Informatika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Egy hónapja még aktiváltam Win7 kulccsal Win10-et. Ha a 7-esed legit akkor nem kell venned, ha ugyanazt a gépet aktiválod be. De ha venned kell akkor is max 3000 ft Gamestaron folyamatosan hirdetik, kupon is van hozzá meg 3 havonta amúgy is akciós.
Whoa, ennyire óccó is lehet? Én meg lélekben 40k HUF-os kiadásra készültem.
Legális a Win7-em.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Valaki elmagyarázná nekem informatikai almafabékának, hogy mi az a forráskód egy szoftware-nél?

Nagyon-nagyon leegyszerűsítve az az alap programkód, amit ha lefordítanak, abból lesz a futtatható állomány (.EXE fájl).

Ez a forráskód az, amiből aztán a futtatható állomány lesz, és visszafejteni nem lehet.
Tehát ha szoftvert fejlesztes, kb. ez az az érték, ami mindennél fontosabb.
Az ingyenes szoftvereknél ez elérhető, szabadon (többé-kevésbé) mahinálható, így lehet az ingyenes szoftverekből kismillió féle (hogy egy játékhasonlattal éljek: az ID Software kiadta anno a Quake c. játék forráskódját, így amatőr fejlesztők nekiálltak mindenféle mutációkat létrehozni belőle.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Whoa, ennyire óccó is lehet? Én meg lélekben 40k HUF-os kiadásra készültem.
Legális a Win7-em.

Deja Vu érzésem van, erről nem beszéltünk már korábban?
A hazai boltokban (Ipon, Aqua, stb.) elérhető kulcsok egyébként tényleg 40-50e Ft-ért kaphatóak.
A másik verzió a szürke zóna...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 298
16 096
113
Whoa, ennyire óccó is lehet? Én meg lélekben 40k HUF-os kiadásra készültem.
Legális a Win7-em.
Ezek a gamestaros licenszkulcsok fejlesztoi kulcsok, valodiak, nincs garancia, hogy mukodik - asszem generalastol szamitott 24 oran belul aktivalni kell - es ha igen nem tudhatod meddig.

Ahogy mar kb fel eve irtam, a hasznaltszoftver.eu t kene megprobalnod, win10 es office is van, es legalis, legalabbis az EU ban.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu
T

Törölt tag 008

Guest
Whoa, ennyire óccó is lehet? Én meg lélekben 40k HUF-os kiadásra készültem.
Legális a Win7-em.
Az a dobozos, amiben benne van a csomagolás, a szállítás, a raktározás, a pláza költsége, a biztonsági őr meg az extra profit.

Vegyél csak egy kulcsot. Olyan 8 gépet installáltam már innen vett kulcsal, mind a mai napig működik. A legrégebbi kulcsom 2 és fél éves. De mondom, a Dellem oldalára ragasztott win7 kulcs is simán aktiválta a microsoft oldaláról letöltött win10-et.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu and LMzek 2.0
T

Törölt tag 008

Guest
A másik verzió a szürke zóna...

Ezek a gamestaros licenszkulcsok fejlesztoi kulcsok, valodiak, nincs garancia, hogy mukodik - asszem generalastol szamitott 24 oran belul aktivalni kell - es ha igen nem tudhatod meddig.
Hát én volt amit hetekkel később aktiváltam és ment.
Szürke zóna hagyuk már, ha évente letiltják és újat kell vennem, akkor is 15 évnyi jön ki 1 db dobozos árából :p
Tiltsák! Eleve úgy álltam neki, hogy ha 1 évig működik akkor 3000 ft-ért béreltem egy wint :)
De mondom, 2,5 év és 3 reinstall után még mindig megy. Egyetlen win10 kulcsom sem tiltották le, pedig az egész családnak és baráti körnek én installáltam, kollégák ugyaninnen vették és nekik sem tiltották le.
Az installert a microsofttól töltöm és a kulcs beaktiválja. Innentől biztos nem hackelt torrentes szar.
Amúgy az megvan, ha nem aktiválod sem lesz semmi bajod? Lesz a sarokban egy felirat meg talán háttérképet nem lehet váltani. Az MS inkább benyeli ezt, csak ne linuxot használj.

De tőlem, vegyetek 40 000-ért windowst :) Sőt Retail Pro-t 60 000-ért :)

Az lesz a legszebb, hogy már pedzegetik, hogy hát ezt is szolgáltatásként kellene adni. Szóval majd jön az új verzió ami havi díjas lesz.
Na akkor állok át linuxra.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Hát én volt amit hetekkel később aktiváltam és ment.
Szürke zóna hagyuk már, ha évente letiltják és újat kell vennem, akkor is 15 évnyi jön ki 1 db dobozos árából :p
Tiltsák! Eleve úgy álltam neki, hogy ha 1 évig működik akkor 3000 ft-ért béreltem egy wint :)
De mondom, 2,5 év és 3 reinstall után még mindig megy. Egyetlen win10 kulcsom sem tiltották le, pedig az egész családnak és baráti körnek én installáltam, kollégák ugyaninnen vették és nekik sem tiltották le.
Az installert a microsofttól töltöm és a kulcs beaktiválja. Innentől biztos nem hackelt torrentes szar.
Amúgy az megvan, ha nem aktiválod sem lesz semmi bajod? Lesz a sarokban egy felirat meg talán háttérképet nem lehet váltani. Az MS inkább benyeli ezt, csak ne linuxot használj.

De tőlem, vegyetek 40 000-ért windowst :) Sőt Retail Pro-t 60 000-ért :)

Az lesz a legszebb, hogy már pedzegetik, hogy hát ezt is szolgáltatásként kellene adni. Szóval majd jön az új verzió ami havi díjas lesz.
Na akkor állok át linuxra.

  1. Amennyire én tudom, az ilyen oldalakon lévő kulcsokat nem fogják letiltani, itt inkább arról van szó, hogy amíg jogszabályba nem ütközik (amíg pl. nem bizonyítottan lopott bankkártyával fizetett kulcsot adnak tovább), addig csak a piaci versenyt sínyli meg a dolog. Vagyis hazai kereskedő legálisan nem tehet ilyet, így viszont nem képes versenyezni az ilyen kulcskódos oldalakkal. Nem megyek bele ennek a morális / etikai tényezőjébe, pro és kontra vannak érvek, nem a topic témájába tartozik. ;)
  2. Én használok Linuxot is, de játszani azon picit nehezebb... :\
  3. Szolgáltatás irányba megy el szinte mindenki, lásd Office 365 például. Pörgetik szépen fel ezt az irányvonalat és a mostani hardware árak is egyre inkább ebbe az irányba tolják a népeket. Hogy játék oldalról nézzük, nehéz a GeForce Now / Google Stadia féle megoldásokkal versenyezni, ha ár/érték alapon próbálod a dolgot kiszámolni. Kompromisszumokkal jár, ha mélyebben nyúlsz bele (pl. nem fogsz modolt játékokkal játszani, nem tudsz egy .Ini fájlt átírni), de az átlag egyorrú usernek pont ideális ettől még...
    A Google már jó ideje ezt a szekeret tolja, a Microsoft még csak finom lépésekkel halad efelé, de élek a gyanúval, hogy Windows 11 nem lesz, vagy legalábbis nem abban a formában. Kapsz egy vékonykliens szintű HW-t, amin fut egy minimál réteg felett egy böngésző, a többit meg abból éred majd el - szolgáltatásként...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 298
16 096
113
Hát én volt amit hetekkel később aktiváltam és ment.
Szürke zóna hagyuk már, ha évente letiltják és újat kell vennem, akkor is 15 évnyi jön ki 1 db dobozos árából :p
Tiltsák! Eleve úgy álltam neki, hogy ha 1 évig működik akkor 3000 ft-ért béreltem egy wint :)
De mondom, 2,5 év és 3 reinstall után még mindig megy. Egyetlen win10 kulcsom sem tiltották le, pedig az egész családnak és baráti körnek én installáltam, kollégák ugyaninnen vették és nekik sem tiltották le.
Az installert a microsofttól töltöm és a kulcs beaktiválja. Innentől biztos nem hackelt torrentes szar.
Amúgy az megvan, ha nem aktiválod sem lesz semmi bajod? Lesz a sarokban egy felirat meg talán háttérképet nem lehet váltani. Az MS inkább benyeli ezt, csak ne linuxot használj.

De tőlem, vegyetek 40 000-ért windowst :) Sőt Retail Pro-t 60 000-ért :)

Az lesz a legszebb, hogy már pedzegetik, hogy hát ezt is szolgáltatásként kellene adni. Szóval majd jön az új verzió ami havi díjas lesz.
Na akkor állok át linuxra.
Ez igaz.

En sem boltit vettem, hanem hasznaltat, win10 pro es office pro (word, excel, power point) egyutt 30 alatt volt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
En sem boltit vettem, hanem hasznaltat, win10 pro es office pro (word, excel, power point) egyutt 30 alatt volt.

A hardveraprón 1499 forintért vettem win 7 pro oem licenszet. (Ha nem működik, akkor kapsz másikat.) Simán ment vele a win 10 aktiválása. Az Office ára talán ötezer körül lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 780
28 826
113
Én xupe.hu-ról rendeltem új géphez win 10-et 6 ezerért, számlát is kaptam, teljesen jól fut azóta.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 094
16 442
113
Na, döglődik a Seagate Barracuda vinyó a gépemben, kellene egy utód. Mi ajánlható?

Western Digital 4 terrást sorozatot néztem, csak azt nem tudom eldönteni, Red vagy Purple sorozat legyen inkább. A RED elvileg NAS-ba való, tehát olvasásra balanszolt, de van aki nem szereti, mert SMR-es. A Purple sorozat biztonsági kamerákra van kitalálva, tehát elsősorban orrba-szájba írásra. Nálam komoly NAS használat nem lenne, ellenben tényleg jó lenne, ha belátható időn belül nem lenne megint vinyóhaldoklás.

Alapvetően filmnézést, adattárolást, fájlcserélőket szolgálna ki, szóval sokat menne és sokat írna. Sebesség annyira nem lényeges, de jó lenne, ha nem sz*rná össze magát másfél év alatt, mint ezek a nyavajás hulladék seagatek. Aki márkahívő, bocsi, nem tudok rá mást mondani, 2-ből egy mindjárt halott, a másik meg gyengélkedik, miközben lassan 10 éves vinyók mennek vidáman a gépben. :/
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 293
113
Na, döglődik a Seagate Barracuda vinyó a gépemben, kellene egy utód. Mi ajánlható?

Western Digital 4 terrást sorozatot néztem, csak azt nem tudom eldönteni, Red vagy Purple sorozat legyen inkább. A RED elvileg NAS-ba való, tehát olvasásra balanszolt, de van aki nem szereti, mert SMR-es. A Purple sorozat biztonsági kamerákra van kitalálva, tehát elsősorban orrba-szájba írásra. Nálam komoly NAS használat nem lenne, ellenben tényleg jó lenne, ha belátható időn belül nem lenne megint vinyóhaldoklás.

Alapvetően filmnézést, adattárolást, fájlcserélőket szolgálna ki, szóval sokat menne és sokat írna. Sebesség annyira nem lényeges, de jó lenne, ha nem sz*rná össze magát másfél év alatt, mint ezek a nyavajás hulladék seagatek. Aki márkahívő, bocsi, nem tudok rá mást mondani, 2-ből egy mindjárt halott, a másik meg gyengélkedik, miközben lassan 10 éves vinyók mennek vidáman a gépben. :/

Amúgy nézd meg a blackblaze előző negyedéves meghibásodási statisztikáit, elég jó indikátorai tudnak lenni a pillanatnyi kínálat megbízhatóságának: https://www.backblaze.com/blog/backblaze-hard-drive-stats-q3-2020/

Amit te sokírásnak mondasz, az nem feltétlen para még, de alapvetően nem SMR-es lemezt próbálnék keresni, ha még kapható. A WD Purple inkább. Most van két WD redem (2T), egyelőe jól bírják (1-2 évesek talán?), de most tervezem uppolni a tárolómegoldásom 2x2T RAID1-ről talán 3x8T RAID-Z -re, hogy ne legyen gond rá egy ideig... (de legalább 3x4T RAID-5 -re + 4T nem redundáns offsite backupra). Engem is érdekel a téma, mert még nem választottam lemezt, és még ebben az adóévben le kéne tudnom a megrendelést.

Nem lehetett rezonancia gondod ami miatt ilyen hamar kipurcantak? Nekem gumibakos a hdd-k rögzítése.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
327
804
93
Na, döglődik a Seagate Barracuda vinyó a gépemben, kellene egy utód. Mi ajánlható?

Western Digital 4 terrást sorozatot néztem, csak azt nem tudom eldönteni, Red vagy Purple sorozat legyen inkább. A RED elvileg NAS-ba való, tehát olvasásra balanszolt, de van aki nem szereti, mert SMR-es. A Purple sorozat biztonsági kamerákra van kitalálva, tehát elsősorban orrba-szájba írásra. Nálam komoly NAS használat nem lenne, ellenben tényleg jó lenne, ha belátható időn belül nem lenne megint vinyóhaldoklás.

Alapvetően filmnézést, adattárolást, fájlcserélőket szolgálna ki, szóval sokat menne és sokat írna. Sebesség annyira nem lényeges, de jó lenne, ha nem sz*rná össze magát másfél év alatt, mint ezek a nyavajás hulladék seagatek. Aki márkahívő, bocsi, nem tudok rá mást mondani, 2-ből egy mindjárt halott, a másik meg gyengélkedik, miközben lassan 10 éves vinyók mennek vidáman a gépben. :/
Én WD RED-et (asszem WD20EFRX) használok NAS-ban, meg vagyok elégedve vele, bár tény, hogy nem hajtom ki a belüket.
Nemrég elgondolkoztam a bővítésen, amit végül nem kellett meglépnem, ekkor kicsit böngésztem a kínálatot.
Ha jól emlékszem, az EFRX végű HDD-k a PMR-esek, az EFAX végűek pedig az SMR-esek.

Pl.
WD40EFRX: https://edigital.hu/belso-merevlemez/wd-red-35-4tb-merevlemez-wd40efrx-western-digital-p256605
WD40EFAX: https://edigital.hu/belso-merevlemez/wd-red-35-4tb-belso-merevlemez-wd40efax-p762779
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst
T

Törölt tag 008

Guest
Ha jól emlékszem, az EFRX végű HDD-k a PMR-esek, az EFAX végűek pedig az SMR-esek.
https://nascompares.com/answer/list-of-wd-cmr-and-smr-hard-drives-hdd/
PMR = CMR
Amúgy minden tönkre tud menni sajnos. Nekem már minden halt meg. Volt ami fél évesen. Azóta ami fontos NASon raidbe vagy valamelyik felhőszolgáltatóba, a többiért meg nem sírok.
Arra figyeljetek, hogy a HDD-k előtt legyen egy venti. Ne alá azt a szar rápattintható hűtőt, mert annak megáll a kis fos ventije és azért száll el a HDD. Ne is mobile rack vagy valami hasonló kis dobozba legyen.
Jó szellőzés éveket jelent egy HDD élettartamában.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 094
16 442
113
Amúgy nézd meg a blackblaze előző negyedéves meghibásodási statisztikáit, elég jó indikátorai tudnak lenni a pillanatnyi kínálat megbízhatóságának: https://www.backblaze.com/blog/backblaze-hard-drive-stats-q3-2020/

Köszi, ez segít valamit, és találtam pár éves magyar összefoglalót is a korábbi tapasztalatokról.

Ha merevlemez, akkor a HGST a nyerő - PC World

Ez alapján a Hitachi (HGST) lenne a nyerő, sok fut belőle szerveren, nincs velük baj. Ja, de, nem lehet itthon kapni.

Toshiba még viszonylag jól muzsikál,
https://www.backblaze.com/blog/backblaze-hard-drive-stats-q3-2020/
Amit te sokírásnak mondasz, az nem feltétlen para még, de alapvetően nem SMR-es lemezt próbálnék keresni, ha még kapható. A WD Purple inkább. Most van két WD redem (2T), egyelőe jól bírják (1-2 évesek talán?), de most tervezem uppolni a tárolómegoldásom 2x2T RAID1-ről talán 3x8T RAID-Z -re, hogy ne legyen gond rá egy ideig... (de legalább 3x4T RAID-5 -re + 4T nem redundáns offsite backupra). Engem is érdekel a téma, mert még nem választottam lemezt, és még ebben az adóévben le kéne tudnom a megrendelést.

Amire én használom, az sima otthoni desktop alapvetően. Egy-két sorozat torrenten, pár clouddal szinkron lenne a cél, ezek amennyire tudom nagyobb írás/olvasási igénybevételt jelentenek, jobban nyírják a vinyót.

RAID, komoly NAS nincs is (átlövöm a filmet a TV-re..). Egy soft overkillben látom a megoldást, hogy ne teljesen a consumer vonal vackainak legyek kiszolgáltatva, mert nincs kedvem 30-40 ezret másfél évente elszórni erre, és pláne nem időt arra, hogy egyik haldokló vinyóról a másik még pihegő viyónra mentegessem a cuccot, ahogyan most is éppen teszem, mielőtt feldobja a pacskert.

+/- 10% sebbességdiffi nem érdekel, az a lényeg hogy megbízhatóan tárolja az adatot.

Nem lehetett rezonancia gondod ami miatt ilyen hamar kipurcantak? Nekem gumibakos a hdd-k rögzítése.

Fene tudja. Lehet az előző házban túl sok hőt kaptak, na de benn volt hat vinyó, jó öregek is, és csak a két 3 terrás Seagate (ST3000DM001 és ...007) döglődik.. a mostani meg jól szellőző ház.

Én WD RED-et (asszem WD20EFRX) használok NAS-ban, meg vagyok elégedve vele, bár tény, hogy nem hajtom ki a belüket.
Nemrég elgondolkoztam a bővítésen, amit végül nem kellett meglépnem, ekkor kicsit böngésztem a kínálatot.
Ha jól emlékszem, az EFRX végű HDD-k a PMR-esek, az EFAX végűek pedig az SMR-esek.

Pl.
WD40EFRX: https://edigital.hu/belso-merevlemez/wd-red-35-4tb-merevlemez-wd40efrx-western-digital-p256605
WD40EFAX: https://edigital.hu/belso-merevlemez/wd-red-35-4tb-belso-merevlemez-wd40efax-p762779

PMR vs SMR technológiának van ezen az alapvetően desktop / consumer vonalon relevanciája? Pár ezer forinttal drágább a PMR, ami nem érdekes nagyon, max. ha az adatbiztonságot javítja.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 293
113
Köszi, ez segít valamit, és találtam pár éves magyar összefoglalót is a korábbi tapasztalatokról.

Ha merevlemez, akkor a HGST a nyerő - PC World

Ez alapján a Hitachi (HGST) lenne a nyerő, sok fut belőle szerveren, nincs velük baj. Ja, de, nem lehet itthon kapni.

Toshiba még viszonylag jól muzsikál,
https://www.backblaze.com/blog/backblaze-hard-drive-stats-q3-2020/


Amire én használom, az sima otthoni desktop alapvetően. Egy-két sorozat torrenten, pár clouddal szinkron lenne a cél, ezek amennyire tudom nagyobb írás/olvasási igénybevételt jelentenek, jobban nyírják a vinyót.

RAID, komoly NAS nincs is (átlövöm a filmet a TV-re..). Egy soft overkillben látom a megoldást, hogy ne teljesen a consumer vonal vackainak legyek kiszolgáltatva, mert nincs kedvem 30-40 ezret másfél évente elszórni erre, és pláne nem időt arra, hogy egyik haldokló vinyóról a másik még pihegő viyónra mentegessem a cuccot, ahogyan most is éppen teszem, mielőtt feldobja a pacskert.

+/- 10% sebbességdiffi nem érdekel, az a lényeg hogy megbízhatóan tárolja az adatot.



Fene tudja. Lehet az előző házban túl sok hőt kaptak, na de benn volt hat vinyó, jó öregek is, és csak a két 3 terrás Seagate (ST3000DM001 és ...007) döglődik..



PMR vs SMR technológiának van ezen az alapvetően desktop / consumer vonalon relevanciája? Pár ezer forinttal drágább a PMR, ami nem érdekes nagyon, max. ha az adatbiztonságot javítja.
Ezért jó a RAID. Jelez a SMART, hogy egy lemez haldoklik, és ha olyan a gép/ház, akkor akár lekapcsolás nélkül deaktiválod a lemezt, beteszel újat, hozzárendeled az előző lemez szerepéhez, és mahától átmásolja az adatot rá. Észre se veszed (alkalmazás szempontból) az egészet, csupán lassabb lesz az írás amíg a szinkronizáció tart. Windowsban (professional) is van RAID támogatás. Alaplapi RAID megoldásokat kerülném, ki tudja mivel kompatibilis, stb. Vagy dedikált neves raid kártya, vagy oprendszer megoldása.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 094
16 442
113
Ezért jó a RAID. Jelez a SMART, hogy egy lemez haldoklik, és ha olyan a gép/ház, akkor akár lekapcsolás nélkül deaktiválod a lemezt, beteszel újat, hozzárendeled az előző lemez szerepéhez, és mahától átmásolja az adatot rá. Észre se veszed (alkalmazás szempontból) az egészet, csupán lassabb lesz az írás amíg a szinkronizáció tart. Windowsban (professional) is van RAID támogatás. Alaplapi RAID megoldásokat kerülném, ki tudja mivel kompatibilis, stb. Vagy dedikált neves raid kártya, vagy oprendszer megoldása.

Tudom, de annyit meg nem szánok rá. Egy komoly RAID rendszer többszázezer forint lenne. Ami tényleg fontos arról van szétszórva több (manuális) backup is.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 293
113
Tudom, de annyit meg nem szánok rá. Egy komoly RAID rendszer többszázezer forint lenne. Ami tényleg fontos arról van szétszórva több (manuális) backup is.
Egy sima mirror (most azt használok) belövése teljesen triviális. Két egyforma méretű lemez kell, az tény. Backupot az se pótolja, de azért egyszerű, és nem túl drága. Inkább vennék két nagy lemezt mirrorba, és a sok régi kisebbet kidobnám.