[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
És én azt mondom,hogy az elektronika sem igaz.
Hat, nem is ertesz hozza, lassuk be (ehhez sem.) :)

Mire a Gripen megjelent,már bőven 16C van,APG68 lokátor,meg AMRAAM rakéta.
Kar, hogy a Gripen, egy eleve 20 evvel modernebb designkent, szinte mindenben, ami elektromos vagy elektronikus, igy a radarban is mindig vastagon ravert az F-16-ra. :)

Elvileg a beépitett zavarórendszerrel a Gripen elöbbre van,da a 16 törzs alatti föggesztőjét másra se használták,csak zavarókonténer hordására.

Oh, ez jo, megy is az aranykopesek koze... :D :D :D

Szóval de facto ez az előnye sincs meg a Gripennek.Mostani F16V-vel szemben meg a Gripen E/F is reménytelenül elvérzik.Ha meg még azt is hozzászámolom,hogy a 16hoz még a toronyóra láncostul is már késszen integrálva van,Gripenhez meg alig valami.....
Aha, meselj meg... hogy is van ez az F-16V-nel? :cool:

Meteor, KEPD Taurus, RBS?
Egyik sem; az F-16 barmely verzioja mar egy BVR fightban is elverezne egy normalisan felszerelt Gripen C/D (!) ellen, nemhogy az F-16-nal egy nagysagrenddel modernebb Gripen E ellen. IRIS-T talan rendelheto hozza, de nem tudom, valahol szolgalatban van-e (azt tudom, hogy anno teszteltek vele a gorogok.)

Automatikus pilotat segito rendszerek?
Lassan eleri azt a szintet, ami a C/D-ben debutalt 20 evvel ezelott. :D

Halozati hadviseles?
Nyomokban sem letezik.

Real-time ketiranyu adatfolyam a foldiekkel vagy mas gepekkel?
Felejtsd el, sosem lesz, standard, primitiv Link16 letezik, semmi tobb.

Peer-to-peer networking, benne celmegosztas, csapasmero gep passzivban, minden kikapcsolva fogajda a tobbi geptol peer-to-peer adatfolyamot?
Nope, and never will.

Kozos szuperradarozas gepek kozott?
Keptelenseg meg utolag is fabrikalni ra, nem letezik hozza platform sem.

EW role?
Nem ismeri, max kulso kontenert lehet raagatni, aztan azt kapcsolgatni belulrol.

Automated EW/ECM defense, generating fake/ghost radar targets etc?
Dehogy. :) Standard jamming, mas nincs.

EW/ECM cooperative role sharing a kulonitmeny gepei kozott, minden real-time?
Nem is ertik, ha megkerdezed. :)

Virtualized-containerized, isolated subsystems, egymastol fuggetlenul fejlesztheto kritikus alrendszerek, avionika, fegyverzet, EW stb, hetek alatt uj funkciok adaptalasa?
Nem is hallottak ilyenrol, meg az F-35-nek - 90es evek desginjat kepviselven - sincs koze az ilyesmihez.

Sokszor kiderult mar, hogy ha kozeledben (pl kamionok) nincs ilyesmi, akkor semmit nem ertesz ezekbol, ami miatt nem erted mar az alapjait sem annak, amirol magabiztosan iget hirdetsz. Mindekozben kizarolag magyarul olvasol, de senkinek es semminek nem hiszel.
Oszinten szolva erosen ketlem, hogy a helyzet valtozna azelott, mire a commoditization soran eljutnak az ilyesmi rendszerek a mainstream teherautokra. :cool:
 

megmurgyel

Member
2021. április 4.
39
90
18
Sokszor kiderult mar, hogy ha kozeledben (pl kamionok) nincs ilyesmi, akkor semmit nem ertesz ezekbol, ami miatt nem erted mar az alapjait sem annak, amirol magabiztosan iget hirdetsz. Mindekozben kizarolag magyarul olvasol, de senkinek es semminek nem hiszel.
Oszinten szolva erosen ketlem, hogy a helyzet valtozna azelott,...
Nem tudnál változtatni a lekezelő stílusodon?
Engem pl nála zavar a vajdázas, nem orban miatt főleg a titulus iránti tiszteletlenseg miatt. De az,hogy a foglalkozásaval kapcsolatban állandóan lerendezed már teljesen írital. Ő felválalta, és? Felénk azt mondják messziről jött ember azt mond amit akar. Szóval érted miért nem szent írás az sem amit te mondasz.
Én még nem reportoltalak ezekért. De lassan neked is "olyan"hírneved lesz a fórumon mint lada és társai. a a tudásról annyit, hogy nem ő megy végig az összes topicon és nyomja a legnagyobb elánnal mindegyikben. Jelzem én is végig nézem az összeset. Csak bölcs vagyok és hallgatok inkább. Mert a régebben csak a sima grippen imádó figurával lehetet azonosulni :) most meg igaz f. vagy. Még menthetonek gondolak azért írtam.
SZERINTEM negan szövetségi rendszerben is gondolkodik nem csak f16 vs grippen. MINDIG előnyként hozzod a grippen rendszer hazánkban már kíépült, de ez más szemszögből lehet hátrány is. Miért mert beszűkiti a választási lehetőségeinket. Lehet, hogy anno az f16 ról könnyebben váltanánk.
En szeretem a grippent ,de egy f35 fejem felett könnyebben aludnék, úgy hogy évek óta tart ez a vita
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem tudnál változtatni a lekezelő stílusodon?
Engem pl nála zavar a vajdázas, nem orban miatt főleg a titulus iránti tiszteletlenseg miatt. De az,hogy a foglalkozásaval kapcsolatban állandóan lerendezed már teljesen írital. Ő felválalta, és? Felénk azt mondják messziről jött ember azt mond amit akar. Szóval érted miért nem szent írás az sem amit te mondasz.
Én még nem reportoltalak ezekért. De lassan neked is "olyan"hírneved lesz a fórumon mint lada és társai. a a tudásról annyit, hogy nem ő megy végig az összes topicon és nyomja a legnagyobb elánnal mindegyikben. Jelzem én is végig nézem az összeset. Csak bölcs vagyok és hallgatok inkább. Mert a régebben csak a sima grippen imádó figurával lehetet azonosulni :) most meg igaz f. vagy. Még menthetonek gondolak azért írtam.
SZERINTEM negan szövetségi rendszerben is gondolkodik nem csak f16 vs grippen. MINDIG előnyként hozzod a grippen rendszer hazánkban már kíépült, de ez más szemszögből lehet hátrány is. Miért mert beszűkiti a választási lehetőségeinket. Lehet, hogy anno az f16 ról könnyebben váltanánk.
En szeretem a grippent ,de egy f35 fejem felett könnyebben aludnék, úgy hogy évek óta tart ez a vita
Csak a végéhez:
Olvasd el a cseh topicban a kalkulációt, hogy milyen fenntartási költségekkel számolnak az F-35 kapcsán a csehek!
:cool:
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 040
113
Fiz
Hat, nem is ertesz hozza, lassuk be (ehhez sem.) :)


Kar, hogy a Gripen, egy eleve 20 evvel modernebb designkent, szinte mindenben, ami elektromos vagy elektronikus, igy a radarban is mindig vastagon ravert az F-16-ra. :)



Oh, ez jo, megy is az aranykopesek koze... :D :D :D


Aha, meselj meg... hogy is van ez az F-16V-nel? :cool:

Meteor, KEPD Taurus, RBS?
Egyik sem; az F-16 barmely verzioja mar egy BVR fightban is elverezne egy normalisan felszerelt Gripen C/D (!) ellen, nemhogy az F-16-nal egy nagysagrenddel modernebb Gripen E ellen. IRIS-T talan rendelheto hozza, de nem tudom, valahol szolgalatban van-e (azt tudom, hogy anno teszteltek vele a gorogok.)

Automatikus pilotat segito rendszerek?
Lassan eleri azt a szintet, ami a C/D-ben debutalt 20 evvel ezelott. :D

Halozati hadviseles?
Nyomokban sem letezik.

