1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] T-72M1

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Jeno által indítva @ 2012. december 23..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Vicces, hogy akkoriban egy delegáció kedvéért le lettek festve aztán 15 éven át még akkor sem ha már nincs is rajta festék...

2. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Nem nem az a vicces, hanem fogadni mernék, hogy miután a delegáció elment parancsba adták, hogy lekaparni a festéket ha kell körömmel is.

3. Csabi90

Csabi90 New Member

Szia!nem biztos az is mubkaba kerul szerintem ugy hagytak es ahogy lekopott vagy valami gyenge minosegu festekkel mintha ezen a kepen olyan lenne erosen kopott allapotban:

4. papajoe

papajoe Well-Known Member

Amit a 72-esekre Költenétek, vegyunk rajta pár T-90 ms-t, annak lenne értelme, a mi papír páncélzatú 72-eseinket engedjuk el végre....
    Egyiptomon keresztül pl, ott most szerelnek össze valami 400 darabot.
    Csak meghalni lehet bennuk ma már egy háborúban, minden szomszédunknak van pár 100 atgm-je, ami csak akkor nem viszi át, ha 5 méterrel mellé lonek vele.
    Konyec filma.

Csabi90 and honved like this.
  5. honved

honved Well-Known Member

Ez a Honvédség keresztje. Cipeli is ameddig hadrendben maradnak ezek a tankok. Egyszerűen szégyellnivaló ahogy kinéznek. Már elnézést....

Pogány likes this.
  6. PavolR

PavolR Well-Known Member

Kitudódott végul, hogy mi lett a sorsuk azoknak a 58+22 magyar T-72-nek, amik 2014-en voltak eledva az Excalibur Defense-nek? Mert ha nem Ukrainában kotottek ki, ahogyan néhány médium spekulált, akkor valószinuleg pont Azerbajdzanba lehettek szálítva, mind rengeteg más nehéztechnika ettol a cégtol ... o_O

7. blogen

blogen Well-Known Member

Nigériában van mind.

zeal and Pogány like this.
  8. alfa74

alfa74 Active Member

Ne gondoljátok túl! :)

Ez csak vízfesték. Az első kép a festés utáni állapotot mutatja az utolsó sárgás,pedig a pár hétte későbbit.
    Ezt valószínüleg a kezelők festették fel ecsettel! Mi például úgy csináltuk 95-ben, Nagykanizsán. Akkor is egy delegáció érkezett a minisztériumból és le kellett mázolni minden gépünket, "nyári terepszín"-üre! A kukoricásban mondjuk jól rejtett volna! Egy hónap múlva, már ilyen sárga lett az egész. Nem is beszélve az első eső után, hogy nézett ki a beton a telephelyen!
    Ezek a gondolkodásból felmentett tisztek találták ki a gázolajjal lekent sisakokat (hogy szépen csillogjon kilóméterekről) és a vakító fényes festést a teherautók és a BTR-eknek. Valahol meg vannak még a fotók róla, ha valaki igényli!
    Erre szoktam mondani, hogy nem jó, ha sok alkohol és sok szabadidő van egy helyen! Abból mindig valami baromság lesz!
    Bízzunk benne, hogy ők már kikoptak a rendszerből

zsolti, dkes, papajoe and 6 others like this.
  9. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Asszem a kaukázusi helyzet megmutatta mennyire lenne jó ötlet a72-eseket kis korszerűsítéssel hadrendben tartani a"második vonalas" csapatoknak.

alfa74, Csabi90 and dudi like this.
  10. Csabi90

Csabi90 New Member

Szia!

Ne haragudj nem tudom mi volt ptt pontosan mi tortent ott? Azt sem tudom lehet ironiaval ertetted :)

11. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Attól függetlenül, hogy hülyeség a T-72 másodvonal a következtetés totálisan téves.

Az látni a videókon, hogy a loiter drónok nagyon veszélyesek a harckocsikra, ha azoknak semmiféle védelme nincs azok ellen. Egy korszerű hk ellen sanszosan több kell még a páncélt nézve is. De az APS úgy kapná ki ezeket a lassú izéket, hogy ihaj. Főleg, ha még légvédelem is lenen lassú drónok ellen.

Ez viszont nem jelenti azt, hogy A T-72-re ne lehetne ilyet tenni, de minek? Kb. annyi érelme lenne, mint MiG-21-be AESA radar. Többet ér a radar, mint gép...

A T-72-őn többet érne az egész cucc, mint maga a T-72.
    A T-72 alváza az, ami még ér valamit szerintem. Lehetne rápakolni pl. a NASAM indítókat a csapatlégvédelemhez.

notaricon and Bleroka like this.
  12. tarzaan

Szia!

Nem értem a kérdésed.

13. tarzaan

Szia!

De itt többen azon az állásponton voltak, hogy egy kicsit kalapálni a 72-eseken és milyen jók lesznek.

Igen, én is azt írtam, hogy harckocsiként nem érné meg rendszerben tartani őket.

Ha lenne sok alvázunk, akkor az más helyzet lenne, főleg ha bele lehetne építeni a Hiúz hajtásláncát.

Mehetne rá légvédelem, vagy tüzérség, de ugye a korábbi vélemények nem erről szóltak.

Az a korszerűsítés, amivel a T72 harckocsiként érne is valamit pedig új harckocsi beszerzéssel összevethető árkategóriában lenne (PT-16).
    Nem véletlen, hogy az oroszok is a T-72B-ket korszerűsítik, de még így sem teljes körű az elégedettség.

14. Csabi90

Csabi90 New Member

Szia!
    Maga a kaukazusi helyzet ami megmutatta hogy erdemes kis felujitassal hadrendben tartani a 72 eseket. Mi volt pontosan az a helyzet ami ezt megmutatta?

15. Csabi90

Csabi90 New Member

Szerintem minden nezopont kerdese majdnem mindent meg lehet erteni. Oke hogy mar elso feontvonal beli hasznalatra nem megfelelo de tamogatokent talan az meg mar a felhasznalas kerdese. Ugy is tokeltes amit te mondasz csak a váza barmire fel lehet hasznalni. Ha leselejteznenk az is ertheto. De kerdezem ha van olyan ahol egy geppuskat raknak egy hiluxra vagy gepagyut es azzal randaliroznak akkor csak ér meg valamit egy 72 es is :D

marton, kiskrumpli and Pogány like this.
  16. papajoe

papajoe Well-Known Member

A mennyit adnak érte a méh-ben, annyi az értéke manapság a harctéren.
    Minden szomszédunknak van boven atgm-je, ami úgy uti át, mint a tojáshéjjat, felejtos....
    Ha B verzió lenne akkor talán.

Csabi90 likes this.
  17. tonyo

tonyo Well-Known Member

Sztem jobban járnál még egy passzív védelemmel ellátott IFV alapon 105 ös toronnyal is mint ezekkel a régi vasakkal. Sajnos be kell látni el kell engedni őket. Párat szépen rendbehozva a hadtörténeti és egyéb múzeumoknak vagy haditechnikai parkoknak felajánlani.

Bleroka and Csabi90 like this.
  18. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

ki állított ilyet? vagy mi ez a marhaság már megint? milyen kaukázusi tapasztalat mutatta meg hogy érdemes hadrendben tartani tuningolt vasakat?

Bleroka, Csabi90 and antigonosz like this.
  19. Csabi90

Csabi90 New Member

Szia nem en allitottam en csak erre kerdeztem rá!

20. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

mi volt a konkrét kérdés akkor ?

Ezen oldal megosztása