[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 728
4 115
113
Háááát......Dehogynem lenne gond.A magyar iskolarendszer már úgy szar,ahogy van.
Másrészt,valami vagy mindenkire vonatkozik,vagy senkire.
Szia,

Az alapgondolat (@krisss -tol) az volt, hogy elso lepeskent, ideiglenesen 5000 sorkatonaval kell kezdeni.
5000 fo az nagyjabol a 10%-a az egy evben szuletett fiuknak - tehat mindenkeppen olyan szabalyt kell hozni, ami a ferfiak 10%-ra vonatkozik, es nem tobbre.
Szerintem nyugati orszagokban mukodhet a sorsolas, nalunk nem: ahhoz tul korrupt az orszag, hogy az emberek higgyenek abban, hogy tisztessegesen tortenik.

Megegyszer kiemelem, hogy a "legalabb 8 altalanos vegzettsegu munkanelkulieket sorozzak be" otletem csak es kizarolag ideiglenes, addig amig nem kepes a honvedseg megfelelo szinten kikepezni a 18 evesek jelentos reszet.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 752
5 375
113
Magyarország erején belül tudna egy hadsereget -itt hadrendi elem- fenntartani. Egy kb. 1/3 nehéz/közepes és 2/3 könnyű hadsereget. A két százalékból is kijönne ennek egyharmada.
Amikor felmerülnek ilyen számok, akkor amögött van valós kalkuláció, vagy csak hasraütésre jön?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 187
113
Szia,

Az alapgondolat (@krisss -tol) az volt, hogy elso lepeskent, ideiglenesen 5000 sorkatonaval kell kezdeni.
5000 fo az nagyjabol a 10%-a az egy evben szuletett fiuknak - tehat mindenkeppen olyan szabalyt kell hozni, ami a ferfiak 10%-ra vonatkozik, es nem tobbre.
Szerintem nyugati orszagokban mukodhet a sorsolas, nalunk nem: ahhoz tul korrupt az orszag, hogy az emberek higgyenek abban, hogy tisztessegesen tortenik.

Megegyszer kiemelem, hogy a "legalabb 8 altalanos vegzettsegu munkanelkulieket sorozzak be" otletem csak es kizarolag ideiglenes, addig amig nem kepes a honvedseg megfelelo szinten kikepezni a 18 evesek jelentos reszet.
Ismerve a jelen munkerőpiaci helyzetet,ez szerintem a selejt,munkára alkalmatlanokat jelentené.
És azok katonának is alkalmatlanok.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Magyarország erején belül tudna egy hadsereget -itt hadrendi elem- fenntartani. Egy kb. 1/3 nehéz/közepes és 2/3 könnyű hadsereget. A két százalékból is kijönne ennek egyharmada.
Egyébként kb. ez volt a Magyar Királyi Honvédség, a Néphadsereg képlete is kb. Úgy tűnik a csonkaország gazdasági helyzete ennyit tud. A professzionális manővererők többségéhez Monarchia kellene.
 
  • Vicces
Reactions: Törppapa and Negan

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 728
4 115
113
Soha, senkitől ilyesmit nem halottam.
Szia,

Nyilvan nem reprezentativ felmeres, de 1-200 ex-sorkatona ismerosom kozul, akikkel ez szoba kerult, most hirtelen 4 olyan jut az eszembe, akik osszessegeben jonak tartottak a sorkatonasagukat.

Ez 2-4%. A tobbiek (nagy tobbsegben nem a 90-es evekbol, hanem meg a rendszervaltas elottrol) azt emlegettek, hogy ertelmetlenul elvettek az eletukbol sok idot, mikozben kikepzest kaptak kummantasbol es alkoholizmusbol. Nagyjabol a legpozitivabb elmenyuk, hogy amikor azt javasolta a parancsnokanak, hogy geprongyba oltoztessek az allomanyt, akkor kapott jutalomszabadsagot. Masikuk kettevagta nadragok ezreit a raktarban (gyk. es is a leltarhiany eltuntetesere szolgalt, mert a polcon levo nadragoknak csak a szem elott levo felet szamoltak meg, kettevagva a nadragokat tudtak duplazni a raktarkeszletet, leltar utan meg selejteztek az egeszet.) De meg volt hivatasos tiszt ismeros is akad, akinek a legpozitivabb elmenye a jopar evig tarto katonasagban az volt, hogy latott egy nagy hidat.

A meglepo, hogy a 4 ember nem ugyanannal az alakulatnal szolgalt - de mind melysegi felderito volt. Ebbol szerintem kovetkezik, hogy a maradek 96-98% tobbsegenek nem azzal volt baja, amit kellett csinalni, hanem azzal, amit nem: hogy nem kaptak ertelmes kikepzest.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 187
113
Specil a törölt posztjaim pont arra vonatkoztak, hol a pénz és mi akadályozza a felhaszálásukat pár mondatos tömőrségben.

Most már sosem fogod megtudni. :oops: :D
Olvastam és válaszoltam is rá-csak azt is törölték.
Nem vonhatsz ki tartósan 5%nyi DGP-t egy amúgy is gyenge gazdaságú országban folyamatosan a gazdaságbol,mert azzal elvágod a gazdasági fejlődést is.Még egy hatékony allámszervezettel rendelkező,minimálisan korrupt erős gazdaságú országnak is nagyon megterhelő 5%-nyi folyamatos védelmi kiadás
Hát mi meg ettől az ideelisztikus állapottol igen messze vagyunk.....
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 516
8 328
113
Szia,

Az alapgondolat (@krisss -tol) az volt, hogy elso lepeskent, ideiglenesen 5000 sorkatonaval kell kezdeni.
5000 fo az nagyjabol a 10%-a az egy evben szuletett fiuknak - tehat mindenkeppen olyan szabalyt kell hozni, ami a ferfiak 10%-ra vonatkozik, es nem tobbre.
Szerintem nyugati orszagokban mukodhet a sorsolas, nalunk nem: ahhoz tul korrupt az orszag, hogy az emberek higgyenek abban, hogy tisztessegesen tortenik.

Megegyszer kiemelem, hogy a "legalabb 8 altalanos vegzettsegu munkanelkulieket sorozzak be" otletem csak es kizarolag ideiglenes, addig amig nem kepes a honvedseg megfelelo szinten kikepezni a 18 evesek jelentos reszet.
Férfi és nőt izraeli mintára és akkor 60-40% arányban az 5000fot
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Olvastam és válaszoltam is rá-csak azt is törölték.
Nem vonhatsz ki tartósan 5%nyi DGP-t egy amúgy is gyenge gazdaságú országban folyamatosan a gazdaságbol,mert azzal elvágod a gazdasági fejlődést is.Még egy hatékony allámszervezettel rendelkező,minimálisan korrupt erős gazdaságú országnak is nagyon megterhelő 5%-nyi folyamatos védelmi kiadás
Hát mi meg ettől az ideelisztikus állapottol igen messze vagyunk.....
5% gdp tartósan honvédelemre történő költése már Lengyelországban is rezegtetné a lécet, pedig ott nem kell magyarázni az embereknek, hogy mi az alternatíva.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
5% gdp tartósan honvédelemre történő költése már Lengyelországban is rezegtetné a lécet, pedig ott nem kell magyarázni az embereknek, hogy mi az alternatíva.
Te tényleg elhiszed hogy jelenlegi Lengyel fegyverkezesi program befer 2% GDP közelébe??? Megvan ott az az 5% csak jó a marketing.... :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Olvastam és válaszoltam is rá-csak azt is törölték.
Nem vonhatsz ki tartósan 5%nyi DGP-t egy amúgy is gyenge gazdaságú országban folyamatosan a gazdaságbol,mert azzal elvágod a gazdasági fejlődést is.Még egy hatékony allámszervezettel rendelkező,minimálisan korrupt erős gazdaságú országnak is nagyon megterhelő 5%-nyi folyamatos védelmi kiadás
Hát mi meg ettől az ideelisztikus állapottol igen messze vagyunk.....
A GDP kb. 5-10 százaléka van kivonva. Elpazarolva fölös bürokráciától a pazarló szociális kiadásokon át a nyílt korrupcióig minden lehetséges módon. A célirányos felhasználása ennek a veszteségnek csak állami, társadalmi és nemzetgazdasági előnyt jelentene.
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 671
15 114
113
. Masikuk kettevagta nadragok ezreit a raktarban (gyk. es is a leltarhiany eltuntetesere szolgalt, mert a polcon levo nadragoknak csak a szem elott levo felet szamoltak meg, kettevagva a nadragokat tudtak duplazni a raktarkeszletet, leltar utan meg selejteztek az egeszet.)
Ilyet èn is csináltam 2002-ben kecskemèten.
Zsír új zoknik/kesztyűk/papucsok,
gumicsizma, amit baltával kettèvágni kurva nehèz :D
Ès egy 5 köbmèteres kontènert megtölteni ezekkel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 918
113
Nekem is van egy ötletem! Szabadítsátok magatokra (oda ahol ti dolgoztok) azt a munkanélküli 5000 fiatal férfit aki annyira semmirekellő, hogy a jelenlegi munkaerőhiányos magyar munkaerőpiacon nem tud elhelyezkedni és ne a Honvédséget akarjátok totálisan leamortizálni velük!!!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 187
113
A GDP kb. 5-10 százaléka van kivonva. Elpazarolva fölös bürokráciától a pazarló szociális kiadásokon át a nyílt korrupcióig minden lehetséges módon. A célirányos felhasználása ennek a veszteségnek csak állami, társadalmi és nemzetgazdasági előnyt jelentene.
Amit ellopnak,szétszórnak,elpazarolnak,annak meg volna a helye a gazdaság és a társadalom fejlesztésében.
Nem vonhatsz ki büntetlenűl túl sokat a gazdaságbol.
Az egész hh erről szolt.A nyugati gazdaság birta a fegyverkezést,a keleti meg nem.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Amit ellopnak,szétszórnak,elpazarolnak,annak meg volna a helye a gazdaság és a társadalom fejlesztésében.
Nem vonhatsz ki büntetlenűl túl sokat a gazdaságbol.
Az egész hh erről szolt.A nyugati gazdaság birta a fegyverkezést,a keleti meg nem.
Ki van vonva. Maga a pazarlás is hatalmas károkat okoz a gazdaságnak. Mi sokkal többet bírnánk röhögve, de tank helyett yacht van. Mint Tomori idején, amikor reneszánsz kiskastély lett belőle.