Buroknak van egy komplett 155milis tuzersege csaladjuk tallonban.Az egyik tagja egy torony,ami lenyegeben barmilyen azt elbirni kepes slvazra raepitheto.T72 alvazra epitett el is keszult,az a Bhim.
De nekunk a meglevo 72 alvazainkra hk-kent van szuksegunk,de nagyon.Hiros "nehez" dd- unk csak egy gepesitett dd lesz.Igen nagy szuksegunk lenne meg hk-kra a gyalogsag kozvetlen tamogatasara .Tuzersegi tamogatas meg megoldhato mashogy is.
Plusz kísérő tuzerseget inkabb Lynx alvazra tennek (akar ezt a bur tornyot is lehet).Annak is megvan a megfelelő teherbirasa,max kicsit hosszabbitani kell .Hk feladatokra viszont gyenge.
Egészen màs még mindig az elképzelésem a T-72 rohamlövegrôl. G6 jöhet taracknak de ennyi. Semmilyen szinten nem érinti egyetlen magas szögàllàsú rendszer sem a rohamlöveg elképzelésemet. Kicsit sem. De.. azért sem, nincsen de.
Kimondottan a harckocsi össszes jellemzôjét megtartó fegyverrendszerként képzelem el, nagy ûrméretû, rövidebb csövû tarackàgyú alacsony szögtartomànyban történô alkalmazàsàval.
Gondolom eddig csak vagy 8000-szer írtam le ezt, de ismétlés a tudàs anyja.
Szóval adott két dolog. T-72 élvonalasnak frontirányból elégtelen páncél elleni erővel, de azért nem rossz ágyúval. Mozgékony, modernizálható. Meg adva van egy rövid csövű nagy űrméretű tarack ami rövid hatótávú a korban, gyenge a mozgélonysága, ellenben a tűzereje irgalmatlanul erős. Ezt a kettőt összepárosítva a nagy D-20 mozgékonyságot kapna, páncélvédettséget és a rövid hatótávja negligálódna mert a jármű bevinné a harcjárművek és gyalogság átlagos harctávolságába. Amire a harckocsi anno fel lett találva. A T-72 pedig egy lassú lőszerrel, de minden létező földi fenyegetést megsemmisíteni képes tűzfegyvert kapna. Ehhez a modern körülmények között kell toronyputtony a lőszer vagy indítótöltet tárolására. Az eredeti karusszel ki, tároló be alul is. Nem kell aggódni a bemenő találatok miatt a legénység részéről mert úgysem marad belőlük olyan molekula ami nem préselődött bele valami mikroszkopikus fémforgácsba. Szóval nem egy ilyesztő tűzpokolban összeégett hetekig haldokló szerencsétlen, hanem instant halál a veszteség.
Ennek az üzemeltetéséhez ugyanúgy kell egy modern harckocsi minden jellemzője. Tűzvezető rendszer ezen fegyverhez optimalizáltan, megfelelő optikákkal éjjel-nappal. Legalább egy Soft-kill APS. ERA téglák amennyit csak lehet. Kompatibilis kommunikációs rendszerek.
Egyféle lőszerrel alkalmazni. Csak a létező legbutább és legerősebb általánosan használható HE lőszer. Nincs extrém fejlesztgetés mindenféle digitális időzítőkkel, meg tandem HEAT, meg semmi ilyen. Igor szinten ostoba, primitív HE lőszer, egyféle általánosan használt indítótöltettel. Tölt-lő, tölt-lő...ennyi.
Az előnyei:
-A T-72 mindent le tudna küzdeni ezzel.
-Azonnali reakció-tűzkiváltás.
-Rövidült idejű tűztámogatás biztosítása.
-Alacsony szögállásban indított lövedékek kizárva ezzel az ellentűz radaros irányítását.
-Városi harcban ki lehet szedni vele a standard panelházat az ellen alól.
-A betonbunkert is.
-8 km-ig eséllyel így is tudna közvetett tüzet adni.
-A legénység páncélvédelme nagyobb lenne a legtöbb eszköznél így igen sok fegyvert kiszorítana a veszélyes kategóriából rájuk nézve.
-Képes lenne együtt mozogni a gépesített erőkkel.
-Pontos tűzvezetéssel és stabilizálással kiegyensúlyozottabbá tenné az esélyeit a lassú lövedékeiből fakadó hátrányaival szemben.
-Olcsó lenne a lőszerellátása.
-Részben olcsóbb részegységekkel lehetne felszerelni.
-A megalkotása a hazai mérnökállományt kihívás elé állítaná, a megvalósulása elért eredmény lenne.
-Van annyi gépünk, hogy érdemes lehessen.
A 125-mm ágyúk kerülhetnek könnyebb láncos alvázra, vagy vontatottan kitelepíthető, konténerizált irányítóközpontből vezérelt és szenzorrendszerekkel együttműködő távirányítású páncéltörő fegyverként továbbműködtethetők.
Harckocsinak meg modernizált Leopard 2 zászlóaljakat állítanék fel inkább.