[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
jólvan végülis én leszarom. csak egy tartalékos szakszi vagyok. igazábol olyan mindegy mi a f.sz van a parkettásokkal. eddig is kaptam hülye parancsot ezután is fogok. eddig is kaptam észerű parancsot ezután is kapni fogok.
ígyis úgyis nekünk kell végrehajtani ahova több ember kell. tök független attól hogy ki van fent... Igazából kimélni eggyik sem kímélt eddig is az utolsóutáni szempont vólt hogy mi a legénység igénye vagy véleménye. csak az eggyik úgycsnált mintha érdekelné a másik meg nyélből leszarta de tenni eggyik sem tett semmit. a legénységet eddig sem kérdezte ki senki szerintük hogy lenne jó.
énértem sem aggódik eggyik sem. én mi a f.sz nek agódjak bármelyikért is.
végülis nekem tök mind1 melyik szarik a fejemre. eggyik sem veszi figyelembe a legénységet.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szeribia sokkal olcsóbb és sokkalelavultabb haditechnikát vásárol/tart rendszerbe mint amiket mi vettünk.
Maradjunk annyiban, hogy ez csak részben igaz. De ha eladják a franciák nekik a legújabb Rafale-t, akkor már nem feltétlen lesz ez elmondható.
Gondold csak szépen végig az egyes haderőnemeket.
Ott vannak nekik
  • a vadiúj Lazar alapú APC-k, meg az MRAP-jaik
  • ott vannak a Nora B52-esek,
  • ott van a saját gyártású MLRS képesség,
  • VAN rendes légvédelmük, közte a Mistralokkal, meg a HQ-22-vel
  • radar rendszerek: Thales GM, Giraffe, AN/TPS-70, meg a kínai H200,
  • saját fejlesztésű ALAS rakéták,
  • saját fejlesztésű, és gyártású egyéni felszerelés, fegyverekkel
  • Majdnem annyi H145M-et is rendeltek, saját fejlesztésű, és gyártású NIR, és ATGM fegyverekkel.
Ráadásul mindebből mennyiség is rendelkezésre áll. És nem holmi rozsdamarta állapotban, hanem szépen rendbepakolva.
OK, a harckocsiból, meg az IFV-ből nem tartanak ott, ahol mi fogunk, de azért ők masszívan mellé tudják tenni a mennyiséget. Ráadásul az M84-AS egy elég faszipántos kis upgrade lett, és összesen rövidesen 200+ darab fog a színek alatt sorakozni.
Szóval nagyon sok babot meg kell ennie a MH-nak, hogy annyi elérhető fegyverünk legyen, mint a szerbeknek.
Idén meg bevonul az első újraaktivált sorállományú.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
Eszedbe sem jut, hogy azért az a miniszter aki mert a fejétől bűzlött a hal (Tibi bá) és kellett valaki aki rendet rak? Nem kérdés, hogy az ilyen drasztikus lépéseknél "áldozatul esnek" olyanok is akiknek nem kéne, de az sem kérdés, hogy valamit kezdeni kell azzal, hogy alezredestől felfelé bizony rengeteg az olyan ember akik finoman szólva sem szaggatták meg az istránogot ellenben kiválóan ellavíroztak a cég berkein belül nagy pénzért.
Ez tiszta sor. A kérdés az, hogy biztos, hogy a jelenlegi nemzetközi helyzet volt a megfelelő alkalom egy ilyen jelentős átalakításra? Nem kellett volna legalább a háború végét megvárni vele, hogy az amúgy is minimális személyi állomány 1000+ fővel csökkenjen?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Ez tiszta sor. A kérdés az, hogy biztos, hogy a jelenlegi nemzetközi helyzet volt a megfelelő alkalom egy ilyen jelentős átalakításra? Nem kellett volna legalább a háború végét megvárni vele, hogy az amúgy is minimális személyi állomány 1000+ fővel csökkenjen?
A semmirekellő egy ilyen helyzetben a legkártékonyabb.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Meg egyúttal ki tudja mennyi felkészült, tapasztalt főtisztet is elküldenek akikre adott helyzetben nagy szükség lenne........
A megjelent információk szerint RSZR tesz javaslatot kit kell kitenni és Bobo ez alapján dönt - szóval reméljük RSZR tudja mit csinál...

