[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 215
113
Én nem vok elâjulva a 35-től.
Pedig jó az mint taktikai vadászgép, a harcértéke magas, csak 5 gen, és jó nagy a hatótávolsága, nincs légellenállása a belső térben függesztett fegyverzetnek, steatlh etc...

Ami a gondom vele, hogy amerikai kézben van az ALIS, vegyes hírek jönnek a szoftveréről, igen bonyolult masina, és a hírek azzal kapcsolatban is ellentmondásosak hogy mennyi igaz abból a marketing dumából, hogy marha olcsó üzemben tartani.

Én ha vennék gépet, geopolitikai szempontból még ha ár/érték arányban nem is a legjobb akár, Európai cuccot vennék, mert a közép - hosszú távú érdekünk az - én ki merem mondani - hogy közös EU haderő legyen, amiben NINCS jelen a jelenleg minket (az EU-t) ledomináló USA. Az USA nem barátunk, pont! Úgy kavar évek óta, hogy valahogy mi mindig rábaszunk.

Szóval ha repülő, nekem a Gripen teljesen megfelel, még akkor is ha az F-35 akár jobb ár/érték arányban.

De én nem repülőt vennék a véges forrásainkból, pont ez volt a lényege annak amit írtam, sokkal inkább ASTERT, a NASAMS mellé amihez IRIS-T SL integráció szintén hasznos, tolnám a meglévő Gripenekhez a METEORT, a SPIKE jó irány, még tüzérséget, sokat, a meglévő PZH-2000 és a leendő HX-3 mellé vontatott olcsót, hogy legyen bőven "cső szám" + MLRS, ezekhez precíziós gránátokat, drónokat, valós MANPADS méretű rakétákat a MISTRAL alatti méretben.

Ha mindezeket amiket felsoroltam meg akarjuk venni, rendszerbe állítani, ezek mellé NEM fog beleférni a vadászgép bővítés. Ezek bármelyikét én fontosabbnak tartom, mint akármilyen vadászgépet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 215
113
Kivéve,ha kihasználva az F35 lopakodó képességét,még elörevonási stádiumban megsemmisited őket.
Tehát akkor lehet jó, ha mi ütünk rajta a románokon, meglepetésszerűen.

Mert ha nem így van, az F-35 honnan fog tudni üzemelni? Hát igen, alaphelyzetben a bázisrepterükön vannak, háborús helyzetben HA túlélik, akkor lehetnek még kb. 2-3 másik helyen. Ellenben egy ATACMS az nagyjából lehet bárhol, kitolják az erdőből az erdő szélére, és már veretik is egy kazettással a kifutónkat...

Egy ilyen repülő század vs ATACMS/ISZKANDER csiki csukiban - ki találja meg előbb a másikat nem a repülőgépekre fogadnék, finoman szólva sem. Ráadásul még csak a repülőket sem kell telivágják, elég ha a környező fegyverraktár/üzemanyag/kifutó pukkan el. Vagy a pilóták/műszakiak szállása.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 215
113
A svédeknek van 0 km-es "C" sárkányuk ; M.G. kijelentette a harmadik podcastban , hogy új gépekben gondolkodnak.Ha marad márpedig 99% hogy marad akkor csak két variàció van: Gripen "E" vagy modernizált Gripen "C" .
Ha már mindenképpen repülőre is akarunk költeni, akkor NAGYON remélem hogy Gripenek jönnek még. Bár én mondom, máshol érzem nagyobb szükségét annak a pénznek.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 332
113
Erről beszélek, gyerekek, ne mordorisztánozzunk itt, a Románok ezzel zárójelbe rakják a HuAF-ot. Ennyi. Nem még Gripen kéne, hanem ASTER.
Én úgy gondolom az izraeli jobb , visszatérve a repülőgépekhez kell a fejlesztés mínőség terén és mennyiségileg is.A Dzsinn parancsolója és azőrzője
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Mert ha nem így van, az F-35 honnan fog tudni üzemelni? Hát igen, alaphelyzetben a bázisrepterükön vannak, háborús helyzetben HA túlélik, akkor lehetnek még kb. 2-3 másik helyen. Ellenben egy ATACMS az nagyjából lehet bárhol, kitolják az erdőből az erdő szélére, és már veretik is egy kazettással a kifutónkat..
Vegyünk F-35B-t :cool:
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Itt is az lesz, mint a gazdaságban, hogy szép lassan minden szomszéd majd elkocog melletünk.
Nem nehéz, melt jó ideje egy helyben jálunk...
Hiába nyugtatgatjuk magunkat azzal, hogy nyugi, majd lesz, sok mindenben a szelződéskötés sincs meg. Azt meg láthatjuk, hogy a szelződéskötéstől mennyi idő, míg valami megélkezik (Pzh), hát még a lendszelbeállítás! A Gliffmadál bővítés meg még a láthatálon sincs...
Csak nekem van olyan élzésem, hogy az amúgy is elavult (békeidőben kitelvelt) Zlínyi ploglam meglekedt?
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 332
113
Itt is az lesz, mint a gazdaságban, hogy szép lassan minden szomszéd majd elkocog melletünk.
Nem nehéz, melt jó ideje egy helyben jálunk...
Hiába nyugtatgatjuk magunkat azzal, hogy nyugi, majd lesz, sok mindenben a szelződéskötés sincs meg. Azt meg láthatjuk, hogy a szelződéskötéstől mennyi idő, míg valami megélkezik (Pzh), hát még a lendszelbeállítás! A Gliffmadál bővítés meg még a láthatálon sincs...
Csak nekem van olyan élzésem, hogy az amúgy is elavult (békeidőben kitelvelt) Zlínyi ploglam meglekedt?
Nyílván türelmetlen az ember de azt gondolom hogy vannak jelek pl.: a londoni tanácskozás , ami azt mutatja hogy van elmozdulàs attól függetlenül hogy mi nem érzékeljük.Sőt lehet hogy el is dőlt csak a bejelentés kötve van vmihez.
 
K

kamm

Guest
Itt is az lesz, mint a gazdaságban, hogy szép lassan minden szomszéd majd elkocog melletünk.
Nem nehéz, melt jó ideje egy helyben jálunk...
Hiába nyugtatgatjuk magunkat azzal, hogy nyugi, majd lesz, sok mindenben a szelződéskötés sincs meg. Azt meg láthatjuk, hogy a szelződéskötéstől mennyi idő, míg valami megélkezik (Pzh), hát még a lendszelbeállítás! A Gliffmadál bővítés meg még a láthatálon sincs...
Csak nekem van olyan élzésem, hogy az amúgy is elavult (békeidőben kitelvelt) Zlínyi ploglam meglekedt?

Igen , ez nem gyenge , nagyon nem.
:rolleyes:
Baszki, meg oda is van irva. Ez a mar regen megkotott $1.25B rendeles resze. Europa Indiaja mindenre igenyt nyujt be, aztan a felet rendeli meg, azokat is mindenfele idpontban, darabokban, ahogy eppen ki tud ra szoritani penzt.
Logika is keves van mogotte, sokkal inkabb azt veszik, amit az amerikaiak (sajat erdekuk szerint) mondanak nekik.
A romanok kimondva is az amerikaiaktol varjak, hogy modernizaljak a haderejuket, kb ugy, ahogyan a vegetelenul korrupt ukranokkal is megtettek 6-8 ev alatt. Kulonbseg csak az, hogy a romanok nem frontorszag, belejuk nem fognak annyi hadikolcsont onteni, viszont szivesen eltreningezlik oket addig, amig iszonyu penzekert amerikai rendszerekre allnak at, kozben az osszes amerikai strategiai missile defence fegyvert odatelepithetik.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 332
113
Erről beszélek, gyerekek, ne mordorisztánozzunk itt, a Románok ezzel zárójelbe rakják a HuAF-ot. Ennyi. Nem még Gripen kéne, hanem ASTER.
Az ASTER/DÁVID PARITTYÁJA , ha a katonai büdzsé megterhelést vesszük , akkor TOP 3- ban van.Ez 100% !Légierőre szükség van , méghozzá modern légierőre és modern légvédelemre is - a fejlesztésük iszonyú sok pénzt fog elvinni- lámpák őrzője és Kamm tud egész jó számadatokkal szolgálni.Ami szerintem nekünk nem fér bele az F-35 és a Gripen "E" , a modernizált Gripen "C"- ről nincsen tudomásom hogy kb. mennyi lesz majd , de biztos hogy nem kevés; a rakétákra visszatérve remélem az izraeli lesz majd .
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 046
38 424
113
Pénz mégcsak , talán , talán , de hajózó..... 1,5 feltöltés , 2.szd. 42 hajózòó!!!
nem csak pilóta kell, de logisztikai háttér és földi kiszolgálók is.
Úgy vélem, hogy a tüzérség (csöves és rakétás) jobb befektetés földi célpontok kiiktatására mint egy nagyobb és drágább légierő. Inkább költsünk tüzérségre! Legyen legalább 72 cső + 24 rakétavető! :)
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin and honved
K

kamm

Guest
nem csak pilóta kell, de logisztikai háttér és földi kiszolgálók is.
Úgy vélem, hogy a tüzérség (csöves és rakétás) jobb befektetés földi célpontok kiiktatására mint egy nagyobb és drágább légierő. Inkább költsünk tüzérségre! Legyen legalább 72 cső + 24 rakétavető! :)
Nem foldi celpontok ellen van kizárólag a légierő, sőt, a romanokat kiveve kimondottan nem.
Megfordítva viszont semmiféle hamar beszerezhető tüzérséggel nem lősz el 400-500kmre rgy ATACMS stb indítót kiiktatni - erre villámgyorsan kizárólag a Gripenrol inditott KEPD a megoldás, amihez megint csak több gép kell és hamar.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby