[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Érdekes meglátás mert én pont azt látom hogy tökéletes katonát keres a hm,de az 10jelenrkozobol 1. A maradék 9 meg lehet alkalmas szerelőnek vagy más alakulatba ahol ember hiány van de mivel nem felel meg rambonak esélyt se kap máshol. Azt hangsúlyoznám hogyha hülye és nem akar dolgozni akkor ne tartsa meg a hm
2007-ben amikor jelentkeztem kb 40-en voltunk a 2 napos alkalmasságin és 2-en mentünk át. Valahogy csak összejött a létszám a kiképzésre.
Azóta egyre lejjebb van a szint. Erre a könnyített felvételre kíváncsi leszek most.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 939
113
Cuki vagy! Alternatív katonának ( szarvirág) jó lennék azért! :rolleyes: :)
Nem tudom most erre mit vagytok rápörögve.

Minden szakmában, munkahelyen van egy minimum aminek meg kell felelni.

A magyar honvèdsègben ezt a minimumot már így is letolták a bèka segge alá.

Most meg azt akarnátok páran, ne legyen minimum?o_O

Tènyeg az eszem megáll.
De azert egy dront egy bunkerbol elvezetgetnel szerintem ... ki tudsz elemezni legifelveteleket, tudsz radioskapcsolat lenni stb.
Ahogy Nema' irta +tuning "aki szolgálni akar annak kene hogy legyen helye a seregben"
Ok.
De akkor a vakokat meg a süketeket se zárjuk ki.

Biztos nekik is találnánk valami beót.

Hiszen MINDENKINEK aki szolgálni akar van helye a seregben.


Vicc amiken elmèlkedtek.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 699
113
Nem tudom most erre mit vagytok rápörögve.

Minden szakmában, munkahelyen van egy minimum aminek meg kell felelni.

A magyar honvèdsègben ezt a minimumot már így is letolták a bèka segge alá.

Most meg azt akarnátok páran, ne legyen minimum?o_O

Tènyeg az eszem megáll.

Ok.
De akkor a vakokat meg a süketeket se zárjuk ki.

Biztos nekik is találnánk valami beót.

Hiszen MINDENKINEK aki szolgálni akar van helye a seregben.


Vicc amiken elmèlkedtek.
Termeszetesen szo szerint kell erteni es legfokkepp a vakokra meg a suketekre gondoltunk. Megfogtad a lenyeget a mondanivalonak.

Jol van az igy ahogyvan. Valakit elkuldenek szemuvegeskent a toborzok . . .

Nehogymar javitsunk vagy esszerusitsunk valamit. Istenmenccs!
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 727
5 268
113
Termeszetesen szo szerint kell erteni es legfokkepp a vakokra meg a suketekre gondoltunk. Megfogtad a lenyeget a mondanivalonak.

Jol van az igy ahogyvan. Valakit elkuldenek szemuvegeskent a toborzok . . .

Nehogymar javitsunk vagy esszerusitsunk valamit. Istenmenccs!
Ezeknek a toborzó tiszteknek a jelentős részét elzavarták azóta.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 972
113
Nem tudom most erre mit vagytok rápörögve.

Minden szakmában, munkahelyen van egy minimum aminek meg kell felelni.

A magyar honvèdsègben ezt a minimumot már így is letolták a bèka segge alá.

Most meg azt akarnátok páran, ne legyen minimum?o_O

Tènyeg az eszem megáll.

Ok.
De akkor a vakokat meg a süketeket se zárjuk ki.

Biztos nekik is találnánk valami beót.

Hiszen MINDENKINEK aki szolgálni akar van helye a seregben.


Vicc amiken elmèlkedtek.
Ne értsd félre igen is legyen egy minimum szint! Ezt a szemüveges dolgot viszont én sem értem! Nem kripli vagy bakker mert szemüveges van!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 536
32 007
113
De akkor a vakokat meg a süketeket se zárjuk ki.
A vakok érzéketlenek az atomvoillanásra, a süketek nem félnek az ágyúdörgéstől.
:eek: ;)
Jol van az igy ahogyvan. Valakit elkuldenek szemuvegeskent a toborzok . . .
Esetleg a sereg szemműtéttel támogathatná az amúgy fizikailag alkalmas önkéntest, aki lekötné magát meghatározott ideig cserébe.
;)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 591
8 146
113
Nem tudom most erre mit vagytok rápörögve.

Minden szakmában, munkahelyen van egy minimum aminek meg kell felelni.

A magyar honvèdsègben ezt a minimumot már így is letolták a bèka segge alá.

Most meg azt akarnátok páran, ne legyen minimum?o_O

Tènyeg az eszem megáll.

Ok.
De akkor a vakokat meg a süketeket se zárjuk ki.

Biztos nekik is találnánk valami beót.

Hiszen MINDENKINEK aki szolgálni akar van helye a seregben.


Vicc amiken elmèlkedtek.
Megforditva: nehogy mar egy szemuveges katona legyen! Meg ha akar bodybuilder is, kikerjuk magunknak! Megis, hogy fog kinezni majd? Meg torolgeti a szemuveget, ha beparasodik? Vagy nem lat, ha leesik vagy eltorik?
Vicc, amit az emberek gondolnak!
 
  • Vicces
Reactions: borisz

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 939
113
Ne értsd félre igen is legyen egy minimum szint! Ezt a szemüveges dolgot viszont én sem értem! Nem kripli vagy bakker mert szemüveges van!
Hogy jön ide a szemüveges???

Èn már többször írtam hogy az faszság. Ha egy Usmc-nèl lehet meg ezer helyen.

Amúgy a irányasereg.hu-n azt írják, harcoló bizonyos beóba nem lehetsz.
De ha megműteted ok
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 939
113
Termeszetesen szo szerint kell erteni es legfokkepp a vakokra meg a suketekre gondoltunk. Megfogtad a lenyeget a mondanivalonak.

Jol van az igy ahogyvan. Valakit elkuldenek szemuvegeskent a toborzok . . .

Nehogymar javitsunk vagy esszerusitsunk valamit. Istenmenccs!
Legyen egy minimum.
Ami ne az legyen, hogy katona akar lenni.
Ne ez.
aki szolgálni akar annak kene hogy legyen helye a seregben"
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
Hogy jön ide a szemüveges???

Èn már többször írtam hogy az faszság. Ha egy Usmc-nèl lehet meg ezer helyen.

Amúgy a irányasereg.hu-n azt írják, harcoló bizonyos beóba nem lehetsz.
De ha megműteted ok
Ja csak alsó hangon az is pár száz ezer
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 917
123 385
113
Azért lássuk be, van abban valami bizarr hogy 85-öss IQ-val és 1 centis húgycsúátmérővel lehetsz katona, de szemüvegesen már nem.
Szemüvegesen egyes harcoló beosztásokban bizonyoso dioptria esetében, így kerek.
Viszont egyetértek, hogy a szemüveg mizéra tényleg kicsit paradox főleg, hogy ezen kívül minden mást levittek a semmibe.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 386
93
1-es zászlóalj (volt 62-es Isten nyugosztalja)

Na én már elveszettem a fonalat. Eddig úgy tűnt hogy egy zsír új zla-t csinálnak Hódmezőn, aminek értettem a logikáját, mert eleve 3 zla a szándék hogy ne csak papíron legyen dandár (a megvalósítás infrastruktúrális lehetőségeit most ne említsük, megoldható bármi)

Viszont ezek szerint az ex62-t kezdik el felfegyverzni Lynxekkel, de mindezt úgy - ha jól értem az " integrálást", hogy hozzácsapnak egy 4. zsír új századot, és ott kezdődik meg a Lynxes kiképzés brutto730as fizuval (ha ez így van a másik 3 szzd mit szól ehhez hogy hátrébb vannak a sorban?) illetve hogy lehetséges a 4szazados felállás egy lövészzla-ban, ez valami unicum vagy ez a jövő?
Vagy én gondolkodok rosszul és a 3 meglévő századdal legóznak úgy hogy az egyikből lesz ez a Lynxes? Ha valaki tud legyen szíves világosítson föl, mert kívülről ez átláthatlan :D
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and J.G.