétcső ---> ez megint drága ---> a szakma is végigjátszotta ezt az egészet és felvázolásra kerültek a további megállapítások:

- Modernizációra utalás sincs (ezáltal a 2020-as évek utáni továbbélésre sem nagyon harckocsi formájában)
- Ha legalább a normálisabb alkatrészellátásra szánnak (eddig nemigen szántak) esetleg egy kicsit átfogóbb javításra akkor korszerűsítés nélkül alacsony ráfordítással továbbéltethető a jelenleg működőképes állomány egésze vagy része
1. Mint ellenerő (ez akkor tuti csak egy részét jelenti mert századerőnél nagyobb szimulációra nemigen van szükség )
2. Mint kiképzési harckocsi: na itt azért eléggé kérdőjelesnek tartom a dolgot mivel hogy előképzettséget adj a Leo-k állományának ennyiből kb használhatnál egy lánctalpas dózert is annyira hasonlítanak a kezelőszervek egymáshoz.
3. műszaki járművé való átalakítás: ez hoz igazából a legtöbb valós képességnövekedést egy modernizációs csomag nélkül azoknál kedvezőbb áron --> ár érték arányban jelenleg ha nem akarunk modernizálni a legjobb megoldásnak tekinthető
DE: egyelőre a dandár szeretné megtartani bizonyos feladatokra de koránt sem biztos, hogy ez így is lesz mivel:
- van egy politikai vonzata a dolognak abból a szempontból, hogy a z2026 (30+) egyik fő célkitűzése a volt szovjet technika lecserélése ez pedig kissé presztízskérdésként is van kezelve.
- modern technika többe kerül a vártnál illetve a gazdaság rosszabb teljesítménye (mondjuk remélhetőleg hamar visszaállunk) miatt kevesebb forrás jut viszont a modern technikából szintén presztízs miatt (meg egyéb szempontok pl: beruházások azokból való csurranó cseppenő pénzek építőipari és egyéb közel álló vállalkozásoknak ) inkább az új technikára szánják majd pénzt.
- emiatt esélyes, hogy lehető legkisebb ráfordításos megoldás fog végrehajtásra kerülni ami a minimál alkatrészellátás és javítgatásos fenntartással legrosszabb esetben pedig az sem.

ígért elemzés lengyelül van, fordítás angolra ajánlott, külön érdekesség az Azeriek Sandcat 4x4-e Spike indítóval szerelve, remélem, hogy kerül a kebabosainkra is belőle.
https://www.defence24.pl/przeciwpancerne-pociski-kierowane-na-wojnie-w-gorskim-karabachu-analiza

Azért érdekesen árnyalta volna ezt az egész összecsapást, illetve a t-72-re, egyéb járművekre kifejtett hatását az atgm-ek tömegének, ha vannak működő aps-ek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 380
113
Azért érdekesen árnyalta volna ezt az egész összecsapást, illetve a t-72-re, egyéb járművekre kifejtett hatását az atgm-ek tömegének, ha vannak működő aps-ek.
Persze, de az APS korszakba még csak most fogunk beleérni és azért nem sok országban számít túlságosan elterjedt dolognak. De szerintem az lenne a legjobb ha legalább az elavult ATGM-től és PCT lőszertől ne kelljen félnie a kezelőszemélyzetnek hanem csak a korszerűtől, akkor is ha esetleg az APS-ben már nincs töltet.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 752
113
Persze, de az APS korszakba még csak most fogunk beleérni és azért nem sok országban számít túlságosan elterjedt dolognak. De szerintem az lenne a legjobb ha legalább az elavult ATGM-től és PCT lőszertől ne kelljen félnie a kezelőszemélyzetnek hanem csak a korszerűtől, akkor is ha esetleg az APS-ben már nincs töltet.

Azért hard + soft kill rendszer, esetleg az rc fegyver önlégvédelembe bekötése ezen még elég sokat tud dobni. Ha úgy nézzük ezt a dolgot, hogy egy T-72, akár egy Leo 2a4 tuning is kevésnek számít páncélban egy modern atgm-mel szemben, míg a Leo 2a7+ elégnek, azért mindenképpen számításba kell venni a honnan kérdését. Oldalról, hátulról ugynannyi eséllyel számolhat, felülről van némi extra páncélja, ami megfoghat egy rpg-t fentről, de atgm ellen szerintem az a páncél nagyon nem elég. Frontból állat lehet akármi ellen, de oldalról ez is csak egy tank a sok közül.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 380
113
Azért hard + soft kill rendszer, esetleg az rc fegyver önlégvédelembe bekötése ezen még elég sokat tud dobni. Ha úgy nézzük ezt a dolgot, hogy egy T-72, akár egy Leo 2a4 tuning is kevésnek számít páncélban egy modern atgm-mel szemben, míg a Leo 2a7+ elégnek, azért mindenképpen számításba kell venni a honnan kérdését. Oldalról, hátulról ugynannyi eséllyel számolhat, felülről van némi extra páncélja, ami megfoghat egy rpg-t fentről, de atgm ellen szerintem az a páncél nagyon nem elég. Frontból állat lehet akármi ellen, de oldalról ez is csak egy tank a sok közül.
Kiemeltem az elavultat, szóval egy búvalbaszott fagot ne jelentsen már rá halálos fenyegetést szemből.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 752
113
Kiemeltem az elavultat, szóval egy búvalbaszott fagot ne jelentsen már rá halálos fenyegetést szemből.

Értettem. De ezzel kevésbé onnan számolhat, hiszen bármi ami indítani fogja rá, az nagy eséllyel nála jóval gyengébb eszköz, jármű, vagy épp egy gyalogos lesz. Ha nem légijármű. Itt sokkal fontosabb az állandó körkörös védelem, mint a többi fegyverzet elleni passzív védelem. Félre ne értsd, eléggé tankomán vagyok, nem csak a design érdekel és tetszik, hanem a kialakított brutális harcjármű is, a ballisztikai formája lövedékeltérítő képességétől a különböző ellenállásáig a páncélzatnak. Az, hogy egy atgm-et kibírhat szemből, akár egy újat is, nyom a latban, de ez ellen a támadóeszköz ellen kevésbé, mint egy szemben álló harckocsi esetén. Azzal is fogják kerülgetni egymást, de azért mások a lehetőségek, míg egy gyalogos sem fog kiállni a vállán egy indítóval ha ez ráláthat, hogy szemből megpróbáljon egy számára életveszélyes és esélyesen hatástalan indítást kivitelezni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 752
113
Szóval amíg van rajta életképes aktív védelem, egyformán védett ezek ellen tulajdonképpen bármilyen jármű, legyen az T-72 vagy egy sokkal masszívabb Leo 2a7+. Ha kifogyott, nem bekapcsolható, onnantól számít a különbség, de amíg az egyéb fegyverzet tekintetében onnantól a T-72 már jóval sérülékenyebb a Leónál, ugyanakkor minden másnál még mindig masszívabb, egy atgm-mel szemben jóval kisebb ez a tűréshatár, akármelyik tankról van szó, hiszen annyira rejthető akár az indító, vagy annyira speciális szögből érkező a rakéta.
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 380
113
Igazából nem a feltevésemre válaszolsz.
Akkor úgy fogalmazok, hogy legalább legyen védett a fő veszélyes irányokból a saját reakív/passzív/passzív kiegészítő (rácspáncélzat) az olcsón nagy tömegben akár terroristák satöbbik által elérhető páncéltörő rakéták és a már elavultnak számító páncéltörő lőszerek ellen. Ez meg nem az olcsó modernizáció kategóirája hanem az 3,5-6 milliósig terjedőé.