[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Kecskeméten és Győrött nincs katonazenekar?
Micsoda igénytelen prolik! :D



Hát ha van valami, ami rohadtul nem menő, akkor ez az. :D
De tényleg, valaki ránéz a rézfúvósokra, és azt mondja, hogy: "Ez igen, ez már hadsereg! Hát milyen szépen csillog az a tuba!" Vagy mi a koncepció? :D
Én csak nagyon magányos, kövér, késő negyvenes nőket tudok elképzelni olyannak, akik ezt értékelik. Meg alkesz komcsikat.
van egy csomó ember az országba aki zenész szakon végez (egyetemen) a katona zenekarokba valamiért elég nehéz bejutni mert folyton fel van töltve kb.
egyébként bevonhatók a magasabb egység feladataiba. általába őr biztosító feleadatot szoktak ellátni kisegítő műveletekben vessznek részt. kiképzett katonák egyébként. a jövőben inkább a tartalékosok veszik át a szerepüket de azok mellé még mindig nagyon jól megfelelnek (hisz minimum altisztek) akik járatosak a napi életvitelszerű működésbe... kapcsolati rendszerük megvan... általában TÖTÁM részei. tehát a dandármellé kerülő megerősítés céljából tartalékosok végülis sok esetbe a zenészek parancsoksága alá kerülnének (nem zenélni)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Megfejtés:
Csökkenteni kell a rendezvények számát! :oops:
Vonulni kihangosított MP3-ra is lehet. Ahhoz meg elég egy "törzs" technikus.
Én el sem képzeltem, hogy EKKORA a baj.
Hogy mondod meg az öreg tiszteknek akiknek ha a család igényli jár a katonai tiszteletadás a temetésen, hogy ritkábban haljatok már meg mert nincs zenekar?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Venom85

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 495
8 260
113
Hogy mondod meg az öreg tiszteknek akiknek ha a család igényli jár a katonai tiszteletadás a temetésen, hogy ritkábban haljatok már meg mert nincs zenekar?
Pontosan így ahogy le írtad ne aggódj amilyen a rendszer ki mondjak ezt a képukbe
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Lehetnének a huszárokhoz hasonlóan hagyományőrző egyesület jellegű katona zenekarok, azok menjenek falunapozni! Max a HM támogatja őket pénzzel aztán kész. Amúgy meg 2-3 regionálisan működő, küldhető hionvéd zenekar elég is lenne. Szerintem.
Pont annyi katonazenész kell, amennyi huszár (12)!
Irgalmatlan kényszeres megfelelés a nemlétező elvárásoknak, monarchiás csökevény. Nincs rá igény! Idejét múlt, avítt, teljesen fölösleges.
Egyetlen fiatalt nem győz meg, hogy legyen katona mert a temetésén majd rezesbanda fog játszani.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
őr biztosító feleadatot szoktak ellátni kisegítő műveletekben vessznek részt. kiképzett katonák egyébként
A faszt kiképzett katonák.

Azért látnak el ilyen feladatokat.

6 hét alapkik után már adtam az örséget.
Minden voltam csak katona nem.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
A faszt kiképzett katonák.

Azért látnak el ilyen feladatokat.

6 hét alapkik után már adtam az örséget.
Minden voltam csak katona nem.
csak nem tudtad másnak meghatározni hogy mikor hova kell menned és ott mit kell csinálni. ahogy másoknak sem.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
csak nem tudtad másnak meghatározni hogy mikor hova kell menned és ott mit kell csinálni. ahogy másoknak sem.
Ja.

8 szolgálat(16 nap) múlva felvezető lettem.

Én készítettem fel az örséget,én írtam a vezénylést,én vittem a váltásokat,ha probléma volt én mentem oldottam meg a semmit nem csináló "öreg" felvezető,és beleszaró őr pk helyett.


A zenészek nem katonák.
Hanem zenészek.

A katona orvos sem katona.
Hanem orvos.

Jogitiszt

Szakács stbstb
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 259
113
Svájci példa, nekem szimpatikus, de ők is hosszú, 260 napos kiképzést tartanak a tartalékosoknak, sok ismétléssel.


Másolni a PDF-ből nem lehet, de a 8. oldalon részletezik.

Alapkiképzés
3 nap a felvétel
124-145 nap alapkiképzés
6-7 ismétlő kurzus, mindegyik 19 napos

Az elit ‘grántosoknak’ (Granadiee) hosszabb, 8 hónap.

A kiképzés befejezésével hazamennek, viszik haza a SIG 550-et (rohadjatok meg) 50 db lekonzervált lőszerrel, amit csak parancsra lehet kinyitni.

30 éves korukig évente visszatérnek 3 hétre szolgálni (ez egyébként svájci ismerős szerint tök menő dolog ott), ez alatt a fizetésük 80%-át állja az állam.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Részemről nem értem, hogy ha tudják (és biztos tudják), hogy kik ezek a barmok, miért nem rúgták még ki páros lábbal, ahelyett hogy ez a primitív zárás megy kifelé..
Várjuk meg azért ezt a vizsgálatot!
Nekem igen zavaros ez az ügy.
(a lap aljára: a forrás megint a Szabad Európa :eek: )
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
Kevesebb sem jó. Anémetek még 45-ben is az alapkiképzés részeként oktatták az alakit...
Akkor még egyszer: szerintem is szükséges az alaki, a katona legyen alakias, többek között ez is teszi katonává, különbözteti meg a civiltől. A gond az arányokkal van. Legalább ilyen súlyt helyezzünk a harcászatra és a lőkiképzésre (vagy inkább nagyobbat). Ráadásul lőszer is van bőven: van még rengeteg régi 7,62-es lőszer, ami úgyis le lesz cserélve, el kellene lőni, mint majd a szavatossági idő lejárata után a megsemmisítésért fizetni.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
Kevesebb sem jó. Anémetek még 45-ben is az alapkiképzés részeként oktatták az alakit...
Apró példa: a lőkiképzést fel lehetne dobni a lefoglalt fegyverek kipróbálásával. Mindig érdekes új fegyverek kipróbálása, összehasonlítása, amiből sokat lehet tanulni. Korábban írtam már erről: a Rendőrség évente mindig lefoglal valamennyi lőfegyvert és lőszert amit a büntetőeljárás jogerős lezárulta után megsemmisítenek. A Rendőrségnek csak nyűg és plusz költség ezeknek - nem is gondolnád milyen neves gyártók termékei ráadásul nem csak kézifegyverekről beszélünk - fegyvereknek a hatástalanítása és megsemmisítése. Még anno rendőrként - 90-es években - felvetettük, hogy legalább a lefoglalt lőszert használjuk fel a kiképzés során. Jött is a nagyívű válasz, hogy nem lehet, mert ezekhez nincsen tanúsítvány. Inkább költöttek a megsemmisítésre. Egy egysoros jogszabálymódosítással lehetne ezt rendezni, hogy a lefoglalt lőfegyvereket és lőszereket a Rendőrség a büntetőeljárás lezárultát követően adja át a MH-nek kiképzési feladatok ellátásához. Semmibe nem kerülne és sokkal érdekesebb lenne a lőkiképzés.
Pld. csak idén áprilisban lefoglaltak Rajkán egy szlovák bandától 59 modern gépkarabélyt, pisztolyt, hangtompítót, 45 ezer db lőszert, 7 kg robanóanyagot stb. és Nógrádban 3 férfitól 14 lőfegyvert, éjjellátót, hangtompítót foglaltak le.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Akkor még egyszer: szerintem is szükséges az alaki, a katona legyen alakias, többek között ez is teszi katonává, különbözteti meg a civiltől. A gond az arányokkal van. Legalább ilyen súlyt helyezzünk a harcászatra és a lőkiképzésre (vagy inkább nagyobbat). Ráadásul lőszer is van bőven: van még rengeteg régi 7,62-es lőszer, ami úgyis le lesz cserélve, el kellene lőni, mint majd a szavatossági idő lejárata után a megsemmisítésért fizetni.
Aa alaki lényege nem az alakiasság, hanem az önfegyelem. Azért erőltetik mindenenhol, mert az egyik legjobb módja az önfegyelem fejlesztésének.