[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 751
113
Igazából nem a feltevésemre válaszolsz.
Akkor úgy fogalmazok, hogy legalább legyen védett a fő veszélyes irányokból a saját reakív/passzív/passzív kiegészítő (rácspáncélzat) az olcsón nagy tömegben akár terroristák satöbbik által elérhető páncéltörő rakéták és a már elavultnak számító páncéltörő lőszerek ellen. Ez meg nem az olcsó modernizáció kategóirája hanem az 3,5-6 milliósig terjedőé.

Igen, ez egyértelmű szükséglet ahhoz, hogy egy mai harcmezőre kimehessen a túlélés esélyével. A 3,5-be szerintem bele menni, ha az ár/élettartam arányt nézzük a T-72 esetén. Még a 4,5-be is. Értem, hogy akkor van ennek értelme, ha van valós fenyegetésnek esélye, de azért hajtom, mert szerintem van.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 379
113
Igen, ez egyértelmű szükséglet ahhoz, hogy egy mai harcmezőre kimehessen a túlélés esélyével. A 3,5-be szerintem bele menni, ha az ár/élettartam arányt nézzük a T-72 esetén. Még a 4,5-be is. Értem, hogy akkor van ennek értelme, ha van valós fenyegetésnek esélye, de azért hajtom, mert szerintem van.
Amúgy szerintem úgy, hogy költeni kell rá 4-5 millát és még mindig jóval gyengébb harcértékű, úgy hogy a védelme sokkal gyorsabban avul el mint az új gyártásúé illetve a korából adódóan sokkal gyorsabban amortizálódik is hiába rakod rendbe úgy (ez a személyes véleményem) nem éri meg az összeget ráfordítani . Jó példa erre az Oliphant MK 2B. Amiből kihozták az összes kihozhatót a dél afrikaiak.

Ha tényleg rá kényszerülünk, hogy ezzel kelljen spórolni akkor még mindig inkább a Norvégok A4-eihez nyúlnék, kevesebbet spórolsz valóban, de azok jól karbantartott gépek kevésbé amortizált állapotban, összességében a felújításukkal is nagyobb ár/harcérték arányt érsz el logisztikailag és kiképzésileg kedvezőbben. És akkor viszont 7-8 milla körül már helyben vagy.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 751
113
Amúgy szerintem úgy, hogy költeni kell rá 4-5 millát és még mindig jóval gyengébb harcértékű, úgy hogy a védelme sokkal gyorsabban avul el mint az új gyártásúé illetve a korából adódóan sokkal gyorsabban amortizálódik is hiába rakod rendbe úgy (ez a személyes véleményem) nem éri meg az összeget ráfordítani . Jó példa erre az Oliphant MK 2B. Amiből kihozták az összes kihozhatót a dél afrikaiak.

Ha tényleg rá kényszerülünk, hogy ezzel kelljen spórolni akkor még mindig inkább a Norvégok A4-eihez nyúlnék, kevesebbet spórolsz valóban, de azok jól karbantartott gépek kevésbé amortizált állapotban, összességében a felújításukkal is nagyobb ár/harcérték arányt érsz el logisztikailag és kiképzésileg kedvezőbben. És akkor viszont 7 milla körül már helyben vagy.

Persze. Nem mintha rajtam múlna, de még azt is közöltem, hogy ha azokat megszerzik(nem azért, mert a nézegetésük miatt akarom, hogy itt legyenek, bár az sem rossz. :D ), én elengedem szívesen a T-72-őt. Bár az alvázakat akkor is sajnálnám, de lenne itthon a kevésnél már egy jó zászlóaljjal több hk, amivel lehet kezdeni valamit ésszerűen. Mivel a 12 a4-hez úgyis kész a logisztika, nem jelente még upgradelve sem túl sok zavart ebben a norvég tankok hadrendbe állítása. ezt végigvezettem már, én is jobb opciónak tekintem.
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 751
113
Ugyan nem technikai jellegű ez a hozzászólásom, de ami az alapvető T-72 vita kiváltó alapja, hogy fel kell-e halmoznunk minden szart, vagy elég egy zlj legmodernebb, hiszen NATO, EU, mi fenyegetne minket, az igen meghatározó a kérdéskörben.

Mára ott tartunk, hogy miután a környezetünkben az Ukrán állam a kisebbségeinket fenyegeti nyíltan életveszélyesen olyan körülmények és ideológiák és támogatók között, amik ismertek előttünk, a NATO-hoz fordultunk hogy legalább egy nyilatkozat erejéig kiálljanak mellettünk és ezzel elejét vegyék a feszültség generálásának. A NATO erre kinyilatkozta, hogy nekik fontosabb az Ukrajnával való közeledés(A NATo tagságunk, az ukrán NATO-ba belépés blokkolásunk, meg a köcsög nyugati értékek hablatyának az ellenére), nekünk kell megoldanunk.

Ki kellene lépni az álomvilágból. Minden is kell. A drága szuper technológia is, meg az olcsó tömegnövelés is megfejlesztve amennyire csak lehet. Nincs mese.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 402
33 586
113
Ugyan nem technikai jellegű ez a hozzászólásom, de ami az alapvető T-72 vita kiváltó alapja, hogy fel kell-e halmoznunk minden szart, vagy elég egy zlj legmodernebb, hiszen NATO, EU, mi fenyegetne minket, az igen meghatározó a kérdéskörben.

Mára ott tartunk, hogy miután a környezetünkben az Ukrán állam a kisebbségeinket fenyegeti nyíltan életveszélyesen olyan körülmények és ideológiák és támogatók között, amik ismertek előttünk, a NATO-hoz fordultunk hogy legalább egy nyilatkozat erejéig kiálljanak mellettünk és ezzel elejét vegyék a feszültség generálásának. A NATO erre kinyilatkozta, hogy nekik fontosabb az Ukrajnával való közeledés(A NATo tagságunk, az ukrán NATO-ba belépés blokkolásunk, meg a köcsög nyugati értékek hablatyának az ellenére), nekünk kell megoldanunk.

Ki kellene lépni az álomvilágból. Minden is kell. A drága szuper technológia is, meg az olcsó tömegnövelés is megfejlesztve amennyire csak lehet. Nincs mese.

Jó, csak kérdés, hogy jó-e a T-72 valami másra, mint célnak az ukrán drónoknak. Javasolnám a távirányításúra való átalakításukat, ha elég hülyék, elpazarolnak rájuk párat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Jó, csak kérdés, hogy jó-e a T-72 valami másra, mint célnak az ukrán drónoknak. Javasolnám a távirányításúra való átalakításukat, ha elég hülyék, elpazarolnak rájuk párat.
Nem akarok belebonyolodni de dronok ellen nem a t72 kell... :) igazabol komoly bayraktar tipusu dronnak tok mimd1 hogy 72 vagy a7.. Ha aps re gondolsz annak meg mimd1 min van... Ra kell rakni erre is arra is....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
En igazabol egy 120 mm lyxet is eltudnak kepzelni de az meg messze van. /az eggyik legjobb aut barmily meglepo is felig meddig az argentin lenne akik marder alvazra megcsinaltak mindent./ na nekunk is hasonlo kellene lyxbol ami kiegeszulne topp kategorias jarmuvekkel...de ez mindenfelekepp ido... Idovel a lymx ara is csokken... Es arra az idore kell valami...
 
K

kamm

Guest
Ugyan nem technikai jellegű ez a hozzászólásom, de ami az alapvető T-72 vita kiváltó alapja, hogy fel kell-e halmoznunk minden szart, vagy elég egy zlj legmodernebb, hiszen NATO, EU, mi fenyegetne minket, az igen meghatározó a kérdéskörben.

Senki, soha nem mondta, hogy eleg egy zl. Mi azt magyarazzuk, hogy a veges osszegbol a leheto legmodernebbet vegyuk, ne mindenfele szirszar ocska lomot probaljunk felhekkelni max 10 evre, hogy utana megint ott alljunk, ahol a part szakad, csak nem mondjuk 80 modern, utokepes hkval, hanem 130 felujitgatott, elavult ocskavassal ergo letolt gatyaval.

Ki kellene lépni az álomvilágból. Minden is kell. A drága szuper technológia is, meg az olcsó tömegnövelés is megfejlesztve amennyire csak lehet. Nincs mese.

Ezt magyarazzuk, hogy ez nem igaz, hacsak nincs vegtelen penzed. :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 716
113
Ugyan nem technikai jellegű ez a hozzászólásom, de ami az alapvető T-72 vita kiváltó alapja, hogy fel kell-e halmoznunk minden szart, vagy elég egy zlj legmodernebb, hiszen NATO, EU, mi fenyegetne minket, az igen meghatározó a kérdéskörben.

Mára ott tartunk, hogy miután a környezetünkben az Ukrán állam a kisebbségeinket fenyegeti nyíltan életveszélyesen olyan körülmények és ideológiák és támogatók között, amik ismertek előttünk, a NATO-hoz fordultunk hogy legalább egy nyilatkozat erejéig kiálljanak mellettünk és ezzel elejét vegyék a feszültség generálásának. A NATO erre kinyilatkozta, hogy nekik fontosabb az Ukrajnával való közeledés(A NATo tagságunk, az ukrán NATO-ba belépés blokkolásunk, meg a köcsög nyugati értékek hablatyának az ellenére), nekünk kell megoldanunk.

Ki kellene lépni az álomvilágból. Minden is kell. A drága szuper technológia is, meg az olcsó tömegnövelés is megfejlesztve amennyire csak lehet. Nincs mese.

Föleg több gyerek kell, hogy legyen, aki majd kezeli a cuccokat.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 751
113
Nem vagyok biztos benne, hogy az annyival olcsóbb lenne.

Azért sok drága fém és kerámia árának a hiányával lehet számolni. Minden mást persze ugyanúgy ki kell csörgetni. A harcérték szenzorosan, fegyverzetben lehet egyenlő egy komoly hk-val, de a védelem vicc, bár ugyanoda megy, mint az ugyanolyan ifv, szóval érdekes kérdés. Én továbbra is inkább vagy a meglévő t-72-őt faragnám melléjük, vagy norvég leo 2a4-et upgradelnék, ez utóbbi elég komoly harcértékű holmi lehetne. És másod-harmadvonalból, hadműveleti tartalékból még a leo 2a4 upgrade + leo 2a7 mellett is rohadt jól tudna jönni egy zlj t-72 ellenlökése, ha valahol fel kell menteni. Igaz, hogy a jövő fejlesztéseire nem látok rá, de a jelen ismertek alapján nekem egyszerűen használhatatlanul kicsinek tűnik az építendő csak a legmodernebb haderő. Már komoly, önállóan megvívandó hadművelet esetén, egy önálló háborús helyzetben. Ez meg így csak ahogy a kezdetekben sopánkodtunk páran, nem honvédelem, hanem nato részhaderő.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
A mostan hasznalatban levo 72-eseket most kicsit mellozve. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Erdekes osszehasnolitas lenne, mennyibe jon ki V4-ben gyartott uj T-72 vs. 120 mm-es Lynx.
Marmint gyartasi koltsegek, de vedettseg(inkabb szemelyzet tulelesi eselyeket ertve alatta)/tuzero osszehasonlitasban is.(ugyanugy mokolni kene a Lynxet is mint egy felpofasitott T-72V4-et szoval a tipus "kifejlesztesenek" arat nem tudom venneteke osszehasonlitasi tetelnek)

Mert a meggyozodes nalam is ott van, hogy hosszutavon valami kell a gyalogsag tamogatasara . . . En speciell igy "vakon" a Lynx 120-at preferalnam, de az adatok meg tudnak gyozni barmirol :p
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány