[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szasa30

Well-Known Member
2013. augusztus 9.
236
825
93
Csak hogy látszódjon a kép is:
440167431_366031156516912_3190084931597543113_n.jpg

439850327_366031033183591_6318915412414125635_n.jpg
köszi. Amit nem tudok kivenni a képen az a sisakcélzó megléte..
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 191
36 740
113
Egyébként bombák terén sem csak az Mk sorozatbol áll a világ (még akkor se,ha az jó eséllyel RDM gyártmány lenne)
Tudom: írtam ezekről is wiki-cikket... ;)


Ezek amúgy az amcsi Mk-sorozat izraeli klónjai. Magukat a Mk-sorozat buta bombáit amúgy sok helyen gyártják - még a Rheinmetall is gáysrtja őket!

Én szinte teljesen izraeli cuccokkal fegyverezném fel a Gripent levegő-föld viszonylatban...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 474
31 898
113
Tudom: írtam ezekről is wiki-cikket... ;)


Ezek amúgy az amcsi Mk-sorozat izraeli klónjai. Magukat a Mk-sorozat buta bombáit amúgy sok helyen gyártják - még a Rheinmetall is gáysrtja őket!

Én szinte teljesen izraeli cuccokkal fegyverezném fel a Gripent levegő-föld viszonylatban...
Én mondjuk bevenném a dél afrikai siklóbombákat is,részben a képességeik miatt,részben,hogy bővitsem az utánpótlási lehetőségeket.És a Brimstone/Spear-t is (bár a szerintem szintén rendszeresitésre érdemes Mokopanak is van koncepció szinten ilyen változata,de az pénz hiányában soha nem lett kifejlesztve-legalábbis eddig.).
De az izraeli fegyveripar gyakorlatilag mindent kinál,ami szükséges.És az integrálást is vállalják,akár a svédektől függetlenül is.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 191
36 740
113
Szabad azt idehaza?
Miért ne lehetne?
28 km-ről lőttek PZH-val - tehát van itt hely, a Maverik meg kb. 20-25-es hatótávval bír.
Ha kicsit zuhanásból indítják, akkor nyílegyenesen repülve is "földbe áll", nem tud kirepülni a lőtérről. Ha rendesen működik a rávezetés, akkor meg még inkább biztonságos, mert célba talál.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 405
14 478
113
Miért ne lehetne?
28 km-ről lőttek PZH-val - tehát van itt hely, a Maverik meg kb. 20-25-es hatótávval bír.
Ha kicsit zuhanásból indítják, akkor nyílegyenesen repülve is "földbe áll", nem tud kirepülni a lőtérről. Ha rendesen működik a rávezetés, akkor meg még inkább biztonságos, mert célba talál.
Ha meghibásodik lehet nem elèg szèles a lőtèr.
Nem a hossz a baj.

De csak kèrdezem. ;)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 964
6 959
113
A Taurus nem tud mozgó cél eltalálni - sőt egyetlen CM sem tud.
Ezeknek az optikája csak TERCOM miatt van: konkrét fix célképet keres és arra csap le.

Hozz bármiféle linket vagy anyagot ami azt mondja, hogy a TAURUS jó mozgó célra vagy hogy magától megkeres egy olyan járművet mint egy HIMARS indító. Ez a "körözik míg nem találnak célt" dolgot sem tudom honnét vetted. Ezt loitering képességer CM-eknél eddig csak az izraeli Delilah esetén olvastam.
Tényleg kíváncsi lennék ez mivel támasztod alá ezeket...

Ilyen célokra pont jó - HIMARS indtóra nem igazán.
500-600 km-et kb. fél óra alatt teszi meg. A HIMARS indító meg max 5 perc után fedezékbe vonul.


Igen, sztem is jobb megoldás.
A nálunk legesélyesebb PULS rakétáinak repülési idejei ismertek:
A 150 km maximális hatótávolságú EXTRA rakéta repülési ideje kevesebb mint 5 perc, a 300 km hatótávolságú Predator Hawk rakéta esetében pedig a repülési idő maximum 8 perc. Ennyi idő alatt le tud lépni a cél...


Ha nem ér oda 5 percen beül, akkor nem lesz mit megkeresni mert húznak vissza fák közé, híd alá egy szóval fedezékbe.
Mi PZH-saink nyilatkozták, hogy náluk 2 perc a szintidő: ennyi van előjönni, lőni aztán visszabújni. A rakétatüzérségnél sincs ez máshogy: ráadásul azok annyira sem állják az ellentüzet mint egy level4-re páncélozott PZH, szóval biztos, hogy még jobban igyekezni fognak elbújni.

Szóval félre téve hogy mit tud vagy mit nem tud egy CM, a sebessége és az indítási távolsága miatt nem alkalmas erre a feladatra.
Csak olyat tudsz bele hatásosan szétcsapni ami nem mozog (pl épület) - legalábbis nem gyorsan (pl. radarállomás)
Baszki, olyanokat mondasz megint... :D

Le van irva mindenhol. Szerinted az mit takar, hogy talajkoveto modban elmegy a celteruletig, majd felemelkedik es megkeresi a celt? Hogy kizarolag lebetonozott celpontot kepes megtalalni?

Emellett technikailag letezo kepesseg CM eseteben a mozgo celpontok elleni vegrehajtas is, lasd JASSM, Harpoon, RBS-15, Storm Shadow, NSM, Kalibr esatobbi.
A kerdes egyedul a celzas es intelligencia meglete, pl target ID rendszer es a navigacio, meg a celkereses - ezek mind megvannak a Taurusnal, ami emlekeim szerint a fentiek kozul a legmodernebb CM.

Ha már légi indítású akkor BRIMSTIONE: az gyors és tényleg megkeresi a célt, mivel az max. néhány kilométert tud megtenni az alatt 3-4 perc alatt amíg az a Brimstone odaér.

Brimstone nem is CM, eselye nincsen egy mozgo celt eltalalni, hacsak nem qrva lassan mozog.
 
  • Vicces
Reactions: Aladeen

patriot

Well-Known Member
2022. március 11.
108
385
63
Ha jól láttam akkor a "36" és "37" is azzal repült. A "44" üresen, a "40" és "38" Sidewinder-vel repült.
A fotók szerint a 31-s és a 34-s is azzal gyakorlatozott. Remélem ugyanakkor. A baloldali szárnyak végén nem látom, hogy lenne valami. A spotter biztos látta, hogy igen vagy nem. Itt vannak, ez a lényeg, s bízom benne, hogy élesek, nem gyakorló példányok.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 694
113
Ki tudja talán akkor már a Meteor is megérkezhetett....
Sok minden meg érkezett már amire várunk és hasonló módok fog kiderülni mint a napokban a hinterberg fele aknaveto (itt van már 2honapja kb ) és most az iris mondtam is. Nem rég szóljatok hozza hogy így fog a nyilvánosságnak vagy kevésbé informaltnak a tudomására jutni hasonló dolgok :confused:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 474
31 898
113
Hogy ne csak "nagy" dolgok legyenek
GATR-Guided-Advanced-Tactical-Rocket.jpg.43a4ea9321876607cde1973217d8b963.jpg

ATK-Elbir GATR.70milis LOAL képes PGM raketta.Gripenre is,de helire és a szerintem szükséges kisebb sorozatvető(k)re,mint pl a TA2 Armadillo.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and fishbed

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 191
36 740
113
Baszki, olyanokat mondasz megint... :D
Én is ez mondom: feltételezed, hogy működnek rendszerek a helyett, hogy utána olvasnál!

Le van irva mindenhol.
Például?
Hol van le írva, hogy a Taurus el tud fogni egy 40-50 km/h-val guruló HIMARS-indítót?
Minden tüzérségi eszköz lövés után a lehetős leggyorsabban fedezékbe, takarásba bújik. MH-nál a tüzérség szintideje 2 perc!
A te Taurusod ennyi idő alatt kb 40 km tesz meg - nem 500-600-at!

Mi francnak lövöldöznének HIMARS-ra vagy bármilyen harcjárműre egy féltonnás harcirészű deklaráltan BUNKER-ROMBOLÓ robotrepülővel? :D

Ime a Taurus 2016-os promó videója ahol felsorolja milyen célok ellen tervezték:

Érdekes, szárazföldi mozgó cél nincs köztük!

Legfrissebb elérhető prosi:


Itt sem írnak ilyenről.

Egyetlen példát hozz hogy StormShadow vagy bármelyik land-attack CM mozgó célpontot lőtt szét! Csak egyet!

Szerinted az mit takar, hogy talajkoveto modban elmegy a celteruletig, majd felemelkedik es megkeresi a celt? Hogy kizarolag lebetonozott celpontot kepes megtalalni?
Van egy előre beprogramozott kép a rendszerében és azt veti össze azzal amit lát. Ez a TERCOM lényege.

Te azt mondtad hogy ezeket 500-600 km-ről rá lövik a HIMARS imdítóra és akkor majd az szépen elkapja.
HIMARS-ban meg hülyék ülnek és szépen megvárják míg rakéta odaér?

Emellett technikailag letezo kepesseg CM eseteben a mozgo celpontok elleni vegrehajtas is, lasd JASSM, Harpoon, RBS-15, Storm Shadow, NSM, Kalibr esatobbi.
Hajó elleniek el tudnak találni egy mozgó hajót, de az tök más környezet és más kategória. A hajó elleniek nyilván meg találnak egy lassan mozgó hajót az óceánon, mert semmi tereptárgy nincs körülötte és legbénább radaron is világít mert akkor a mint 5 panelház. Ezt még '60-as évek hajó elleni rakétái is megtalálták őket, de ez tök más tészta mint a szárazföld, ami tele van tereptárgyakkal!
Száraz földön könnyű elbújni.

A kerdes egyedul a celzas es intelligencia meglete, pl target ID rendszer es a navigacio, meg a celkereses - ezek mind megvannak a Taurusnal, ami emlekeim szerint a fentiek kozul a legmodernebb CM.
Egyáltalán nem képes erre a Taurus - csak te látod bele!
Maga kategória nem jó erre: a cél lelép a francba, mire ez odaér! Pláne, ha olyan távról lövöldözik amit te mondasz.
25-30 perc mire a Taurus megtesz 500 km-t. Ennyi idő alatt 20-30 km-rel arrébb jár a célpontja és már rég bebújt egy erdőbe vagy akár egy épületbe. Ukrajnában gyakran bújnak el mezőgazdasági épületekbe, pajtákba, hidak, felüljárók alá. A büdös életbe nem találja meg őket sem a Taurus sem más amíg nem jönnek elő.

Arról nem is beszélve hogy CM-eket le tudja lőni a légvédelem (ukrajnában több példa is volt rá a StomrShadow-val), míg egy Hellfire rakétát nem.

Brimstone nem is CM,
Tényleg nem az, hanem egy páncéltörő rakéta - egy radaros Hellfire, ami 60 km-ről indítható.
eselye nincsen egy mozgo celt eltalalni, hacsak nem qrva lassan mozog.

Tehát egy páncéltörő rakétának nincs esélye mozgó célt eltalálni? Ez most komolyan mondod? :D
Szerinted egy hangsebességnél gyorsabb, alapból tankok ellen tervezett rakéta nem talál el egy mozgó cél, de egy 30% lassabb CM meg igen? :D

Nézzük mit állít a gyártó a Brimstone-ról:

"The system can be operated in three modes, each providing
flexibility and proven high confidence in mission success:
Mode 1: Semi-Active Laser (SAL) guidance, to engage static
targets with limited or no radar cross section (RCS)
Mode 2: Both SAL and Millimetric Wave radar guidance for fast
moving targets in cluttered environments

Mode 3: Fire-and-forget simultaneous target engagement"

Ekkor egy videó sorozat, ahogy Brimstone mozgócélpontokat is eltalál:


52. másodpercnél több ilyen is van...

Mutass ilyet bármilyen Land-attack CM-mel! ;)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 964
6 959
113
Én is ez mondom: feltételezed, hogy működnek rendszerek a helyett, hogy utána olvasnál!
Hogy mit tetszik?
Te nem erted, hogy az alapveto kepessege egy cruise missilenak az, hogy "megkeres" egy celt?
Meg a magyar forditasa is tokeletes: cruising = cirkalas.
Szerinted egy hajofedelzeti CM mire van? Kizarolag "allohajokra" loni? :)

Például?
Hol van le írva, hogy a Taurus el tud fogni egy 40-50 km/h-val guruló HIMARS-indítót?
Hogyne tudna elfogni? :) Mi akadalyozna meg benne? :)

Minden tüzérségi eszköz lövés után a lehetős leggyorsabban fedezékbe, takarásba bújik. MH-nál a tüzérség szintideje 2 perc!
Milyen fedezekbe bujnak a roman inditok az erdo kozepen? Netan minden 200 meteren van egy RRMC vagy Cheyenne-szintu atombunkeruk? :D

A te Taurusod ennyi idő alatt kb 40 km tesz meg - nem 500-600-at!
Es? :) A Taurus lenyege pont az, hogy bunkerrel egyutt is szetcsapja, amikor odaer.


Mi francnak lövöldöznének HIMARS-ra vagy bármilyen harcjárműre egy féltonnás harcirészű deklaráltan BUNKER-ROMBOLÓ robotrepülővel? :D
Jajj... na most akkor bunkerben lesz avagy sem, dontsd mar el. :rolleyes:

Ime a Taurus 2016-os promó videója ahol felsorolja milyen célok ellen tervezték:

Érdekes, szárazföldi mozgó cél nincs köztük!

Legfrissebb elérhető prosi:


Itt sem írnak ilyenről.

Egyetlen példát hozz hogy StormShadow vagy bármelyik land-attack CM mozgó célpontot lőtt szét! Csak egyet!
Mondjuk az osszes tengeri CM? :)

De amugy a Tomahawkok 10-20 eve is tudtak ezt, pedig sehol nem voltak olyan intelligens kepessegeik mint manapsag a Taurusoknak:

Es mar itt a Block V is
https://www.youtube.com/watch?v=MQJ-tTn6Lh4



Van egy előre beprogramozott kép a rendszerében és azt veti össze azzal amit lát. Ez a TERCOM lényege.

Te azt mondtad hogy ezeket 500-600 km-ről rá lövik a HIMARS imdítóra és akkor majd az szépen elkapja.
HIMARS-ban meg hülyék ülnek és szépen megvárják míg rakéta odaér?


Hajó elleniek el tudnak találni egy mozgó hajót, de az tök más környezet és más kategória. A hajó elleniek nyilván meg találnak egy lassan mozgó hajót az óceánon, mert semmi tereptárgy nincs körülötte és legbénább radaron is világít mert akkor a mint 5 panelház. Ezt még '60-as évek hajó elleni rakétái is megtalálták őket, de ez tök más tészta mint a szárazföld, ami tele van tereptárgyakkal!
Száraz földön könnyű elbújni.
Dehogy. :)
Ez nem a hatvanas-hetvenes evek, sehova nem tudsz elbujni mar a legmodernebb rendszerek elol.
Mar a SAR technologia is betett a hagyomanyos alcazasnak 10-20 evvel ezelott is, de ma mar, a mindenki szamara elerheto deep neural networkok idejeben ez szinte teljesen komolytalan.

Csak hogy megertsd, milyen szinten mas ma mar a technologia: en egy visual recognition ML problemanal (jott hozza egy 30-40 ezer img training data set) nullarol par nap alatt 20 epoch korul 99.97% accuracyt ertem el, es ehhez a CNNben mindossze 4-5 dense layert hasznaltam (igaz, mindegyik tobb neuronos volt):
Code:
333/333 - 2s - 5ms/step - accuracy: 0.9972 - loss: 0.0120
Erted. En, itthon. Kepzelheted, ha mondjuk a Saab avagy a nemetek nekifekszenek betanitani egy-egy ilyen rendszert...

Egyáltalán nem képes erre a Taurus - csak te látod bele!
Maga kategória nem jó erre: a cél lelép a francba, mire ez odaér! Pláne, ha olyan távról lövöldözik amit te mondasz.
25-30 perc mire a Taurus megtesz 500 km-t. Ennyi idő alatt 20-30 km-rel arrébb jár a célpontja és már rég bebújt egy erdőbe vagy akár egy épületbe. Ukrajnában gyakran bújnak el mezőgazdasági épületekbe, pajtákba, hidak, felüljárók alá. A büdös életbe nem találja meg őket sem a Taurus sem más amíg nem jönnek elő.

Arról nem is beszélve hogy CM-eket le tudja lőni a légvédelem (ukrajnában több példa is volt rá a StomrShadow-val), míg egy Hellfire rakétát nem.


Tényleg nem az, hanem egy páncéltörő rakéta - egy radaros Hellfire, ami 60 km-ről indítható.


Tehát egy páncéltörő rakétának nincs esélye mozgó célt eltalálni? Ez most komolyan mondod? :D
Nem, hanem azt mondom, hogy ha nagyon messzirol inditod, leszedik vagy kikerulik vagy megzavarjak.

Szerinted egy hangsebességnél gyorsabb, alapból tankok ellen tervezett rakéta nem talál el egy mozgó cél, de egy 30% lassabb CM meg igen? :D
300 kilometerre? Azt megis hogyan kepzeled el...? Netan szekely lazadok bujkalnak a HIMARSok kozeleben, ATGMeket rejtegetve a tyukok kozott? :)
Probaljunk mar meg a kontextusban maradni...

Nézzük mit állít a gyártó a Brimstone-ról:

"The system can be operated in three modes, each providing
flexibility and proven high confidence in mission success:
Mode 1: Semi-Active Laser (SAL) guidance, to engage static
targets with limited or no radar cross section (RCS)
Mode 2: Both SAL and Millimetric Wave radar guidance for fast
moving targets in cluttered environments

Mode 3: Fire-and-forget simultaneous target engagement"

Ekkor egy videó sorozat, ahogy Brimstone mozgócélpontokat is eltalál:


52. másodpercnél több ilyen is van...

Mutass ilyet bármilyen Land-attack CM-mel! ;)

Akkor megegyszer: a Taurust en akkor hoztam elo ket-harom eve, amikor a HIMARSokat rendeltek a romanok, mondvan azokkal akarhol vannak, siman kiiktathatok az inditok. Ez ma is igy van, es ahogy irtam, ha jol sejtem, meg ma is a legmodernebb elerheto CM a KEPD (bar biztos vagyok benne, hogy mind a mieink, mind az oroszok mar ugyanott jarnak, csak ugye azok nem elerhetoek masoknak).
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 156
12 240
113
Egyetlen példát hozz hogy StormShadow vagy bármelyik land-attack CM mozgó célpontot lőtt szét! Csak egyet!

Ekkor egy videó sorozat, ahogy Brimstone mozgócélpontokat is eltalál:


52. másodpercnél több ilyen is van...

Mutass ilyet bármilyen Land-attack CM-mel! ;)
"...
the SLAM-ER is capable of attacking land and sea targets medium to long range (over 155 nautical miles/270 km maximum).[7] The SLAM-ER relies on the Global Positioning System (GPS) and infrared imaging for its navigation and control, and it can strike both moving and stationary targets.

The SLAM-ER can be remotely controlled while in flight, and it can be redirected to another target after launch if the original target has already been destroyed, or is no longer considered to be dangerous"

És ugye tudod, hogy melyik repülőgéphez van rendszeresítve? ;)
A múltkor tévesen írtam, 230 km hatótávolságot, valójában 270 km.
https://en.wikipedia.org/wiki/AGM-84H/K_SLAM-ER
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 191
36 740
113
"...
the SLAM-ER is capable of attacking land and sea targets medium to long range (over 155 nautical miles/270 km maximum).[7] The SLAM-ER relies on the Global Positioning System (GPS) and infrared imaging for its navigation and control, and it can strike both moving and stationary targets.
A mozgó cél (az eredeti példánál maradva: HIMARS-indító) 15-20 perc múlva ott lesz még és szép várja, hogy szétlőjjék?
Ezekkel a CM-ekkel az a baj hogy lassúak, a mozgó cél meg addigra elbújik. Infra-kamera nem lát be a fák közé meg épületekbe sem.
Max 5-6 perc van arra a detektálástól a robbanásig, hogy ezeket a célokat kilőjjék - de akkor már nagyon bénák voltak a kezelői. PZH-sainknak 2 perc a szint ideje: előbújás, 5-6 lövés és újra elbújás.
Ezt egyetlen CM sem hozza azt a sebességet, hogy egy ilyen eszközt elérjenek, mielőtt eltűnik.

Erre feladatra gyors rakéta kell: Brimstone, esetleg Rampage - bár ez utóbbi sem biztos hogy elég gyors...


The SLAM-ER can be remotely controlled while in flight, and it can be redirected to another target after launch if the original target has already been destroyed, or is no longer considered to be dangerous"

És ugye tudod, hogy melyik repülőgéphez van rendszeresítve? ;)
A-37! :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 474
31 898
113
Erre feladatra gyors rakéta kell: Brimstone, esetleg Rampage - bár ez utóbbi sem biztos hogy elég gyors...
Meg a "csatangoló lőszer".Pontosan erre való.Cirkál a célkörzetben,és felbukkanó célokra vadászik.
Probléma vele,hogy lassú,ezért teliteni kell vele a célkörzetet.És ha a gaz ellennek van megfelelő légoltalma ellenük,akkor könnyű célpontok az ilyen légoltalomnak.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 191
36 740
113
Meg a "csatangoló lőszer".Pontosan erre való.Cirkál a célkörzetben,és felbukkanó célokra vadászik.
Probléma vele,hogy lassú,ezért teliteni kell vele a célkörzetet.És ha a gaz ellennek van megfelelő légoltalma ellenük,akkor könnyű célpontok az ilyen légoltalomnak.
Igen, de most repülőgép fegyverzetről volt szó.
Alapvetően én tüzérséget küldenék ilyen célpontokra (csöves vagy rakétás) elősorban, de a kamikáze drónok is jók...

PULS esetében 5 perc az EXTRA rakéta repülési ideje 150km-ről kilőve - az még elcsíphet egy HIMARS indítót.