[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Mert háborúba a bemozgatott tartalékosok egy igen jelentős része jelenleg nem egyenruhás tartalékos. A többség nem vállalt ött vagy ömt vagy egyéb tartalekosi formát. De attól még tartalékos csak se pénz se képzés. Hasonló a helyzet a rabokkal is akik bármikor munkaszolgálatra foghatoak lásd déli határzár. De ebbe szerintem nem akart belemenni mert nem olyan egyszerű ahogy pl a mavosok a posta sok a kozutasok is "tartalékosok" ahogy bizonyos biztonsági szolgálat emberei is vagy szállítmányozó cegeke vagy raktarozasal foglalkozó cégek is vannak a listán stb.
Nem!
Ez azt jelenti, hogy nyilvánvalóan az asztalon van az ügy, de mindenképpen tolják, amíg tudják.
Alapvetően hülyék lennének kategorikus nemet mondani.
A törvénymódosítások hozhatnak még érdekes helyzeteket!
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 537
93
Ironizáltam. Nem értem a törekvéseiket, hogy lesz így bárki is elkötelezett, és hogy fognak tudni így önként bevonulni kívánókat találni?
Én meg azt nem értem, amit a cikkben hosszasan kifejtenek, hogy miért nem fogják fel, hogy az államnak, és bármely állami szervnek soha nem lehet sikeresen az a feladata, hogy "nevelje" a felnőtt állampolgárait, és elérje, hogy azok moralitásból meg hazaszeretetből meg nem tudom én milyen erkölcsi indíttatásból megtegyenek hosszú távon valamit. Ez pont fordítva működik. Ha valami jó, értékes és hiteles, azt kezdjük el szeretni és érte áldozatot hozni. Nem pedig fordítva, ahogy a cikkben Bobó és Böröndi elmélkedik rajta. Nem reális koncepció.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 423
76 125
113
Fokozott Hanghatás - Légy te is „acélos” katona!

Napjainkban Szentendrén, az MH Altiszti Akadémián (MH AA) vértezik fel megfelelő vezetői képességekkel és szakmai tudással azokat a katonákat, akik 10 hónapos képzést követően egy modern, 21. századi hadsereg tagjaként garantálják az ország és a magyar emberek biztonságát. Hogyan telnek a képzésen résztvevők mindennapjai és milyen kompetenciák kellenek ahhoz, hogy valakiből jó altiszt váljon? Egyebek mellett erről beszélgetünk Zsiros Tamás főtörzszászlóssal, az MH AA Altisztképző Központ parancsnokával és Lukács Adrián kiválóan végzett őrmesterrel a Fokozott Hanghatás című podcast műsorunk legújabb adásában. Tartsatok velünk!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 423
76 125
113
Célra tartottak nyugdíjas bajtársaink...

A Magyar Honvédség alakulatai, így katonai szervezetünk is kiemelt figyelmet fordít nyugdíjas katonáira, segíti őket abban is, hogy ne szakadjanak el korábbi közösségüktől, és minél aktívabban teljenek mindennapjaik!
Az ország több településéről is eljöttek hozzánk nyugállományba vonult katonatársaink, hogy részt vegyenek a ,,Bajtársiasság” hadipisztoly-lőbajnokságon. Egyénileg és csapatszinten is összemérték lőtudásukat hivatásos honvédeinkkel a laktanyánkban megrendezett versenyen.

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Nem szeretik, ha leszerelsz aztán meg mennél vissza, az mindegy ha nem ugyan ahhoz a szervhez mennél...
Nálunk ezt nem vettem észre. Rengeteg emberrel találkoztam aki katona, rendőr, vagy akár BV-s volt korábban, simán felvesszük őket. Vége annak az időszaknak amikor eljátszhatta a rendszer, hogy válogat, tetováltakat, 35 év felettieket, meg ex hivatásost nem besz fel. Most már pár éve nagyjából van ha van két keze lába, nem ölt embert lasszóval nyúlnak utána!
 
  • Tetszik
Reactions: endre

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Nah!
Meg is kezdődött az érzékenyítés a sorkatonai szolgálat ellen. :cool:
:mad:

Na vajon egy ilyen cikk milyen apropóból jelenik meg 2024 május 17-én, a magyar média mocsarában? Egy igen-igen ellenzéki érzületű médiában.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 818
35 102
113
Nah!
Meg is kezdődött az érzékenyítés a sorkatonai szolgálat ellen. :cool:
:mad:

Na vajon egy ilyen cikk milyen apropóból jelenik meg 2024 május 17-én, a magyar média mocsarában? Egy igen-igen ellenzéki érzületű médiában.
https://www.borger.dk/politi-retsvaesen-forsvar/Forsvar-og-beredskab/Vaernepligt a dán is sorsolos
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 600
5 326
113
Nah!
Meg is kezdődött az érzékenyítés a sorkatonai szolgálat ellen. :cool:
:mad:

Na vajon egy ilyen cikk milyen apropóból jelenik meg 2024 május 17-én, a magyar média mocsarában? Egy igen-igen ellenzéki érzületű médiában.
Vannak a cikkben érdekes dolgok:
  • sokan jelentkeznek önként, mert a sorkatonák fizetése szegényebb vidéken nem számít rossznak. Vagyis a sorkatonát ők sem tekintik olcsó rabszolgának. (Itt korábban sokan kardoskodtak amellett, hogy a sorkatonának felesleges a normális fizetés.)
  • nem mindenkit hívnak be, de akit behívnak azt hosszabb időre, gondolom azért, hogy akit behívnak, azt normálisan ki lehessen képezni.
  • illetve egy mondat az amerikai sorsolásról a vietnami háború idejéből: dátumokat sorsoltak, és az adott napon születetteket hívták be. Szerintem ezzel lehet kivédeni azt, hogy a sorsolás tisztességességét kétségbe vonják, illetve jócskán csökkenti a sorsolás manipulálásának a lehetőségét.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Vannak a cikkben érdekes dolgok:
  • sokan jelentkeznek önként, mert a sorkatonák fizetése szegényebb vidéken nem számít rossznak. Vagyis a sorkatonát ők sem tekintik olcsó rabszolgának. (Itt korábban sokan kardoskodtak amellett, hogy a sorkatonának felesleges a normális fizetés.)
  • nem mindenkit hívnak be, de akit behívnak azt hosszabb időre, gondolom azért, hogy akit behívnak, azt normálisan ki lehessen képezni.
  • illetve egy mondat az amerikai sorsolásról a vietnami háború idejéből: dátumokat sorsoltak, és az adott napon születetteket hívták be. Szerintem ezzel lehet kivédeni azt, hogy a sorsolás tisztességességét kétségbe vonják, illetve jócskán csökkenti a sorsolás manipulálásának a lehetőségét.
Szerinted, miért nem a svájci rendszert kezdte el nagyban elemezni a firkász? :oops:

Szerinted miért csak 10.000TBH a fizetésük, miközben a megélhetésre ennél alapvetően több kell?
Jelzem, régen a középkorban is azért küldték el a fiúkat katonának (meg szerzetesnek), hogy egyel kevesebb éhes száj legyen otthon, mert a föld csak bizonyos mennyiségű embert képes eltartani.

Ha szerinted 2 év kell a rendes kiképzéshez, akkor vajon a képzetteket miért csak 6 hónapra viszik el?

Különben a svájci rendszer (3%-os szolgálat elkerülési adó) azért is érdekes, mert amellett, hogy extra bevételt jelent a haderőnek, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy mindenki, aki oda bekerül, az önként van ott (hiszen volt választása!). Szerintem mondjuk a 3% kevés, de nyilván egy svájci fizetés 3%-a nem annyi, mint itthon a bruttód 3%-a. Ettől függetlenül egy APC nem olcsóbb itthon, mint svájcban. :cool:
Ez az önkéntesség pedig, már egy fajta rosta.
Szerintem a MN-ben tapasztalható öregkatona/kopasz genyózás is főleg abból adódott....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 818
35 102
113
A sorsolás kb. annyiban szerencsésebb, hogy a MN-ben tapasztalható ügyeskedő elkerülő rendszerben a gazdagok, csókosok mindig könnyebben tudták kikerülni az okosságot. Ahol rossz híre van ennek az egésznek, ott a sorsolás nem feltétlenül javítja a morált. Mondhatni a szerencsétlenek gyülekezete a bevonult brigád. :)
A nagyrésze önként jelentkezik mert önként jelentkezés esetén nagyobb a választási szabadság a sorsolás azokra a helyekre van amiket önként nem töltötték be. Hogy valaki gazdag e vagy sem jobb helyeken nem tükrözi a bevonuló kat sok esetben a gazdagnak anyagilag is megéri hosszútávon sőt sok szülő direkt akarja hogy a gazdag csemetéje lezárja kiszakadjon korábbi léha életvitele ből... Meglepő de az én surranotarsaim 50% a anno gazdag családból származott pedig legénység tisztek esetében meg a közép osztály felső osztály alsó része van jelen leginkább jelen.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 600
5 326
113
Szerinted, miért nem a svájci rendszert kezdte el nagyban elemezni a firkász? :oops:
Az újságíróknak folyamatosan termelniük kell a cikkeket ugyanúgy mint ha mondjuk bútort gyártanának. :) Valószínüleg olvasott valami hasonlót például a Reuters-en, és lefordította. Legalábbis a források között a Reuters és a Al-Jazeera van. Maga a cikk egyébként szerintem nem negatív, inkább arra hajt hogy érdekes legyen.

Szerinted miért csak 10.000TBH a fizetésük, miközben a megélhetésre ennél alapvetően több kell?
Jelzem, régen a középkorban is azért küldték el a fiúkat katonának (meg szerzetesnek), hogy egyel kevesebb éhes száj legyen otthon, mert a föld csak bizonyos mennyiségű embert képes eltartani.

Ha szerinted 2 év kell a rendes kiképzéshez, akkor vajon a képzetteket miért csak 6 hónapra viszik el?
Thaiföldön a minimálbér 363 TBH / nap. 20 munkanappal számolva 7 260 TBH / hónap. Vagyis helyi viszonyok között egyáltalán nem olyan rossz fizetés.

A diplomásokat gondolom nem akarják kivonni a munkaerő piacról, azért kevesebb a szolgálati idő. + Általában a képzettebbek a társadalom felsőbb csoportjaihoz tartoznak, és ezzel kedveznek nekik.

2018 -ban 44 ezren jelentkeztek önként + 60 ezren húztak piros lapot az összesen kb. 500 ezer fő-ből.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Thaiföldön a minimálbér 363 TBH / nap. 20 munkanappal számolva 7 260 TBH / hónap. Vagyis helyi viszonyok között egyáltalán nem olyan rossz fizetés.
Jah, csak ott nem 20 napig dolgoznak, hanem gyakorlatilag folyamatosan.
A megélhetési küszöbre (városi) meg valami 14-15.000 TBH-t találtam.

A diplomásokat gondolom nem akarják kivonni a munkaerő piacról, azért kevesebb a szolgálati idő. + Általában a képzettebbek a társadalom felsőbb csoportjaihoz tartoznak, és ezzel kedveznek nekik.
Ezt hogyan akarod összeegyeztetni azzal, hogy korábban azt írtad, hogy azért vonulnak 2 évre, hogy alapos kiképzést kapjanak?
Jelzem, az oroszok is csak 1 évre rántják be a soreszokat.
Ha évente soroznak, de 2 évre maradnak, akkor az azt jelenti, hogy ennek más oka nincs, mint a tömegképzés. Meg a spórolás.
Ha a második évre ott van a 100.000 kiképzett soros, a minimálbér közeli fizetésért, akkor azért az elég nagy spórolás nem?
Ha 100.000 szerződésest kellene fenntartani, akkor az csak 2-3-4x-es havi fizetésből lehetne fenntartani.
Itthon meg nem mennek az emberek 700.000-es kezdővel (+extrák) sem szerződésesnek.
Tessék csak végiggondolni!
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 349
113
Most már értem miért kellett a GDP 2%-ra emelni a honvédelmi költségvetést... Viccet félretéve, egyszerűen vérlázító pofátlanság amit ez az ember művel.
Nem lehet leszerelni, az idő múlásával pedig lépkednek/lépkednének előre az emberek, kellenek az új alegységek ahová el lehet rakni valakit, hogy mások is előre tudjanak lépni. Ez volt régen a tartalékos rendszer egyik egyetlen előnye is. Elment oda a sok ember aki nem angyon akart dolgozni. Gondolj bele az a szervezet amiből kisebb a kiáramlás mint a beáramlás bizony egy idő után bedugul.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and tonyo

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 791
122 718
113
Nem lehet leszerelni, az idő múlásával pedig lépkednek/lépkednének előre az emberek, kellenek az új alegységek ahová el lehet rakni valakit, hogy mások is előre tudjanak lépni. Ez volt régen a tartalékos rendszer egyik egyetlen előnye is. Elment oda a sok ember aki nem angyon akart dolgozni. Gondolj bele az a szervezet amiből kisebb a kiáramlás mint a beáramlás bizony egy idő után bedugul.
Köze nincs hozzà, olyan lyukak vannak már a főtiszti karban is, hogy valami elmondhatatlan...