[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 037
124 021
113
Rendben. Be dobod ide? Légyszíves. Mert idáig van závecz meg egy messziről jött ember, azt mond... kezdetű dolog.
Én egy előadást láttam erről a tavaly novemberben a HM2-ben KIKNYP részéről amiben elmondta egy alezredes bácsi, hogy a sorkatonai szolgálat tàmogatottsága a minisztérium által rendelr (századvéges) közvélemény kutatás alapján alacsony, ezt pár ábrával kiegeszítve.

De nem hinném, hogy utána ezt a századvég publikàlta volna
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 166
38 671
113
Én egy előadást láttam erről a tavaly novemberben a HM2-ben KIKNYP részéről amiben elmondta egy alezredes bácsi, hogy a sorkatonai szolgálat tàmogatottsága a minisztérium által rendelr (századvéges) közvélemény kutatás alapján alacsony, ezt pár ábrával kiegeszítve.

De nem hinném, hogy utána ezt a századvég publikàlta volna
A Századvégnek kb. hány százalékra jött ki?
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
Ne má'! Nyilvánvaló hogy csak az létezik amiről @svajcibeka is értesítve lett meg amit ő elhisz! Minden más kamu, sorosista koholmány! :p
Kettőnk közül inkább Te vagy a minden is tudó, de ettől függetlenül még mindig várom a linkeket v eredményeket. A több évtizedes agymosás meg a csomó aknamunka biztos hogy meg hozta a "gyümölcsét". Ezért is kellene az állam bácsinak csinálni egy minden területét érintő nagytakarítást. Lásd Tramp. Lásd a mai pdsz-es nyüglődést.
 
  • Vicces
Reactions: alali77

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 564
93 946
113
Csak azt nem értem, hogy hogyan jön ki az hogy jobbak a fizetések Tata környékén, ha a KSH szerint a nettó 565 ezer az nem csak minden megye átlagbérénél több, hanem még a budapesti átlagnál is.
Én nem a 737-re mondtam, hogy jobbak, hanem HMV-hez képest.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 367
12 838
113
Én egy előadást láttam erről a tavaly novemberben a HM2-ben KIKNYP részéről amiben elmondta egy alezredes bácsi, hogy a sorkatonai szolgálat tàmogatottsága a minisztérium által rendelr (századvéges) közvélemény kutatás alapján alacsony, ezt pár ábrával kiegeszítve.

De nem hinném, hogy utána ezt a századvég publikàlta volna
Milyen peremfeltételek mellett?
Továbbra is fenntartom véleményemet, hogy egy 3-4 hónapos kiképzés, minimálbér juttatás + társadalmi bónuszlehetőségekkel megtámogatva elfogadottá lehet tenni a sorkatonaságot is.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
így 40 körül pont nem hiszem hogy rám lenne szükségük. Amúgy annó engem még besoroztak de egyetemre mentem, így kimaradtam ebből. Eléggé röhej volt az akkori honvédség szóval nem bánom.
Sajnos a mostani sem sokkal jobb (még), de reméljük egyszer még lesz mire "büszkének lenni" - remény hal meg utoljára. :)

Alább 2022-es felmérés - az ukrajnai háború kitörésre után felvett adatokkal. Azóta a legtöbb ember "megszokta" a háborút és nem gondolja hogy átterjedne, szóval valószínűleg most már ennyien sem támogatják a dolgot.

sorozas.jpg


Érdekes lenne ez korcsoportokra is - tuti hogy támogatók legalább fele 50+ éves akit már tuti nem érint.

De hozz egy frissebb felmérést, hogy többség sorozást akar! ;)



Adjanak 1 milliós fizut! ;)
Az 50% megy új technikára arányból el kellene lassan mozdulni az 50% megy bérekre irányba. A NATO ajánlás is 50% bér, 30% üzemeltetés, 20% új technika - ha jól emlékszem. Oké, nálunk több új technika kell, de ha minden így marad akkor garázsban/hangárban fog állni mind!

A modern technikára (PZH, Lynx, Leo2) 1,5-2 éves kiképzés kell minimum, ilyen hosszú sorkatonasággal nem lehet számolni. Szóval akár hogy is nézed, kell a jobb fizú és jobb körülmények - sorozással nem lennénk sokkal beljebb.
Max lövészeket tudsz képezni 6-9 hónap alatt, de abból sem túl jókat...
Ezzel a Závec felméréssel kitörölheted a valagadat. Ezt már megbeszéltük.
A megkérdezettek pártreferenciáinak manipulálásával bármilyen eredményt ki lehet hozni.
Ezt is írtam már neked, hogy ha holnap felvetnék ezt a kérdést egy Nemzeti Konzultáción, akkor holnapután már vissza is lenne aktiválva a sorállomány.
Emelett megkérdezném, hogy szerinted a szerbek, vagy a svédek, esetleg a balti államok mennyire foglalkoztak azzal, hogy mit akar a nép az ügyben?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 166
38 671
113
Ezzel a Závec felméréssel kitörölheted a valagadat. Ezt már megbeszéltük.
A megkérdezettek pártreferenciáinak manipulálásával bármilyen eredményt ki lehet hozni.
Ezt is írtam már neked, hogy ha holnap felvetnék ezt a kérdést egy Nemzeti Konzultáción, akkor holnapután már vissza is lenne aktiválva a sorállomány.
Végig olvastad a többi kommented?

A kormány saját Századvéges kutatása szerint is béka segge alatt van a támogatottsága.
Nem értem mit jössz ezzel a konzultációs faszsággal - senkit nem érdekel már rég, hogy azokra az irányított kérdésekre (inkább állításokra) ki mit válaszol. Már a fidesz által bevallott visszaküldési arány is a béka segge alatt van - már szavazók legalább fele sem küldi vissza. Amúgy sem jók semmire. Ezekkel konzultációkkal "törölheted ki igazán a valagad!" :p
Hagyjuk is!
Emelett megkérdezném, hogy szerinted a szerbek, vagy a svédek, esetleg a balti államok mennyire foglalkoztak azzal, hogy mit akar a nép az ügyben?
Ezekben az országokban kényegesen magasabb a sorkatonaág támogatottsága, mert egy háború küszöbén érzik magukat. Nálunk meg szarnak az egészre.

Amúgy te magad mondtad hogy nagyon valószínűtlen, hogy bevezessék szóval nem érte mit pörögsz ezen ennyit.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 037
124 021
113
Milyen peremfeltételek mellett?
Továbbra is fenntartom véleményemet, hogy egy 3-4 hónapos kiképzés, minimálbér juttatás + társadalmi bónuszlehetőségekkel megtámogatva elfogadottá lehet tenni a sorkatonaságot is.
3-4 hónap kevés ( nagyon) 10 hónap a minimum szerintem amit érdemes
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
10% alatt a támogatás 50% mindenképpen ellenzi, a körülményektől függetlenül.
A 40% pedig csak különböző esetekben.
Ez már 50%-os támogatás! :cool:
Ha annak idején felteszik a kérdést, hogy ki támogatja a 25-ről 27%-ra való áfa emelést, akkor szerinted milyen eredmény jött volna ki?
Mégis bevezették....