"A fiatalítás most következő ütemében a beosztásukban maradó és újonnan kinevezett parancsnokok előterjesztései alapján a vezérkari főnök meghallgatásával születnek majd meg a személyi döntések arra vonatkozóan, hogy kik azok, akik honvédelmi szolgálati juttatásban részesülhetnek."

 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Nem RSZR tesz javaslatot. Meghallgatják, aztán SzBK úgy dönt ahogy akar. Én így forditom.
Ok, de a miniszter kb. féléve van a helyén, magától nem ismeri többszáz tiszt élettörténetét, képességeit. Végén ő dönt, de neki is mondják ("javasolják") kit kellene kitenni - a cikkben is ez szerepel.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 527
113
jólvan végülis én leszarom. csak egy tartalékos szakszi vagyok. igazábol olyan mindegy mi a f.sz van a parkettásokkal. eddig is kaptam hülye parancsot ezután is fogok. eddig is kaptam észerű parancsot ezután is kapni fogok.
ígyis úgyis nekünk kell végrehajtani ahova több ember kell. tök független attól hogy ki van fent... Igazából kimélni eggyik sem kímélt eddig is az utolsóutáni szempont vólt hogy mi a legénység igénye vagy véleménye. csak az eggyik úgycsnált mintha érdekelné a másik meg nyélből leszarta de tenni eggyik sem tett semmit. a legénységet eddig sem kérdezte ki senki szerintük hogy lenne jó.
énértem sem aggódik eggyik sem. én mi a f.sz nek agódjak bármelyikért is.
végülis nekem tök mind1 melyik szarik a fejemre. eggyik sem veszi figyelembe a legénységet.
Tibi bá. végigjárta a "ranglétrát" Csapattisztként kezdte, csunyán fogalmazva ismet "titeket" vagyis a tiszthelyettest, a honvédet. Tudta mit várhat el, és hogyan lehet motíválni, tudta, hogy biztos életpálya kell, fizetés kell, megbecsülés kell. Nála kezdődött el a katonai szakközépiskolák stb. gyarpodása mert tudta, hogy a technikát ember irányítja. Ő kezdte el az obsitot programot is. Ő nem volt annyira, nem is értett talán a modern technikához már minisztersége idején. Erre volt a Maróth féle társaság, erre van Lippai a szárazföld élén és Rumulusz is az volt, hiszen dandárparancsnokként helyettesként igen tisztában volt ilyenekkel.

Aki szereti a hazájáz az még nem szakember. Egy tarcsis százados kvázi belebeszél olyan dolgokba amihez nem ért (ok én sem).
Végighallgattan például beszédét angolul a Brave Warrioron. Nos makogás volt Rumuluszhoz képest. (pedig egy volt angol nagykövettől elvárható lett volna). Amig Benkő alapvetően megfelel mindenkinek a miniszteri meghallgatáskor, addig ez a miniszter csunyán bukott, csak a felmenői katonadolgait magyarázta..
Egy miniszter ha belegondoltok, először megismeri a területét, majd óvatosan változtatgat, de a harcképességét, müködőképességét nem veszélyezteti az általa vezetett dolgoknak. Nos több döntése enyhén szólva felborítja a normális működést. Elég pld arra gondolni mennyi többletmunka az adminisztrációban jelenleg, még vége sincs, most jön az újabb dolog.. stb.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Tibi bá. végigjárta a "ranglétrát" Csapattisztként kezdte, csunyán fogalmazva ismet "titeket" vagyis a tiszthelyettest, a honvédet. Tudta mit várhat el, és hogyan lehet motíválni, tudta, hogy biztos életpálya kell, fizetés kell, megbecsülés kell. Nála kezdődött el a katonai szakközépiskolák stb. gyarpodása mert tudta, hogy a technikát ember irányítja. Ő kezdte el az obsitot programot is. Ő nem volt annyira, nem is értett talán a modern technikához már minisztersége idején. Erre volt a Maróth féle társaság, erre van Lippai a szárazföld élén és Rumulusz is az volt, hiszen dandárparancsnokként helyettesként igen tisztában volt ilyenekkel.

Aki szereti a hazájáz az még nem szakember. Egy tarcsis százados kvázi belebeszél olyan dolgokba amihez nem ért (ok én sem).
Végighallgattan például beszédét angolul a Brave Warrioron. Nos makogás volt Rumuluszhoz képest. (pedig egy volt angol nagykövettől elvárható lett volna). Amig Benkő alapvetően megfelel mindenkinek a miniszteri meghallgatáskor, addig ez a miniszter csunyán bukott, csak a felmenői katonadolgait magyarázta..
Egy miniszter ha belegondoltok, először megismeri a területét, majd óvatosan változtatgat, de a harcképességét, müködőképességét nem veszélyezteti az általa vezetett dolgoknak. Nos több döntése enyhén szólva felborítja a normális működést. Elég pld arra gondolni mennyi többletmunka az adminisztrációban jelenleg, még vége sincs, most jön az újabb dolog.. stb.
Amúgy lehet hogy ez "tisztogatás" nem Bobo ötlete volt - OV "nem szereti a pocakos tábornokokat"...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Tibi bá. végigjárta a "ranglétrát" Csapattisztként kezdte, csunyán fogalmazva ismet "titeket" vagyis a tiszthelyettest, a honvédet. Tudta mit várhat el, és hogyan lehet motíválni, tudta, hogy biztos életpálya kell, fizetés kell, megbecsülés kell. Nála kezdődött el a katonai szakközépiskolák stb. gyarpodása mert tudta, hogy a technikát ember irányítja. Ő kezdte el az obsitot programot is. Ő nem volt annyira, nem is értett talán a modern technikához már minisztersége idején. Erre volt a Maróth féle társaság, erre van Lippai a szárazföld élén és Rumulusz is az volt, hiszen dandárparancsnokként helyettesként igen tisztában volt ilyenekkel.

Aki szereti a hazájáz az még nem szakember. Egy tarcsis százados kvázi belebeszél olyan dolgokba amihez nem ért (ok én sem).
Végighallgattan például beszédét angolul a Brave Warrioron. Nos makogás volt Rumuluszhoz képest. (pedig egy volt angol nagykövettől elvárható lett volna). Amig Benkő alapvetően megfelel mindenkinek a miniszteri meghallgatáskor, addig ez a miniszter csunyán bukott, csak a felmenői katonadolgait magyarázta..
Egy miniszter ha belegondoltok, először megismeri a területét, majd óvatosan változtatgat, de a harcképességét, müködőképességét nem veszélyezteti az általa vezetett dolgoknak. Nos több döntése enyhén szólva felborítja a normális működést. Elég pld arra gondolni mennyi többletmunka az adminisztrációban jelenleg, még vége sincs, most jön az újabb dolog.. stb.
Honnantudod, hogy kit kerdez meg mielőt dönt?
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and Aladeen

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 209
9 342
113
Ahhoz hogy a társadalom ehhez úgy álljon, mint mondjuk Izraelben, az történelem oktatás, honvédelmi nevelés és komoly médiapropaganda kérdése is. Sőt... Illetve, pénz.
Spec beszéltem zsidó fiatalokkal. Lányokkal és fiúkkal is. Azért ott is jelentkezik a globalizáció, társadalmi elvárás az alap katonai ismeret - nyilván jobb a helyzet mint idehaza - de közel se annyira hú de profi ott mindenki. És bizony a haza megvédése se nr1. cél már nekik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Csatlakozom, nem értem, hogy ebben a helyzetben kinek pattant ki a fejéből, hogy legyenek leszerelve katonák, amikor tömegesen kellene növelni a haderőt. Hacsak.... Nem tervezik a sorállomány felélesztését. Mert ha nem akkor még kevesebb katona lesz és sajnos az utcán nem állnak sorok az új katonákkal.
ne agódj nem a végrehajtó állomány fog végkielégítést és nyugdíjaskorig életjáradékot kapni ebbe biztos lehetsz.
egyébként ha valami lenne mindenki vissza lenne rántva.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 722
113
Az én első kezes infoim alapján a minisztériumból olyanok is mennek akik az államtitkár asszony kegyeltjei voltak. Volt ám meglepődés köztük. De meglátjuk na meg a lényeg kik lesznek akiket előre engednek és azoknak milyen lesz a hozzáállása stílusa.
Majd csepegnek az infok.
Melyik államtitkár asszony? A HM-nél nem csak a helyettes államtitkárok között vannak nők?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 722
113
"

mondta a DK-s Vadai Ágnes korábbi honvédelmi államtitkár az ATV Egyenes beszéd című műsorában csütörtök este."
"...van olyan tábornok közöttük, akit a honvédelmi miniszter léptetett elő ősszel..."

2022. október 18.
- Akkor Simon Attila János vagy Porkoláb Imre?