[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113

Legyen meg az a cikk is, amiről a cikk szól...

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: A biztonság az első, ehhez fiatal, modern hadsereg kell - Fiatalítás a Magyar Honvédségnél

 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Blitz97

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 947
5 079
113
A kérdés az, hogy egy szar pozícióból, hangulatból, rossz fizetésből lép le ezzel a megoldással? (Ha elengednek)
Vagy kényelmes bársonyszékből, nagy fizuból vágnak ki? Nem mindegy a megközelítése a dolognak

Másik, régen semmilyen 70 % nem volt, akinek megvolt a tenyleges 25 éve az 100%-al mehett járadékosnak, nem 70-el, 2011 után is csak az szja-ért kellett elmennie tartalékosnak, és akkor 100%-ot kapott.

Persze tudjuk 14,6 % az éves infláció a kormany szerint, ami nálunk jobbágyoknál inkább 100%-nak tűnik sok területen. Szóval ilyen inflációs környezetben (és 2023-ra még rosszabbak a prognózisok) a 70%, cafeteria nélkül, bonus nélkül, emelés nélkül, életpályamodell nélkül mit fog érni csak egy év múlva? Plusz az évente 2%-os csökkenés egy 45 éves embernél a tényleges nyugdíjkorhatárig még megeszi a 40%-át a 70%-nak, plusz infláció. Szóval itt szó sincs hátradőlt nyugdíjas évekről.

Amúgy, hogy egy 45 éves ember mitől öreg, vagy már elavult azt nem tudom. Kérdezem, csak halkan, hogy a politikusokra ez a szabály nem él?

De őszintén szólva nem gondolom, hogy ez tömegesen lesz alkalmazva, vagy ha igen akkor meg csak a "vízfejnél". Aki nem akart repülni, mert kényslmes helye volt az megy nagyobb eséllyel, aki meg lépne, az meg majd nem kap miniszteri engedélyt.
Ennél nagyobb baromságot már régen hallottam, hogy a bruttó bér 100%-a lett volna a nyugdíj. Ha így lett volna akkor minek dolgozott volna bárki akinek megvolt a 25 éve? Gondolod, hogy ugyanannyi szolgálati nyugdíj jár annak aki 40 évet vagy 1 évet volt hivatásos állományú? Lehet, hogy ez neked újdonság lesz, de a szolgálati nyugdíj 2 tényezőtől függ az utolsó 1 évben elért jövedelemtől (ez óriási kedvezmény a civilekkel szemben,mert náluk 1988-tól számolják a fizetett járulékot) és a szolgálati évek számától. A korábbi (rendvédelmis) Hszt-t ismertem, abból bemásolom a táblázatot:
Szolgálati idő/év​
Havi átlagkereset %-a​
25​
65,0​
26​
66,0​
27​
67,5​
28​
69,0​
29​
70,5​
30​
72,0​
31​
73,5​
32​
75,0​
33​
76,5​
34​
78,0​
35​
79,5​
36​
81,0​
37 és ennél több​
83,0​

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Imádom a pozitív hozzáállásod. :D :D :D

Dehogy lessz komlyabban véve!:mad:

Részben mert nem kell.

A magyar honvédség erőnléti felmérője minnél idősebb vagy annál könnyebb.
Ha nő vagy meg mégannyira.

Amiért egy 45 éves hölgy 160 pontot kap, azért egy 20 éves férfi 103-at futásban.

Volt lekőröztem embert futópályán, a végén mégis ő kapott több pontot.

Kellene egy minimum.
Beosztásra.
De életkort, nemet nem figyelembevéve!
Nem ez a marhaság ami megy több évtizede.

Másrészt nincs ember.
akikre ez a rendelet vonatkozik, ott van ember.
A miniszteri hatáskör azt jelenti (legalább is a hiperoptimista hozzáállásommal :rolleyes: ), hogy a miniszter magára veszi a kirúgás felelősségét.
???
Miről beszélsz?:eek:
Ez egy munkahely.
Eddig is el lehetett küldeni bárkit aki nélkülözhető.
Gondolom, hogy nem véletlenül alakult ki a torlódás a "felső szinteken"...
Szóval aki jól dolgozik, az nem kapja meg ezt a lehetőséget.o_O

Az korrekt lenne.

No akkor most ki kapja meg?
A 43-45 éves(ha esetleg a suli beleszámít még ennyi se).

Vagy a haver?
Aki jól dolgozik?
Vagy aki szarul?

Vagy a kiöregedett tisztek?
Esetleg jó helyen levők(eljáró ánusza).

Nem véletlenül miniszteri hatáskör.
Kicsit félreértettél. Ez se nem jó, se nem rossz gesztus/lépés/határozat.
Inkább úgy mondanám, hogy fair. Tehát akire vonatkozik annak se nem kell tragikusan felfogni, se nem jutalpmként.

Senki nem mondja szerintem, hogy nem mehetnek el dolgozni.


De akit így elküldenek, az alaphangon megkap 200000 nettót a 70 százalèkra.

Amellett elmegy dolgozni.

A 2 százal meg sok szerintem is.
De valószínű úgy gondolkodnak, X èv alatt azèrt felfejlődik a fizetèsed, hogy ezt pótolja.
Várjál!
Tegnap elhamarkodottan, és hibásan írtam @tindalos -nak, amit.
A pénz úgy alakul, hogy minél a 70% az egy számítási alap. A járulék összege annál alacsonyabb, minél messzebb vagy a nyugdíjtól. Az idősebbek közelebb lesznek a 70%-hoz.
Mivel a jelenlegi fizu 70%-ából le kell vonni a (nyugdíj korhatár-minusz életkor)x2-t (százalékban). Azaz, aki 60 éves, annak 10%-ot, ha nincs más kedvezménye. 70%-((65-60)x2)%=70-10%, azaz a jelenlegi fizujának a 60%-át.
Aki meg 50 éves, annak ezzel a képlettel 70-((65-50)x2= 40%
Ezzel azt kompenzálják, hogy egy 60 évesnek sokkal nehezebb az elhelyezkedés.
Alapvetően nincs kiszúrva a szemük, mert egy, alezredesnek, ezredesnek járulékként is egész jó pénz fog kijönni így. Mellette meg még dolgozhat is.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Szittya

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 154
113
Alakulatoknál még nem tart a dolog. HM vezerkar parancsnokságok, háttérintézmények
"...elengedhetetlennek tartjuk, hogy a Magyar Honvédség parancsnokságainál, annak alakulatainál, a Honvédelmi Minisztériumban és általában mindenhol, ahol katonák szolgálnak a felső és középvezetésben, egy új, a fiatalokra jellemzően dinamikus, fizikailag, szakmailag és erkölcsileg is példaértékű vezetői kultúrára törekedjünk."

Ez a fenti gondolatsor szerintem elég korrekten meg van fogalmazva...

"Arra a kérdésre, hogy az idősebb honvédek több évtizednyi szolgálat alatt felhalmozódott tapasztalata nem fog-e hiányozni, Szalay-Bobrovniczky azt mondta: a személyi döntéseket körültekintően, sok esetben egyéni mérlegelés alapján fogják meghozni."

Valahol mindig is erre vártunk, hogy megnyiljanak a kapuk, felfelé,...rengeteg külföldi missziót, iskolát és képzést megjárt katonának talán most ehetősége lehet arra, hogy végre változtasson az évtizedekre visszavezethető megörökölt "rossz szokásokon" és belülről reformálják meg a MH-t,...vagy rosszul gondolom?
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Ennél nagyobb baromságot már régen hallottam, hogy a bruttó bér 100%-a lett volna a nyugdíj. Ha így lett volna akkor minek dolgozott volna bárki akinek megvolt a 25 éve? Gondolod, hogy ugyanannyi szolgálati nyugdíj jár annak aki 40 évet vagy 1 évet volt hivatásos állományú? Lehet, hogy ez neked újdonság lesz, de a szolgálati nyugdíj 2 tényezőtől függ az utolsó 1 évben elért jövedelemtől (ez óriási kedvezmény a civilekkel szemben,mert náluk 1988-tól számolják a fizetett járulékot) és a szolgálati évek számától. A korábbi (rendvédelmis) Hszt-t ismertem, abból bemásolom a táblázatot:
Szolgálati idő/év​
Havi átlagkereset %-a​
25​
65,0​
26​
66,0​
27​
67,5​
28​
69,0​
29​
70,5​
30​
72,0​
31​
73,5​
32​
75,0​
33​
76,5​
34​
78,0​
35​
79,5​
36​
81,0​
37 és ennél több​
83,0​

Jókora baromságot írtál, nem jutott el az agyadig amit írtam, ezért a valaszod se releváns. Elmondanám, hogy volt aki a havi fizujanál többet kapott nyugdíjnak.
Nem értem mit nem fogtál fel a leírtakból, de csak szólok, hogy igen régebben 25 év után úgy húztak el a kollégák mint a darvak.
Az egy éves felvetésed, példád érthetetlen. Egy vicc.
És már a nyugdíjat se így szamolják. Dupla vicc.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Azzurro and Shed

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Ennél nagyobb baromságot már régen hallottam, hogy a bruttó bér 100%-a lett volna a nyugdíj. Ha így lett volna akkor minek dolgozott volna bárki akinek megvolt a 25 éve? Gondolod, hogy ugyanannyi szolgálati nyugdíj jár annak aki 40 évet vagy 1 évet volt hivatásos állományú? Lehet, hogy ez neked újdonság lesz, de a szolgálati nyugdíj 2 tényezőtől függ az utolsó 1 évben elért jövedelemtől (ez óriási kedvezmény a civilekkel szemben,mert náluk 1988-tól számolják a fizetett járulékot) és a szolgálati évek számától. A korábbi (rendvédelmis) Hszt-t ismertem, abból bemásolom a táblázatot:
Szolgálati idő/év​
Havi átlagkereset %-a​
25​
65,0​
26​
66,0​
27​
67,5​
28​
69,0​
29​
70,5​
30​
72,0​
31​
73,5​
32​
75,0​
33​
76,5​
34​
78,0​
35​
79,5​
36​
81,0​
37 és ennél több​
83,0​

Ja, majd lefelejtettem.. ki beszélt itt a bruttó bér 100%-ról nyugdíként? Iszol te rendesen?
Ezt te költötted hozzá....
 
  • Tetszik
Reactions: Shed

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Azért halott a hangulat mert a bruttó fizu 70%-ával el lehet menni " korkedvezményes nyugdíjba"? Hát ez tényleg "szörnyű". Már csak azt nem értem, hogy 2011 előtt a rendvédelmi szerveknél miért kezdeményezte mindenki 25 éves szolgálattal mindenféle kamu orvosi papírral a FÜV elé állítását az orvosi alkalmatlanság megállapítása végett, hogy nyugdíjba mehessen......
70? Naaaa!
70-2* a nyugdíjig hátralévő évek. Ahogy az le is vagyon írva...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 801
113
70? Naaaa!
70-2* a nyugdíjig hátralévő évek. Ahogy az le is vagyon írva...
Igen, illetve van egy alsó határ.

A honvédelmi
szolgálati juttatás megállapított összege nem lehet kevesebb, mint az állomány tagja szolgálati viszonyának az 1. §
szerinti megszűnése időpontjában hatályos kötelező legkisebb munkabér havi összegének 150 százaléka.


Kérdés ez mennyire inflálódik el 10 év múlva. Amikor, 0-3% infláció volt még elviselhető, most évi 15+%-nál semmit se fog érni. Itt egy korrekció sztem szükséges.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 029
2 918
113
"...elengedhetetlennek tartjuk, hogy a Magyar Honvédség parancsnokságainál, annak alakulatainál, a Honvédelmi Minisztériumban és általában mindenhol, ahol katonák szolgálnak a felső és középvezetésben, egy új, a fiatalokra jellemzően dinamikus, fizikailag, szakmailag és erkölcsileg is példaértékű vezetői kultúrára törekedjünk."

Ez a fenti gondolatsor szerintem elég korrekten meg van fogalmazva...

"Arra a kérdésre, hogy az idősebb honvédek több évtizednyi szolgálat alatt felhalmozódott tapasztalata nem fog-e hiányozni, Szalay-Bobrovniczky azt mondta: a személyi döntéseket körültekintően, sok esetben egyéni mérlegelés alapján fogják meghozni."

Valahol mindig is erre vártunk, hogy megnyiljanak a kapuk, felfelé,...rengeteg külföldi missziót, iskolát és képzést megjárt katonának talán most ehetősége lehet arra, hogy végre változtasson az évtizedekre visszavezethető megörökölt "rossz szokásokon" és belülről reformálják meg a MH-t,...vagy rosszul gondolom?
Krisss szólj ha megjött a piros csík a nadrágodra :)
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
De valamit tenni kell...jó ok...TERMÉSZETESEN a meglévő állományt kell megtartani kifejezezten jól megfizetni, 490 bruttó kezdő alapbérrel, a hájasseggű 30 éve lóf.szt sem csináló irodista vezérkart kihajtanám tesztre aztán a pályán összeszedni és szépen haza...a bérükből csomó tehetséget lehetne fizetni. Inkább 300 spártai mint 1000 balf.sz!:hadonaszos:
:D


 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 947
5 079
113
Jókora baromságot írtál, nem jutott el az agyadig amit írtam, ezért a valaszod se releváns. Elmondanám, hogy volt aki a havi fizujanál többet kapott nyugdíjnak.
Nem értem mit nem fogtál fel a leírtakból, de csak szólok, hogy igen régebben 25 év után úgy húztak el a kollégák mint a darvak.
Az egy éves felvetésed, példád érthetetlen. Egy vicc.
És már a nyugdíjat se így szamolják. Dupla vicc.
Mondjuk azért kapott a havi fizujánál többet NETTÓBAN mert az utolsó 1 év jövedeleméből számolták a nyugdíj összegét és pld volt jubjutalma vagy kapott jutalmat vagy bent ragadt vagy 2 évnyi szabadság és azt is hozzászámolták a nyugdíj alapjához. Igen, régebben 25 év után húztak a kollégák, mint a darvak. Pontosan erről írtam, ennek a feltételeit taglaltam, mondjuk megértened sajnos nem sikerült. A bruttó bér 100%-át meg azért említettem, mert azt a zöldséget hangoztattad, hogy "akinek megvolt a tenyleges 25 éve az 100%-al mehett járadékosnak, nem 70-el", ez mintha a bruttó bér 100%-áról szólna. Ez volt az utolsó válaszom neked, mész a helyedre az ignore-ba.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Igen, illetve van egy alsó határ.

A honvédelmi
szolgálati juttatás megállapított összege nem lehet kevesebb, mint az állomány tagja szolgálati viszonyának az 1. §
szerinti megszűnése időpontjában hatályos kötelező legkisebb munkabér havi összegének 150 százaléka.


Kérdés ez mennyire inflálódik el 10 év múlva. Amikor, 0-3% infláció volt még elviselhető, most évi 15+%-nál semmit se fog érni. Itt egy korrekció sztem szükséges.
Ajánlom neked is a MK elolvasását. Le van benne írva hogy a járadék a mindenkori öregségi nyugdíj emelésével együtt emelkedik. Ha a nyugdíjat növelik 12%-al, akkor ezt is.
Másrészt meg ha megnyitod a rendeletet, akkor talán a 8. vagy 9. szakaszban le van írva, hogy a miniszter a részletszabályozást még később fogja megalkotni.
Ez a része mondjuk elég vicces. Kijött a rendelet, aznap délutánig kirúgtak 150+ tábornokot és főtisztet, de úgy hogy a részletszabályozást nem hogy nem tették nyilvánossá, még el sem készítették.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Azért halott a hangulat mert a bruttó fizu 70%-ával el lehet menni " korkedvezményes nyugdíjba"? Hát ez tényleg "szörnyű". Már csak azt nem értem, hogy 2011 előtt a rendvédelmi szerveknél miért kezdeményezte mindenki 25 éves szolgálattal mindenféle kamu orvosi papírral a FÜV elé állítását az orvosi alkalmatlanság megállapítása végett, hogy nyugdíjba mehessen......
2011. -ben + azok mentek el (jórészt) akikre szükség lenne még ma is. Csak meguntuk, hogy azt a lovat ütik mindíg aki húz. Én 39 évesen, főtörzszászlósként 8000 ft.- al kaptam kevebb nyugdíjat mint a fizetésem volt akkor. Szerinted mennyit gondolkoztam a változtatáson? Aztán azóta is dolgozok egy plussz fizetésért a járulék mellett. Pedig szerettem csinálni a régi munkám nagyon
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Mondjuk azért kapott a havi fizujánál többet NETTÓBAN mert az utolsó 1 év jövedeleméből számolták a nyugdíj összegét és pld volt jubjutalma vagy kapott jutalmat vagy bent ragadt vagy 2 évnyi szabadság és azt is hozzászámolták a nyugdíj alapjához. Igen, régebben 25 év után húztak a kollégák, mint a darvak. Pontosan erről írtam, ennek a feltételeit taglaltam, mondjuk megértened sajnos nem sikerült. A bruttó bér 100%-át meg azért említettem, mert azt a zöldséget hangoztattad, hogy "akinek megvolt a tenyleges 25 éve az 100%-al mehett járadékosnak, nem 70-el", ez mintha a bruttó bér 100%-áról szólna. Ez volt az utolsó válaszom neked, mész a helyedre az ignore-ba.
Még most sem érted teljesen, meg a likeolgatók sem, mindegy.

Te magyaráztad/értetted félre, amit aztán megmagyarázol. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 014
113
Ennél nagyobb baromságot már régen hallottam, hogy a bruttó bér 100%-a lett volna a nyugdíj. Ha így lett volna akkor minek dolgozott volna bárki akinek megvolt a 25 éve? Gondolod, hogy ugyanannyi szolgálati nyugdíj jár annak aki 40 évet vagy 1 évet volt hivatásos állományú? Lehet, hogy ez neked újdonság lesz, de a szolgálati nyugdíj 2 tényezőtől függ az utolsó 1 évben elért jövedelemtől (ez óriási kedvezmény a civilekkel szemben,mert náluk 1988-tól számolják a fizetett járulékot) és a szolgálati évek számától. A korábbi (rendvédelmis) Hszt-t ismertem, abból bemásolom a táblázatot:
Szolgálati idő/év​
Havi átlagkereset %-a​
25​
65,0​
26​
66,0​
27​
67,5​
28​
69,0​
29​
70,5​
30​
72,0​
31​
73,5​
32​
75,0​
33​
76,5​
34​
78,0​
35​
79,5​
36​
81,0​
37 és ennél több​
83,0​

Az èn 140kg-os lövèsz zászlóaljparancsnokom leszerelès elött kiküldtèk kforba zászlóalj parancsnoknak.

Meg az alkalmatlan zászlósait.

Minden hèten volt egy parancsnoki.
Ahová az összes zászlóaljparancsnok hivatalos volt.
Ő egyedül nem jelent meg soha.
Mert nem beszèlt angolul.
Mindíg egy tankos századost küldött maga helyett.

Na nekem akkor 1000 euró volt a havi bèrem odakint. Szakaszveztőkènt.2003-ban. Plussz az itthoni bèrem.
Neki nem tudom.
De ha 65 százalèkot kapott,mèg az is a normál átlag bruttója felett volt.

Ezek ès a hasonló emberek aztán nagyon megèrdemlik a szolgálati nyugdíjat. o_O
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Az èn 140kg-os lövèsz zászlóaljparancsnokom leszerelès elött kiküldtèk kforba zászlóalj parancsnoknak.

Meg az alkalmatlan zászlósait.

Minden hèten volt egy parancsnoki.
Ahová az összes zászlóaljparancsnok hivatalos volt.
Ő egyedül nem jelent meg soha.
Mert nem beszèlt angolul.
Mindíg egy tankos századost küldött maga helyett.

Na nekem akkor 1000 euró volt a havi bèrem odakint. Szakaszveztőkènt.2003-ban. Plussz az itthoni bèrem.
Neki nem tudom.
De ha 65 százalèkot kapott,mèg az is a normál átlag bruttója felett volt.

Ezek ès a hasonló emberek aztán nagyon megèrdemlik a szolgálati nyugdíjat. o_O
még mindig kérdéses számomra hogy ezért kell e vállalniuk tartalékosi szolgálatot.
mert ha igen akkor ha ezredes se érdkel senkit megy talpalni a határra ha úgy van.
 
  • Tetszik
Reactions: eszena

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 947
5 079
113
Az èn 140kg-os lövèsz zászlóaljparancsnokom leszerelès elött kiküldtèk kforba zászlóalj parancsnoknak.

Meg az alkalmatlan zászlósait.

Minden hèten volt egy parancsnoki.
Ahová az összes zászlóaljparancsnok hivatalos volt.
Ő egyedül nem jelent meg soha.
Mert nem beszèlt angolul.
Mindíg egy tankos századost küldött maga helyett.

Na nekem akkor 1000 euró volt a havi bèrem odakint. Szakaszveztőkènt.2003-ban. Plussz az itthoni bèrem.
Neki nem tudom.
De ha 65 százalèkot kapott,mèg az is a normál átlag bruttója felett volt.

Ezek ès a hasonló emberek aztán nagyon megèrdemlik a szolgálati nyugdíjat. o_O
Én is láttam 39 éves bevetési alosztályost meg 44 éves zenészt aki nyugdíjba ment "egészségügyi okokból". Ez nyilván visszás volt, ezen kellett volna változtatni. De az is nagy hiba volt amikor 2011-ben az egészet egy tollvonással felszámolták, mert a hivatásos állományú katonák, rendvédelmisek szolgálati nyugdíja az nem magyar sajátosság, más országokban is ez van. Pld a cikk szerint USA katonák 20 év, rendőrök 20 évtől bér 50%-ával 30 év bér 75%-ával, Csehország, Szlovákia 15 év, briteknél katonák 22 év, rendőrök 30 év szolgálat után jár a nyugdíj, tehát ez nem magyar sajátosság. Ahhoz hogy a katonai, rendvédelmi életpálya kellően vonzó legyen valamilyen korkedvezményes nyugdíj szükséges. Régi a cikk, de a lényeg benne van:
https://adozona.hu/archive/20110530_nyugdajkorhatar_europa_usa