[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Pont az ÉS-t szeretném már látni! :D

LGB már elvileg rendszerben van bár elhanyagolható a saját készlet mennyisége (közös NATO beszerzésből van valamennyi), az a gáz hogy SDB bombáink még mindig nincsenek, pedig vagy 8-at fel lehetne pakolni a Gripenre belőlük.
16 darabot lehet max. felrakni egy központi pótossal és két önvédelmi légiharc rakétával a törővégeken + litening
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 068
38 467
113
16 darabot lehet max. felrakni egy központi pótossal és két önvédelmi légiharc rakétával a törővégeken + litening
Úgy voltam vele, hogy 2 AMRAAM azért mindig kell, de az "elméleti" maximum az tényleg 16 SDB. :)
Azért gáz lenne ha törövégeken lévő rakétákra kellene csak építeni önvédelem terén...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Az oroszok pld leszedték az R-73-asokat most már a Szu-35-ről Ukrajna felett mert feleslegesen hurcolnák az R-77 mellett. Ha egy Gripennek IRIS-T (ne adj isten AIM-9L) hez kell fordulnia légiharcban akkor oda már imádkozni is kell.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Aladeen

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Az oroszok pld leszedték az R-73-asokat most már a Szu-35-ről Ukrajna felett mert feleslegesen hurcolnák az R-77 mellett. Ha egy Gripennek IRIS-T (ne adj isten AIM-9L) hez kell fordulnia légiharcban akkor oda már imádkozni is kell.
Helikopter vadászatra, vagy Bayraktar vadászatra azért még csak jók az IR rakéták.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ and Ocses

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
"The enhancements will provide Sweden with a more effective and powerful fighter capability. The aircraft will be equipped with a new version of the engine, which will enhance flight performance.

A more effective electronic warfare system will also be introduced and the upgrade will create conditions for increased attack capability with a new payload.

The order encompasses an upgrade to Saab’s latest fighter radar, which provides increased performance with emphasis on enhanced fighter capability and extended detection and tracking range. It also includes an upgraded and future-proof avionic system which, among other features, enables fast software updates of the sensor function."
A 4 tárgyalás alatt lévő új gép mennyire reális, hogy ebben a konfigban jöhet?
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
A régi mig 21 eseinket át lehet alakítani robotrepülővé? Elvileg lehetne belőlük egy harcoló századot felállítani amit a földről irányítanak, tart már itt a technológia?
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
A régi mig 21 eseinket át lehet alakítani robotrepülővé? Elvileg lehetne belőlük egy harcoló századot felállítani amit a földről irányítanak, tart már itt a technológia?
Elvileg kiöntötték betonnal a hajtóműveiket, de gondolom még van más akadálya is.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 551
10 877
113
A régi mig 21 eseinket át lehet alakítani robotrepülővé? Elvileg lehetne belőlük egy harcoló századot felállítani amit a földről irányítanak, tart már itt a technológia?
Egyrészt nincs gép egy ilyen programhoz (tudtommal). Másrészt eleve FBW gépeket viszonylag könnyen átalakítanak, de egy ilyen öreg típus esetében annyi egyedi megoldást kellene alkalmazni ami helyett egyszerűbb a nulláról indulva, de a piacon elérhető alkatrészekből összerakni egy új jet drónt.
Érdekes kivételek a kínai J-6-osok.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
A 4 tárgyalás alatt lévő új gép mennyire reális, hogy ebben a konfigban jöhet?
Tábornok úr beosztásában adódóan nem adhatott válaszokat, azok minősítettek. Szvsz nem hiszek erősebb hajtóműben. Ez gondolom az EPE változat lenne, de szerintem nem ez legfontos egy modernizált Griffnél, nem tudom, hogy a tolóerő 10%-os növekedésén túl van-e értelme, és mennyire kompatibilis lenne a többivel. (és mennyibe kerülne). A lokátorban Én remélem,hogy az Mk4-es változatként kapjuk már. Amire a többi is fejlesztve lesz. Az ASEA tányéros Mk5 jó lenne, de azt max, szerintem akkor ha a svéd is lecseréli a sajátját. Az még egy proton kívül nem tudom mennyire áll sorozatgyártásra készen, megrendelőtől függ. Egy megrendlő lehet akiért megcsinálják, Svédország. Az a mennyiség már megéri nekik. Ott egyébként át kell építeni az orrészt tehát van lemezes meló is benne éppen a hűtés és a tányér mérete miatt tudtommal. A MAWS nagyon jó dolog lenne, kérdés, hogy a C/D számítógépe alkalmas-e illetve a MS20-nál mi kell, mert MS21 MS22 ha jól tudom az Erik változatok szoftvere, tehát itt is vannak még kompatibilitási kérdések.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Helikopter vadászatra, vagy Bayraktar vadászatra azért még csak jók az IR rakéták.
Sok mindenre jók, csak BVR légiharcos ellen problémás. De ha már nincs semmi akkor a gépágyúnál többet ér. A TARGO2-vel meg még inkább. Nincs rossz hatótávja sem az IRIS-T-nek. Ja meg ha véletlenül 5.gen repülőgéppel akadna össze a Griff, és annak is elfogyott a BVR, akkor egy hőkövető/képalkotó megtalálja az ellenséget, erre nem terjed ki a generáció különbség. Egy F-22 vagy 35-ös is seggbelőhető :) de akár szembe is..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 448
63 834
113
A régi mig 21 eseinket át lehet alakítani robotrepülővé? Elvileg lehetne belőlük egy harcoló századot felállítani amit a földről irányítanak, tart már itt a technológia?
Nincs egy darab MiG-21-es se szabadon.
Vagy szét vannak vágva, vagy el vannak adva.
A pápai lerakat már megszűnt.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 332
113
Egy másik oldalon , lámpák őrzője írta plussz gép , de leginkább az a 1X darab ha kérhetem ami még 0 km-es!Az izraeli fegyverzet integráció tegnapra , hozzá!
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Egy másik oldalon , lámpák őrzője írta plussz gép , de leginkább az a 1X darab ha kérhetem ami még 0 km-es!Az izraeli fegyverzet integráció tegnapra , hozzá!
Boldog Kalácsonyt mindenkinek!
Ajándékként leílom egy szal ötletemet:
Szelintem, ha megjön a +4 Gliffmadál és nincs pénz többle, akkol kéne bélelni saját cégtől 6-8 ALCA-t, hogy mégis legyen egy 2. század, mégha vegyes is...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 068
38 467
113
Inkább ne!Ez tenyleg 1 szal ötlet!
Hogy beszélsz a plokulátollal?!? Mindjárt Gladiátol képzőben találod magad! :p

Boldog Kalácsonyt mindenkinek!
Ajándékként leílom egy szal ötletemet:
Szelintem, ha megjön a +4 Gliffmadál és nincs pénz többle, akkol kéne bélelni saját cégtől 6-8 ALCA-t, hogy mégis legyen egy 2. század, mégha vegyes is...
Egy modernizált ALCA nem lenne rossz - inkább mint az L-39NG!
 
  • Imádom
Reactions: hunemperor