[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 557
113
Soknak.És ne kezdjük újra.Minap már megeggyeztünk,hogy kéne egy szakmaorientált életpályamodel,ami idelyében visszavezeti a felesleges tiszteket a civil életbe.Most nincs kedvem előről kezdeni ezt a vitát
Csak nemigen vannak felesleges tisztek, a zászlóaljtörzsek egy csomó alakulatnál konganak az ürességtől :).
És kurvára nincs soknak saját sofőrje. Az alakulatparancsnoknak sincs saját hanem egy a sofőrállományból ki van jelölve ha megy valahova. Kocsi dettó. De még a minisztériumban is ugyan az megy. Ahogy az adatfeldolgozó zászlós sem titkárnő a főnökségeken. :) Az életpályával egyetértek, csak attól függletlenül nagy elánnall suhogtatsz hülyeségeket. :)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Csak nemigen vannak felesleges tisztek, a zászlóaljtörzsek egy csomó alakulatnál konganak az ürességtől :).
És kurvára nincs soknak saját sofőrje. Az alakulatparancsnoknak sincs saját hanem egy a sofőrállományból ki van jelölve ha megy valahova. Kocsi dettó. De még a minisztériumban is ugyan az megy. Ahogy az adatfeldolgozó zászlós sem titkárnő a főnökségeken. :) Az életpályával egyetértek, csak attól függletlenül nagy elánnall suhogtatsz hülyeségeket. :)
Mert zl tőrzsében tábornokok ücsrögnek?Egyébbként azt nem kétlem,hogy csapattisztböl hiány van.Régi hazai hagyomány ez.....Mikor én voltam katona,akkoris annyi parkettás jött ellenőrzésre,hogy le lehetett volna parkettázni az alegységépületet a vállapokkal-de a müszerekbe alig jutott egy-egy tiszt(sima,nem fő),meg hivatásos altiszt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 557
113
Mert zl tőrzsében tábornokok ücsrögnek?Egyébbként azt nem kétlem,hogy csapattisztböl hiány van.Régi hazai hagyomány ez.....Mikor én voltam katona,akkoris annyi parkettás jött ellenőrzésre,hogy le lehetett volna parkettázni az alegységépületet a vállapokkal-de a müszerekbe alig jutott egy-egy tiszt(sima,nem fő),meg hivatásos altiszt.
DE a búvalbaszott öhp-n sem csak főtisztek vannak meg sofőrök bakker. Na mindegy. Hiába magyarázom. A vízfej szépen lassan elfogyott az állománnyal együtt mert kurvára elment nyugdíjba.....
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Csak nemigen vannak felesleges tisztek, a zászlóaljtörzsek egy csomó alakulatnál konganak az ürességtől :).
És kurvára nincs soknak saját sofőrje. Az alakulatparancsnoknak sincs saját hanem egy a sofőrállományból ki van jelölve ha megy valahova. Kocsi dettó. De még a minisztériumban is ugyan az megy. Ahogy az adatfeldolgozó zászlós sem titkárnő a főnökségeken. :) Az életpályával egyetértek, csak attól függletlenül nagy elánnall suhogtatsz hülyeségeket. :)
Azért 80 tábornok rengeteg ehhez a létszámhoz. Kb. a fele (vagy harmada) lenne reális, nem?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
DE a búvalbaszott öhp-n sem csak főtisztek vannak meg sofőrök bakker. Na mindegy. Hiába magyarázom. A vízfej szépen lassan elfogyott az állománnyal együtt mert kurvára elment nyugdíjba.....
Aha.Elfogyott.Akomán áruld el nekem,hogy a pérába nincs még 3dd hadilétszám se egy 30+ kilós létszámu MHban?Tudodmit,inkább mégse.Ma nincs kedvem a magyar hivatali agyamentségekhez
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 557
113
Aha.Elfogyott.Akomán áruld el nekem,hogy a pérába nincs még 3dd hadilétszám se egy 30+ kilós létszámu MHban?Tudodmit,inkább mégse.Ma nincs kedvem a magyar hivatali agyamentségekhez
Azért nincs meg mert szar a fizetés és a rendszerváltás óta szart a honvédelembe minden kormány aki hatalmon volt. Na ezért :) Ennyiből azt kérdezhetnéd, hogy miért van létszámihány a Bundeswehrnél? A Brit hadseregnél, vagy az amerikainál :) Kinvelelődött egy olyan szinten elbaszott egy-két generáció a nyugati kultúrkörben, hogy nem való semmire nemhogy katonának állni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 212
113
Azért nincs meg mert szar a fizetés és a rendszerváltás óta szart a honvédelembe minden kormány aki hatalmon volt. Na ezért :) Ennyiből azt kérdezhetnéd, hogy miért van létszámihány a Bundeswehrnél? A Brit hadseregnél, vagy az amerikainál :) Kinvelelődött egy olyan szinten elbaszott egy-két generáció a nyugati kultúrkörben, hogy nem való semmire nemhogy katonának állni.
Pontosan így van, nem tudok mit hozzáfűzni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Azért nincs meg mert szar a fizetés és a rendszerváltás óta szart a honvédelembe minden kormány aki hatalmon volt. Na ezért :) Ennyiből azt kérdezhetnéd, hogy miért van létszámihány a Bundeswehrnél? A Brit hadseregnél, vagy az amerikainál :) Kinvelelődött egy olyan szinten elbaszott egy-két generáció a nyugati kultúrkörben, hogy nem való semmire nemhogy katonának állni.
Aha.Nyugati kultúrkör tehet róla......Svájc vagy Izrael nem a nyugati kultúrkörhöz tartoznak?Nademostmár tényleg abbahagyom.Oké,hogy véded a mundér becsletét,de pont olyantol,aki azt szeretné.hogy a tényleges haderő kapja a forrásokat?Mert baromi látványos a Mihu-restaurálás,meg a hirtelen megrendelt Leo és Pzh,ha közben nincs a katonának,a bokorugrónak,se hátizsákja,se gatyája,se zsoldja,csak látványos operetthadsereget eredményez.Na ennyi.Maradjunk a jó öreg T72nél.Ha kijön egy zl,érdemes modernizálni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 557
113
Aha.Nyugati kultúrkör tehet róla......Svájc vagy Izrael nem a nyugati kultúrkörhöz tartoznak?Nademostmár tényleg abbahagyom.Oké,hogy véded a mundér becsletét,de pont olyantol,aki azt szeretné.hogy a tényleges haderő kapja a forrásokat?Mert baromi látványos a Mihu-restaurálás,meg a hirtelen megrendelt Leo és Pzh,ha közben nincs a katonának,a bokorugrónak,se hátizsákja,se gatyája,se zsoldja,csak látványos operetthadsereget eredményez.Na ennyi.Maradjunk a jó öreg T72nél.Ha kijön egy zl,érdemes modernizálni.
Hát ahol teljesen lehüjíted a népedet ott nem lesz katona. Izrael és Svájc nem tette ezt. Nálunk eleve a szocializmus nagyon romboló hatású volt a néplélek szempontjából és azóta sem segítettek a dolgon, hanem inkább rontottak.

Egyébként kijön annyi 72-és egyetértek a modernizációval.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Hát ahol teljesen lehüjíted a népedet ott nem lesz katona. Izrael és Svájc nem tette ezt. Nálunk eleve a szocializmus nagyon romboló hatású volt a néplélek szempontjából és azóta sem segítettek a dolgon, hanem inkább rontottak.
Na,ebben van valami.De nem a szocializmus volt a legnagyobb bűnös,hanem ami utána jött.Élén ezzel a nyavajás fővajdával,akit itt is sokan istenitenek.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Ezzel szerintem a nyugati világ minden pontján szembesülnek a modern technikát üzemeltetők. Sőt szerintem ebben Nekik sokkal szélesebbkörű "tapasztalataik" vannak ...
Valószínűleg igen!
1. Normálisan el kellene osztani az alakulatokat területileg. Rengeteg volt katonával beszéltem, akik azért szereltek le, mert elegük lett a Nyíregyháza-Debrecen közötti ingázásból, pedig az Északi-középhegységben vagy a Dél-Dunántúlon élőknek még rosszabb a helyzetük...
2. Katonai középiskolákat tennék minimum minden megyeszékhelyre, és már általános felsőben betenném az érdeklődést felkeltő honvédelmi alapismeretek órákat a tantervbe.
3. Az iskolai testnevelést úgy ahogy van megszüntetném, helyette heti 3-4 alakalommal előírnám, hogy sportoljon valamit a fiatal abban a sportágban amit választ, s a részvételt jelenléti ívvel igazolnia kellene.
4. Nettó 200 ezer forint (túlóra és pótlékok nélkül) alatt ne keressen senki a Magyar Honvédségben.
5. A középfokú végzettséget igazoló bizonyítvány átadását a 10 modulos (4 hetes) ÖTT alapkiképzéshez kötném.
(2 év ÖTT után mostanság szereltem le, pontosan tudom, hogy mennyire nem ér semmit katonailag, azonban azt is látom, hogy sokaknak megtetszik a dolog és átmennek onnan szerződésesnek. Az egyetlen kézzel fogható haszna az egésznek a kedvcsinálás, kivéve azt a századot aki az Ohio Nemzeti Gárdához fog kimenni közös gyakorlatra, mert őket jobban felkészítik.)
 
T

Törölt tag 2822

Guest
3. Az iskolai testnevelést úgy ahogy van megszüntetném, helyette heti 3-4 alakalommal előírnám, hogy sportoljon valamit a fiatal abban a sportágban amit választ, s a részvételt jelenléti ívvel igazolnia kellene.

90%-a lebeszélné ismerőssel, vagy ismerős ismerősével a dolgot, és a gyerekek kávéházakban meg kocsmákban lézengenének sportolás helyett.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
No meg menne am az ellenzek reszerol hogy csak azert talaltak ki ezt az egeszet hogy a neres es egyeb haveroknak penzt nyomjanak a zsebukbe /ha az allam tamogatna ezeket a sport egyleteket azett ha sajat zsebbol kelllene fizetni a szuloknek azert./ a testneveles tanarok munkanelkulive vallasa /valszeg orokre "szakmajukba" meg olyan pedagogus strajkot eredmenyezne...
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Valószínűleg igen!
1. Normálisan el kellene osztani az alakulatokat területileg. Rengeteg volt katonával beszéltem, akik azért szereltek le, mert elegük lett a Nyíregyháza-Debrecen közötti ingázásból, pedig az Északi-középhegységben vagy a Dél-Dunántúlon élőknek még rosszabb a helyzetük...
2. Katonai középiskolákat tennék minimum minden megyeszékhelyre, és már általános felsőben betenném az érdeklődést felkeltő honvédelmi alapismeretek órákat a tantervbe.
3. Az iskolai testnevelést úgy ahogy van megszüntetném, helyette heti 3-4 alakalommal előírnám, hogy sportoljon valamit a fiatal abban a sportágban amit választ, s a részvételt jelenléti ívvel igazolnia kellene.
4. Nettó 200 ezer forint (túlóra és pótlékok nélkül) alatt ne keressen senki a Magyar Honvédségben.
5. A középfokú végzettséget igazoló bizonyítvány átadását a 10 modulos (4 hetes) ÖTT alapkiképzéshez kötném.
(2 év ÖTT után mostanság szereltem le, pontosan tudom, hogy mennyire nem ér semmit katonailag, azonban azt is látom, hogy sokaknak megtetszik a dolog és átmennek onnan szerződésesnek. Az egyetlen kézzel fogható haszna az egésznek a kedvcsinálás, kivéve azt a századot aki az Ohio Nemzeti Gárdához fog kimenni közös gyakorlatra, mert őket jobban felkészítik.)

Igen, elviekben egyetértek. Gyakorlati oldalról is szerintem errefele tendálunk még, ha jelenleg van is blokkoló tényező bőven. Csak címszavakban:

1. Kérdés mi a normális? Ugye egyfelől vannak stratégiai szempontok (csak példa - kb. a Dél-Alföld ezért esik ki) másfelől egyéb realitás. Pl. a nyugati országrészben a jó fizető multikkal a versenyt (különösen jelenleg) nehezebben bírja/bírná a honvédség. Ebben némi fejlődés lesz azért szerintem talán már középtávon (átütő eredmény viszont nem).
2. Emlékszünk, hogy a középiskolai hittan vs erkölcs (vs honvédelmi alapismeretek) milyen vitákat szült az ellenzék oldaláról? Ez is csak ímmál-ámmal eredményes pedig "agyilag" (és egyéb tekintetben) elméletileg már jóval érettebb korosztály, mint az általános iskolások ... Általános iskolában korrekt tanterv és a politizálás (meg "gendertanok") kiűzése/kint tartása lehet reálisan a fő cél. Meg azért gyerekekről van szó általánosságban még - hiányzik, hogy "gyerekkatonákkal riogassanak" ?
3. Én nem. Ez a minimum tényleg csak minimum. Az is alig. Legalábbis amit valamilyen módon ellenőrizhető módon és szakképzett tanárokkal lehet abszolválni. A "külsősök esetén" ez gyakorlatilag igazolások gyártására (hogy résztvettem ilyenen) redukálódna ... Ahhoz a gyerek tömegsportot kellene inkább feléleszteni - értelmezhető árakon. Ugye az átkossal együtt eltűntek a kisebb-nagyobb vállalatok által szponzorált sportklubok. Most nincsenek - ami nagyon kevés van az meg nagyon drága. Ezek ugye pl. a szünidőben - az egész napos edzésekkel és elfoglaltságokkal - gyakorlatilag a gyerekelhelyezést (kvázi "napközi" vagy táborozás szintjén is) is megoldaná sokhelyen ...
4. Ez szerintem valamikor egy nem is távoli galaxisban és a messzi jövőben azért meg fog valósulni szerintem. Ugye legalábbis középiskolai végzettség esetén (állományban már 2001 tájékától nem lehet ez alatti végzettséggel legénységi állomány).
5. Érdekes meglátás. Ez a 10 modul (4 hét) hogy viszonyul pl. egy sorállományú 6 hetes alapkiképzéshez? Azért "szagolnak puskaport" is? Itt még az adott delikvens ilyen-olyan "alkalmatlánságával" is számolsz? Emlékszem sorkatonaság esetén is voltak polgári szolgálatosok vagy mik. Jön egy papírral (papírt régen is baromi könnyű volt szerezni bármiről), hogy pszichológiailag alkalmatlan, akkor mit csinálsz vele?