[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 754
113
A honvédségnek nincs semmiféle becsülete, ez a baj. Ennyi pénzért sem akad ember, ezek szerint a Magyarok nagyon jól élnek! Korábban már mondtam , a honvédségnek meg kellene találnia a helyét a társadalomban, hogy tiszteljék őket, hogy a fiatalok akarjanak katonák lenni. Mert azért legyünk tisztában azzal mit is kell tenni ezért a pénzért. Sportolni. Azt csinálni amit mondanak. Azt ennyi. Egy kőműves segédmunkásnak 100x komolyabb igénybevétele van bameg!
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 459
8 100
113
Ezek a csúnya fiatalok, bezzeg a mi időnkbe! :rolleyes: :D
Pontosan elnézést hogy mi már ha nem tetszik valami fel állunk és elmegyünk máshova dolgozni ahol ha normálisan lehet keresni vagy ha már sárba tiporjak minden maradék jogát a hivatasosnak fizetnek meg igen ez kevés :)
Lehet szidni minket legalább mi nem a dohányzó van meg az ebédnél panaszkodunk higy szar a fizu régen minden jobb volt leszerelek stb hanem csöndben feláll és leszerel azt ki lógnának ott akik hagytak ezt a szar rendszert létre jönni ahelyett hogy tettek volna valamit errol
Ennyit részemről mert felbassza az agyam
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 883
123 164
113
Jaj hat persze megint a fiatalság :rolleyes:
Viccen kívül egyébként én fiatal vagyok viszonlyag (30-as) de egy tíz évvel ezelőtti és egy mostani bevonuló közt drasztikus a különbség fizikai és mentális terhelhetőségben, koncentrációs képességben és kitartásban....
Ezt úgy mondom, hogy többszáz fordult meg a kezem alatt ebben az időszakban.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Viccen kívül egyébként én fiatal vagyok viszonlyag (30-as) de egy tíz évvel ezelőtti és egy mostani bevonuló közt drasztikus a különbség fizikai és mentális terhelhetőségben, koncentrációs képességben és kitartásban....
Ezt úgy mondom, hogy többszáz fordult meg a kezem alatt ebben az időszakban.
Pont ezen kell változtatni!
Nem neked mondom, mert tudom, hogy te tudod.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 459
8 100
113
Viccen kívül egyébként én fiatal vagyok viszonlyag (30-as) de egy tíz évvel ezelőtti és egy mostani bevonuló közt drasztikus a különbség fizikai és mentális terhelhetőségben, koncentrációs képességben és kitartásban....
Ezt úgy mondom, hogy többszáz fordult meg a kezem alatt ebben az időszakban.
Igen tapasztalom én is…
Pont ezen kell változtatni!
Nem neked mondom, mert tudom, hogy te tudod.
kene de hogyan? Az ha erőszakkal rá toljuk a pszihejuket meg jobban le rombolják stb stb
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 754
113
Más topicban már kifejtettem: mit akarsz egy olyan hadsereggel aki ék eltörölték a hagyományait? Magyarországon szinte kiröhögnek ha azt mondod hogy katona vagy. Nincsenek előadások a régi nagy csatákról vagy hőstettekről, nincsen mpozitív agymosás. Nem próbálnak arra ösztönözni hogy àthágd a korlátaidat. Az alapnál van elbaszva minden. Mert ha azt mondjuk hogy havi 1500 euróért Magyarhonban nincs katona, ahol az életszínvonal azért nem Francia akkor tenyleg baj van
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Belegondolt valaki, mi lenne, ha vissza akarnák hozni a sorkatonaságot? Úgy "lenépszavazná" esetleg az ország, mint a pinty.
Az állam alkotmányos kötelessége az ország fegyveres védelme. Mellesleg ez az összes hadköteles korú férfi állampolgárnak szintén alkotmányos kötelessége. Ha ezt önkéntes alapon nem tudja megoldani, akkor kötelező jelleggel kell.
Ezt egyetlen Alkotmánybíróság sem engedné meg népszavaztatni!
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and donpepe84

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 159
113
Az állam alkotmányos kötelessége az ország fegyveres védelme. Mellesleg ez az összes hadköteles korú férfi állampolgárnak szintén alkotmányos kötelessége. Ha ezt önkéntes alapon nem tudja megoldani, akkor kötelező jelleggel kell.
Ezt egyetlen Alkotmánybíróság sem engedné meg népszavaztatni!
Akkor a rendszerváltás utáni összes kormány mehetne a "szőnyeg szélére"...