[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 191
36 737
113
Nonono.

Mi bèkèt szeretnènk! :hadonaszos:

Szóval ha megtámadnak minket, a katonáink lerakják a fegyvert. Egy lövès nèlkül.:cool:

Hisz ha harcolunk akkor nem lessz bèke.


Èrted. Vazze. Logikus. Basszus.
Ez a Vityesz egy zseni.:D

Szóval nem kell itt költeni a seregre.

Mert a vègèn mèg nem lessz bèke. Mert valaki harcol az ellensèggel.:cool:
Látom nem vagy ideológiailag elég képzett! A "felcsúti Napóleon" a fegyverletételt és az országuk jelentős részének átadását csak az ukránoknak ajánlgatja, mert szereti más f.szával verni a csalánt. Ő maga imád harcolni - bár többnyire kitalált, nem létező ellenségekkel, mert azokk al szemben könnyű nyerni! Elég bemondani az M1-es hogy már megint győztünk azt csá és a hónapokon át hergelt és beszaratott Marika néni megnyugszik és húzza is az X-et ahová kell! :D

Remélem sosem derül ki valós háborús helyzetben mit tud ez a vezetés. Egy része tuti hogy elsők között húzna el magán repülőn más hova...
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: fishbed and Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 474
31 893
113
Látom nem vagy ideológiailag elég képzett! A "felcsúti Napóleon" a fegyverletételt és az országuk jelentős részének átadását csak az ukránoknak ajánlgatja, mert szereti más f.szával verni a csalánt. Ő maga imád harcolni - bár többnyire kitalált, nem létező ellenségekkel, mert azokk al szemben könnyű nyerni! Elég bemondani az M1-es hogy már megint győztünk azt csá és a hónapokon át hergelt és beszaratott Marika néni megnyugszik és húzza is az X-et ahová kell! :D

Remélem sosem derül ki valós háborús helyzetben mit tud ez a vezetés. Egy része tuti hogy elsők között húzna el magán repülőn más hova...
Még csak ha Marika néni lenne igy......
Azért sok hülyeség volt ebbe a szövegbe.Pl 0. fokozatú háború-az a béke.Vagyis,nincs háború.Egy halom igen fontos beosztásban a hadimunka bizony monitorbámulást jelent.Stb.
De az ilyen magyar állami szervezeteknél az ilyen "székfoglaló beszéd" hülyeség kötelező baromság."Én vagyok az új seprű,majd meglátjátok,milyen faxa keményen seprek!!!!"-Majd meglássuk,mi lesz a gyakorlatban.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 405
14 478
113
Látom nem vagy ideológiailag elég képzett! A "felcsúti Napóleon" a fegyverletételt és az országuk jelentős részének átadását csak az ukránoknak ajánlgatja, mert szereti más f.szával verni a csalánt. Ő maga imád harcolni - bár többnyire kitalált, nem létező ellenségekkel, mert azokk al szemben könnyű nyerni! Elég bemondani az M1-es hogy már megint győztünk azt csá és a hónapokon át hergelt és beszaratott Marika néni megnyugszik és húzza is az X-et ahová kell! :D

Remélem sosem derül ki valós háborús helyzetben mit tud ez a vezetés. Egy része tuti hogy elsők között húzna el magán repülőn más hova...
Nem magán.
Honvèdsègi gèpeken. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 405
14 478
113
Honvédségi gépeknek nevezett business jet-eken. Több Népszava, kevesebb pontatlanság!
Engem nem zavar, hogy "kormánygèpnek" használják a honvèdsègi gèpeket.
Sőt!

Szerintem az volt a vicc amikor an26 vagy menetrendszerű járatokon utaztak.

Csak sajna ez sem így lett komunikálva.

Nem is èrtem mièrt.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113

A lengyel-magyar barátság szerencsére semmi sem áshatja alá... vagy mégis? Végülis lehetne Magyarország bécsi döntéses területekkel tengelyhatalom egy halom lengyel menekülttel. Mi végülis ezek után lehet, hogy a győztes oldalon lennénk, ha a nyugat tovább tököl és Lengyelországért sem nyúl bele a forró lecsóba, hanem hagyja, hogy kövesse Csehszlovákiát. Minden valószínűség szerint Hitler is erre számított.

Én csak azt nem értem, hogy ha a vezérkar csak végrehajtja amit a HM kitalál, akkor miért kell neki ilyen témákba egyáltalán belemennie. Szerintem tuti kapja a fejmosást fentről: neki nem az a dolga, hogy a nagypolitikába beledumáljon, maradjon csöndben, végezze a dolgát. A lengyel nagykövetnek biztos szemet szúrt a fantasztikus ötlete....

Nagyon érthetően leírta a helyzetet, és most ezzel megy szembe:
A Vezérkar szerepe abban áll, hogy amikor a Politika meghatároz egy célt, azt a Vezérkar fordítja le a Magyar Honvédségnek. Ugyanakkor a Vezérkar a legfőbb tanácsadója a Honvédelmi miniszternek.
Az meg egy másik tészta, hogy a 444 azonnal felszáll erre a biciklire....
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
788
1 959
93

A lengyel-magyar barátság szerencsére semmi sem áshatja alá... vagy mégis? Végülis lehetne Magyarország bécsi döntéses területekkel tengelyhatalom egy halom lengyel menekülttel. Mi végülis ezek után lehet, hogy a győztes oldalon lennénk, ha a nyugat tovább tököl és Lengyelországért sem nyúl bele a forró lecsóba, hanem hagyja, hogy kövesse Csehszlovákiát. Minden valószínűség szerint Hitler is erre számított.

Én csak azt nem értem, hogy ha a vezérkar csak végrehajtja amit a HM kitalál, akkor miért kell neki ilyen témákba egyáltalán belemennie. Szerintem tuti kapja a fejmosást fentről: neki nem az a dolga, hogy a nagypolitikába beledumáljon, maradjon csöndben, végezze a dolgát. A lengyel nagykövetnek biztos szemet szúrt a fantasztikus ötlete....

Nagyon érthetően leírta a helyzetet, és most ezzel megy szembe:

Az meg egy másik tészta, hogy a 444 azonnal felszáll erre a biciklire....
A kedves 444.hu felmondja a szövetségesek által megírt történelemleckét.
Az ok-okozatok feltárása ugyanúgy nem megy, mint a jelen történelmében. Hiszen úgy kezdődött, hogy a vidám és boldog Németországban az emberek meghülyültek, és megválasztották Hitlert. :confused:
A franciáknak és a briteknek semmi közük nem volt az események tragikus láncolatához! Demagógiából jeles!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 208
11 026
113

A lengyel-magyar barátság szerencsére semmi sem áshatja alá... vagy mégis? Végülis lehetne Magyarország bécsi döntéses területekkel tengelyhatalom egy halom lengyel menekülttel. Mi végülis ezek után lehet, hogy a győztes oldalon lennénk, ha a nyugat tovább tököl és Lengyelországért sem nyúl bele a forró lecsóba, hanem hagyja, hogy kövesse Csehszlovákiát. Minden valószínűség szerint Hitler is erre számított.

Én csak azt nem értem, hogy ha a vezérkar csak végrehajtja amit a HM kitalál, akkor miért kell neki ilyen témákba egyáltalán belemennie. Szerintem tuti kapja a fejmosást fentről: neki nem az a dolga, hogy a nagypolitikába beledumáljon, maradjon csöndben, végezze a dolgát. A lengyel nagykövetnek biztos szemet szúrt a fantasztikus ötlete....

Nagyon érthetően leírta a helyzetet, és most ezzel megy szembe:

Az meg egy másik tészta, hogy a 444 azonnal felszáll erre a biciklire....

Pont, hogy ők hamisítanak történelmet.
Nem úgy kezdődött a dolog, hogy Adolf Hitlernek egyik reggel támadt egy ötlete
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 456
120 881
113
Pont, hogy ők hamisítanak történelmet.
Nem úgy kezdődött a dolog, hogy Adolf Hitlernek egyik reggel támadt egy ötlete
CZv8QoKVIAAd7Wp.jpg
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 992
18 567
113

A lengyel-magyar barátság szerencsére semmi sem áshatja alá... vagy mégis? Végülis lehetne Magyarország bécsi döntéses területekkel tengelyhatalom egy halom lengyel menekülttel. Mi végülis ezek után lehet, hogy a győztes oldalon lennénk, ha a nyugat tovább tököl és Lengyelországért sem nyúl bele a forró lecsóba, hanem hagyja, hogy kövesse Csehszlovákiát. Minden valószínűség szerint Hitler is erre számított.

Én csak azt nem értem, hogy ha a vezérkar csak végrehajtja amit a HM kitalál, akkor miért kell neki ilyen témákba egyáltalán belemennie. Szerintem tuti kapja a fejmosást fentről: neki nem az a dolga, hogy a nagypolitikába beledumáljon, maradjon csöndben, végezze a dolgát. A lengyel nagykövetnek biztos szemet szúrt a fantasztikus ötlete....

Nagyon érthetően leírta a helyzetet, és most ezzel megy szembe:

Az meg egy másik tészta, hogy a 444 azonnal felszáll erre a biciklire....

Nézted az interjút ? Mert semmi olyat nem mondott, úgy, ahogy a cikk írja. Példának hozta, hogy a német támadás a lengyelek ellen ,egy helyi háborúnak indult. Amit nem fogtak meg. Aztán abból világháború lett. Ennyit mondott nem többet és nem mást.
 
W

Wilson

Guest

A lengyel-magyar barátság szerencsére semmi sem áshatja alá... vagy mégis? Végülis lehetne Magyarország bécsi döntéses területekkel tengelyhatalom egy halom lengyel menekülttel. Mi végülis ezek után lehet, hogy a győztes oldalon lennénk, ha a nyugat tovább tököl és Lengyelországért sem nyúl bele a forró lecsóba, hanem hagyja, hogy kövesse Csehszlovákiát. Minden valószínűség szerint Hitler is erre számított.

Én csak azt nem értem, hogy ha a vezérkar csak végrehajtja amit a HM kitalál, akkor miért kell neki ilyen témákba egyáltalán belemennie. Szerintem tuti kapja a fejmosást fentről: neki nem az a dolga, hogy a nagypolitikába beledumáljon, maradjon csöndben, végezze a dolgát. A lengyel nagykövetnek biztos szemet szúrt a fantasztikus ötlete....

Nagyon érthetően leírta a helyzetet, és most ezzel megy szembe:

Az meg egy másik tészta, hogy a 444 azonnal felszáll erre a biciklire....
Jól látod felülről jön, úgy döntöttek, hogy a honvédséget is bevonják az elcseszett, ukrán-orosz háborúval . Oroszországgal kapcsolatos külpolitikájuk propagandájának promotálására és erre a politikai szerepvállalásra az új vezérkari főnök az eddigiek alapján hajlandó, pedig neki nem ez lenne a feladata.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 992
18 567
113
Jól látod felülről jön, úgy döntöttek, hogy a honvédséget is bevonják az elcseszett, ukrán-orosz háborúval . Oroszországgal kapcsolatos külpolitikájuk propagandájának promotálására és erre a politikai szerepvállalásra az új vezérkari főnök az eddigiek alapján hajlandó, pedig neki nem ez lenne a feladata.

Szerintem nem. Inkább pongyolán fogalmazott. Nem arra gondolt hogy békével nem fogták meg a németeket. Hanem arra, hogy a brit, francia hadüzenetnek nem volt tartalma. Nem támadták meg Németországot nyugatról, amikor folyt a német lengyel háború 39-ben. Mert ha megteszik, akkor a németeket meg lehetett volna állítani még 39-ben.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
W

Wilson

Guest
Szerintem nem. Inkább pongyolán fogalmazott. Nem arra gondolt hogy békével nem fogták meg a németeket. Hanem arra, hogy a brit, francia hadüzenetnek nem volt tartalma. Nem támadták meg Németországot nyugatról, amikor folyt a német lengyel háború 39-ben. Mert ha megteszik, akkor a németeket meg lehetett volna állítani még 39-ben.
Dícséretes az optimizmusod de jól látható, hogy az új vezérkari főnök készségesen közvetíti a kormányzat politikai üzeneteit...
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 992
18 567
113
Dícséretes az optimizmusod de jól látható, hogy az új vezérkari főnök készségesen közvetíti a kormányzat politikai üzeneteit...

Lehet szerencsés ha követi, mert akkor talán pár évig pozícióban marad. Ami a Honvédség esetében lehet jó dolog. A felvázolt elképzelései alapján egy komoly változást akaró ember lehet, aki még komolyan is gondolhatja amit csinál. Pozitív üzenet eddig nekem ,amit olvastam a megnyilatkozásairól. Ettől függetlenül, szerintem lengyel kérdésben arra gondolt amit leírtam, a nem fogták meg a németeket történettel.
 
W

Wilson

Guest
Lehet szerencsés ha követi, mert akkor talán pár évig pozícióban marad. Ami a Honvédség esetében lehet jó dolog. A felvázolt elképzelései alapján egy komoly változást akaró ember lehet, aki még komolyan is gondolhatja amit csinál. Pozitív üzenet eddig nekem ,amit olvastam a megnyilatkozásairól. Ettől függetlenül, szerintem lengyel kérdésben arra gondolt amit leírtam, a nem fogták meg a németeket történettel.
A saját pozíció szempontjából lehet, hogy szerencsés, de a Honvédség szempontjából nem, egy vezérkari főnöknek nem kell és nem szabad politizálni.
Neki az a feladata , hogy képessé tegye és biztosítsa, hogy a Honvédség eleget tudjon tenni a feladatainak és kötelezettségeinek.

Ami pedig a többit illeti, mindig este számolják a libákat, majd kiderül mit sikerül majd megvalósítania a most beharangozott dolgokból. Amúgy meg szegény ember az aki még ígérni sem tud...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Catles
W

Wilson

Guest
Maradjunk annyiban, hogy az elődjéhez képest egyébként klasszisokkal felkészültebb a faszi.
Én ezt készséggel elhiszem, azt is megelőlegezem neki, hogy tényleg a javát akarja a Honvédségnek és a katonáknak , de hogy nem ezen múlik a dolog az holtbiztos...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 191
36 737
113
Én ezt készséggel elhiszem, azt is megelőlegezem neki, hogy tényleg a javát akarja a Honvédségnek és a katonáknak , de hogy nem ezen múlik a dolog az holtbiztos...
Ez egy szükséges, de nem elégséges feltétel... ;)
Leginkább pénz, pénz és pénz kell - ahogy Montecuccoli mondta. Nagyon nincsen meg az anyagi (hadfelszerelésbeli) feltétele annak amiket ő akar (pl. "légvédelem nélkül sehova"). Kicsit itt is a fake it until you make it elv van...
 
Status
Not open for further replies.