[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 803
14 915
113
Miért sajnos a leo 2a7+? Páncélzatban, soft kill aps-sel felszerelve élvonalas, fegyverzetben élvonalas, optikában, motorikusan élvonalas. Az Abrams is jó tank, de iszonyatos a fenntartási költsége és szervízigénye a gázturbinának és nem kaptunk volna teljes értékű páncélzattal belőle. A másodvnalas hk-ért a T-72 megtartásáért meg elég sokat lobbiztunk itt. Hogy mi esz velük majd? A döntéshozókon múlik.

Én inkább választok egy olyan harckocsit, aminél drágább az üzemanyag, de legalább elpusztíthatatlan, a hermetikusan elkülönített lőszerrekesz miatt, addig a Leó 2-esnél meg túltervezés / over-engineering miatt ott van az a Sofőr melletti lőszerrekesz, ami berobban, szétveti az egészet harckocsit, és semmi nem marad a bennük ülőkből.

Az előbb is mutattam a felvételt, hogy az ATGM átütötte az Abrams oldalát, belobbant a lőszerrekesz, de a szokásos elrendezése megvédte a bennük ülőket, meg a harckocsi is jelentősen sérült, de egyben maradt. Ez szerintem félig objektív hozzáállás.

28928528_1992841681037678_933995616_o.jpg.379d88784cceec820fbb49bfa852752a.jpg


iwe846nc28w01.jpg




A T-64 / 72 / 80 / 90-es hibájának szokták a Gyomorrekeszt felróni, akkor a Sofőr melletti lőszerrekesz is ugyanolyan hülye megoldás.

Ilyen alapon a T-80BVM / T-72B3 / T-90A/M is attól, hogy rájuk pakolnak pótpáncélzatot meg APS-t, a lőszerrekesszel nem kezdtek semmit, ezért lett volna jó a Black Eagle és az annak alapján létrehozottak.

gNyeGDnQMc2HWsg29deIsodH7KkWddhcdgyhvVaC-Vk.jpg


738179.jpg




Az Abrams-et felajánlották a Briteknek és a Nemzetközösségnek, a Svédeknek, és Izraelnek, és protekcionizmus / semlegesség miatt utasították el.

Chally vs Abrams témában Brit harckocsizók tesztelték a kettőt, egyértelműen Abrams-et választanák (tágas belső, egybeszerelt lőszer, toronyhátul szeparált lőszerrekesz vs. szűkös belső, osztott lőszer, sofőr melletti lőszerrekesz), de a döntést a politikusok hozták, és lett Challenger.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 513
68 014
113
Én inkább választok egy olyan harckocsit, aminél drágább az üzemanyag, de legalább elpusztíthatatlan, a hermetikusan elkülönített lőszerrekesz miatt, addig a Leó 2-esnél meg túltervezés / over-engineering miatt ott van az a Sofőr melletti lőszerrekesz, ami berobban, szétveti az egészet harckocsit, és semmi nem marad a bennük ülőkből.

Az előbb is mutattam a felvételt, hogy az ATGM átütötte az Abrams oldalát, belobbant a lőszerrekesz, de a szokásos elrendezése megvédte a bennük ülőket, meg a harckocsi is jelentősen sérült, de egyben maradt. Ez szerintem félig objektív hozzáállás.

28928528_1992841681037678_933995616_o.jpg.379d88784cceec820fbb49bfa852752a.jpg


iwe846nc28w01.jpg




A T-64 / 72 / 80 / 90-es hibájának szokták a Gyomorrekeszt felróni, akkor a Sofőr melletti lőszerrekesz is ugyanolyan hülye megoldás.

Ilyen alapon a T-80BVM / T-72B3 / T-90A/M is attól, hogy rájuk pakolnak pótpáncélzatot meg APS-t, a lőszerrekesszel nem kezdtek semmit, ezért lett volna jó a Black Eagle és az annak alapján létrehozottak.

gNyeGDnQMc2HWsg29deIsodH7KkWddhcdgyhvVaC-Vk.jpg


738179.jpg




Az Abrams-et felajánlották a Briteknek és a Nemzetközösségnek, a Svédeknek, és Izraelnek, és protekcionizmus / semlegesség miatt utasították el.

Chally vs Abrams témában Brit harckocsizók tesztelték a kettőt, egyértelműen Abrams-et választanák (tágas belső, egybeszerelt lőszer, toronyhátul szeparált lőszerrekesz vs. szűkös belső, osztott lőszer, sofőr melletti lőszerrekesz), de a döntést a politikusok hozták, és lett Challenger.
Destroyed_M1A1_Abrams.jpg

Destroyed-M1-DM-SD-04-03261.JPEG

305dfaa47ff807ade4211fd7c62ab1c9.jpg

1426244_800.jpg

83b83e8373b08da4aa0b231fb2912709.jpg

hqdefault.jpg
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 811
6 898
113
Ehhez az abrams dologhoz annyit tegyünk hozzá hogy a képeken mind mind az urán nélküli verziók láthatók , én még nem hallottam olyanról hogy egy ami (tehát urános) abramsből, történt bármi ,ne szálltak volna ki élve a srácok
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 803
14 915
113

A beszúrt 6 képből egyetlen egy, a legelső Abrams az, ami teljesen tönkre ment, de az is utólagos szétlövetés eredménye, C4 / Hellfire / Maverick, különben az Első Öbölben harccselekményben csak aknára futott az Abrams, amit lefutott az egyik oldali lánctalpa, de javítható maradt, és az 1 - 2 Friendly Fire / Blue-on-Blue, de ott is az utólagos önmegsemmisítés.

A többinél többé - kevésbé kiégett az Abrams, de egyiknek sem repült a tornya.

Gondolom, a Toronyhátulos lőszerrekesz az Abrams-en, a Leclerc-en, az Alternatív Rheinmetall Leó 2-esen, a Black Eagle-n, és a T-72AG / MP-n csak úri huncutság.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 803
14 915
113
Komolyan egy techdemó harckocsit akarsz, amiről az ukránok is elmondták, hogy költséges?
Abrams-ből pedig export változat elérhető, ami nem olyan mint az amerikai belső piacos....

Egy harckocsi megtervezésénél a Toronyhátulosság és az esetleges ahhoz társított automata töltőrendszer az nem igényel sokat, ilyen alapon az egyszerű FCS beújítása és társai szoktak tényleges gondokat okozni. Az Ukránoknál nem értem, mi hihetetlen, hogy Fehéroroszokkal együtt ők a legkorruptabb és legszegényebbek, hiába találnak fel Harkovban bármilyen jó dolgot, az Orosz harckocsizás is Harkovból indult ki, de a rendszerszintű korrupció miatt semmi nem lesz.

Vagy akkor a Leopárdokra áttérve, egy normális harckocsik a teknőben tárolja a hidraulikát, és a toronyhátulosan a lőszert. Ezt teljesíti az Abrams, a Leclerc, meg az Alapverziós T-64 / 72 / 80 stb-nél is a teknőben a hidraulika, és külön a gyomorrekesz, ami kísérletileg toronyhátulossá fejlődött, csak államcsőddel, meg az Armata mögé képzelt fantáziákkal a Black Eagle-t leállították.

Az Abrams szegényített urános páncélzata túlértékelt dolog, azt csak a Heavy Armour jelzésű változatok kapják meg, azok meg csak követi a Jumbó Sherman / Super Pershing hagyományát, másrészt a szegényített uránium az Frontálisan van berakva, és az APFSDS-ek ellen, nem pedig a Kumulatív sugár ellen, és oldalra nem is fognak semmi olyant rakni. Az Abrams volt 55 tonna, lett 60, és a végén 65 tonnára is felhízott, de ahhoz ezek a jelzett erősített változatok.
 
W

Wilson

Guest
Miben lenne jobb a Leó 2A7-es, mint az M1A2 C/D ?
Ott kezdődik a dolog,hogy az Abrams M1 export vàltozatàt kaphatjuk csak meg az pedig a védelem szempontjàból nincs a Leo2A7 szintjén és a véleményem szerint,a Leo 2-ben több fejlesztési potenciàl van, mint az M1-ben elég csak megnézni,hogyan tudtàk megoldani az amerikai M1-ken a Trophy rendszer elhelyezését és ahogy a német Leo2-en.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 513
68 014
113
A beszúrt 6 képből egyetlen egy, a legelső Abrams az, ami teljesen tönkre ment, de az is utólagos szétlövetés eredménye, C4 / Hellfire / Maverick, különben az Első Öbölben harccselekményben csak aknára futott az Abrams, amit lefutott az egyik oldali lánctalpa, de javítható maradt, és az 1 - 2 Friendly Fire / Blue-on-Blue, de ott is az utólagos önmegsemmisítés.

A többinél többé - kevésbé kiégett az Abrams, de egyiknek sem repült a tornya.

Gondolom, a Toronyhátulos lőszerrekesz az Abrams-en, a Leclerc-en, az Alternatív Rheinmetall Leó 2-esen, a Black Eagle-n, és a T-72AG / MP-n csak úri huncutság.
Ha nem száll el a torony, de kiég a hk, meghal a legénység, harcképtelen lesz, akkor mindegy, hogy toronnyal vagy anélkül halott-é nem? Jó gép az Abrams, főleg ha van urán a páncélzatában. Na ez nem lenne a páncélzatában nekünk. Jó olcsón wolfrámmal lehetne helyettesíteni. :D

Nem, nem úri huncutság, de csak ebben mérni a harci hatékonyságot elég egysíkú. Nem mindegy a vásárlással megvett politikai irány és elköteleződés, a szervízigény és az alkatrészebeszerzés zökkenőmentessége. Itt ojrópában elég kevés Abrams döcög, ellenben van egy pár egyéb Leo 2.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 803
14 915
113
Ha nem száll el a torony, de kiég a hk, meghal a legénység, harcképtelen lesz, akkor mindegy, hogy toronnyal vagy anélkül halott-é nem? Jó gép az Abrams, főleg ha van urán a páncélzatában. Na ez nem lenne a páncélzatában nekünk. Jó olcsón wolfrámmal lehetne helyettesíteni. :D

Nem, nem úri huncutság, de csak ebben mérni a harci hatékonyságot elég egysíkú. Nem mindegy a vásárlással megvett politikai irány és elköteleződés, a szervízigény és az alkatrészebeszerzés zökkenőmentessége. Itt ojrópában elég kevés Abrams döcög, ellenben van egy pár egyéb Leo 2.

Németek azok alá írnak minden okszerűtlen fegyvertilalmat, meg baloldali elhajlásúak is, és sok hülyeséget akarnak ránk erőltetni, akkor mi a baj az USA irányába elköteleződéssel ?
 
W

Wilson

Guest
Egy harckocsi megtervezésénél a Toronyhátulosság és az esetleges ahhoz társított automata töltőrendszer az nem igényel sokat, ilyen alapon az egyszerű FCS beújítása és társai szoktak tényleges gondokat okozni. Az Ukránoknál nem értem, mi hihetetlen, hogy Fehéroroszokkal együtt ők a legkorruptabb és legszegényebbek, hiába találnak fel Harkovban bármilyen jó dolgot, az Orosz harckocsizás is Harkovból indult ki, de a rendszerszintű korrupció miatt semmi nem lesz.
Nem véletlen,hogy a velünk összehasonlítható csehek is csak kényszerből és csak àtmeneti időre és csak annyira újjítjàk fel a 72-ket,hogy üzembiztosan kitudjàk húzni velük még 7-8 évig amíg vadiúj hk-at nem vesznek.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 513
68 014
113
Németek azok alá írnak minden okszerűtlen fegyvertilalmat, meg baloldali elhajlásúak is, és sok hülyeséget akarnak ránk erőltetni, akkor mi a baj az USA irányába elköteleződéssel ?
Ugyanazok a hülyeségek áramlanak onnan is, de az a különbség, hogy az amcsik azonnal le tudnak szankciózni, a leóhoz meg egyes fődarabokat máshonnan is be tudunk szerezni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 803
14 915
113
Ha nem száll el a torony, de kiég a hk, meghal a legénység, harcképtelen lesz, akkor mindegy, hogy toronnyal vagy anélkül halott-é nem? Jó gép az Abrams, főleg ha van urán a páncélzatában. Na ez nem lenne a páncélzatában nekünk. Jó olcsón wolfrámmal lehetne helyettesíteni. :D

Nem, nem úri huncutság, de csak ebben mérni a harci hatékonyságot elég egysíkú. Nem mindegy a vásárlással megvett politikai irány és elköteleződés, a szervízigény és az alkatrészebeszerzés zökkenőmentessége. Itt ojrópában elég kevés Abrams döcög, ellenben van egy pár egyéb Leo 2.

Az Abrams is kap ERA-t, az M19 / 32 ARAT-ot, az teljesen másfajta ERA, mint a Kontakt / Relikt, azzal be lehet burkolni az oldalt, a toronyhátul az meg toronyhátul, és végülis meg van oldva az Abrams védelme.

A szegényített urániumra is próbáltam válaszolni, túlértékelt dolog, meg az a Szvinyec / Vákum ellen véd, nem pedig a Kornet / Krizantém / Vampir ellen.

Lőszerileg mindenki Rh-120-ast használ, de az M829 az DU, addig a DM sorozat az HHS / WHA, és ott ténylegesen megmutatkozik, hogy az egyik az jó, a másik meg politikai hülyeségből kitalált önballépés.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 756
80 177
113
Az Abrams is kap ERA-t, az M19 / 32 ARAT-ot, az teljesen másfajta ERA, mint a Kontakt / Relikt, azzal be lehet burkolni az oldalt, a toronyhátul az meg toronyhátul, és végülis meg van oldva az Abrams védelme.

A szegényített urániumra is próbáltam válaszolni, túlértékelt dolog, meg az a Szvinyec / Vákum ellen véd, nem pedig a Kornet / Krizantém / Vampir ellen.

Lőszerileg mindenki Rh-120-ast használ, de az M829 az DU, addig a DM sorozat az HHS / WHA, és ott ténylegesen megmutatkozik, hogy az egyik az jó, a másik meg politikai hülyeségből kitalált önballépés.
Most,hogy meghalgattunk tedd már meg,hogy érvelsz is nem csak kijelentesz.
Sokmindent írsz de a bizonyításuk elmarad.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ha jól értem, akkor a probléma, ami miatt leegyszerűsödik a kérdés, és tovább nem is kéne tárgyalnunk, hogy lőrekeszes-e a tank avagy-é nem. Ez innentől kezdve rendkívül sok segítség román barátainknak is, remélem, hogy ők bölcsebbek esznek nálunk a nehéz dandár fejlesztésénél.
Azért azt a lőszert be kéne tudni lőni... Tényleg az a gond, hogy ha te az egész témakörből, kezdve a tank tervezést, befejezve a használatát csak abban méred le, hogy egyébként a T-72-es is simán jobb, amennyiben felköltöztetjük a lőszert a torony hátuljába és onnantól mindent túl fog élni, akkor nagy a távolság, amiről indulunk.

Ehhez az abrams dologhoz annyit tegyünk hozzá hogy a képeken mind mind az urán nélküli verziók láthatók , én még nem hallottam olyanról hogy egy ami (tehát urános) abramsből, történt bármi ,ne szálltak volna ki élve a srácok

Én úgy tudom, hogy a bagdadi híres vágta alkalmával elveszített az amcsi haderő egyet. De az a balszerencse legbalszerencsésebb esete volt. RPG-vel meglőtték oldalról és nem ütötte át a páncélt, csak a szellőzőn át benyelte a lángot és meggyulladt az olaj. A személyzet nem halt meg, de azért igen, nincs olyan jármű, ami elpusztíthatatlan. A tábornok, a nagy cica és az orosz csodafegyver viszont a legjobb védelemmel rendelkezik. És ezt elég sok szakértő mondja egybehangzóan. (Az áruk is kb. ezt tükrözi.)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 811
6 898
113
Ha jól értem, akkor a probléma, ami miatt leegyszerűsödik a kérdés, és tovább nem is kéne tárgyalnunk, hogy lőrekeszes-e a tank avagy-é nem. Ez innentől kezdve rendkívül sok segítség román barátainknak is, remélem, hogy ők bölcsebbek esznek nálunk a nehéz dandár fejlesztésénél.
Azért azt a lőszert be kéne tudni lőni... Tényleg az a gond, hogy ha te az egész témakörből, kezdve a tank tervezést, befejezve a használatát csak abban méred le, hogy egyébként a T-72-es is simán jobb, amennyiben felköltöztetjük a lőszert a torony hátuljába és onnantól mindent túl fog élni, akkor nagy a távolság, amiről indulunk.



Én úgy tudom, hogy a bagdadi híres vágta alkalmával elveszített az amcsi haderő egyet. De az a balszerencse legbalszerencsésebb esete volt. RPG-vel meglőtték oldalról és nem ütötte át a páncélt, csak a szellőzőn át benyelte a lángot és meggyulladt az olaj. A személyzet nem halt meg, de azért igen, nincs olyan jármű, ami elpusztíthatatlan. A tábornok, a nagy cica és az orosz csodafegyver viszont a legjobb védelemmel rendelkezik. És ezt elég sok szakértő mondja egybehangzóan. (Az áruk is kb. ezt tükrözi.)
értem én amit nekem akarsz mondani, de az árból ne indulj ki, nem számít sokat... hallottam én is az esetről, naagyon szerencsétlen volt de lásd, ott sem halt meg a személyzet, olvasd vissza mit írtam
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 803
14 915
113
Natehát most látom, félbe maradt a hozzászólásom.

A Leó 2-es úgy néz ki, a torony felét a hidraulika és az egyéb műszerezettség foglalja el, nagyrészt, a fennmaradó kis helybe 15 lőszer fér be, és a 25 lőszer megy a teknőbe, a sofőr mellé. Ezzel szemben az Abrams teljesen más elrendezésű.

És fel is merülhet a kérdés, Miért különbözik a kettő ?

A Leó 2-es tervezésekor az volt a helyzet, a németek féltek attól, hogy nem tudnak elegendő Leó 2-est legyártani, és a meglevő Leó 1-esek és M48G Patton-öknek nem sok hasznukat veszik. Végigfuttattak számos opciót, mint a 120-as belerakása a Leó 1-esbe, Leó 1A6 néven és hasonlók, és olyan opció is elkövetésre került, hogy a Leó 2-es tornyát szereljük rá a Leó 1-esekre és M48G Patton-ökre, és rögtönzött páncélvadászokként szórakoztatják a T-80BV-ket.

Az ilyesfajta modifikációhoz az szükséges, hogy Toronyba rakják a Hidraulikát és egyéb műszerezettséget, és a lőszer meg kényszerűen megy a teknőbe, mint a Sofőr mellé.

Megépítették ezt, meg is kapta a pecsétet, de szerencsére elmaradt a NATO - VSz háború és nem volt fontos visszaalakítani Toronyhátulossá a Leó 2-est.

A Kisországok meg nem merülnek bele ilyen mélységben a harckocsizásba, csak jóban kell lenni a németekkel, és tőlük mindent megvesznek, gondolkozás nélkül.


Leo2_turret_naked.jpg.1f948f1b220bed581f2171ee4f066966.jpg


Lenne egy kép a Leó 2-es hidraulikájának a bekábelezéséről, de a Képfeltöltést és társait nem engedi, hogy posztaljam ?

roman-dyakonov-38ada725b33b-1-700x282.jpg


10rlhemxbd641.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Mennyibe kerülne reálisan egy modernizáció ?

Ha úgy vesszük, a T-90-es is egy T-72-es, T-72BU volt eredetileg, és marketingből lett T-90-es, az öntött serpenyő tornyot lecserélték szögletes és összehegesztettre, meg szép francia műszerezettség, a gyomorrekeszhez nem nyúltak, és 5 millából hozták ki. A T-72B3 ahhoz képest sokadlagos és költséghatékony modernizáció, a maga 2 - 3 millájával.

Itt is lehetne csinálni a szögletesített, hegesztett tornyot, a gyomorrekeszt teljesen fel kéne számolni, és toronyhátulosságot megvalósítani a maga 30 lőszerével, ami elég is, a 40 lőszer az kukacoskodás.
Mielőtt idehánysz jó sok marhaságot, jobban tennéd, ha végigolvasnád a topic mind a 266 oldalát!
Majd ha elmúlt az agyérgörcsöd 2 hét múlva, akkor fáradj ide vissza, és kezd el osztani az észt! Ha most küldenek vissza a drága mamába, az sportszerűtlen. Ha 2 hét múlva, az csak szimplán jófejség.