[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 046
124 117
113
A testvérem vagy 15 éve klímázik, éjjel nappal melózik, örül ha meghaladja a 300 at.
Keleti régióban? Mert a nyugatiban jóval többet lehet keresni klímával.
300-400 közt a kőműves segédmunkás kap kézhez. A villanyszerelő meg a többi pedig annyit kér amennyit nem szégyell mert nincs szakember.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 493
10 864
113
Keleti régióban? Mert a nyugatiban jóval többet lehet keresni klímával.
300-400 közt a kőműves segédmunkás kap kézhez. A villanyszerelő meg a többi pedig annyit kér amennyit nem szégyell mert nincs szakember.
Délen, és mindenfelé. De ha azt nézzük hogy kinek mennyi energiájába kerül a pénzkeresés akkor a katonák elég energia szegények. Mindenki tudja aki valaha is volt katona, hogy a munkaidő tetemes része faszvakarás.
Fizetnek azért hogy sportolj. Tényleg nem értem. Aztán lehet én vagyok katonaéletre kalibrálva
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 046
124 117
113
Délen, és mindenfelé. De ha azt nézzük hogy kinek mennyi energiájába kerül a pénzkeresés akkor a katonák elég energia szegények. Mindenki tudja aki valaha is volt katona, hogy a munkaidő tetemes része faszvakarás.
Fizetnek azért hogy sportolj. Tényleg nem értem. Aztán lehet én vagyok katonaéletre kalibrálva
Amúgy az 1500 euró most ebben kampányban van csak. Én nem keresek ennyit tiszként jelenleg.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 570
10 269
113
Keleti régióban? Mert a nyugatiban jóval többet lehet keresni klímával.
300-400 közt a kőműves segédmunkás kap kézhez. A villanyszerelő meg a többi pedig annyit kér amennyit nem szégyell mert nincs szakember.
Villanyóra-szabványosítás, 1 mester+1 segéd, nem egész napos meló igaz ők hozták az anyagot 500k. Tavaly.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 493
10 864
113
Amúgy az 1500 euró most ebben kampányban van csak. Én nem keresek ennyit tiszként jelenleg.
Na erről beszélek. És ennyiért sincs ember ... Ne aggódj, most hogy a dolgok majd komolyra fordulnak egész európában, lesz elég jelentkező. Mert azért zabálni kell
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 604
8 607
113
Nálam egy rendőr nyomozó kötötte be a klímát, (szolgálatmentes napokon másodállásban csinálta) és megkereste vele még egyszer a fizuját.
Nincs cikibb mint amikor kijön a szaki felmérni a fürdő felújítást és azelőtt meg az egyik legjobb eletvedelmis nyomozó volt és ismered de ez jobban fizet ezért inkább leszerelt 2diplomaval a háta mögött kriminalisztikai tapasztalattal na ez a szégyen az államnak
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Akkor a rendszerváltás utáni összes kormány mehetne a "szőnyeg szélére"...
Meglepő, de ez a fegyveres védelem alapvetően a mindenkori fenyegetettségtől is függ. Jelenleg az a gond, hogy a geopolitikai helyzet egy sokkal nagyobb haderőt igényelne. Mert jelenleg elkezdett durván megbomlani a régió erőegyensúlya.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 604
8 607
113
Na pont emiatt kell közbelépnie az államnak!
De 10+eve a lejtmenetben van az egész mindent is elvettek amiért anno a kollegaim ide jöttek tőlem is meg kérdezik mikor szerelek már le és húzok el innen nincs semmi jövőkép egy csomó beosztás már nem is létezik sok helyen tiszthettesiben lehet járőr meg járőr vezető kész oszt ennyi ha valamit akarsz legyen diplomád majd talán kapsz egy tiszti c ami csak fizuban több de ugyanúgy járőr vagy stb értelmetlennek látják már sokan az egészet azt varjak mikor omlik össze a rendszer és rohoghetnek
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 182
38 712
113
Előbb utóbb minden topik toborzás topikká válik az utóbbi időben. :)

2023 decemberi NKE-s felmérést ismertetnek az alábbi videóban: nálunk a legalacsonyabb a háborús fenyegetettség érzése a NATO keleti szárnyán és a legkisebb a sorozás támogatottsága. A Honvédség védelmi képességeiben sem hisz szinte senki, a NATO-ban annál inkább. Ezek után nem csoda ha nincs jelentkező - nem érzik szükségét.

43. perctől érdekes - innentől téma a felmérés.


Ezt már egyszer posztoltam párnapja, de valahogy nem kaptátok fel pedig kb. mindennap ez a téma újabban...

Szerintem ez lehet az a Századvéges felmérés amitől @krisss is beszélt a sorozás támogatottsága kapcsán.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 570
10 269
113
Meglepő, de ez a fegyveres védelem alapvetően a mindenkori fenyegetettségtől is függ. Jelenleg az a gond, hogy a geopolitikai helyzet egy sokkal nagyobb haderőt igényelne. Mert jelenleg elkezdett durván megbomlani a régió erőegyensúlya.
Aha, hagytak mindent tönkremenni (a FIDESZ is) most meg totál nincs pénz. Mert visszaállítani a sorozást igen nagy pénzbe kerülne. És nagy társadalmi ellenállásba.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 493
10 864
113
Az egyéniség lerombolása tradicionálisan megtörténik szinte minden haderő kiképzésénél - kontrollált körülmények között.

Tessék:
Én inkább úgy mondanám hogy az egyéniseg fejlesztése. Mert olyan dolgokat kényszerítenek rád amiktől jobb leszel(katonai szempontból de máshogy is), magabiztosabb, határozottabb, egészségesebb stb. Ezek olyan erények amikből cibilként is profitálsa. Most ne beszéljünk a szerncsétlen pszi esetekről akik maguk alá hugyoznak ha rájuk kiabál valaki mert nekik szakember kell.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Előbb utóbb minden topik toborzás topikká válik az utóbbi időben. :)

2023 decemberi NKE-s felmérést ismertetnek az alábbi videóban: nálunk a legalacsonyabb a háborús fenyegetettség érzése a NATO keleti szárnyán és a legkisebb a sorozás támogatottsága. A Honvédség védelmi képességeiben sem hisz szinte senki, a NATO-ban annál inkább. Ezek után nem csoda ha nincs jelentkező - nem érzik szükségét.

43. perctől érdekes - innentől téma a felmérés.


Ezt már egyszer posztoltam, de valahogy nem kaptátok fel pedig kb. mindennap ez a téma újabban...
Hiába posztolgatod, ez nem ad megoldást a problémára.