Real-time ketiranyu adatfolyam a foldiekkel vagy mas gepekkel?
Felejtsd el, sosem lesz, standard, primitiv Link16 letezik, semmi tobb.

Peer-to-peer networking, benne celmegosztas, csapasmero gep passzivban, minden kikapcsolva fogajda a tobbi geptol peer-to-peer adatfolyamot?
Nope, and never will.

Kozos szuperradarozas gepek kozott?
Keptelenseg meg utolag is fabrikalni ra, nem letezik hozza platform sem.

EW role?
Nem ismeri, max kulso kontenert lehet raagatni, aztan azt kapcsolgatni belulrol.

Automated EW/ECM defense, generating fake/ghost radar targets etc?
Dehogy. :) Standard jamming, mas nincs.

EW/ECM cooperative role sharing a kulonitmeny gepei kozott, minden real-time?
Nem is ertik, ha megkerdezed. :)

Virtualized-containerized, isolated subsystems, egymastol fuggetlenul fejlesztheto kritikus alrendszerek, avionika, fegyverzet, EW stb, hetek alatt uj funkciok adaptalasa?
Nem is hallottak ilyenrol, meg az F-35-nek - 90es evek desginjat kepviselven - sincs koze az ilyesmihez.

Sokszor kiderult mar, hogy ha kozeledben (pl kamionok) nincs ilyesmi, akkor semmit nem ertesz ezekbol, ami miatt nem erted mar az alapjait sem annak, amirol magabiztosan iget hirdetsz. Mindekozben kizarolag magyarul olvasol, de senkinek es semminek nem hiszel.
Oszinten szolva erosen ketlem, hogy a helyzet valtozna azelott, mire a commoditization soran eljutnak az ilyesmi rendszerek a mainstream teherautokra. :cool:
Fizetnek is, vagy ez szimplán magadtól jön?:D;):rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: alali77
K

kamm

Guest
Nem tudnál változtatni a lekezelő stílusodon?
Dehogynem. Ha nem 100x is zöldségeket terjesztenenek egyesek, ráadásul úgy, hogy 101x elmagyaraztuk, belinkeltuk stb neki.
O dafke nem hajlandó semmit megérteni.

Engem pl nála zavar a vajdázas, nem orban miatt főleg a titulus iránti tiszteletlenseg miatt.
Engem meg alapvetően azért, mert alapvetően primitív az egész orbanozosdi. A Fonivel, Fletoval, Lolovel nincs bajom, de a Qrcsany és hasonló suttyó szövegekkel igen.
(Persze en is következetlen vagyok, mert az ortodoxokat mindig ocsarolom, de mondjuk ok pont maguk tehetnek a szandekos belterjes szaporodasuk miatti kinezetukrol stb.)

De az,hogy a foglalkozásaval kapcsolatban állandóan lerendezed már teljesen írital. Ő felválalta, és? Felénk azt mondják messziről jött ember azt mond amit akar.
Ennek semmi értelme, ne haragudj.
A foglalkozása pont azért számít, mert valamiképpen talan magyarázza, miért képtelen megérteni az újdonságokat ill. azok meghatározó jelentőségét, amelyeket magyarazunk neki pár éve már: EW, networked képesség, a latest-gen CD/CI elv (itt: continuous development/cont. integration) szerint tervezett virtualizalt-kontenerizalt sw platformot, ezeknek a meghatarozo jelentőségét a következő 30 év fejleszteseire stb, ebből semmit nem is hall meg, nemhogy elfogadja. 100x leirtuk, miféle előnyt jelent a sokgepes kulonbozo networked radar- es egyeb kepessegek, láthatóan zero maradt meg belőle.
De tényleg, szinte semmi.

Egy eletkor felett még az amúgy műszaki területen dolgozók sem mindig tudnak hirtelen ilyesmi (technológiai) absztrakciokat helyükön kezelni (nem az életkor miatt, hanem mert nem ezzel nőttek fel), az azon kívüliek meg plane. Az meg szimplán tény, hogy a tgk vezetés nem egy szellemi kihívás - nem véletlenül ő is fülig benne van itt a mindenféle különböző témákban, mert intelligensebb, mint amit a munkaja megkíván, gondolom nincs más dolga, hobbija stb. Ha fiatalabb lenne, netán olyan közegben nőtt volna fel, akkor biztosan régen atlatta volna mar a fontossági sorrendet a fenti képességek között...


Szóval érted miért nem szent írás az sem amit te mondasz.
Dehogyis az. Ettől még vannak tények bennük.
Én kifejezetten szeretem a jól megalapozott vitát, mert abból tanulok én is. De az nem vita, hogy konzekvensen ignoralom a tenyeket. Mert csak. Mert nem vagy szentírás...

Én még nem reportoltalak ezekért. De lassan neked is "olyan"hírneved lesz a fórumon mint lada és társai. a a tudásról annyit, hogy nem ő megy végig az összes topicon és nyomja a legnagyobb elánnal mindegyikben. Jelzem én is végig nézem az összeset.
Dehogynem megy végig. :) Sokkal több témában irkál, mint én. :):)
Amúgy az ukrán cirkusz kirobbanása óta a fórum tele lett trollokkal, akik semmiféle haditechnikai témához egy kukkot nem tudnak hozzászólni, de az ukrán mocsarban dagonyaznak, meg az osszes biztpolb@n nyomjak az egybites demagóg oatobasagaikat.
Az ukrán mocsarba nagyon-nagyon ritkán nézek be, talán ha ketszer-haromszor írtam osszesen. Pár többiben időnként próbálom helyretenni azt, amit ismerek, pl a Parajpuszta-Alsóról amerikai "szagerto-szagvéleményt" irogato egybites, nagyon buta demagogiat és hasonlókat. :)

Csak bölcs vagyok és hallgatok inkább. Mert a régebben csak a sima grippen imádó figurával lehetet azonosulni :) most meg igaz f. vagy. Még menthetonek gondolak azért írtam.
Őszintén szólva sosem érdekelt különösebben, mit gondolnak rólam itt. :cool:
A Gripen sem a maniam, csak mérnökként szeretem az okos megoldásokat, a fifikasan kitalált, modern megoldásokat stb.
Másrészt azt, amikor ennek van egy demokratizalo ereje, hogy pl Gripent sokkal kevésbé fog az eladó valaha "ellenorizni", mint egy F-16 vagy F-35-ot az amerikaiak (es en itt élek, ne feledd.)
Végül az, hogy a fenntartása sokkal olcsóbb, azzal 20-30 éves tablatban kb 2x akkora flottát tarthatsz fenn, ahol meg már elverzik az F-35 is ilyen kis, kb 10-15 v 25-30 mennyiségnél (plusz a stealth előnye eleve nem létezik itt a Kárpátok között, nem véletlenül mondom ezt évek óta és végül Benkő és Marothek is ugyanerre jutottak, hogy amig nincs mindenkinek az körülöttünk, addig a steapth egy felesleges pénzkidobás lenne, más képességek kárára.)

SZERINTEM negan szövetségi rendszerben is gondolkodik nem csak f16 vs grippen.
Kár, hogy nem arról ír, hanem helyette hülyeségeket állít mindkét gépről.

MINDIG előnyként hozzod a grippen rendszer hazánkban már kíépült, de ez más szemszögből lehet hátrány is. Miért mert beszűkiti a választási lehetőségeinket. Lehet, hogy anno az f16 ról könnyebben váltanánk.
En szeretem a grippent ,de egy f35 fejem felett könnyebben aludnék, úgy hogy évek óta tart ez a vita

Ebbe nem megyek bele, leírtuk ezt mar nagyon sokszor. Mindenkinek megvan a joga tajekozatlannak lenni, de legalább illene visszaolvasni először...
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 332
113
Nem tudnál változtatni a lekezelő stílusodon?
Engem pl nála zavar a vajdázas, nem orban miatt főleg a titulus iránti tiszteletlenseg miatt. De az,hogy a foglalkozásaval kapcsolatban állandóan lerendezed már teljesen írital. Ő felválalta, és? Felénk azt mondják messziről jött ember azt mond amit akar. Szóval érted miért nem szent írás az sem amit te mondasz.
Én még nem reportoltalak ezekért. De lassan neked is "olyan"hírneved lesz a fórumon mint lada és társai. a a tudásról annyit, hogy nem ő megy végig az összes topicon és nyomja a legnagyobb elánnal mindegyikben. Jelzem én is végig nézem az összeset. Csak bölcs vagyok és hallgatok inkább. Mert a régebben csak a sima grippen imádó figurával lehetet azonosulni :) most meg igaz f. vagy. Még menthetonek gondolak azért írtam.
SZERINTEM negan szövetségi rendszerben is gondolkodik nem csak f16 vs grippen. MINDIG előnyként hozzod a grippen rendszer hazánkban már kíépült, de ez más szemszögből lehet hátrány is. Miért mert beszűkiti a választási lehetőségeinket. Lehet, hogy anno az f16 ról könnyebben váltanánk.
En szeretem a grippent ,de egy f35 fejem felett könnyebben aludnék, úgy hogy évek óta tart ez a vita
Én nem tudnék jobban aludni, pár évvel ezelőtt összeírtak legalább 700 hibát az f35-n , minimum 7 éve már szolgálatban volt ekkor.A sisakhoz idén megint hozzá kellett nyúlni , sokadszorra, az a sisak tavaly volt legalább 100M Forint.12 év alatt nem lehet egy nagyon fontos szegmensben a hibákat megszüntetni.Rep.költségek és tényleg a legalap kits.-gel számolva: 1 rep.óra minimum 32000 $ , csak egy szd. ne több legyen , kik rep.3 ; 2-es kötelék miért ne , repüljön ez a 6 gép délelőtt és este ( bonyit) , összesen csak 2 órát egy nap. ~ 400 E $.Vagy ha az éves repült órát 100 nak vesszük ( ami minimum főleg egy új típus esetében) , egyszerű 32000×100 , ez felszorozva 18-al , mert ugye másfeles feltöltöttséggel számolunk ~60 M $ .Nyílván sok aspektusa van , de az anyagi alapjàn szerintem ennek a típusnak ma Magyarországon realítása nincsen!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Dehogynem. Ha nem 100x is zöldségeket terjesztenenek egyesek, ráadásul úgy, hogy 101x elmagyaraztuk, belinkeltuk stb neki.
O dafke nem hajlandó semmit megérteni.


Engem meg alapvetően azért, mert alapvetően primitív az egész orbanozosdi. A Fonivel, Fletoval, Lolovel nincs bajom, de a Qrcsany és hasonló suttyó szövegekkel igen.
(Persze en is következetlen vagyok, mert az ortodoxokat mindig ocsarolom, de mondjuk ok pont maguk tehetnek a szandekos belterjes szaporodasuk miatti kinezetukrol stb.)


Ennek semmi értelme, ne haragudj.
A foglalkozása pont azért számít, mert valamiképpen talan magyarázza, miért képtelen megérteni az újdonságokat ill. azok meghatározó jelentőségét, amelyeket magyarazunk neki pár éve már: EW, networked képesség, a latest-gen CD/CI elv (itt: continuous development/cont. integration) szerint tervezett virtualizalt-kontenerizalt sw platformot, ezeknek a meghatarozo jelentőségét a következő 30 év fejleszteseire stb, ebből semmit nem is hall meg, nemhogy elfogadja. 100x leirtuk, miféle előnyt jelent a sokgepes kulonbozo networked radar- es egyeb kepessegek, láthatóan zero maradt meg belőle.
De tényleg, szinte semmi.

Egy eletkor felett még az amúgy műszaki területen dolgozók sem mindig tudnak hirtelen ilyesmi (technológiai) absztrakciokat helyükön kezelni (nem az életkor miatt, hanem mert nem ezzel nőttek fel), az azon kívüliek meg plane. Az meg szimplán tény, hogy a tgk vezetés nem egy szellemi kihívás - nem véletlenül ő is fülig benne van itt a mindenféle különböző témákban, mert intelligensebb, mint amit a munkaja megkíván, gondolom nincs más dolga, hobbija stb. Ha fiatalabb lenne, netán olyan közegben nőtt volna fel, akkor biztosan régen atlatta volna mar a fontossági sorrendet a fenti képességek között...



Dehogyis az. Ettől még vannak tények bennük.
Én kifejezetten szeretem a jól megalapozott vitát, mert abból tanulok én is. De az nem vita, hogy konzekvensen ignoralom a tenyeket. Mert csak. Mert nem vagy szentírás...


Dehogynem megy végig. :) Sokkal több témában irkál, mint én. :):)
Amúgy az ukrán cirkusz kirobbanása óta a fórum tele lett trollokkal, akik semmiféle haditechnikai témához egy kukkot nem tudnak hozzászólni, de az ukrán mocsarban dagonyaznak, meg az osszes biztpolb@n nyomjak az egybites demagóg oatobasagaikat.
Az ukrán mocsarba nagyon-nagyon ritkán nézek be, talán ha ketszer-haromszor írtam osszesen. Pár többiben időnként próbálom helyretenni azt, amit ismerek, pl a Parajpuszta-Alsóról amerikai "szagerto-szagvéleményt" irogato egybites, nagyon buta demagogiat és hasonlókat. :)


Őszintén szólva sosem érdekelt különösebben, mit gondolnak rólam itt. :cool:
A Gripen sem a maniam, csak mérnökként szeretem az okos megoldásokat, a fifikasan kitalált, modern megoldásokat stb.
Másrészt azt, amikor ennek van egy demokratizalo ereje, hogy pl Gripent sokkal kevésbé fog az eladó valaha "ellenorizni", mint egy F-16 vagy F-35-ot az amerikaiak (es en itt élek, ne feledd.)
Végül az, hogy a fenntartása sokkal olcsóbb, azzal 20-30 éves tablatban kb 2x akkora flottát tarthatsz fenn, ahol meg már elverzik az F-35 is ilyen kis, kb 10-15 v 25-30 mennyiségnél (plusz a stealth előnye eleve nem létezik itt a Kárpátok között, nem véletlenül mondom ezt évek óta és végül Benkő és Marothek is ugyanerre jutottak, hogy amig nincs mindenkinek az körülöttünk, addig a steapth egy felesleges pénzkidobás lenne, más képességek kárára.)


Kár, hogy nem arról ír, hanem helyette hülyeségeket állít mindkét gépről.



Ebbe nem megyek bele, leírtuk ezt mar nagyon sokszor. Mindenkinek megvan a joga tajekozatlannak lenni, de legalább illene visszaolvasni először...
Kamm fiam,belinkelted az aranyköpés rovatba,hogy mit irtam az F16 és Gripen rovatba a REH felszerelés kapcsán-mert hót hülye vagy.F16A/C-nek nincs beépitett zavarórendszere,de van egy függesztője,amit lényegében csak zavarókonténer hordására használnak.Éles harchelyzetben gyakorlatilag mindig rajta van.Különbség gyakorlatban?Különbség?A külső REH konténer könnyebben korszerűsithető,és moduláris volta miatt könnyeben aktualizálható a konkrét bevetés igényeihez.....Ja,ezt már nem sikerűl felfogni......
Vajda meg egy magyar titulus,fönököt jelent (különben @dudi tol vettem át,mert megtetszet).Hunyadi János/Báthory István Erdély vajdája hivatalt viselte.1498as honvédelmi törvény felsorolja a 4 fizetett tisztség között.
Korántsem vagy olyan okos,mint képzeled,csak nagy a fantáziád e téren
 
K

kamm

Guest
Kamm fiam,belinkelted az aranyköpés rovatba,hogy mit irtam az F16 és Gripen rovatba a REH felszerelés kapcsán-mert hót hülye vagy.F16A/C-nek nincs beépitett zavarórendszere,de van egy függesztője,amit lényegében csak zavarókonténer hordására használnak.Éles harchelyzetben gyakorlatilag mindig rajta van.Különbség gyakorlatban?Különbség?A külső REH konténer könnyebben korszerűsithető,és moduláris volta miatt könnyeben aktualizálható a konkrét bevetés igényeihez.....Ja,ezt már nem sikerűl felfogni......
Vajda meg egy magyar titulus,fönököt jelent (különben @dudi tol vettem át,mert megtetszet).Hunyadi János/Báthory István Erdély vajdája hivatalt viselte.1498as honvédelmi törvény felsorolja a 4 fizetett tisztség között.
Korántsem vagy olyan okos,mint képzeled,csak nagy a fantáziád e téren
Quod erat demonstrandum.
:cool:
 
K

kamm

Guest
Cs
Én nem tudnék jobban aludni, pár évvel ezelőtt összeírtak legalább 700 hibát az f35-n , minimum 7 éve már szolgálatban volt ekkor.A sisakhoz idén megint hozzá kellett nyúlni , sokadszorra, az a sisak tavaly volt legalább 100M Forint.12 év alatt nem lehet egy nagyon fontos szegmensben a hibákat megszüntetni.Rep.költségek és tényleg a legalap kits.-gel számolva: 1 rep.óra minimum 32000 $ , csak egy szd. ne több legyen , kik rep.3 ; 2-es kötelék miért ne , repüljön ez a 6 gép délelőtt és este ( bonyit) , összesen csak 2 órát egy nap. ~ 400 E $.Vagy ha az éves repült órát 100 nak vesszük ( ami minimum főleg egy új típus esetében) , egyszerű 32000×100 , ez felszorozva 18-al , mert ugye másfeles feltöltöttséggel számolunk ~60 M $ .Nyílván sok aspektusa van , de az anyagi alapjàn szerintem ennek a típusnak ma Magyarországon realítása nincsen!
Csak a sisak félmillió dollár. Egészen elképesztő összegek repkednek ennél a gépnél, még az amerikai (rettenetesen gazdag) költségvetésnek is lélegzetelállító összegek jönnek ki egészen nevetséges dolgokra. Mindeközben még mindig nem tud olyan hálózatos dolgokat, amit a Gripen (es reszben egy ideje már a Rafale stb is) regen tud mar.
Ez persze nem jelenti azt, hogy ne oldanák majd meg, az amerikaiak egyik erőssége, hogy ha a fókusz oda van állítva, akkor mindent qrva gyorsan megoldanak, hiaba kerül milliardokba esetleg, nem számít.
A probléma aaz, amit írsz, hogy hiaba a fokusz, az F-35 egy penztemeto es a Lockheed meg inkább azzá fogja tenni, ahogy terjed (közben persze az alap he ára csökken valamelyest, úgy lehet érvelni, hogy bezony, több gép= olcsóbb ár - de ugye nem az a drága, hanem az üzemeltetés, az meg jelenleg $35,000/óra felett jar itt, a hazai erőknek, cirka $8-10M/év/gép.)
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 121
113
Jó cikk. Magyarul is kellene egy legalább ilyen. Gripen a legjobb választás egy relatív kis országnak. /szerintem/
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 332
113
Az egyik fontos dolog ami a cikkben van hogy a modernizált "C"-k , új radart kapnak.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Új információ: ." Saab szerint a meglévő repülőgépek említett MS 2.2-es blokkra való frissítésének lehetőségéhez az idő hónapok nagyságrendű...
Nos ez nálunk mivel költségvetési megszorítás van, csak évek alatt történik, el lesz húzva a nagyobb javítások idejére.
 
  • Szomorú
Reactions: bel

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 332
113
Új információ: ." Saab szerint a meglévő repülőgépek említett MS 2.2-es blokkra való frissítésének lehetőségéhez az idő hónapok nagyságrendű...
Nos ez nálunk mivel költségvetési megszorítás van, csak évek alatt történik, el lesz húzva a nagyobb javítások idejére.
Alapvetően sajnos igazad van , a jelenlegi helyzet alapjàn , de várjuk ki a végét.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby