[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 358
113
Nem akarok visszaolvasni! De honnan a tökömből jött a Büffel topikba a honved fúvós zenekar a veresegyházi asszonykórussal?
Én kezdtem! :D

Pedig lehetne egy huszárkíséretes Rákóczi-indulós átadás mind a 209 Lynxnél - legalább nem unatkozna a katonazenekar!
:D

Amúgy a katona zenészek is gyakorlatoznak lőtéren rendszeresen meg minden? vagy ők csak "egyenruhás munkavállalók"?
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 946
7 714
113
Nem akarok visszaolvasni! De honnan a tökömből jött a Büffel topikba a honved fúvós zenekar a veresegyházi asszonykórussal?
Látszik hogy nem jártál szolfézsra ...
Büffel az a honvédelmi zongora (9) mert 9 oktávos ( 7.25 civil oktáv + 1.75 tiktos katonai oktáv) , Wisent 2 az egy cselló + hegedű duett , mind a kettő 5 húros vonos , 4 civil húr + egy titkos katonai húr , a leguan meg a katonai dob , 3 mert még egy rendes civil dobnak 2 ütős oldala van , ennek van egy tikos katonai 3. oldala
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Kicsit kevered a rend és a béke fogalmát, bár értem, mit értesz rend alatt. De hidd el, akarnak a fiatalok világot látni. Közel sem tartozom a felső tízezerhez, (csak a bankoknak :cool: ), mégis, a nagyobbik fiam és a barátai is mind nyitottak, érdeklődőek a nagyvilág felé, és azon ügyködnek, hogy ez meg is valósuljon.
A "felforgatott államokbó"l valahogy nem a rend által fémjelzett országokba akar senki elmenekülni, mindenki a "káoszba fulladó" (v.ö.: haldokló nyugat 30 évvel ezelőtti szövegek) Nyugat-Európa és Amerika felé veszi az útját. Nem Oroszország, Kína a célpontja a migrációnak, pedig például Afganisztánból és környékéről kicsit könnyebben elérhető lenne mindkettő. A törökök zsarolási eszközként fenyegetik a náluk felgyülemlett menekült-tömegekkel Európát, ha a nyugat nem ad pénzt/támogatást, amit éppen szeretnének, ők simán továbbengedik (a határra el is viszik) a migránsokat errefelé, aztán állítsa meg őket, aki tudja. A káosz okozásában bűnös a modern civilizáció, ez nem kérdés, de a fenntartása érdekévé vált a tranzitországoknak, sokkal inkább, mint a megoldásra való törekvés. Gyűlölik a Nyugatot, de a pénze az jól jön az államok a nyugatitól cseppet sem kevésbé korrupt vezetésének... Jól lehet a zavarosban halászni, ezért sokaknak a nyugatin kívüli világban sem érdeke a rend és a béke. Elég csak az afrikai törzsi-etnikai-vallási alapokon szerveződő militáris csoportok permanens polgárháborús állapotokat okozó belharcaira gondolni.
Az "új tipusú sorkötelezettség" alatt nem tudom, mit értesz, de remélem, hogy a fiatalok középiskolai nevelésének változásai (esetleg az 50 óra közösségi szolgálat honvédelmi képzésben való részvétellel való kiválthatóságának biztosításával is), és a mi szülői munkánk nyomán egy hazaszeretettel jobban felvértezett új generáció felnövéséhez fognak vezetni, anélkül, hogy fölöslegesen elvonnánk a munkaerőpiacról az éppen oda belépni akaró fiatalokat. Tudom, az összeszerelő üzemekben a sor mellé beállni szándékozóknak nem számít fél év kiesés a szakmájukból, de sok olyan szakma van, ahol ez ma már jelentős hátrányt okoz.
A tiszteletet nagyobb tudással, példamutatással kell kivívni, nem parancsuralmi rendszerbe való betötéssel, az alázatot meg megtanítja a a keresztény hit, de én most inkább a kevélység idejét látom országunk elitjénél, mint hozzáállást...
Az a baj, hogy nem azzal vitatkozol amit írtam, hanem a fejedben levő gondolatokkal, amiket nekem tulajdonítasz.
Nem írtam olyat, hogy a fiatalok nem akarnak világot látni. Én is fiatalnak számítok még és szeretek világot látni, több helyen is jártam, de főleg Olaszország érdekel, Toszkánában jártam eddig és Velencében... Róma még hátravan és Izrael is vonz, de ez nem életcél, csak egy időtöltés és kikapcsolódás.
Azért a nyugat a célpont a nyugat által felforgatott országokból főleg, mert az elvándorlók fejében még az a tévképzet él, hogy nyugaton szabadság van és még nagyjából jólét, amit más országok lerablásából harácsolt össze a nyugat. A törökök csak kihasználják, hogy európa/nyugat gyenge és töketlen, ezért zsarolja, mert tudja, hogy a nyomorult szivárványos európaiak már túl nyámnyilák ahhoz, hogy megvédjék magukat, ezért inkább védelmi pénzt fizetnek a töröknek, teszem hozzá, önként fizet az unió.
Új típusú sorkötelezettség alatt azt értem, ami nem az, ami az utolsó néhány évben volt a sorkatonai szolgálat 2004 novemberi megszűnéséig, a szívatás meg az alibizés.
Én Izraelt tartom jó példának, őket kéne másolnunk katonai témakörökben.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
6 hónap nem elég semmire sajnos. 10-12-vel már érdemes foglalkozni, de 8 alá semmiképpen se mennék, kiképzés és fizikai fejlődés szempontjából
Most is csak 5 hét (vagy már csak 4?) az alapkiképzés. MInd a tartalékosnak, mind a hivatásos/szerződéses állománynak, de nyugaton is általában 2 hónap körül körül szokott lenni az alapkiképzés időtartama, tehát beleférne 3 hónapba. Inkább a kiképzés módszertanán kellene változtatni: kevesebb alaki és sokkal több lőkiképzés, harcászat. Az FBI-nál ha jól emlékszem valami 4000 lövés a kiképzési minimum. Lehetne nálunk is minimum lővésszámot megállapítani a kiképzésre.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Molon Labe

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Most is csak 5 hét (vagy már csak 4?) az alapkiképzés. MInd a tartalékosnak, mind a hivatásos/szerződéses állománynak, de nyugaton is általában 2 hónap körül körül szokott lenni az alapkiképzés időtartama, tehát beleférne 3 hónapba. Inkább a kiképzés módszertanán kellene változtatni: kevesebb alaki és sokkal több lőkiképzés, harcászat. Az FBI-nál ha jól emlékszem valami 4000 lövés a kiképzési minimum. Lehetne nálunk is minimum lővésszámot megállapítani a kiképzésre.
Tuxod, hogy miért alakiznak minden hadseregben kivétel nélkül?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Most is csak 5 hét (vagy már csak 4?) az alapkiképzés. MInd a tartalékosnak, mind a hivatásos/szerződéses állománynak, de nyugaton is általában 2 hónap körül körül szokott lenni az alapkiképzés időtartama, tehát beleférne 3 hónapba. Inkább a kiképzés módszertanán kellene változtatni: kevesebb alaki és sokkal több lőkiképzés, harcászat. Az FBI-nál ha jól emlékszem valami 4000 lövés a kiképzési minimum. Lehetne nálunk is minimum lővésszámot megállapítani a kiképzésre.
8 hét. De mindennek ellenére tartom amit mondtam.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 361
11 318
113
Mikor kint dolgoztam mindenki megbecsüléssel beszélt a katonákról.
Csak vagy 40 éve az megy, hogy a katonaság a cigizésről, az ivásról szól valami romban, ahol kisebbségi komplexusos alkoholista faszok üvöltöznek veled és a fogkeféddel kell takarítani. Ja, és fegyver meg nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
arról nem is beszélve hogy a dán sorosok egy része valójában termel a dán hadseregnek.
bár sok az iskolát abbahagyók száma.
De sok sorozott "önkéntes" kiegészítő szakmákat kap a seregtől. pl sima autoszerelők megkapják a nehézgép szerelőt.
vagy hegesztők kapnak magasabb képesítést. jogosítványok megszerzése magasabb kategóriákba. Logisztikai képzések stb.
ezzel késöbb a munkaerőpiacon nagy előnnyel indulnak hoisz mind a munkatapasztalat mind a "magasabb fokú" képzettség megvan...
Egyik volt barátnőm pl (sima élelmiszer bolti eladó végzetséggel rendelkezett) mielőtt önként bevonult. Logisztikai vonalra került. miután leszerelt az XL Byg be azonnal felvették mint az eggyik raktárrészleg vezetője... (ez egyébként egy építőanyag árúházlánc) E nélkül esélye nem lett volna ilyen állásra max ált volna a bilkába valamelyik kassza mögött.... (jó nem nagy dolog volt neki 2 targoncása 3 kézi rakodó kulija meg 1 titkár.) táblás termék árú részlegen volt/talán még van is.)
Na engem épp az a kérdés foglalkoztat, hogy Magyarországon önéletrajzban előny, vagy hátrány beírni, hogy valaki tartalékos katona?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Akkor mégint beírom az én víziómat, mert te számokkal dolgoztál, és úgy még jobb lesz a modellem (számokat eddig nem írtam).
Van 100M-d, és 50 sorozott korban lévő embered. A 30, aki nagyon nem akarja, azt nem is kell bent tartani. Biztosítani kell nekik a szolgálat megváltásának lehetőségét. Akár polgári szolgálatra, akár pénzügyi vonalon. Ha a 30-ból 15 nem akar sz@ros ágyneműt mosni a szociális otthonban, vagy a krónikus osztályon, akkor fejenként mondjuk 3M-ért megválthatják magukat, egyből már 145M-ód van az egész programra.
A maradék 20 pedig sokkal nagyobb lelkesedéssel fog nekivágni a dolognak, mert tudja, hogy nem kell minden következő fizetéséből 20-30%-ot leadnia a sorkatonai rendszernek (a'la diákhitel). Így meg végül nem 7-8 harcolód lesz, hanem 12-13, meg mellé elegendő CSS feladatot is ellátni tudó embered.
Végeredmény:
  • 15 fővel megemeled a szociális rendszerben használható emberek számát (oda is olyan könnyű embert keríteni, mint katonának)
  • 15 elégedett megúszós ember lesz, akinek egyáltalán semmi kellemetlenséget nem okozott a rendszer, de legalább hozzájárult pénzzel a rendszerhez - magasabb költségvet a kiképzésre
  • 12-13 harcra alkalmas ember
  • 7-8 gépkocsivezető, konyhás, karbantartó, stb.

Hja ás az általad emlegetett 7-8 harcoló helyett lesz 12-13, akikre ráadásul több pénz jut kiképezni (145M/13=11,15M/fő). Ráadásul a CSS feladatokra belépett honvédek javítják a seregen belüli kiszolgálást, illetve kevesebb külsőst kell alkalmazni ezen feladatokra (ez is spórolás)

Nyilván nem ezek a valós számok, de remélem a lényeg átmegy!
A valóságban meg úgy nézne ki, hogy kellene alapvetően a 100 baksis, de már eleve úgy kalkulálják, hogy 45 baksis bejön majd a megváltásból, tehát 55 baksist irányoznak elő költségvetésileg, és végül pechre kevesebben váltanák meg, tehát 12-13 harcolóra jutna 145 baksis, hanem 15-re mondjuk 90. Azaz nem 11,5 baksis/fő, lenne, hanem 6bak/fő.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 361
11 318
113
Igazság szerint ezt sem nagyon értem, hogy miért kell magából a katonazenészből is alakulatonként.
Legyen egy szűk századnyi ember, aztán mennek szerte szana az országban haknizni, mintha rendes zenészek lennének.
Olyan sok melójuk azért csak nem lehet.
Hirtelen rákerestem, és állítólag 10 katonazenekar van az egész országba. MIAF@SZ? o_O
MH3.jpg

Kecskeméten és Győrött nincs katonazenekar?
Micsoda igénytelen prolik! :D

Ezt úgy képzeld el, hogy városi koncertekre mennek, színházi előadások, ilyen napok olyan stb.
Ahogy a honvédség ott bassza a rezet áprilistől októberig minden hétvégén egy csomó falunapon meg hasonlón is. Városi fesztiválokra nagyon sokszor kérnek katonazenekart is.

A társadalmi kapcsolatok fenntartása, vagy mifasz.

Hát ha van valami, ami rohadtul nem menő, akkor ez az. :D
De tényleg, valaki ránéz a rézfúvósokra, és azt mondja, hogy: "Ez igen, ez már hadsereg! Hát milyen szépen csillog az a tuba!" Vagy mi a koncepció? :D
Én csak nagyon magányos, kövér, késő negyvenes nőket tudok elképzelni olyannak, akik ezt értékelik. Meg alkesz komcsikat.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Csak vagy 40 éve az megy, hogy a katonaság a cigizésről, az ivásról szól valami romban, ahol kisebbségi komplexusos alkoholista faszok üvöltöznek veled és a fogkeféddel kell takarítani. Ja, és fegyver meg nincs.
Igen, tudom.
Ezen kell a honvédségnek változtatni, mert más nem fog helyette. És ha az önkéntes bevonulok jó hírét viszik akkor abból lesz a változás.
Pénz, pénz, pénz.
Infrastruktúra, fizetés, modern személyi felszerelés, felkészült kiképzők, oktatás. Profi PR.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Igen, tudom.
Ezen kell a honvédségnek változtatni, mert más nem fog helyette. És ha az önkéntes bevonulok jó hírét viszik akkor abból lesz a változás.
Pénz, pénz, pénz.
Infrastruktúra, fizetés, modern személyi felszerelés, felkészült kiképzők, oktatás. Profi PR.
különböző végzettségek már nincs OKJ de ahhoz hasonlóval csábítóvá lehetne tenni egyébként. (akár megoldhatónak kellene lennie úgy hogy a cég valahogy ell tudja könyvelni mint oktatás ... az ilyen tanfolyamokat. pl békás vizsga targoncás vizsga jogsi stb... Honvédségen keresztül csinálná a delikvens tartalékos. De a cég is eltudja könyvelni mintha iskolába küldené az alkalmazottját...továbbképzésre.
ez sokat jelentene... még mindig nagyon messze lenne ez is az adó 1% tól is minél nagyobb alétszáma egy cégnek annál inkább., tehát kkv-k előnybe. akiknek amúgy is érdeke a lokális biztonság. hisz nem multi a világ túlvégi központal.

multikra is rá kellene gyúrni de a hazai KKV szektor fontosabb... multikkal viszont kevesebb de nagyobb volumenű deal is jó (erre akár külön emberrel részleggel.) kkv-k meg helyi színten helyi kapcsolattartással. kontakttal. (toborzó irodák)

nekem lenne egy ilyen javaslatom de az új PK-ság nemtudom hogy fogadná (jelenleg még van sok egyéb intéznivalójuk...)
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 760
15 700
113
Hátrány.

A munkáltatók nemigen szeretik sajnos.
Ha bemondja az ember egy multinál állásinterjún, hogy ja, egyébként tartalékos vagyok, szerintem az instant bukó.
Ebben is kell előre lépni, mert az USA-ban ha jól tudom, nagyon vannak jutalmazva, illetve fenyítve a cégek, ha nemzeti gárdisták alkalmazásáról van szó.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
egyébként honvéd sportszövetség és tao támogatás ügybe is lenne néhány észrevételem. Ha valaki másnak is van ezzel kapcsolatba azt szívesen olvasnám.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs