[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 505
8 303
113
Ez melyik alakulat?

Ha azt mondod HM akkor pacsit bele.
Azt kérték ne irjam le hol de mondjuk ugy fent es pontos számot is tudok de legyen annyi elég 100+ ember elso korben es azoknak van szar kedve akik rettegnek a következő kortol.
Ez az én infom aztan lehet krisz ram cáfol
Es nagy hulyeseget irtam majd kiderul ha valaki mas is meg erősíti a hallottakat.
Addig kérem ezt fen tartással kezelni!
:oops: :hadonaszos:
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 505
8 303
113
Anno beszéltük, hogy a "vízfejtől" csak nagyon kemény módszerekkel lehet megválni. Volt is kérdés, hogy a szervezeti átstruktúrálást vajon hogy fogják megoldani. Hát ezek szerint itt van a megoldás.
Ezt anno mar tavaly hallottuk nalunk mas szervnel h meg akarnak szabadulni a vizfejtol es akkor mondtuk is ha valamelyik szerv meg lepi ezt az a sereg lesz elsonek
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 947
5 079
113
Hát ahogy most hallom elég halott a hangulat emiatt,elso korben egyik helyről 100+ ember kapta ezt az ítéletet de van ahol senki
Azért halott a hangulat mert a bruttó fizu 70%-ával el lehet menni " korkedvezményes nyugdíjba"? Hát ez tényleg "szörnyű". Már csak azt nem értem, hogy 2011 előtt a rendvédelmi szerveknél miért kezdeményezte mindenki 25 éves szolgálattal mindenféle kamu orvosi papírral a FÜV elé állítását az orvosi alkalmatlanság megállapítása végett, hogy nyugdíjba mehessen......
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 708
113
ez az egész intézkedés szerinted jó valamire?
Még mindig nem igazán tudom eldönteni hogy az egész rendszer szemponjából ez jó vagy nem...
Beszéltünk róla a nagy szervezeti átalakítás kapcsán, hogy nagyon sok MH szervezetnek hasonló a rendeltetése, fölöslegesen szét vannak darabolva a különböző feladatok, ezáltal nem csak drágább, de nem is hatékony az MH működése. Az egész tavaj megjelent szervezeti reformot ez indokolta. Nyilván e miatt embereket is kell elküldeni, főleg a fölöslegessé vált tiszti beosztásokból. De majd @krisss kijavít, ha hülyeségeket beszélek.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
rettegnek a következő kortol.

Milyen kortól?? Vagy kórtól, vagy mi?

Azért halott a hangulat mert a bruttó fizu 70%-ával el lehet menni " korkedvezményes nyugdíjba"? Hát ez tényleg "szörnyű". Már csak azt nem értem, hogy 2011 előtt a rendvédelmi szerveknél miért kezdeményezte mindenki 25 éves szolgálattal mindenféle kamu orvosi papírral a FÜV elé állítását az orvosi alkalmatlanság megállapítása végett, hogy nyugdíjba mehessen......

De amikor azok mentek el kijátszva a rendszert, az az ő egyéni csibészségük volt, most meg ezek attól félnek, hogy elveszik a kényelmes széküket.
Az egész állam ilyen, rohadt nagy elkényelmesedett, becsontosodott vízfej, alibi feladatokkal, saját magát gátolva.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 032
38 391
113
Beszéltünk róla a nagy szervezeti átalakítás kapcsán, hogy nagyon sok MH szervezetnek hasonló a rendeltetése, fölöslegesen szét vannak darabolva a különböző feladatok, ezáltal nem csak drágább, de nem is hatékony az MH működése. Az egész tavaj megjelent szervezeti reformot ez indokolta. Nyilván e miatt embereket is kell elküldeni, főleg a fölöslegessé vált tiszti beosztásokból. De majd @krisss kijavít, ha hülyeségeket beszélek.
Én azt gondolnám hogy elküldés helyett inkább át kéne őket helyezni - ha lehet. Elvileg új alakulatok, pl. lövész zászlóaljak jönnek létre - oda is kellenek tisztek...
A tüzérség eléggé biztosra vehető fejlesztése is új tüzér alakulatokat jelent majd új beosztásokkal...
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 708
113
Én azt gondolnám hogy elküldés helyett inkább át kéne őket helyezni - ha lehet. Elvileg új alakulatok, pl. lövész zászlóaljak jönnek létre - oda is kellenek tisztek...
A tüzérség eléggé biztosra vehető fejlesztése is új tüzér alakulatokat jelent majd új beosztásokkal...
Harcoló alakulatoknál gondolom nincs annyi adminisztratív beosztás, hogy mindenkit át tudjanak helyezni.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Azért halott a hangulat mert a bruttó fizu 70%-ával el lehet menni " korkedvezményes nyugdíjba"? Hát ez tényleg "szörnyű". Már csak azt nem értem, hogy 2011 előtt a rendvédelmi szerveknél miért kezdeményezte mindenki 25 éves szolgálattal mindenféle kamu orvosi papírral a FÜV elé állítását az orvosi alkalmatlanság megállapítása végett, hogy nyugdíjba mehessen......
A kérdés az, hogy egy szar pozícióból, hangulatból, rossz fizetésből lép le ezzel a megoldással? (Ha elengednek)
Vagy kényelmes bársonyszékből, nagy fizuból vágnak ki? Nem mindegy a megközelítése a dolognak

Másik, régen semmilyen 70 % nem volt, akinek megvolt a tenyleges 25 éve az 100%-al mehett járadékosnak, nem 70-el, 2011 után is csak az szja-ért kellett elmennie tartalékosnak, és akkor 100%-ot kapott.

Persze tudjuk 14,6 % az éves infláció a kormany szerint, ami nálunk jobbágyoknál inkább 100%-nak tűnik sok területen. Szóval ilyen inflációs környezetben (és 2023-ra még rosszabbak a prognózisok) a 70%, cafeteria nélkül, bonus nélkül, emelés nélkül, életpályamodell nélkül mit fog érni csak egy év múlva? Plusz az évente 2%-os csökkenés egy 45 éves embernél a tényleges nyugdíjkorhatárig még megeszi a 40%-át a 70%-nak, plusz infláció. Szóval itt szó sincs hátradőlt nyugdíjas évekről.

Amúgy, hogy egy 45 éves ember mitől öreg, vagy már elavult azt nem tudom. Kérdezem, csak halkan, hogy a politikusokra ez a szabály nem él?

De őszintén szólva nem gondolom, hogy ez tömegesen lesz alkalmazva, vagy ha igen akkor meg csak a "vízfejnél". Aki nem akart repülni, mert kényslmes helye volt az megy nagyobb eséllyel, aki meg lépne, az meg majd nem kap miniszteri engedélyt.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 029
2 918
113
Én azt gondolnám hogy elküldés helyett inkább át kéne őket helyezni - ha lehet. Elvileg új alakulatok, pl. lövész zászlóaljak jönnek létre - oda is kellenek tisztek...
A tüzérség eléggé biztosra vehető fejlesztése is új tüzér alakulatokat jelent majd új beosztásokkal...
Beragadt tábornokoktól akarnak szabadulni. Nem megtartani akarják szegényeket hanem elküldeni. Mondhatták volna hogy lapát, így ugyan többe kerül de kisebb lesz az ellenállás
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Én azt gondolnám hogy elküldés helyett inkább át kéne őket helyezni - ha lehet. Elvileg új alakulatok, pl. lövész zászlóaljak jönnek létre - oda is kellenek tisztek...
A tüzérség eléggé biztosra vehető fejlesztése is új tüzér alakulatokat jelent majd új beosztásokkal...

Akik a HM-nél vannak és most lapátra kerülhetnek azok alkalmatlanok lennének egy harcoló alakulat élén, más a területük.

Elsőre elég kritikus voltam ezzel az intézkedéssel, és most sem tiszta minden részlet, de ha vízfejtelenítésre használják, részemről oké.
Valamint ha jó sejtem így lehetőség lesz egy kis vérfrissítésre a teljes parancsnoki láncban. Pl átlagosan 50 körüliek a zászlóalj, ezred vagy dandárparancsnokok, de lehet hogy így hamarabb juthatnak előre a most 30-40 körüli tehetségesebb tisztek. Erre egyébként volt már egy meglepő példa, amikor tavaly márciusban egy 42 éves alezredes lett az 5. Dandár parancsnoka (úgy, hogy a két parancsnok-helyettes amúgy ezredes), aki a különleges erőktől jött, Rangert végzett stb szóval nem érdem nélkül kapta a kinevezést
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 645
15 022
113
A kérdés az, hogy egy szar pozícióból, hangulatból, rossz fizetésből lép le ezzel a megoldással? (Ha elengednek)
Vagy kényelmes bársonyszékből, nagy fizuból vágnak ki? Nem mindegy a megközelítése a dolognak

Szóval ilyen inflációs környezetben (és 2023-ra még rosszabbak a prognózisok) a 70%, cafeteria nélkül, bonus nélkül, emelés nélkül, életpályamodell nélkül mit fog érni csak egy év múlva? Plusz az évente 2%-os csökkenés egy 45 éves embernél a tényleges nyugdíjkorhatárig még megeszi a 40%-át a 70%-nak, plusz infláció. Szóval itt szó sincs hátradőlt nyugdíjas évekről.

Amúgy, hogy egy 45 éves ember mitől öreg, vagy már elavult azt nem tudom.
Senki nem mondja szerintem, hogy nem mehetnek el dolgozni.


De akit így elküldenek, az alaphangon megkap 200000 nettót a 70 százalèkra.

Amellett elmegy dolgozni.

A 2 százal meg sok szerintem is.
De valószínű úgy gondolkodnak, X èv alatt azèrt felfejlődik a fizetèsed, hogy ezt pótolja.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
Akik a HM-nél vannak és most lapátra kerülhetnek azok alkalmatlanok lennének egy harcoló alakulat élén, más a területük.

Elsőre elég kritikus voltam ezzel az intézkedéssel, és most sem tiszta minden részlet, de ha vízfejtelenítésre használják, részemről oké.
Valamint ha jó sejtem így lehetőség lesz egy kis vérfrissítésre a teljes parancsnoki láncban. Pl átlagosan 50 körüliek a zászlóalj, ezred vagy dandárparancsnokok, de lehet hogy így hamarabb juthatnak előre a most 30-40 körüli tehetségesebb tisztek. Erre egyébként volt már egy meglepő példa, amikor tavaly márciusban egy 42 éves alezredes lett az 5. Dandár parancsnoka (úgy, hogy a két parancsnok-helyettes amúgy ezredes), aki a különleges erőktől jött, Rangert végzett stb szóval nem érdem nélkül kapta a kinevezést
Ja csak elegendő magasabb parancsnoki tapasztalata nem volt előtte...