[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 271
2 614
113
Szerintem meg egy alapos korszerűsitésnek vessűk alá őket,és osszuk be gyalogsági támogatásra.sokkal többet érnénk vele,mint az europai körülmények közt alig valamire használható Lynx120-al.
Áhhh. A múltkori lövészet bennem azt a maradék alig pislákoló kis reményt használhatóság tekitetében is elvitte.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 936
32 792
113
Áhhh. A múltkori lövészet bennem azt a maradék alig pislákoló kis reményt használhatóság tekitetében is elvitte.
Mert egy mai,modernizálatlan T72t láttál.Ebben a formában nem sokat ér,max bozótnéger kergetésre jó.
Amit én javallok,hogy a csupasz vázbol épitsük újra,mint a sivatagbol előrángatott Abramsot.Új motor,váltó,felfüggesztés,aknavédő fenék,kiegészitő páncélzat,védőburok a karusszelre,új harcelektronika,beleértve a lövegstabit és a lőelemállitást is,új és erősebb másodfegyverzet,APS (rendszer,csempe+Iron Fist)
Baromira nem lenne "gombokért",de egy különben semire se jó Lynx120nál azért olcsóbb lehet-és egy új hk-nál jóval olcsóbb.
Összeségében tüzerőben főfegyverre vetitve elmaradna ugyan egy Leo2A7Hu-tól,de nincs igazán jelentősége.Védettsége már érdekesebb kérdés.Sabot vs frontpáncélra vetitve elmaradna ugyan a Leo2A7től,de még megfelelő védelmet adna.Más fenyegetések ellen viszont akár jobban védett is lehet (pl a megfelelő másodfegyverzet véd a dronoktol,APS-Iron Fist sabot ellen is részleges védelmet nyújt,búr aknavédő fenék felszerelése meg ráverne a Leo aknavédelmére).Ráadásul a védettség összetett dolog.MTU883 motorral,Renk váltóval a még modernizálva is könnyebb T72 jóval mozgékonyabb lenne.És a kisebb méret kisebb célfelület,ami jobban rejthető,álcázható.Stb
Szóval én egyáltalán nem látom a T72 korszerűsitést veszett fejsze nyelének.
És még1.Ezek a hk-k megvannak.Új hk-k,még ha lesz is rá pénz,hogy megrendeljük őket,mikorra fognak hadrendbe állni?5,vagy 10 év múlva?
Egy zl Leo teljesen nyilvánvalóan kevés,még egy dd-nak is.Több hk kell a "nehéz" dd-ba,mert a Lynxek magukban kevesek,kell nekik az erős hk támogatás.
Szerintem a T72 korszerűsités a hiánypótlás eszköze.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 363
67 457
113
Mert egy mai,modernizálatlan T72t láttál.Ebben a formában nem sokat ér,max bozótnéger kergetésre jó.
Amit én javallok,hogy a csupasz vázbol épitsük újra,mint a sivatagbol előrángatott Abramsot.Új motor,váltó,felfüggesztés,aknavédő fenék,kiegészitő páncélzat,védőburok a karusszelre,új harcelektronika,beleértve a lövegstabit és a lőelemállitást is,új és erősebb másodfegyverzet,APS (rendszer,csempe+Iron Fist)
Baromira nem lenne "gombokért",de egy különben semire se jó Lynx120nál azért olcsóbb lehet-és egy új hk-nál jóval olcsóbb.
Összeségében tüzerőben főfegyverre vetitve elmaradna ugyan egy Leo2A7Hu-tól,de nincs igazán jelentősége.Védettsége már érdekesebb kérdés.Sabot vs frontpáncélra vetitve elmaradna ugyan a Leo2A7től,de még megfelelő védelmet adna.Más fenyegetések ellen viszont akár jobban védett is lehet (pl a megfelelő másodfegyverzet véd a dronoktol,APS-Iron Fist sabot ellen is részleges védelmet nyújt,búr aknavédő fenék felszerelése meg ráverne a Leo aknavédelmére).Ráadásul a védettség összetett dolog.MTU883 motorral,Renk váltóval a még modernizálva is könnyebb T72 jóval mozgékonyabb lenne.És a kisebb méret kisebb célfelület,ami jobban rejthető,álcázható.Stb
Szóval én egyáltalán nem látom a T72 korszerűsitést veszett fejsze nyelének.
És még1.Ezek a hk-k megvannak.Új hk-k,még ha lesz is rá pénz,hogy megrendeljük őket,mikorra fognak hadrendbe állni?5,vagy 10 év múlva?
Egy zl Leo teljesen nyilvánvalóan kevés,még egy dd-nak is.Több hk kell a "nehéz" dd-ba,mert a Lynxek magukban kevesek,kell nekik az erős hk támogatás.
Szerintem a T72 korszerűsités a hiánypótlás eszköze.
Gondolj bele mennyi idő alatt szenvednék össze ezt is. :D Csak az eddigi minden alapján. Már rég kellett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 936
32 792
113
Gondolj bele mennyi idő alatt szenvednék össze ezt is. :D Csak az eddigi minden alapján. Már rég kellett volna.
Mi magunkban (meg RM közreműködéssel),kb sohanapjára.....
De ebben gyakorlott főválalkozót megbizva 2-3 év alatt korszerűsitve lenne a teljes még meglévő 72 állományunk.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 271
2 614
113
Mert egy mai,modernizálatlan T72t láttál.Ebben a formában nem sokat ér,max bozótnéger kergetésre jó.
Amit én javallok,hogy a csupasz vázbol épitsük újra,mint a sivatagbol előrángatott Abramsot.Új motor,váltó,felfüggesztés,aknavédő fenék,kiegészitő páncélzat,védőburok a karusszelre,új harcelektronika,beleértve a lövegstabit és a lőelemállitást is,új és erősebb másodfegyverzet,APS (rendszer,csempe+Iron Fist)
Baromira nem lenne "gombokért",de egy különben semire se jó Lynx120nál azért olcsóbb lehet-és egy új hk-nál jóval olcsóbb.
Összeségében tüzerőben főfegyverre vetitve elmaradna ugyan egy Leo2A7Hu-tól,de nincs igazán jelentősége.Védettsége már érdekesebb kérdés.Sabot vs frontpáncélra vetitve elmaradna ugyan a Leo2A7től,de még megfelelő védelmet adna.Más fenyegetések ellen viszont akár jobban védett is lehet (pl a megfelelő másodfegyverzet véd a dronoktol,APS-Iron Fist sabot ellen is részleges védelmet nyújt,búr aknavédő fenék felszerelése meg ráverne a Leo aknavédelmére).Ráadásul a védettség összetett dolog.MTU883 motorral,Renk váltóval a még modernizálva is könnyebb T72 jóval mozgékonyabb lenne.És a kisebb méret kisebb célfelület,ami jobban rejthető,álcázható.Stb
Szóval én egyáltalán nem látom a T72 korszerűsitést veszett fejsze nyelének.
És még1.Ezek a hk-k megvannak.Új hk-k,még ha lesz is rá pénz,hogy megrendeljük őket,mikorra fognak hadrendbe állni?5,vagy 10 év múlva?
Egy zl Leo teljesen nyilvánvalóan kevés,még egy dd-nak is.Több hk kell a "nehéz" dd-ba,mert a Lynxek magukban kevesek,kell nekik az erős hk támogatás.
Szerintem a T72 korszerűsités a hiánypótlás eszköze.
T72 modernizálás az erősen BTR modernizálásra hajaz szerintem.
Kicserélsz benen mindent és marad a szar teknő.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 936
32 792
113
T72 modernizálás az erősen BTR modernizálásra hajaz szerintem.
Kicserélsz benen mindent és marad a szar teknő.
Egy hk váz alapbol erős,nem 7milis lemez,mint a BTR.
American_M60A3_tank_Lake_Charles%2C_Louisiana_April_2005.jpg

TankM60TM.jpg

1jtenQD.jpeg

T-72_MBT_Shygys_Aselsan_main_battle_tank_KADEX_2016_Astana_Kazakhstan_002.jpg


olifant-mk2-image1.jpg.24410606b967170650326c5c03c9b749.jpg

A mi 80as évekbeli T72A gépeinknél sokkal régebbi tankokat is modernizálnak és üzembe tartanak.
Ukrajna mit mutat?Hogy igenis kell a hk.És még a T62/55,ad hoc módon felpofozva is jobb,mint a semmilyen hk.
Hk-k istentelen sokáig korszerűsithetők.Izrael a legjobb példa.A Merkava volt az első új gyártású hk,amit szolgálatba állitottak.Addig csak használtan szerzett (vett/zsákmányolt/kapott) és felpofozott gépeik voltak.És 30 év alatt gyártottak annyi Merkavát,hogy kiszoritsa ezeket a használt és felpofozott régi gépeket.
És még akkor se kohóba küldték utána őket,hanem felhasználták őket nehéz lövészszállitó alapnak,meg mindenféle egyébb átépitések céljára.
Dehát mi gazdagok vagyunk és hegyekben állnak nálunk a vadiúj szuperebnél szuperebb tankok,meg birodalmi lépegetők,mi küldjük csak kohóba mindent-kivéve a BTR-t,mert azt tovább kéne azért éltetni,mert az aztán érdemes rá.... :(