[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Így van; de én átgondoltam. Azt sem állítottam, hogy csak zsír új német technikát lehet/kell venni. Azt próbáltam elmondani - az ukrán-orosz affér tanulságaként, hogy olyan technikát kell beszerezni, amihez a szövetségeseink gyorsan és nagy tételben tudnak lőszert és alkatrészt szállítani. A T-72 nem ilyen. A D-20 sem. Nem kell a világ pénzét csili-vili új dolgokra elkölteni, de amit veszünk, az legyen kompatibilis a szövetségesek fegyverrendszereivel

Hasonló elvek alapján indultam el én is, a motoron és futóművön kívül minden mást be lehet szerezni jelenleg is nyugati beszállítótól, vagy furcsa módon meg lehet oldani a piaci verseny miatt jóval gyorsabban fejlődő polgári technika adaptálásával--lásd: törökök--.
A számunkra hozzáférhető, megfizethető fejlesztés-/gyártás-technológiákkal böven-olcsón utángyárthatóak a 72-es 50 évvel ezelőtti orosz technológiai szintű motor, futómű elemei.

Mivel már nem a harckocsiba épített szenzorokon múlik a szárazföldi haderő ütőereje, hanem a drón-felderítésen/-elhárításon és az összfegyvernemi kommunikáción ezért hibásnak gondolom az előző háborúk alapján levezényelni a Zrínyi-t. Nem a harckocsi egyedi minősége fog dönteni , hogy ki jön ki győztesen a konfliktusból, hanem a kellő helyen, kellő időben történő alklamazás.
ehhez a Leopard 2A7...-nél kisebb egyedi képességű, de nagyobb szintű együttműködésre alkalmas, és nagyobb mennyisségű harckocsi kell!!!

Korábban kiszámoltuk, itt, többen, hogy ha az érkező Leo-k szintjére kellene fejleszteni T-72-t az is kijönne 4 millióból.
Ez leegyszerűsítve azt jelenti, hogy a harckocsi többi eleme --teknő, motor-futómű, torony--:
  1. a Leopard 2A7... esetében darabonként 10+ millió €,
  2. ugyanez a T-72 modernizálás esetében (legdrágább esetben!!!) darabonként 250.00 €, vagyis 0,25 millió € !!!
Meg is van, hogy hol vvan a Blöki elásva!


Tovább-gondolva:
A Mo-nak szükséges 2-300 darab esetén EZ a kőltséghatékonyság, megfizethetőség dönti el majd VALÓJÁBAN a következő évtizedekben is az örök klasszikus alapján, hogy ki jön ki nyertesen --akár még kitörése nélkül-- a várható konfliktusokból: pénz, pénz, pénz!!!
...nem pedig a történelmi tapasztalatok alapján SEMMIT nem érő "jóindulat-vásárlás"!




@LMzek 2.0
Nem ebbe a topicba illik, de nézd meg a sokat szidott román légierőt; bármikor bárhol karbantartják a gépeiket a NATO-n belül, ha kell, tudnak adni hozzá alkatrészt, fegyvert háborús konfliktus esetén. Nem új technika, de használati értéke van.
Valami ilyesmire gondoltam. Legyen szabvány lőszert használó tüzérségünk, harckocsijaink, stb., nem mindenféle különutas, innen-onnan összeszedett kisszériás fejlesztésekre épített egyedi eszközeink, legyenek azok bármilyen jó ár-érték arányúak, mert egy háborús helyzetben pont az első meghibásodásig/sérülésig lesznek használhatók, utána meg nézegethetjük őket fejvakargatva, hogy honnan lesz hozzá bármi is.


A 125 mm-es L/48 as T-72-es ágyú legkevesebb annyit tud, mint a 120 mm-es L/44-es Leopard, ahol pedig a legújabb Leo L/55-öse kellene, ott a jóval hatákonyabban és megfizethetőbben alkalmazható Spike/hasonló tudású ATGM-ek uralkodnak már.

Löszer:
tudunk gyártani, azt mondják --...-vagy hazudnak???--,
Izrael olyan löszert tud adni, ami emlékeim szerint a Leo 2-t is ki tudja lőni, ...+a Spike-ok ezrei.

Vagyis ami kritkus, az nyugatról beszerezhető, készletezhető, nem kell már a megfizethetetlen "Csúcs", egy jelentős része itthon gyártható.
Más elemek --ezektől az 50 éves bevált technikáktól olcsó a technika és olcsó az üzemeltetés--, annak a gyártása gombokért kiépítető oitthon. Ja: Szerbia és Kína is elég megbízható forrás --az "***isztánok mellett--, ha valamire szükség lenne.


A legfontosabb háborús "nyersanyagra" --...pénz, pénz, pénz!-- is rátérve:
A $/€/... különbség Leopard 2A7... 100 darab esetén --100darab x10 millió €= 1 Milliárd--, és kellene a következő 20 évben még 300 darab, vagyis 3(+) milliárd €! + német "jóindulat-áras" karbantartás/üzemeltetés!!!
Az összfegynemi harcra és védelemre koncentráló T-72 modernizálási költség ötöde kb. a "csak német" megoldásnak, 100 darab esetén újabb 500 millió € a T-72Hu javára. Itt is 300 darab lenne az ideális a következő 20 évben, ...ez jelenlegi áron 1,5 milliárd a 300 darabra!!!

...ősszegezve: a "csak németet" megoldás legkevesebb 3,5 milliárd €, a jelenlegi Leo-k mellé modernizált szintés 300 darab T-72 300-350 millió €!!! ...3,5 milliárd vs. 350 millió! Hmmm...

Sikerült illusztrálnom, hogy gyakorlatilag miért lehetetlen a német technikával magvalósítani a VALÓS magyar érdekérvényesítéshez szükséges mennyiséget?

A "csak német technika" esetén ugyanis
  1. elégtelen mennyiséget tudunk beszerezni,
  2. amelynek nem tudjuk már kifizetni az összfegyvernemi támogatás képességét sem!

...vagyis qrvára túlárazva megteremtjük kb. Euro-tízmilliárdból a csak NATO/EU-s "ágyú-töltelékként", csak NATO-függőségben alkalmazható, bevethető Honvédséget!!!
Mi is lesz akkor a magyar érdekérvényesítéssel??? ...nincs magyar kézben adó, ha "esetleg" eljutunk egy konfliktus előtti utolsó körig! Hmmm...



"Csak" ennyit tartok gondnak a változó körülményekhez nem-változó Zrínyi program esetém, amely remélem nem igazolja a "Német jóindulat-kifizető-hely" erősödő sejtést!!!

Kétharmad van megadva, "Értünk", és nem egy "Rheinmetall-tartomány/Magyarország" létrehozására!!!




U.I.:

Hát, amikor nem ránk erőltette a muszka, akkor elég egysíkúan választottunk az utóbbi ~100 évben
:cool:
Lehet, hogy akkor ránk eröltette más??? :oops:

.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 670
113
@LMzek 2.0
Csak pár dologra nem figyeltél abból, amit leírtam; nem "csak német technika" , nem csak zsír új technika...
Az akár 300 hk sem számít elegendőnek (250.000 euróban biztos nincs APS) már a mostani román atgm-készletekkel szemben sem.
A drónokról jövő fenyegetésrkről már nem is beszélve...
Szóval de, kell sok pénzt költeni arra, hogy modern védelemmel ellátott harckocsijaink legyenek, mert abban élnek túl a katonák. Nem feltétlenül Leo2A7-ből kell 300, de bármi lesz is, kell rá minden, amit rá lehet szerelni a túléléshez, és ez pénzbe kerül. Mert egy hk legyártása gyorsabb, mint a benne ülők pótlása. A "gombokért" modernizálás árát emberéletekkel kell megfizetni, szerintem nem éri meg.
Egy lokális konfliktus esetén Kínára számítani láthatólag fölösleges, Szerbiával azért vannak nem múló konfliktusaink, a saját gyártást meg a nyersanyag/alapanyag-hiány vágná oda már rövid távon.
Kell tudnunk önállóan erőt felmutatni, ez kétségtelen, de vannak humán erőforrás és gazdasági realitások, amikkel illik számolni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Ezt a böszme számot könyörgöm indokold már meg, hogy honnan szeded mert ez minden kreténséged legalja amit évek óta összehordasz.

Mit könyörögsz:
  1. katona vagy,
  2. itt vagy sok-éve,
  3. "nagy-fiú-vagy": old meg/olvass vissza!!!

Ne minősítsd le magad az előző szintű hozzászólásokkal!
...vagy ahogy gondolod!

"."
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 512
113
Mit könyörögsz:
  1. katona vagy,
  2. itt vagy sok-éve,
  3. "nagy-fiú-vagy": old meg/olvass vissza!!!

Ne minősítsd le magad az előző szintű hozzászólásokkal!
...vagy ahogy gondolod!

"."
Soha semmi reálisat nem írtál évek óta a haverok ezt mondták a sör mellett a kocsmábanon kívül ami meg hát egyenlő egy nagy kupac gőzölgő semmivel.

Csak azért kérdezem mert az Elbit systems csak a kommunikációs rendszerért és egy szakadt GPS-ért többet kér/ db..... És ők nem is olyan drágák.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
@LMzek 2.0
Csak pár dologra nem figyeltél abból, amit leírtam; nem "csak német technika" , nem csak zsír új technika...
Az akár 300 hk sem számít elegendőnek (250.000 euróban biztos nincs APS) már a mostani román atgm-készletekkel szemben sem.
A drónokról jövő fenyegetésrkről már nem is beszélve...
Szóval de, kell sok pénzt költeni arra, hogy modern védelemmel ellátott harckocsijaink legyenek, mert abban élnek túl a katonák. Nem feltétlenül Leo2A7-ből kell 300, de bármi lesz is, kell rá minden, amit rá lehet szerelni a túléléshez, és ez pénzbe kerül. Mert egy hk legyártása gyorsabb, mint a benne ülők pótlása. A "gombokért" modernizálás árát emberéletekkel kell megfizetni, szerintem nem éri meg.
Egy lokális konfliktus esetén Kínára számítani láthatólag fölösleges, Szerbiával azért vannak nem múló konfliktusaink, a saját gyártást meg a nyersanyag/alapanyag-hiány vágná oda már rövid távon.
Kell tudnunk önállóan erőt felmutatni, ez kétségtelen, de vannak humán erőforrás és gazdasági realitások, amikkel illik számolni.


Technikai szinten a T-72-nél nem találsz megfizethetőbb "teknőt" a nyugatiak között, sok-milliónál kezdődnek, alig van belőlük, az alap T-72-nél is gyengébbek.

Nem mondom mi iss van a T-72-n kívül, mert rosszul leszel,.
...mondjuk, akkor a 72-est is jónak fogod látni. :oops:

...de én "vevő vagyok" minden jóra: milyen nyugati tankra gondolsz, milyen mennyiségre, honna, mennyiért.
Azért vagyunk itt, hogy megoldásokat találjunk. Én a fél Covid-ot rászántam, és a T-72-nél csak sokkal rosszabb kompromisszumokat találtam.
Milyen lehetőség van szerinted? Komolyan kérdezem!


.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Soha semmi reálisat nem írtál évek óta a haverok ezt mondták a sör mellett a kocsmábanon kívül ami meg hát egyenlő egy nagy kupac gőzölgő semmivel.

Csak azért kérdezem mert az Elbit systems csak a kommunikációs rendszerért és egy szakadt GPS-ért többet kér/ db..... És ők nem is olyan drágák.


Ha nem csak "átfutottad" volna, hanem értelmezed is, akkor látható, hogy több helyen is 500e-1m € közé tettem a T-72Hu modernizálási költségét!
A 250e €-s összeg a "@Negan-NER-költséges" teknő-motor-futómű-felújításként szerepel, emiatt van "túlárazva" feltüntetve!!!




...és ha már katona vagy, mint illetékes-közeli: Megneveznéd, hogy ki is a Zrínyi-terv atyja???
"Csak" szeretném tudni, hogy 1-2 éven belül --mikor már nyilvánvalóvá válik, hogy mekkora irreálisan-optimista baromság--, nevén nevezve:
Kié lesz majd a politikai felelősség!!!


...csak mert én még SOHA nem hallottam EZT az információt elhangozni!!!
Legyen felelőse!!!
Gyorsan jön bizony az Igazság Pillanat!!!


...vagy esetleg meg kéne már RENDESEN csinálni ezt a szerencsétlen, sok-milliárd Euro-s "Zrínyi"-t !!! B+



.
 
  • Vicces
Reactions: krisss

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 728
113
Ha nem csak "átfutottad" volna, hanem értelmezed is, akkor látható, hogy több helyen is 500e-1m € közé tettem a T-72Hu modernizálási költségét!
A 250e €-s összeg a "@Negan-NER-költséges" teknő-motor-futómű-felújításként szerepel, emiatt van "túlárazva" feltüntetve!!!




...és ha már katona vagy, mint illetékes-közeli: Megneveznéd, hogy ki is a Zrínyi-terv atyja???
"Csak" szeretném tudni, hogy 1-2 éven belül --mikor már nyilvánvalóvá válik, hogy mekkora irreálisan-optimista baromság--, nevén nevezve:
Kié lesz majd a politikai felelősség!!!


...csak mert én még SOHA nem hallottam EZT az információt elhangozni!!!
Legyen felelőse!!!
Gyorsan jön bizony az Igazság Pillanat!!!


...vagy esetleg meg kéne már RENDESEN csinálni ezt a szerencsétlen, sok-milliárd Euro-s "Zrínyi"-t !!! B+



.
A rendesen megcsinált zrínyi az nem a szar mindenhonn történő összelapátolása és pimpelése.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 512
113
Ha nem csak "átfutottad" volna, hanem értelmezed is, akkor látható, hogy több helyen is 500e-1m € közé tettem a T-72Hu modernizálási költségét!
A 250e €-s összeg a "@Negan-NER-költséges" teknő-motor-futómű-felújításként szerepel, emiatt van "túlárazva" feltüntetve!!!




...és ha már katona vagy, mint illetékes-közeli: Megneveznéd, hogy ki is a Zrínyi-terv atyja???
"Csak" szeretném tudni, hogy 1-2 éven belül --mikor már nyilvánvalóvá válik, hogy mekkora irreálisan-optimista baromság--, nevén nevezve:
Kié lesz majd a politikai felelősség!!!


...csak mert én még SOHA nem hallottam EZT az információt elhangozni!!!
Legyen felelőse!!!
Gyorsan jön bizony az Igazság Pillanat!!!


...vagy esetleg meg kéne már RENDESEN csinálni ezt a szerencsétlen, sok-milliárd Euro-s "Zrínyi"-t !!! B+



.
Az 500-1milla az éppúgy nem állja meg a helyét semmilyen tekintetben. De ezt is százszor levezette neked mindenki konkrét pakkok áraival amik elérhetőek. De nem is tudom minek veszekedek egy dilinyóssal évek óta...
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 670
113
Technikai szinten a T-72-nél nem találsz megfizethetőbb "teknőt" a nyugatiak között, sok-milliónál kezdődnek, alig van belőlük, az alap T-72-nél is gyengébbek.

Nem mondom mi iss van a T-72-n kívül, mert rosszul leszel,.
...mondjuk, akkor a 72-est is jónak fogod látni. :oops:

...de én "vevő vagyok" minden jóra: milyen nyugati tankra gondolsz, milyen mennyiségre, honna, mennyiért.
Azért vagyunk itt, hogy megoldásokat találjunk. Én a fél Covid-ot rászántam, és a T-72-nél csak sokkal rosszabb kompromisszumokat találtam.
Milyen lehetőség van szerinted? Komolyan kérdezem!


.
Szerintem már sokszor végigfutottátok itt az összes lehetőséget, használt Leo2A4-től kezdve mindenen át. Darabszámra törekszel, és nem látsz mást a T-72-n kívül. Lehet, hogy nincs is akkora mennyiségben, amit Te szükségesnek tartasz. Én nem tudom, mi a szükséges minimum. De a lengyel példa azt mutatja, van másik út is, mint a szovjet technika végtelenségig való életben tartása.
Olcsóságra törekszel, pedig a mai kornak megfelelő védelem pénzbe kerül. Sok pénzbe.
Saját lábra állásban gondolkozol, ami idő és pénz, és ebből idő nem biztos, hogy lesz. A nyersanyag és egyéb, a gyártáshoz kapcsolódó problémákat most ne feszegessük.
Csak remélni tudom, hogy a vezetőink mégsem csak RM külső gyártó-exportáló bázist építenek, hanem modern és önmagát, és ezért az országot is megvédeni képes haderőt is.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 465
67 818
113
Ha ésszerű idővel, felszereltséggel, beszállítókkal, költséggel nézzük, az, hogy maga a nyersanyag, a vas olcsó a T-72 esetében, az mellette szól ebben a nagy vitában. De az időtényező minimum ugyanúgy beleszól, mint bármelyik esetében és ha van jobb opció és van jobb opció, akkor hiába drágább, ésszerűbb arra menni.

Ahogy korábban is, én inkább Leopardot vennék, újat, használtat és azt barkácsolnám, de T-72-őt nem vennék, mert bármit ráfaragni a jelenkori eszközökből ugyanúgy idő. A meglévőket ahogy eddig is, azokat ésszerű módon használatban tartanám, de már végtelenszer átrágtuk valóban.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 465
67 818
113
Ha mikrorepedések vannak az alvázban és az alappáncélban akkor van egy rosszhírem márpedig az.
Akkor lehet szétszedni és javítani ezt, ahogy a lengyelek teszik a Leopardokkal, amik pont emiatt készülnek ilyen lassan PL-re. Ha akarja bárki megjavítani. Gondoltam, hogy ez a rossz hír, ezért mondtam, hogy nem javíthatatlan.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 512
113
Akkor lehet szétszedni és javítani ezt, ahogy a lengyelek teszik a Leopardokkal, amik pont emiatt készülnek ilyen lassan PL-re. Ha akarja bárki megjavítani. Gondoltam, hogy ez a rossz hír, ezért mondtam, hogy nem javíthatatlan.
A kérdés mindig a megéri-e és van-e értelme. A Leo2PL pont ezért lett felemás csomag mert se futómő megerősítést sem plusz páncélt nem kapott a testre, mert a vártnál szarabb állapotú gépek feltámasztása elvitte a pénzt.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
A technikai kérdesekbe "reszelhetjük a pukit" gyémántszemcsés-gondolatokkal is, nem számít és bizonyos szempontból ez lehet egy cél is.
A döntö az --Nekem/Szerintem--, hogy ki a felelős e jelenlegi döntésekért!!!

Mert nagyon nagy gáz lesz, akkora a katona-politikai hiba/magas labda --keserű humorral: "letolt-gatyában"--, hogy b@szott nagyot fog bukni aki majd elviszi a balhét!!! A személy is a párt is!!! Szerintem.

...és szerintem ezért nincs is nevesítve!

Szóval "kedves" @krisss , ha valakinek tudni kellene, az "pölö" Te vagy az egyik:
Ki is az "Atyja"/Felelőse/Ki Döntötte el a Zrínyi-t???



.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 512
113
A technikai kérdesekbe "reszelhetjük a pukit" gyémántszemcsés-gondolatokkal is, nem számít és bizonyos szempontból ez lehet egy cél is.
A döntö az --Nekem/Szerintem--, hogy ki a felelős e jelenlegi döntésekért!!!

Mert nagyon nagy gáz lesz, akkora a magas labda, "letolt-gatyában", hogy b@szott nagyot fog bukni aki elviszi a balhét!!!

Szerintem ezért nincs is nevesítve!

Szóval "kedves" @krisss , ha valakinek tudni kellene, az "pölö" Te vagy az egyik:
Ki az "Atyja"/felelőse/Döntötte el a Zrínyi-t???



.
Orbán Viktor írta alá a programot amikor bemutatták neki, előtte meg az éppen regnáló honvédelmi miniszter. Miután szintén ez a politikai vezetés megszabta az irányokat a katonai vezetésnek. Hogy merre induljanak el.

Az a baj, hogy azt hiszed, hogy amit kitaláltál az bárki szerint jó vagy kivitelezhető ötlet (csakhát egyik sem). Csak hát ezzel leginkább egyedül vagy és emiatt roppantul meg vagy sértődve a világra. Ezért az évek óta tartó hisztizés marad ahol ki tudod magad élni sok utóirattal.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 728
113
Akkor lehet szétszedni és javítani ezt, ahogy a lengyelek teszik a Leopardokkal, amik pont emiatt készülnek ilyen lassan PL-re. Ha akarja bárki megjavítani. Gondoltam, hogy ez a rossz hír, ezért mondtam, hogy nem javíthatatlan.
A T-72M tornya nem javítható, soha nem is fervezték javíthatónak.
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Szólj, ha tudsz egy általam javasolt T-72 modernizálásnál költség-hatékonyabbat!!! ...vagy hallasz ilyet!
Eddig nem jött tőled sem semmi használható!!!

Én eddig csak 15 millió feletti megoldásokat látok, 98%-ban marketingből átemelve.
Ezek most 20 millió körülire ugrottak!

Te sem tudtál soha megfizethetőt!!! ...de most is nyitott vagyok rá!

A PzH kérdésre sem tudtál választ adni.
Jól érzem, hogy nem ez a szint a te területed?

A megfizethető megvalósításokra a gyakorlatilag folyamatosan hadban álló Izraeltől sok tucatnyi példa van.
...ja: és gyorsan!!!
A szerbek napjainkban!!!
  1. A Zrínyi végeztével sem tartanánk 2 napnál tovább nekik...
  2. A Zrínyi a jelenlegi problémákat sem oldja mag!
  3. Rész-sikerekkel fedi el, hogy évtizedes hibákat nem javít.
  4. Jövöbeni helyzetre nem készül!!!

Zrínyi-terv: Német kifizető-hely, Viktor rosszul értelmezett megfelelési kényszere/hálája!!! Tiszta Horthy-szinróma!!!

"Reszeljünk pukit", T-72: egy "esetleg jó T-72 felújítást el lehetne adni, bartelben hány ezer 72-es közül lehetne nem repedtet kiválogatni +bartelbe megkapni??? Őssze lehetne szedni --mire megjönnek a Leo-k-- a szükséges kísérő-T-72 mennyiséget és a bő százas tartalékot.
...2-3-4 évtized állt rendelkezésre, mi történt a megoldás ügyében???
A jelenlegieknek egy CGI-re nem futotta, hogy javítsák a hk-zó-morált, keressenek egyúttal fiatalokat a BME-n, segítsék a jobb PR-al sorozást, a jobb társadalmi elfogadottságot...
Ötlettelen megalkuvök tipikus viselkedése.
Szerintem nincs Viktornak visszajelzése miattuk! :(



Vissza a T-72-höz:
A lengyelek hány protó-t is csináltak? ...fél-tucat, +2 tucat fiókban! ...éééés Mi??? ..."sokat" kell számolni, elég, ha holnap beírod!

Rakás sz@rok! Bólogattak Viktor baromságára!!! Remélem lassan dereng neki és elzavarja őket 250e-rrel nyugdíjba!!! :mad::mad::mad:


U.I.: ...nehogy hiányold: A PzH-s ismeretséged/Te nem válaszoltál az ott felettt kérdésemre, lehet, hogy nincs is jó válaszod???

:oops::oops: :oops:



.