[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Az igazi poén itt te vagy,ha már itt ilyen utópisztikus baromságokkal jössz...
Te tényleg az ukránokkal meg a szírekkel jössz?Nekik saját harckocsi gyártásuk volt,ezt feltudod fogni?Az ukránoknak szintén.Én elhiszem láttál egy pár képet,de te már mindent is tudsz igaz?
Én sajnálom a leginkább hogy a 72-őket így lenullázták,de én nem csak képeken láttam őket mint te,és nem csak egyszer.Emondták már páran itt hogy mire fogják használni őket,ha nem kukázzák.Én nem a trendhez fogok idomulni kis barátom,hanem ahhoz,amit az ott szolgáló barátaimnak jó lesz.A lemez meg nem nálam akadt be,ezt meg már egy páran leirták neked.Alig van normális állapotú d-20-unk de biztos beszerelik neked....De nem baj,hord csak a nagy mellényt,mert akik a rendszerben vannak,jókat röhögnek az ilyen fotelszamurájokon...
Lehet tudni, hogy hány D-20 van használható állapotban?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
Minket is kellene, hogy a tapasztalatunk erre kényszerítsen. Semmivel nem barátibb a helyzetünk az izraelinél, csak jelenleg egy nagyobb veszéllyel riogatva egy csapatban úgy csinálunk, mintha oké lenne a helyzet, közben meg megy a
https://hetediksor.hu/wp-content/uploads/2014/01/08-funny-pictures-619.gif

Eljátszhatunk még x évig, akár évtizedig, ha minden szuperül alakul, de a bizalomnál meg a reménynél erősebb a felkészült ország és erő. Oksa, hogy kényszeredett és kivételes volt, de az izraeliek még kilőtt állapotból is tömegesen hoztak vissza és újítottak fel, alakítottak át gépeket. Ennél azért a lerohadt gép is egyszerűbb valahol. Akárhogy is nézzük, T-72 még világszerte fog ketyegni rohadt sokáig, soha nem lesz elérhetetlen rendszer/alkatrész a számára. Ha egy normális verziót sikerül a felújításukra összerakni, azzal el lehet éltetni nem is túl nagy áron sokáig. Ha csak aknaekének használjuk, már nem mást kell erre beszerezni, beállítani, ezek meg, akárhogy is, de itt vannak.


Egyetértek.
Az "alkatrész horribilis ár/beszerezhetetlen" kérdéshez, meg azt tenném hozzá, hogy aki Európában, egy 70-es években (még az akkori szinten, úgy-ahogy) megvalósított alkatrészeket nem tud az ukránoknál jobb minőségben legyártani azt "húzzák is le" az ukránok 6-szoros áron, az oroszok meg a csak kicsit kevésbé sz@rabbal tízszeres áron!
Ha meg nálunk --a tízszeres ár feléért, jó minőségben ! ! !-- nem tudják legyártani, akkor rúgják ki a "bárminek" vezetését, vegyenek fel harmadannyi szakembert helyettük, fele(millió) fizetésért, a megtakarított (éves fizetési) összegből feléből meg vegyenek gépeket.
"Nem akarásnak, nyögés a vége!"
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Semmivel sem barátibb a helyzetünk az Izraelinél???Jézusom,te melyik dimenzióbol jötték??Mert nálunk a románok nap mint nap rakétákat lőnek át a határon?A magyar határőröket,katonákat,rendőrőket nap mint nap késelik román,szerb meg egyéb más szomszédos nemzetiségű terroristák???Minden nap az a legfontosabb kérdése a honvédelemnek a hírszerzéstől,hogy a szomszédos államok mozgósították e a csapataikat?
Ne túlozz már légyszives.
Te és L-emzek kezdtétek ezt a csináljunk rohamtüzérséget (D20) a t-72 -inkből.Már akkor probálták elmagyarázni nektek egy páran,hogy lelakott,lerongyolt teknikát megfelelő ipar nélkül nem lehet, vagy csak nagyon drágán lehet felújítani.És ítt most a Currus-féle tegyünk bele Wunderbaum-ot hogy a beázás miatti szétrohadó ülést ne lehessen érezni 1 milláért típusú felujításról beszélünk.
Továbbra is az van,hogy ugy bészeltek ezekről az eszközökről,hogy fogalmatok sincs milyen állapotok uralkodnak egy-két helyen...

Továbbra sem értem miről megy itt a vita.
Még 5 évig a T-72-esek védik az országot (akármilyen lerongyoltak is), utána is gond van, ezért ellenerőnek álcázva meg kell tartani őket, ne adj Isten konfliktus esetére. Mint hallottuk, alkatrészeket keresnek hozzájuk, a javítást nyilván meg kell úszni minél olcsóbban a működőképesség fenntartása mellett, de ez nem jelentheti a jelenlegi állapotban hagyást. (Hasonló helyzet a BTR-eknél is, viszont nagyon csalódott lennék, ha a D-20-ak maradnának, de egyelőre nem látszik mivel váltanák ki őket a kisszámú Pzh-n kívül.)
Gond van, mert bár a Z2026 program már majdnem elérte célját (hiába gondolják egyesek, hogy még sok minden belefér - az csak álmodozás), és sikeresnek tekinthető, jelenleg nem valószínű a folytatás, mert az a Covid-fronton elesett.

Szóval azért egyelőre nincs bezúzás, de ne csináljunk belőlük egyelőre libikókát vagy fagyiskocsit se.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
Az igazi poén itt te vagy,ha már itt ilyen utópisztikus baromságokkal jössz...
Te tényleg az ukránokkal meg a szírekkel jössz?Nekik saját harckocsi gyártásuk volt,ezt feltudod fogni?Az ukránoknak szintén.Én elhiszem láttál egy pár képet,de te már mindent is tudsz igaz?
Én sajnálom a leginkább hogy a 72-őket így lenullázták,de én nem csak képeken láttam őket mint te,és nem csak egyszer.Emondták már páran itt hogy mire fogják használni őket,ha nem kukázzák.Én nem a trendhez fogok idomulni kis barátom,hanem ahhoz,amit az ott szolgáló barátaimnak jó lesz.A lemez meg nem nálam akadt be,ezt meg már egy páran leirták neked.Alig van normális állapotú d-20-unk de biztos beszerelik neked....De nem baj,hord csak a nagy mellényt,mert akik a rendszerben vannak,jókat röhögnek az ilyen fotelszamurájokon...


Valóban, van 3-4 tucat pár technikából, amiből "csak" a szomszéd íszokásos) szövetségesünknek is van 3-4 (, száz, az az 3-4száz+) darab.
Ezért dobjuk ki azt a 3-4 tucatot is, mert akkor tudunk helyette venni kb. 12-t.
Meg az pont elég --díszszemle: 3x4 db soronkén-- t ! ! !
Hurrááááá. Igazad van. Gratulálok! Neked is, ...a "csapatból" ! ! !
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Valóban, van 3-4 tucat pár technikából, amiből "csak" a szomszéd íszokásos) szövetségesünknek is van 3-4 (, száz, az az 3-4száz+) darab.
Ezért dobjuk ki azt a 3-4 tucatot is, mert akkor tudunk helyette venni kb. 12-t.
Meg az pont elég --díszszemle: 3x4 db soronkén-- t ! ! !
Hurrááááá. Igazad van. Gratulálok! Neked is, ...a "csapatból" ! ! !
Én nem tudnám azt mondani a 2020-as években a katonáimnak, hogy üljön bele a T-72-be és előre. Vagy kezelje a D-20-at, és lehetőleg gyorsan ha nem akar viszonzott tüzet a nyakába...
Egyszerűen döntsük végre el, hogy alkalmazható erőt építünk, vagy az eddiginél trendibb operett sereget.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
767
2 287
93
Valóban, van 3-4 tucat pár technikából, amiből "csak" a szomszéd íszokásos) szövetségesünknek is van 3-4 (, száz, az az 3-4száz+) darab.
Ezért dobjuk ki azt a 3-4 tucatot is, mert akkor tudunk helyette venni kb. 12-t.
Meg az pont elég --díszszemle: 3x4 db soronkén-- t ! ! !
Hurrááááá. Igazad van. Gratulálok! Neked is, ...a "csapatból" ! ! !


Te díszszemlézel,meg hazaárulózol,miközben TE beleültetnéd őket a T-72-be,miközben itt mindenki inkább a Leo2A7+ -bol venne nekik..
Nem azt mondtuk hogy dobjuk ki,hanem hogy kezeljük a helyén őket...
Engem az érdekel,hogy a kezelőknek legyen esélye,mert én nem csak EGY katonát látok,te meg csak mantrázod a magadét...Gratulálgass csak amennyit akarsz Fotelfejlesztő...
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Pár hónapja linkeltem cikkeket azokról az ex-magyar T-72esekről, amiket az Excalibur újított fel Nigériának.
Nagyjából egy-két hónapig voltak működőképesek, az alatt az idő alatt is csak felemás megbízhatósággal.

Az én fogalmaim szerint sokkal inkább díszszemle sereg az, aminek az eszközeit egy nagyjavítással is csak dísszemle távolságra lehet működőképessé tenni (itt nem csak magunkra gondolok), mint az, aminek kevés eszköze van.

Az egyik ugyanis bevethető és lehet bővíteni, a másik meg a pénzt meg az emberek energiáját viszi.

A 72-k betöltötték a feladatukat, nem az abszolút semmiből kell harckocsi zászlóaljat létrehozni. Köszönjük meg nekik és kapjanak tényleg valami nyugdíjas alibi-melót. Az ellenerő pont megfelelő szerepnek tűnik.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Én nem tudnám azt mondani a 2020-as években a katonáimnak, hogy üljön bele a T-72-be és előre. Vagy kezelje a D-20-at, és lehetőleg gyorsan ha nem akar viszonzott tüzet a nyakába...
Egyszerűen döntsük végre el, hogy alkalmazható erőt építünk, vagy az eddiginél trendibb operett sereget.
Dehát benne ülnek..
Az igaz, hogy én sem mondanám nekik, hogy előre! Ha bármi baj lesz, más taktika kell.
Abban mind egyetértünk, hogy alkalmazható erő kell, de abban nagy a véleménykülönbség, hogy az mit jelent minőségileg és mennyiségileg. Illetve, ha nem lesz rá pénz akkor mi a B terv.
Ha lesz rá fedezet, akkor neked van igazad!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
767
2 287
93
Igen,mennyiségileg én is keveslem.Jó lenne ha több lenne,de egyenlőre kezelőnk sincs rá.De remélem megoldódik ez is,és a mennyiség is.Bár szerintem az csak hosszabb távon lehetséges.Túl sokáig hagyták lerohadni a honvédséget.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Igen,mennyiségileg én is keveslem.Jó lenne ha több lenne,de egyenlőre kezelőnk sincs rá.De remélem megoldódik ez is,és a mennyiség is.Bár szerintem az csak hosszabb távon lehetséges.Túl sokáig hagyták lerohadni a honvédséget.
Talán lehetne kezdeni az illetmények másfélszerezésével, és a digitális katona program felpörgetésével. Aztán egy filléres teherautó platformon üzemelő tüzérséggel nagy mennyiségben. Én legalábbis ezzel kezdtem volna.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
Én nem tudnám azt mondani a 2020-as években a katonáimnak, hogy üljön bele a T-72-be és előre. Vagy kezelje a D-20-at, és lehetőleg gyorsan ha nem akar viszonzott tüzet a nyakába...
Egyszerűen döntsük végre el, hogy alkalmazható erőt építünk, vagy az eddiginél trendibb operett sereget.



Te mondtad, döntsük el, mert:
Ha csak a Z2026 összegét nézem akkor egy másfél "díszszemle" méretű nagy-operett hadseregünk lesz.
...a gyártók nagy örömére.
...meg a "szomszédokéra"! Akik szeretnek, mint mindig bennünket, mikor "jól" döntünk!

Mi a baj 2021-ben azzal, hogy beülni egy Achzarit mintára --"szénné páncélozott"-- T-72-vel, ami a Leopard 2-inkkel csapatjátékos, amiben a Leo adja a minőséget, a T-72(a'la Achzarit) pedig a mennyiséget ! ! !
A "Sok lúd..." kezdetű mondáson alapuló taktikát --amihez most is több szomszédnak is van elég eszköze--, ettől kezdve el lehet felejteni ! ! !. Hopsz !

Mert bizony kb. 50 Leo ---a díszszemlén kívül--- mindenhez kevés.
Sokkal többet (a mi Leopard 2 típusunk, ár min.: 10-12+ millió €/db) pedig az ötven éve rabszolgamunkázó ország-lakó nem fog elfogadni. Igaza van!


Mert:
Mint kiderült, egy használható T-72B1 kb. 500e $ !
"Szénné páncélozva"(nemmmondommihezhasonlóan :p ), kommunikációval ellátva, a "Leo-s együttműködésre" alapozott modernizálással sem kerül többe 1,2-1,millió $-nál.

...vagy lehet készülni a valamelyik folyóig(Tisza, Duna ? ) tartó Magyarországra!
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Csendben olvasom mindig a T-72es vitátokat. Nagyon gáz, hogy megint elmentek a szélsőség irányába... Mi az, hogy "üljön bele a katona és menjen"? Nagyjából akik itt a T-72es életbentartását és némi felturbózását javasolják, azok is mindig leírják, hogy "másodvonal". Nem,, nem a Leo-k mellett, mögött,,, hanem helyettük! Igen, kicsit fantáziálok. Román beszerez pár tucat Abrams-et. Vagy ukik... csetepaté megindul, pár hét és sajna a csodás Leo flottánk megfeleződik, vagy még roszabb( az ellenségé is,, félreértés ne essék). Román beül a TR-jeikbe a mi tarcsiban volt,, Mi mibe ülünk be? Sosem lesz sajna annyi Leo2A7+-ra pénzünk amennyi kéne.. na számomra ez is egyfajata másodvonal.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Én értem amit mondtok, de ti nem értitek, hogy kb nincsenek T-72-eseink, hanem csak roncsaink vannak! Igazából felesleges is féltenem a magyar katonát a benne elégéstől, mert lehet ki se jutnának a frontig. Én lennék a legboldogabb, ha holnap bejelentenénk egy 100-200 db-os beszerzést a legmodernebb PT-91 Twardyból, de azt el kell fogadnotok, hogy a jelenlegi T-72 állomány teljesen elhasznált az utolsó csavarig, üzemeltetésileg horror az ezer féle verzió miatt, és csak nagyon korlátozottan bevethetőek. Mellékvágányra minddel, és inkább jöjjön a helyébe Twardy, ha más nem legalább ugyan abban a mennyiségben...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 305
120 173
113
Csak megjegyzem amúgy, hogy eddig a Leo2/Pzh 2000 plusz support és kiképzés csomag volt legolcsóbb szárazföldi beszerzésünk a maga 600 millió körüli Eurójával, Na ezt úgy, hogy kiképzés + support jórésze megvan hozzá és ha nem veszünk hozzá (inkább vegyünk) még egy osztály Pzh-t akkor az ára kevesebb mint 2/3-a az első körben beszerzettnek, így ha a többi program költségeit nézzük akkor annyira nem gatyaszaggató összeg összehasonlítva.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Pluszban két nyamvadt dandárt kellene jól felszerelnünk ami még mindig csak egy 6-8 ezres végrehajtó erő... Szolnokot direkt nem említem, mert az könnyű fegyverzetű.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
Azon is szoktam "mosolyogni", mikor olvasom sokadszorra, a korábban is ugyanezeket az érveket hozó (nem egyetlen) hozzászólót (ami ellenérveket csak én, megválaszoltam2-3-szor), hogy a román X.Y. katonai vezető pár hete kiemelte, hogy a cyber-hadviseléssel el lehet dönteni háborúkat, sokkal hatékonyabban, gazdaságosabban mint a hagyományos fegyverekkel.

Ha "kicsit" összefüggésében nézem ezt a vitát: Vajon nem ez zajlik most éppen ? ? ?


Hiszen:
...vegyünk elégtelen mennyiségű, de cserébe jó drága fegyvert, ami --ha csak ez/ennyi beszerzés történik-- jó döntés katonailag és politikailag.
A legjobb ! ! ! ...egy szomszédnak ! ! !
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány