[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 537
55 912
113
Az a baj, hogy ha nem lesztek az általatok számon kért vàltozás akkor nem lesz változás.

Már bocsi, ez off is itt , meg személyes dolgokat nem írnék meg fórumra, de az általatok számonkért változásra nem voltak vevők.
Egyelőre civilként, egy fórumon beszélek arról, hogy változás kellene, lehetne/kellene máshogy is.
Pl. Kiskatonaként nem jártathatod a szádat. De szerintem ezt te is tudod ;)
Én nem a honvédségünk ellen, hanem érte aggódom folyamatosan a fórumon. Ezen túl én tenni ez ügyben semmit sem tudok.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 537
55 912
113
Összességében arra gondolok ha nem jöttök (jönnek a társadalom egészére vetítve) még azok sem katonának akik szívügyüknek érzik ezt az egészet, akkor mit várunk el attól aki nem is így áll hozzá?

Egy elvont példát mondok.
Szívügyed a tüzoltó szakma, de se vonuló kocsit se vizet nem adnak hozzá. Majd amikor szólsz, hogy nem ártana némi víz a tűzoltáshoz akkor közlik, hogy nem kellene okoskodni, jó mindegy úgy ahogy van, úgyse lesz soha nagy tűz.
És akkor mit várunk el bárkitől is? o_O
Amíg ilyen a rendszer, addig nem lesz katona.

Ez pont olyan, mint a BV. Alig dolgoznak benne pedig ahol lakom helyben van ilyen meló. És nem a pénz miatt mennek el az emberek, hanem a katonai ügyészség+bíróság+"jogvédő" szervezetek áldásos tevékenysége miatt. Ellehetetlenítik az emberek munkáját és kicsinálják idegileg az embert. Sok ismerősöm van bent, családtag is volt. Rendőrség szintén zenész. Bevisznek valakit, másnap kint van. Vádat emelni nem lehet, bíróság nem ítéli el stb... De te mehetsz tanuskodni meg meghurcolnak ha haja szála is meggörbül a mélyen tisztelt állampolgárnak.

Sokadik gondjuk a lóvé. Mindegyik helyen az alkalmazott ellensége maga a rendszer aminek dolgozik! :(
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 496
121 219
113
Egy elvont példát mondok.
Szívügyed a tüzoltó szakma, de se vonuló kocsit se vizet nem adnak hozzá. Majd amikor szólsz, hogy nem ártana némi víz a tűzoltáshoz akkor közlik, hogy nem kellene okoskodni, jó mindegy úgy ahogy van, úgyse lesz soha nagy tűz.
És akkor mit várunk el bárkitől is? o_O
Amíg ilyen a rendszer, addig nem lesz katona.

Ez pont olyan, mint a BV. Alig dolgoznak benne pedig ahol lakom helyben van ilyen meló. És nem a pénz miatt mennek el az emberek, hanem a katonai ügyészség+bíróság+"jogvédő" szervezetek áldásos tevékenysége miatt. Ellehetetlenítik az emberek munkáját és kicsinálják idegileg az embert. Sok ismerősöm van bent, családtag is volt. Rendőrség szintén zenész. Bevisznek valakit, másnap kint van. Vádat emelni nem lehet, bíróság nem ítéli el stb... De te mehetsz tanuskodni meg meghurcolnak ha haja szála is meggörbül a mélyen tisztelt állampolgárnak.

Sokadik gondjuk a lóvé. Mindegyik helyen az alkalmazott ellensége maga a rendszer aminek dolgozik! :(
Elvont kérdés, ha nem jön senki aki változtatni akarna akkor mitől legyen változás? (ezt most nem magatokra véve)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 478
31 901
113
Összességében arra gondolok ha nem jöttök (jönnek a társadalom egészére vetítve) még azok sem katonának akik szívügyüknek érzik ezt az egészet, akkor mit várunk el attól aki nem is így áll hozzá?
Egyrészt 30 éve voltam katona,és akkoriban 52 gatyát hordtam-most meg 62-t....Van XXXL-es ülés Leo/T72/akármihez?De legalább a Rábával nem borulnák fel.
És mint a kollega mondta,kiskatonaként aligha tudnánk bármibe is beleszólni.
Továbbá,mi nem is állitjuk,hogy mindenre tudunk megoldást-de azért megpróbálunk keresni.Nem mintha azt gondolnánk,hogy ebből az okoskodásból bármi is befolyásolná a döntéshozókat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 478
31 901
113
Elvont kérdés, ha nem jön senki aki változtatni akarna akkor mitől legyen változás? (ezt most nem magatokra véve)
Khm.
Minden hadsereg olyan,mint az azt kiállitó állam.
Egy rossz hatékonyságú,korrupt,öncélú államszervezetnek a hadserege is ugyan olyan lesz-egyszerűen,mert a hadsereg az államszervezet része.
Szóval sajnos akármilyen apszurd is,önmagában a hadsereget gyökeresen megreformálni nem lehet.(legalábbis,ha Perjésnek igaza van,és szerintem többnyire igen-de nem mindig.A kivételek azonban rendszerint véres háborúk eredményei)
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993 and bel

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 496
121 219
113
Szigorúan nem rátok célozva hanem amblokk a társadalmat tekintve.
Ha nem kerül egy rendszerbe elégséges számú olyan beáramló (legyen az annak bármilyen szintjére belépő egyén) aki annak alapvető változását szeretné akkor abban nem lesz változás. Ez teljesen igaz bármelyik közszolgálatra de akár a hazai politikai életre is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 478
31 901
113
Szigorúan nem rátok célozva hanem amblokk a társadalmat tekintve.
Ha nem kerül egy rendszerbe elégséges számú olyan beáramló (legyen az annak bármilyen szintjére belépő egyén) aki annak alapvető változását szeretné akkor abban nem lesz változás. Ez teljesen igaz bármelyik közszolgálatra de akár a hazai politikai életre is.
Csakhogy a rendszer pont arra épül,hogy kontraproduktiv módon működik a pártállami szervezetrendszer.
Nem éltél,vagy legalábbis nagyon kis gyermekként(én is tinédzser voltam), a kommunizmusban.Állami szervezetrendszer szinten valójában nem változott itt semmi.Ha a Kossuth rádióban kicserélnénk OV nevét Kádáréra,Fideszt meg MSZMPre-hát tök ugyan azt hallanád.
És mivel pártállami szervezetrendszer ezt a NER politikát gerinctelenűl kiszolgálja,a NER ellenesek eleve elhatárolódnak az állami szervezetektől.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 537
55 912
113
Szigorúan nem rátok célozva hanem amblokk a társadalmat tekintve.
Ha nem kerül egy rendszerbe elégséges számú olyan beáramló (legyen az annak bármilyen szintjére belépő egyén) aki annak alapvető változását szeretné akkor abban nem lesz változás. Ez teljesen igaz bármelyik közszolgálatra de akár a hazai politikai életre is.

Te is jól tudod, hogy fejétől bűzlik a hal.
Amíg a tábornoki kar nem áll a sarkára, mert elvannak a langyos vízben, addig pont teljesen mindegy, hogy hány változást akaró baka vonul be.
Változtatni a minisztérium meg a tábornoki kar tud. A változást akaró baka pont nem érdekel senkit. Sajnos.
(És ez tapasztalati oldal a rendőrségnél és a BV-nél is. Utóbbinál is a "sima" tisztek is folyamatosan küzdenek a rendszer ellen, de a rendszer erősebb. A rendszer meg az ügyészségi+bírósági hozzá állás, amit a minisztérium teljes mellszélességgel támogat. Én úgy látom a legtöbb fegyveres szervünket ez emészti fel belülről)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 537
55 912
113
Csakhogy a rendszer pont arra épül,hogy kontraproduktiv módon működik a pártállami szervezetrendszer.
Nem éltél,vagy legalábbis nagyon kis gyermekként(én is tinédzser voltam), a kommunizmusban.Állami szervezetrendszer szinten valójában nem változott itt semmi.Ha a Kossuth rádióban kicserélnénk OV nevét Kádáréra,Fideszt meg MSZMPre-hát tök ugyan azt hallanád.
És mivel pártállami szervezetrendszer ezt a NER politikát gerinctelenűl kiszolgálja,a NER ellenesek eleve elhatárolódnak az állami szervezetektől.

Tudom, hogy gumi macid, de a NER-t ebből ki lehet venni. Ugyanis az állami szinten nem volt rendszerváltás 1990-ben.
Erre mondták utólag az első MDF kormánynak, hogy kormányon voltatok nem hatalmon. És ez a mai napig így van.
Az akkori államigazgatás tovább örökítette önmagát. Most már nem személyében hanem szemléletében, működési elvében.
És ez politikai hatalomtól független. Ez egy "túlélő rendszer" amely szervilisen bárkit és bármit kiszolgál névleg, a lényeg, hogy ne változzon semmi, mert azt szabotálja.
De ennek nem tudom már mi köze van a T-72M1-hez, azon kívül, hogy el vagyunk keseredve, és fáj a szívünk a hadsereg miatt, aminek csak egyik eleme a T-72 flottánk lerohasztása, elherdálása.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 478
31 901
113
Tudom, hogy gumi macid, de a NER-t ebből ki lehet venni. Ugyanis az állami szinten nem volt rendszerváltás 1990-ben.
Erre mondták utólag az első MDF kormánynak, hogy kormányon voltatok nem hatalmon. És ez a mai napig így van.
Az akkori államigazgatás tovább örökítette önmagát. Most már nem személyében hanem szemléletében, működési elvében.
És ez politikai hatalomtól független. Ez egy "túlélő rendszer" amely szervilisen bárkit és bármit kiszolgál névleg, a lényeg, hogy ne változzon semmi, mert azt szabotálja.
De ennek nem tudom már mi köze van a T-72M1-hez, azon kívül, hogy el vagyunk keseredve, és fáj a szívünk a hadsereg miatt, aminek csak egyik eleme a T-72 flottánk lerohasztása, elherdálása.
"Tetszettek volna forradalmat csinálni"
Forditva mondom.Ha anno lett volna forradalom,és nem él tovább a pártállami államszervezet,akkor ma nincs NER.De nem lett volna Gyurcsány kormány se.
Én az alapproblémának a pártállami államszervezet továbbélését tartom.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 667
46 819
113
Összességében arra gondolok ha nem jöttök (jönnek a társadalom egészére vetítve) még azok sem katonának akik szívügyüknek érzik ezt az egészet, akkor mit várunk el attól aki nem is így áll hozzá?
Jelzem, hogy a fórum közönségének jelentős része 50 feletti. Illetve egy csomóan vagy aktív, vagy volt hivatásos katonák. Ezen felül vannak páran akik pont innen jelentkeztek tartalékosnak.
Szóval nem innen lesz a legnagyobb a draft.
De mondtam már neked (is), hogy ha nem megy szép szóval, akkor előbb-utóbb "jönni fognak" muszájból.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 478
31 901
113
Jelzem, hogy a fórum közönségének jelentős része 50 feletti. Illetve egy csomóan vagy aktív, vagy volt hivatásos katonák. Ezen felül vannak páran akik pont innen jelentkeztek tartalékosnak.
Szóval nem innen lesz a legnagyobb a draft.
De mondtam már neked (is), hogy ha nem megy szép szóval, akkor előbb-utóbb "jönni fognak" muszájból.
Nem fognak.Ugyan olyan szép hosszú sorokat fogsz látni az osztrák határon,mint mist az orosz-finn határon.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
940
2 332
93
Ha nem kerül egy rendszerbe elégséges számú olyan beáramló (legyen az annak bármilyen szintjére belépő egyén) aki annak alapvető változását szeretné akkor abban nem lesz változás.

Szerződéses állománynak soha semmire nem lesz ráhatása, attól legénységi állomány hogy végrehajtanak, nem ötletelnek hogyan lehet javítani a rendszeren, de még az altisztekre is igaz ez szerintem. Változást kizárólag a friss tisztek hozhatnak, ha egyszer hadnagyból odáig jutnak hogy legyen némi befolyásuk. De ezt nem hiszem hogy Neked magyarázni kell, meg azt se hogy azért van példa normálisan gondolkozó pk-kra, meg fejlődik azért valamit a gondolkodás, csak nem eléggé.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 810
77 960
113
Szerződéses állománynak soha semmire nem lesz ráhatása, attól legénységi állomány hogy végrehajtanak, nem ötletelnek hogyan lehet javítani a rendszeren, de még az altisztekre is igaz ez szerintem. Változást kizárólag a friss tisztek hozhatnak, ha egyszer hadnagyból odáig jutnak hogy legyen némi befolyásuk. De ezt nem hiszem hogy Neked magyarázni kell, meg azt se hogy azért van példa normálisan gondolkozó pk-kra, meg fejlődik azért valamit a gondolkodás, csak nem eléggé.
Ez így nem igaz, nem a Néphadsereg van már, hogy alezredes alatt birka mindenki, vagy annak van kezelve.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 496
121 219
113
Szerződéses állománynak soha semmire nem lesz ráhatása, attól legénységi állomány hogy végrehajtanak, nem ötletelnek hogyan lehet javítani a rendszeren, de még az altisztekre is igaz ez szerintem. Változást kizárólag a friss tisztek hozhatnak, ha egyszer hadnagyból odáig jutnak hogy legyen némi befolyásuk. De ezt nem hiszem hogy Neked magyarázni kell, meg azt se hogy azért van példa normálisan gondolkozó pk-kra, meg fejlődik azért valamit a gondolkodás, csak nem eléggé.
Meglepődnél miket tudsz mostanság elérni fiatal tisztként is akár. Ezt @dudi meg tudja erősíteni neked.