[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 637
77 580
113
Nem értem, hogy a tisztikar és a tábornoki kar jelenlegi lefejezéséhez, mi köze sem az sorkatonai szolgálatról szóló polémiának sem a vezetői vízfej karcsúsításának. Ugyanis más-más dolgokról szól. Ha a Honvédség tisztikarát csökkentem és helyreállítom a "piramis"-t, akkor beosztásokat szüntetek meg, illetve alacsonyobb szinten beosztásokat generálok (ha szükséges). De a rendelet kurvára nem erről szól. Hozzáteszem, hogy Orbánéknek már két éve volt terve a "tábornokok éjszakajára" a NATO kompatibilis, de az Ő orosz-kínai irányú külpolitikájukért nem tapsikoló magas rendfokozatú katonatisztek eltávolítására. Benkő miniszter erre nem volt megfelelő, ember, nem volt hajlandó - és Ő is euroatlanti irányultságú. Egyébként a hadsereg tisztíkarának jó része az, ami szerintem természetesen egy NATO tagország esetében, ahol a magyar katonai koalícióban védi hazáját.
A mostani tisztogatás teret engedhet természetesen fiatalabb és képzett tisztek számára az előrelépésre, de akkor gyakorlatilag sokkal nem leszünk előbbre, ha a piramishoz nem nyulnak hozzá. Nos nem nyúlnak jelen állás szerint hozzá. Ami szerintem fontos a jelenlegi tisztogatás során, hogy mennyire lojális az illető jelen kurzushoz, mint a szakmaiság. (hozzáteszem, hogy az új fegyverrendszerek beérkezésével azoknak kezelésével, használatával kapcsolatban kurva nagy tapasztalat nem lehet), és egy fiatal tiszt maximum századszintig, vagy valamilyen szakszolgálat helyi vezetésével szerezhetet békeidőben tapasztalatot, illetve külföldi missziókban, ahol talán nem is azt végezte, amit otthoni szolgálata során.
Én kiváncsi leszek a felsővezetésre, előbb - utóbb olvasni lehet majd, hogy ilyen-olyan besztásban ki nyilatkozik, kit látunk, illetve kit búcsúztatnak, ha búcsúztatank. Azért a fórumot olvasó, író emberek között sokan bent vannak a rendszerbe, illetve ha nincsenek akkor is vannak kapcsolataik..
Szóval előbb-utóbb meglátjuk. Egy biztos: az kirugás utáni illetmény kicsit enyhít dolgon, de akkor is elég mocskos ügy ez.
Nem! Pont az a valódi csökkentés ha elküldöd a semmirekellőket. Amiket te javasolsz (üres beosztások megszüntetese, új alacsonyabb beosztások létrehozása) pontosan ugyanaz a látszatintézkedés ami 30 éve folyik. Mondhatni pontosan ez a gondolkodás vezetett ahhoz ahol am tart a cég. Nehogy kirúgjuk a semmirekellőket, mert nehogymár...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 488
113
Dehogy!
Egyrészt sehol sem képeznek elsővonalas frontharcosokat a sorkatonai szolgálat alatt.
Másrészt a MN fő problémája az volt, hogy irreálisan nagyra duzzasztották, és a besorozottakat túl sokáig kotlatták a rendszerben.
Egy bizonyos szint felett már nem lehetett őket foglalkoztatni.
Annak a katonának meg, amelyiknek túl sok a szabadideje, elindul a vezérhangya...
Egy bizonyos hosszúságú szolgálat felett kizárólag csak az volt az értelme, hogy elég nagy legyen a promt kiállítható/elindítható haderő.
Mert ezt várta el a Varsói Szerződés...

Persze arra már nem volt pénz, hogy folyamatosan kiképzésekkel kössék le az állományt. Így mind a sorozottak, mind a hivatásosok - teljesen jogosan - feleslegesnek érezték az egészet.
Ráadásul az öreg katonák a fene nagy ráérésükben az újoncok szívatásával múlattak az időt a tiszti, tiszthelyettesi kar ez ellen nem tudott fellépni.

Teljesen rosszul látod.
a Néphadseregben azért volt rossz a sorkatonai morál, mert igazából nem érezte senki hogy meg akar halni egy NATO elleni háborúban, a szovjet birodalmi érdekekért, egyrészt. A másik, amit dudi írt, hogy a többség nem akart katona lenni, nem érdekelte.
A többi, hogy sokáig voltak bent, nem igaz. A másfél év épp ideális egy sorkatonai szolgálat esetén. Fél év kiképzés, aztán egy év élesben. Tökéletes. Kell egy év gyakorlás, hogy a végén rutinból menjen sok minden. Aztán azt nem is felejti el olyan gyorsan az ember, pár évig biztosan megmarad.
Ami a katonák szivatását illeti, ez emberfüggő volt. Ahol több tízezer ember van bent, ott mindenféle alak megfordul, ez kivédhetetlen.
Volt ilyen, ez igaz, de a feladatok és fegyelmezés alapvetően a fegyelem és a parancsok feltétel nélküli végrehajtását volt hivatott szolgálni. Ezt elérték. Fegyelem nélkül nem haderő egy hadsereg. Ez nem az a hely, ahol egy közkatona kap egy parancsot és elkezd okoskodni, mondjuk a civil munkahelyen sem szeretik, katonáéknál pedig nem tűrik. Ez egy ilyen rendszer, a világon mindenütt.
Ugyanakkor bárki bármit mond, az alapvetően 19-20 éves fiatalok, végül is simán letudták a katonai szolgálatot, gond nélkül.
Érdekessége a történetnek, ha a sorkatonai szolgálat visszaállítása szóba kerül, mondjuk a közösségi médiában, inkább a volt egykori sorkatonák vannak mellette és aki ebbe soha bele se szagolt, na az ágál ellene.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 637
77 580
113
Vagyunk 10-n abból 5 semmirekellő! Hogy csökkentsük a semmirekellők arányát? Csinaljunk 10 új beosztást és azonnal nem az állomyany fele lesz semmirekellő hanem csak a negyede...
Ez aztán a gondolkozás mondhatom.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
833
4 229
93
Nálunk az a pletyka járja, hogy az utolsó csepp az volt a pohárban, hogy volt valami Nato/Usa megbeszélés, gyakorlat, és olyan fogalmatlan volt a felső vezetése a honvédségnek, hogy tán azt sem tudták milyen eszközök, felszerelések vannak nálunk, meg pontyot játszottak a megbeszélésen.

Tán kiborult a bili, aztán ez lett az eredménye. Persze ez csak pletyka.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 488
113
Nem értem, hogy a tisztikar és a tábornoki kar jelenlegi lefejezéséhez, mi köze sem az sorkatonai szolgálatról szóló polémiának sem a vezetői vízfej karcsúsításának. Ugyanis más-más dolgokról szól. Ha a Honvédség tisztikarát csökkentem és helyreállítom a "piramis"-t, akkor beosztásokat szüntetek meg, illetve alacsonyobb szinten beosztásokat generálok (ha szükséges). De a rendelet kurvára nem erről szól. Hozzáteszem, hogy Orbánéknek már két éve volt terve a "tábornokok éjszakajára" a NATO kompatibilis, de az Ő orosz-kínai irányú külpolitikájukért nem tapsikoló magas rendfokozatú katonatisztek eltávolítására. Benkő miniszter erre nem volt megfelelő, ember, nem volt hajlandó - és Ő is euroatlanti irányultságú. Egyébként a hadsereg tisztíkarának jó része az, ami szerintem természetesen egy NATO tagország esetében, ahol a magyar katonai koalícióban védi hazáját.
A mostani tisztogatás teret engedhet természetesen fiatalabb és képzett tisztek számára az előrelépésre, de akkor gyakorlatilag sokkal nem leszünk előbbre, ha a piramishoz nem nyulnak hozzá. Nos nem nyúlnak jelen állás szerint hozzá. Ami szerintem fontos a jelenlegi tisztogatás során, hogy mennyire lojális az illető jelen kurzushoz, mint a szakmaiság. (hozzáteszem, hogy az új fegyverrendszerek beérkezésével azoknak kezelésével, használatával kapcsolatban kurva nagy tapasztalat nem lehet), és egy fiatal tiszt maximum századszintig, vagy valamilyen szakszolgálat helyi vezetésével szerezhetet békeidőben tapasztalatot, illetve külföldi missziókban, ahol talán nem is azt végezte, amit otthoni szolgálata során.
Én kiváncsi leszek a felsővezetésre, előbb - utóbb olvasni lehet majd, hogy ilyen-olyan besztásban ki nyilatkozik, kit látunk, illetve kit búcsúztatnak, ha búcsúztatank. Azért a fórumot olvasó, író emberek között sokan bent vannak a rendszerbe, illetve ha nincsenek akkor is vannak kapcsolataik..
Szóval előbb-utóbb meglátjuk. Egy biztos: az kirugás utáni illetmény kicsit enyhít dolgon, de akkor is elég mocskos ügy ez.

Akkor véleményezzük a történetet, ha lezajlott. Honnan veszed hogy lefejezés ? Tudod név és beosztás szerint, kiket honnan küldtek el ?
Elképzelhető hogy a vízfejről szól a történet és nem több.
Természetesen, mivel emberek csinálják, ebbe benne lehet néhány kivétel, ahol erős személyes ellentétek vannak és az egyik most sorsokról dönt, a másik meg egy sors. Ilyen lehet, de a nagy átlagot nézzük majd a végén. Akkor véleményezzünk.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 979
113
ugyan azok az emberkék metek körbe körbe adogatva a beosztásokat fél egyévente. mire átvett valamit már adta is le.
egy csomoparkettás semmilyen munkát nem végzett. nem is végezhetett érdemi munkát mert máris került át új beosztásba. csak halmozták a plecsniket meg a papíron ezt is meg azt is csináltamokat.
tudták jól hogy ennek semmi következménye nem lessz hisz egy brancs vólt.
milyen tapasztalat veszik el az ilyen emberekkel? vezetett valaha valamelyik is ténylegesen ezrednél magasabb erőt gyakorlaton? az hogy végült és haverkodott pár nato treninget valahol olaszba a jóidőbe borozgatva más országok parkettásaival?
mibe van olyan hatalmas nagy tapasztalata valakinek aki félévente vált?
mi olyan dolgot oldott meg ami életbevágó? levagyunk gatyásodva minden téren egy csomó minden elmaradott.
mit tud biztosítani az ilyen max az elmaradott tudást. ha van neki modern naprakéssz tudása akkor eddig miért nem kamatosztatta azt ?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 979
113
kértek töllük valamit válasz nincs nem nemlehet. amikormég az utolsó kk is tudta hogy van és lehetne... csak akarat nincs rá. vagy a másik tuti válasz meglátom mit tehetek ez ügyben. (baszod te vagy a döntéshozó ez ügyben mégis mit kell ezen meglátni...)

én nemtudom kik mennek el. de azt tudom hogy az ő munkályuk vólt a honvédség állapota nagyrészben. és az nem festett valami impozánsan.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 979
113
ez olyan hogy nekem tele lett a tököm azzal hogy semmi sincs.
én veszek dront másoknak (saját pénzen) hogy végre megkezdjenek valamit ami szükséges.
én nem vagyok tábornok vagy ezredes. de mégis van annyi eszem hogy kezdeményezni kell. mégha filléres eszközzel kezdetben is de az már valaminek a kezdete... a semmi eszköz meg a semminek a folytatása a lemaradáseszköze.

mit csinálnának ezek egy háborúba amikor ilyen egyszerű dolgokba tehetetlenek és semmi kezdeményező kézség sincs bennük, (pedig ők nem a saját pénzüket költik ami többszöröse az én fizumnak.) 1 hónapba keresnek annyit mint én egy évbe a seregbe.

egy probléma megoldó szervezet a hadsereg. egyedüli feladata a problémák megoldása. de eggyes parkettások a problémát nem hajlandóak észlelni... inkább problémát gyártanak sokan.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 412
14 489
113
Nálunk az a pletyka járja, hogy az utolsó csepp az volt a pohárban, hogy volt valami Nato/Usa megbeszélés, gyakorlat, és olyan fogalmatlan volt a felső vezetése a honvédségnek, hogy tán azt sem tudták milyen eszközök, felszerelések vannak nálunk, meg pontyot játszottak a megbeszélésen.

Tán kiborult a bili, aztán ez lett az eredménye. Persze ez csak pletyka.
Lehet.

Az viszont biztos hogy Lippai nem ilyen volt.

Szègyen ha kirakták.
Ès idiotizmus.

Az ikrek maradtak?
Nyomába sem èrnek.
Semmilyen tèren.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 979
113
befosik a banda had fosson az ő pozíciójuk sem sziklaszilárd. Tegyen a karierért ne csak fotozkodjon meg haverkodjon.
sok haverjuk van? hogy ne lenne sok hisz azthiszi az a dolga hogy barátokat szerezzen. némeik... a seregen meg meglátszik a munkályuk vagy nem munkályuk. meg a hülye parancsok amin mindenki a fejét fogja aki végrehajtó... mert csak a végrehajtó tapasztalt véleménye nincs kikérve... mert eggyes tábornokurak 0 tapasztalattal jobban tudják mint az akinek a végrehajtás a munkálya már kitudja mióta. elvárják a jelentést meg a borotválkozást mint a ruszki tábornok aki lebaszta a frontkatonákat hogy nem borotválkoznak kb... (mert van ilyen)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 979
113
Lippait egyébként pont nem rakják ki. annyi hogy maradni sem marad. de ez nem meglepő hisz ő szemlélő vólt és a jelenlegi beosztása nem szemlélő.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 979
113
Mi lesz belőle ? Vezérkari főnök ?
hogy lenne már vezérkari főnök ? :D
Lippai nem hadművész. ne értsen félre senki nekem nincs bajom vele. (jófejnek tartom) de teljesen más beálítottságú. Ha a szárazföldi haderőt nem bízzák rá a teljes hadsereget miért tennék? (a Lippai képzett ember jól lát dolgokat de nem hadművész.) nem egy hadvezér.)

nem azért nem marad a pozícióba mert ez meg az meg amaz. Átalakult a pozíciója. és az átalakúlt pozícióra ő nem alkalmas. Szemlélőnek tökéletes vólt. De a mostani beosztása nem szemlélő beosztás.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 172
113
Mi lett a vegyvédelmi zászlóalj/ezred parancsnokával? Mikor váltották le? Nem láttam semmi infót, hogy parancsnokcsere lett volna.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 637
77 580
113
hogy lenne már vezérkari főnök ? :D
Lippai nem hadművész. ne értsen félre senki nekem nincs bajom vele. (jófejnek tartom) de teljesen más beálítottságú. Ha a szárazföldi haderőt nem bízzák rá a teljes hadsereget miért tennék? (a Lippai képzett ember jól lát dolgokat de nem hadművész.) nem egy hadvezér.)

nem azért nem marad a pozícióba mert ez meg az meg amaz. Átalakult a pozíciója. és az átalakúlt pozícióra ő nem alkalmas. Szemlélőnek tökéletes vólt. De a mostani beosztása nem szemlélő beosztás.
Te teljesen hülye vagy. Lippai a hadtudományok doktora és elvégezte többek közt a német bezérkari iskolát. Ha ő nem hadművész akkor senki.
Tessék ez az ő szakmaisága:

1981-1985 Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium – Debrecen

Gimnáziumi érettségi (Kitűnő)

1985-1988 Kossuth Lajos Katonai Főiskola – Szentendre

Gépesített lövésztiszt, harcjármű üzemeletető üzemmérnök (Kitüntetéses oklevél)

1997-1999 Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem – Budapest

Katonai vezetői szak (kiegészítő képzés, nappali tagozat) (Kitüntetéses oklevél)

2000-2002 Führungsakademie der Bundeswehr – Hamburg/Németország

LGAN2000Heer – vezérkari tanfolyam, szárazföldi szakirány

2003-2010 Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem – Budapest

Hadtudományi Doktori Iskola – PhD-képzés (Summa cum laude)



TANFOLYAMOK

1991 (1 hónap) Századparancsnoki tanfolyam – Hódmezővásárhely

1992-93 (10 hónap) Intenzív német nyelvtanfolyam – Budapest

Katonai szakmai tananyaggal bővített középfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

1996 (3 hónap) Intenzív német nyelvtanfolyam – Budapest (BKNYK)

Katonai szakmai tananyaggal bővített felsőfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

1996-97 (7 hónap) Egységparancsnoki (páncélgránátos szd.pk.-i) tanfolyam - Németország

1997-98 (10 hónap) Munka melletti angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített alapfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

2003-04 (10 hónap) Munka melletti angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített középfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

2005 (3 hónap) Intenzív angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített felsőfokú „C” típusú állami nyelvvizsga – STANAG 3333

2005 (3 nap) Katonai ejtőernyős alapképzés (Szlovákia)

III. osztályú képesítés

2007 (1 hét) PRT – tanfolyam

Oberammargau (Németország)

2008 (1 hét) Öngyilkos merénylők elleni tanfolyam

Ankara (Törökország)

2008 (2 hét) Ejtőernyős fakultatív alapképzés (Szolnok MH 34. BL KMZ)

2010 (1 hét) PRT – tanfolyam

Oberammargau (Németország)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 412
14 489
113
Te teljesen hülye vagy. Lippai a hadtudományok doktora és elvégezte többek közt a német bezérkari iskolát. Ha ő nem hadművész akkor senki.
Tessék ez az ő szakmaisága:

1981-1985 Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium – Debrecen

Gimnáziumi érettségi (Kitűnő)

1985-1988 Kossuth Lajos Katonai Főiskola – Szentendre

Gépesített lövésztiszt, harcjármű üzemeletető üzemmérnök (Kitüntetéses oklevél)

1997-1999 Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem – Budapest

Katonai vezetői szak (kiegészítő képzés, nappali tagozat) (Kitüntetéses oklevél)

2000-2002 Führungsakademie der Bundeswehr – Hamburg/Németország

LGAN2000Heer – vezérkari tanfolyam, szárazföldi szakirány

2003-2010 Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem – Budapest

Hadtudományi Doktori Iskola – PhD-képzés (Summa cum laude)



TANFOLYAMOK

1991 (1 hónap) Századparancsnoki tanfolyam – Hódmezővásárhely

1992-93 (10 hónap) Intenzív német nyelvtanfolyam – Budapest

Katonai szakmai tananyaggal bővített középfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

1996 (3 hónap) Intenzív német nyelvtanfolyam – Budapest (BKNYK)

Katonai szakmai tananyaggal bővített felsőfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

1996-97 (7 hónap) Egységparancsnoki (páncélgránátos szd.pk.-i) tanfolyam - Németország

1997-98 (10 hónap) Munka melletti angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített alapfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

2003-04 (10 hónap) Munka melletti angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített középfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

2005 (3 hónap) Intenzív angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített felsőfokú „C” típusú állami nyelvvizsga – STANAG 3333

2005 (3 nap) Katonai ejtőernyős alapképzés (Szlovákia)

III. osztályú képesítés

2007 (1 hét) PRT – tanfolyam

Oberammargau (Németország)

2008 (1 hét) Öngyilkos merénylők elleni tanfolyam

Ankara (Törökország)

2008 (2 hét) Ejtőernyős fakultatív alapképzés (Szolnok MH 34. BL KMZ)

2010 (1 hét) PRT – tanfolyam

Oberammargau (Németország)
@Szittya olvasd.

De te onnan a tartalèkos szakaszvezető beódból a fórum autistájakènt megtudod állapítani hogy Lippai na az arra nem kèpes.

Nekem volt zászlóaljparancsnokom.

Az embersègèt,normális hangnemèt,inteligenciáját sok debill pèldául te gyengesègnek vette.

Az hogy normális hangnemben tudott megszólítani mèg egy honvèdot is, az meg szerintem pont az erőssèg jele.

A fotózásmániájával,meg sokszor eladta az èpp aktuális alakulatát.


Ha majd tizedennyit teljesítesz, azután bíráld.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
507
2 683
93
Igen izraeliekkel. Hogy kik mennek elől azt nem tudom, belőlük nem nézem ki, ott pedig soha nem jártam és nem is akarok. Dehogy mennének dalolva, a mai egoista világszemlélet pont kizárja azt ami ahhoz kell, hogy feláldozd az életed a hazádért. Konkrétan sült bolondnak néz a társadalom nagyobb része.
Soha nem jártál a szent földön, ezt értem, és nem is akarsz odamenni, azt meg te tudod, de engem hidegen hagy.
Az lehet, hogy akikkel beszéltél pont nem mennének, de nem is írtam ilyet, hogy pl. mindenki megy. De aktualítás, és azt tudod, hogy sok katonának jelentkező önkéntest mostanság bolondnak néznek akik ukrajnába mennek harcolni? Vagy mégsem. Ennyit erről.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0