[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 597
79 804
113
Jaa, hogy azt lespórolták róla, így már értem, mert láttam olyan képeket ahol középen volt egy panoráma optika is.

Persze,hogy lespórolták!A nyakam teszem rá,hogy a csapatoknál okádnak mindentől ami nem T-90 sőt nekik a T-14 is mindenestül kell csak a politikusok faszságai miatt bohóckodnak azzal,hogy túl komplex meg feleslegesen modern.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
mert mondjuk 100 feltuningolt koporsóval aztán többet tudnál szerinted megvédeni? egy páncéltörő szakasz meg néhány modernebbnek számító ATGM ( vagy régi tapasztalatból kiindulva a szaros fos régi RPG) és ugyanott vagy mintha csak a Leo-k lennének mert a szerencsétlen T72 örül ha egyáltalán tüzet tud nyitni mielőtt kilövik....
értem én hogy a darabszám nagyon nagy probléma mert kevés , OKÉ , tiszta sor , de még mindig azt mondom hogy előbb vennék / harcolnék 44db A4-el mint 88 darab agyon tuningolt T72-vel
Szerintem pár hét kiadós pl német-szír helyzet vagy balkáni szarkavarás esetén már lehet hogy másképp gondolnál a kohó alapanyagra. Mert a semmitől minden jobb. Sajnos a várható veszteségekkel meg számolni kellesz majd az ilyen és ehhez hasonló szitúknál. Úgyhogy tegyük össze még a kezünket és imádkozunk hogy így is maradjon. Mert pl egy felvázolt nyugati/német helyzetnél pl tartalék alkatrész beszerzése szerintem nehézkes lehet majd a leokhoz. Mert bármilyen über egy technika. A gép az gép. Az alkatrész meg alkatrész. Ugyanúgy fog kopni mint az ember.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Egy modernizált 72század,gyalogsági biztositással egy komplett gyalogsági zl-at szétver.Ezek a vasak itt vannak,nem kell megvenni őket.Viszonylag csekély ráforditással még 20évig simán elvannak mint gyalogsági kisérőhk.
Ezek a belorusz letárolt állományból vásárolt szekerek 30+ évesek, húsz év múlva 50, minimum ...
A modernizálás költségeit lemérhejük pl a cseh M4CZ-n, a jicini üzemben asszem 30-at csináltak meg, de valahol azt olvastam, annyit se.
Budaörsön tökéletesen látszott a különbség, még külsőre is, akár az A4-el összehasonlítva. A T-72-ből folyt az olaj, korszerű elektronika semmi etc.
A horvátok a vukovári csatában a JNA terpenyei úton történt támadáskor könnyű páncéltörő eszközökkel 17 tankot nullázott le, első körben, aztán másnap még egy tucatot, így rövid idő alatt 30 72-es veszett oda..
A körülményeket tekintve is blamázs, ha modernizált, akkor se ússzák meg olcsóbban.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Két külön témát beszélünk egyszerre csak nem vetted észre. Jelenleg megy a szupderdatafaszomos T-72-őd elméleti (ami amúgy gyanúsan senkinek sincs) reklámszövegezése, meg van aki úgy gondolja, hogy semmiféle T-72 verzió legmodernebb modernizációban sem veheti fel a versenyt egy 30 éves csupasz A4-essel ami meg szerintem abszurdum már az elektronikák
Az alsó képen kazak modernizált gép van,ők megrendelték.
Régi originált A4nél biztos jobb a frissen modernizált 72.
Marha optimista lett a jónép,de alighanem nem fognak most sem a fák az égig nőni.Nem lesz korlátlan forrás,habzsi-dőzsi.Ami ebben a Z2026ban kibontakozni látszik,az egy gyenge páncélgránátos dd,valamilyen hk nélküli közepes gépesitett dd,meg a "különleges "dd"".Országvédelemhez,meg a térség meghatározó erejének......Lófax és estifény.
Leo2A4ben több a fejlesztési potenciál-csak éppen nincs nékünk olyan.72 meg van.Gödöllő elvileg képes nagyjavitani-sőt,amig Orbán 98ban le nem fújta,volt saját modernizációs programunk is.
Mit kell már félni a több tipustol?Volt már rendszerben több tipus egyszerre nálunk is,máshol is.Légierőnél dettó.Nálunk egyideüleg volt rendszerben a Su22,MiG23 és a 21.Utóbbi ráadásul két,még hajtóműben sem egyező változatban.Tankoknál T34,T54/55/55AM,és a 72.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Mit kell már félni a több tipustol?Volt már rendszerben több tipus egyszerre nálunk is,máshol is.Légierőnél dettó.Nálunk egyideüleg volt rendszerben a Su22,MiG23 és a 21.Utóbbi ráadásul két,még hajtóműben sem egyező változatban.Tankoknál T34,T54/55/55AM,és a 72.
Csődbe is ment az ország...
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Csődbe is ment az ország...
Izrael,80as évek.T55/62,Centurion,M48/60,Sherman(!),mindegyik modernizálva,motor és ágyúcserét is beleértve.És már volt Merkava is,I és II verzióban.De lehetne még egy valag országot sorolni.
Mert csődbe megy egy olcsóbban kiállitható,és olcsóban üzemeltethető tipustol.......Nabravó
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Izrael,80as évek.T55/62,Centurion,M48/60,Sherman(!),mindegyik modernizálva,motor és ágyúcserét is beleértve.És már volt Merkava is,I és II verzióban.De lehetne még egy valag országot sorolni.
Mert csődbe megy egy olcsóbban kiállitható,és olcsóban üzemeltethető tipustol.......Nabravó
Mik is a darabszámok? :rolleyes:
Izrael 2018-ban 18,5Mrd USD-t költött honvédelemre, ami a GDP több mint 5%-a. Minimum 15db állandó hk. zászlóaljat üzemeltet. Ilyen keretek között már lehet értelme spórolósra játszani. 1 v. max. 2 zászlóaljnál nem nagyon.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Ezek a belorusz letárolt állományból vásárolt szekerek 30+ évesek, húsz év múlva 50, minimum ...
A modernizálás költségeit lemérhejük pl a cseh M4CZ-n, a jicini üzemben asszem 30-at csináltak meg, de valahol azt olvastam, annyit se.
Budaörsön tökéletesen látszott a különbség, még külsőre is, akár az A4-el összehasonlítva. A T-72-ből folyt az olaj, korszerű elektronika semmi etc.
A horvátok a vukovári csatában a JNA terpenyei úton történt támadáskor könnyű páncéltörő eszközökkel 17 tankot nullázott le, első körben, aztán másnap még egy tucatot, így rövid idő alatt 30 72-es veszett oda..
A körülményeket tekintve is blamázs, ha modernizált, akkor se ússzák meg olcsóbban.
Egyszer gonosz írta hogy kellene egy über modern mindenen át mint a libán a fos át megyen atgm és egy olcsó de annyi van belőle mint a szar atgm is. Pl modernebb rádiós irányítású maljutka. Újabb fejlesztésű fejekkel.
A fenti hozzászólásra rá is rá illene egy ilyen modernebb maljutkás rendszer. Pl magyar-román mérkőzés esetére a tiszai ártérben :D :)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Amúgy annyi, hogy ha modernizált T72-ről beszélünk akkor már ne az RPG 7-es meg fagottal felszerelt lövészeket számoljuk már ellene, hanem valami közepesen modern szintet legalább mert ez éppúgy hülye összehasoníltás.
azért nem mondok modernebbet ( pl bármi féle ATGM-et) mert az ellen nulla esélye van
dudi már megválaszolta
Én meg 150-180db A7-el. Irdatlan sok pénz,meg drága? Hát ja, meg jujj, meg ma este minek ennyi. De holnap ki tudja? És még ez is önmagában mi, csak egy szám, annyi minden kell hozzá... 2065-ig kb az lesz amit most veszünk. De én nem értek hozzá, fent Pesten tőlem talán hozzáértőbbek ülnek.
nézd , én nagyon támogatom hogy legyen 150-180 A7+ idehaza , ne értsd félre ,csak azt mondom hogy felesleges kohószökevényre költeni amikor így is úgy is csak koporsónak jó ha egy ici-picet modernebb ellennel találkozik mint pl a kőkorszak ( lásd TOW ATGM , nem mai de még mindig átmegy majdnem mindenen)
Mik is a darabszámok? :rolleyes:
Izrael 2018-ban 18,5Mrd USD-t költött honvédelemre, ami a GDP több mint 5%-a. Minimum 15db állandó hk. zászlóaljat üzemeltet. Ilyen keretek között már lehet értelme spórolósra játszani. 1 v. max. 2 zászlóaljnál nem nagyon.
aztán abból mennyi is amerikai pénz? kb a fele?
Szerintem pár hét kiadós pl német-szír helyzet vagy balkáni szarkavarás esetén már lehet hogy másképp gondolnál a kohó alapanyagra. Mert a semmitől minden jobb. Sajnos a várható veszteségekkel meg számolni kellesz majd az ilyen és ehhez hasonló szitúknál. Úgyhogy tegyük össze még a kezünket és imádkozunk hogy így is maradjon. Mert pl egy felvázolt nyugati/német helyzetnél pl tartalék alkatrész beszerzése szerintem nehézkes lehet majd a leokhoz. Mert bármilyen über egy technika. A gép az gép. Az alkatrész meg alkatrész. Ugyanúgy fog kopni mint az ember.
jó , nézd, ebben elismerem igazad van , a semminél tényleg jobb , elzavarni pár kővel dobáló migránst , de ennyi , kifújt , mondom , a régi szaros RPG is átment nem csak a csupasz de az ERA-s T72-esen is kb az ezredfordulón.... csak azt mondom leegyszerűsítve hogy nem kell azt várni hogy megváltja vele bárki is a világot és még elrettentésnek se jó , annyi az előnye hogy sok az eladó a világban és jó sok hasznosnak tűnő tuning van hozzá de maga az alap koncepció ettől még nem változott ILLETVE az se ahonnan ez a beszélgetés indult , az A4 -hisz akárki akármit- rongyá veri a tuningolt T72-est ( még a szaros régi lőszerével is) ettől feljebb meg aztán főleg , olyanokat mondani meg hogy lövészeket még mindig a falra ken meg hát ... na igen , értém én hogy anno elrettentő erő volt de mostmár csóró T72 örül ha egyszer eltudná sütni a csúzlit mielőtt kilövik , ATGM ellen amúgy sincs esélye , max a mázli , láttam már sok tankról lepattanni ezt azt , de az sok sok sok ezerből egy , nem lehet rá alapozni
Sokkal több értelmét látnám annak hogy beszerzünk second hand A4-eseket ( aztán ha lesz pénz mehet a tuning azokra) kisebb számban , mondjuk további 30-40-50 darabot mint mondjuk 100+ darab tuningolt T72est
A 72 es helyet nem e lenne értelme valami könnyű új fejlesztésű tank kategoria. Pl nemrég linkeltem be a török Tulpar fejlesztését az irányadó topikba. Valami ehhez hasonló könnyű tanknak én látnám értelmét mint támogató harckocsi.
nem vagyunk ilyen gazdagok hogy ilyenekre dobjunk ki pénzt ( majdhogynem tök feleslegesen, akkor inkább az IFV-n legyen baszóbb csúzli/rakéta)
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
hogy beszerzünk second hand A4-eseket
Az a gond ahogy olvasom a neten,( egyéb külfi oldalakon) hogy nincs normális mennyiségű és minőségű eladó A4 es a piacon. A lengyelek is részben ezért is javítják fel a 72 et. Ha lett volna elég akkor már rég tartalékba il tartalékosoknak lőkték volna a 72 et. És jöttek volna a saját modernizációs csomagukkal a további frissen beszerzett A4 hez.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
3,1 Mrd, de ez nem befolyásol semmit. Nekik a lehető legtöbb járművet kell hadrendben tartani, és a kez. szem. náluk nem probléma. Persze, ha lenne nekünk is 5-6 hk. zászlóaljunk, akkor azt mondanám, hogy még vegyünk is hozzájuk. De így!?!?o_O
De nincs.Az újak marha drágák,használt A4 csak leamortizált,amire a gatyádat is ráköltheted,ami jó állapotú,azt megtartják maguknak.
2 hk zl meg pont eggyel több mint egy hk zl.Modernizált 72 a régi pct fegyverektöl védett,amitől meg nem,azok jó eséllyel kilővik az újabb vasakat is.Igazábol hk csata az,amiben hátrányban lenne.De az a hk-nak csak az egyik feladata.Nameg harcászat is van a világon.Fedezőtüz,lefogó tüz,ködfüggöny,zavaró eszközök,ezek nem mondanak semmit?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Egyszer gonosz írta hogy kellene egy über modern mindenen át mint a libán a fos át megyen atgm és egy olcsó de annyi van belőle mint a szar atgm is. Pl modernebb rádiós irányítású maljutka. Újabb fejlesztésű fejekkel.
A fenti hozzászólásra rá is rá illene egy ilyen modernebb maljutkás rendszer. Pl magyar-román mérkőzés esetére a tiszai ártérben :D :)
Amennyire láttam a kézi - rucsnoj szerkezet nagyon szedte az áldozatait, megfelelő lőtáv esetén kvázi tüzérség volt, lőttek vele mindent házat, járműt, üzemet, amit értek.
Szóval ez a régi szovjet (jugó) vacak irgalmatlan pusztítást tud, jött egy oszlop, a védők akár több gránátból levették a lánctalpat - azt sikerült - utána a személyzetnek csak egy dolga volt: a lehető leggyorsabban tiplizni, már ha a kinti golyózáport megúszták.
A városi harcban vannak hátrányok dögivel, (nem tudom hogy élesben egy A7es hogy bírná, ha esetleg a támogatók is veszteséget szenvednek, drónt semlegesítik, beesik egy kisebb műszaki hiba, légi támogatás kiesik, késik, a lövészek közül többen megsebesülnek) a csetnikek is hamar rájöttek és áttértek arra, hogy távoli ütegekből, aknával, (gép)ágyúkból lőtték a településeket, mint mostanság az ukránok és donyeckiek egymást.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 764
113
A városi harcban vannak hátrányok dögivel, (nem tudom hogy élesben egy A7es hogy bírná,

Igazából egy lakott település, sok utcával, házzal, mindíg alapvető csapda. Remek védőállás a védekező félnek. A helységharc időigényes durva dolog, ha valaki nincs totális fölényben és szét nem lövi tüzérséggel. Bár a romok, még jobb védőállások talán. Nem tudom mennyit jelentene ott ha a világ legmodernebb tankja szorul be egy jól védett területre, vagy csak egy alap T-72-es. Talán ha ilyen harchelyzetre sor kerül, akkor megtudjuk az A7+ produkál. Azért vdettebb persze sokkal, és nagyságrenddel többet tud, mint az alap 72-es. Persze nyilván ki lehet iktatni. Az orosz taktika a világháború óta nem sokat változott, szétlövik amit lehet és utána mennek be. Mondjuk Groznijban először ezt elfeledték, aztán visszaemlékeztek, mit is kell csinálni később. Aleppoból Szíriában most nem is maradt semmi.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Szerintem itt sok embernek nem tiszta, hogy mire képes ma egy modern gyalogos raj. Egy ötvenessel kombinált RWS egy sima APC tetején olyan dolgokra képes, ami 30 éve Sience Fiction volt. Ha ezt kombináljuk azzal, hogy a gyalogság számára milyen páncéltörő eszközök váltak elérhetővé, és ez ott utazhat velük az APC-ben. 30 évvel ezelőtthöz képest hihetetlen képesség. Nem az RPG, M72 LAW hanem a Javelin és Spike korát éljük.
eac36f_fda539ed2038496daa07f4a6781733a7~mv2.jpg

products-ATPIAL_C_af.jpg

irms35-2.jpg

264-2642728_picture-of-msa-sordin-supreme-pro-x-camo.png

harriscorp_14032422_616.jpg

FAMAS-roc.jpg

military-gps.jpg

Szóval lehet itt szórakozni ötven éves vackokkal, amik egy teljesen más világban megvívandó háborúra készültek, lehet őket fejleszteni, de nem lesznek soha olyan hatékonyak, mint azok az eszközök amiket a mai modern harctérre terveztek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szerintem itt sok embernek nem tiszta, hogy mire képes ma egy modern gyalogos raj. Egy ötvenessel kombinált RWS egy sima APC tetején olyan dolgokra képes, ami 30 éve Sience Fiction volt. Ha ezt kombináljuk azzal, hogy a gyalogság számára milyen páncéltörő eszközök váltak elérhetővé, és ez ott utazhat velük az APC-ben. 30 évvel ezelőtthöz képest hihetetlen képesség. Nem az RPG, M72 LAW hanem a Javelin és Spike korát éljük.
De tiszta, csak az a helyzet, hogy aki szemben van, az nem tárt karokkal fogja azt nézni, mit csinálunk mi és megvárja hogy felderítsük és becélozzuk.
Illetve vannak a mennyiségi korlátok, a mindig bekövetkező meghibásodások, kiesések.
Mert azt ne higgyük már hogy anyagi, emberi veszteségek nincsenek meg nem lesznek. A mi lehetőségeink ráadásul rettenetesen korlátozottak, nem árt vigyázni a cuccokra mert mivel pótolod ? A veszteségekkel pedig kalkulálni kell. Védelemben, támadásban egyaránt, az adott helyzet függvényében. Nem vagyunk Amerika.
Az RPG-t meg sokan alábecsülik.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
De tiszta, csak az a helyzet, hogy aki szemben van, az nem tárt karokkal fogja azt nézni, mit csinálunk mi és megvárja hogy felderítsük és becélozzuk.
Illetve vannak a mennyiségi korlátok, a mindig bekövetkező meghibásodások, kiesések.
Mert azt ne higgyük már hogy anyagi, emberi veszteségek nincsenek meg nem lesznek. A mi lehetőségeink ráadásul rettenetesen korlátozottak, nem árt vigyázni a cuccokra mert mivel pótolod ? A veszteségekkel pedig kalkulálni kell. Védelemben, támadásban egyaránt, az adott helyzet függvényében. Nem vagyunk Amerika.
Az RPG-t meg sokan alábecsülik.

Pont arról van szó, hogy a mai helyzetben egy elavult hadsereg elavult harckocsija azt se fogja észrevenni, hogy tőle 4 kilométerre ott ácsorog egy infra álcába bújtatott APC amiből épp most rángatják ki a Jevelint.
Egy szaros kis 10 miliós ország vagyunk, arra nincs elég emberünk, hogy egy elavult tömeghadsereg veszteségeit pótoljuk, arra viszont lenne pénzünk, hogy egy 30-40 ezres modern hadsereget fenntartsunk. Nem arra kell törekedni, hogy pótoljuk a százszámra kieső szarokat, hanem arra, hogy minél kisebb veszteségeket szenvedjünk. Ha tetszik, ha nem erre a modern "kütyük" a megoldás. Igen ez pénzbe kerül. A másik oldalt már láttuk, össze is jött miatta egy 50 éves lemaradás technikában és felfogásban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 336
113
Igazából egy lakott település, sok utcával, házzal, mindíg alapvető csapda. Remek védőállás a védekező félnek. A helységharc időigényes durva dolog, ha valaki nincs totális fölényben és szét nem lövi tüzérséggel. Bár a romok, még jobb védőállások talán. Nem tudom mennyit jelentene ott ha a világ legmodernebb tankja szorul be egy jól védett területre, vagy csak egy alap T-72-es. Talán ha ilyen harchelyzetre sor kerül, akkor megtudjuk az A7+ produkál. Azért vdettebb persze sokkal, és nagyságrenddel többet tud, mint az alap 72-es. Persze nyilván ki lehet iktatni. Az orosz taktika a világháború óta nem sokat változott, szétlövik amit lehet és utána mennek be. Mondjuk Groznijban először ezt elfeledték, aztán visszaemlékeztek, mit is kell csinálni később. Aleppoból Szíriában most nem is maradt semmi.
Pontosan, ez a megfelelő taktika. Körülzárni, aztán mehet a grad és a többi ami csak van 1 adott városrészre. Kívülről lőhető harckocsikkal is egy egy tűzfészek, megfigyelő pont,épület, ha precíz csapás kell. Közben előőrsökkel,beszivárgó egységekkel,drónokkal,műhóddal, felderíteni mi folyik bent. Mikor az teljesen le van gyapálva akkor benyomulni, gyalogság be,tüzérségi,légi,felderítő,harckocsi,műszaki támogatással. Ha ez sikeres, akkor jöhet a következő városrész.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Pont arról van szó, hogy a mai helyzetben egy elavult hadsereg elavult harckocsija azt se fogja észrevenni, hogy tőle 4 kilométerre ott ácsorog egy infra álcába bújtatott APC amiből épp most rángatják ki a Jevelint.
Egy szaros kis 10 miliós ország vagyunk, arra nincs elég emberünk, hogy egy elavult tömeghadsereg veszteségeit pótoljuk, arra viszont lenne pénzünk, hogy egy 30-40 ezres modern hadsereget fenntartsunk. Nem arra kell törekedni, hogy pótoljuk a százszámra kieső szarokat, hanem arra, hogy minél kisebb veszteségeket szenvedjünk. Ha tetszik, ha nem erre a modern "kütyük" a megoldás. Igen ez pénzbe kerül. A másik oldalt már láttuk, össze is jött miatta egy 50 éves lemaradás technikában és felfogásban.
Ha realista szemmel nezzem akkor is 2026 ra max megközelíteni lehetne az elobb felsoroltakat.