Informatika

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

• Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
5 416
15 285
113
Csak nekem van az mindig, hogy mikor a Firefox frissítené magát akkor előtte brutálisan belassul? Szigorúan csak akkor amikor frissítés van, azok között teljesen normálisan és gyorsan működik minden. Mintha így akarna rákényszeríteni a Mozilla a frissítgetésekre, amit persze gyűlölök. Pedig auto update-t kikapcsoltam, plusz amennyi ablakom van nekem megnyitva azért már rendes meló, míg rendezem őket. De így szabályosan érzem előre már mikor jön a frissítés, mert így egyik pillanatról a másikra kurvára laggolni kezd és a legegyszerűbb feladatoknál is másodperceket homokozik. Majd hirtelen jobb felül előjön a zöld pötty, hogy frissítsél mert csak

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
423
1 388
93
Csak nekem van az mindig, hogy mikor a Firefox frissítené magát akkor előtte brutálisan belassul? Szigorúan csak akkor amikor frissítés van, azok között teljesen normálisan és gyorsan működik minden. Mintha így akarna rákényszeríteni a Mozilla a frissítgetésekre, amit persze gyűlölök. Pedig auto update-t kikapcsoltam, plusz amennyi ablakom van nekem megnyitva azért már rendes meló, míg rendezem őket. De így szabályosan érzem előre már mikor jön a frissítés, mert így egyik pillanatról a másikra kurvára laggolni kezd és a legegyszerűbb feladatoknál is másodperceket homokozik. Majd hirtelen jobb felül előjön a zöld pötty, hogy frissítsél mert csak
Talán érdemes kipróbálni, milyen mikor elérhetetlenné teszed, hogy csatlakozzon az oldalukhoz ( ahol a frissítést csekkolja ): lokális dns el, gyorsan meglehet oldani.

Kopi2000

Well-Known Member
2022. március 27.
2 985
3 923
113
Egy hete most valamiért nekem is akadozik (win11 alatt), de egyébként nem jellemző.
Néznél meg egy kormányzati informatikai rendszert. Csilliárdokból szart építettek és még ki sem javítják. (3 éve). Nézz rá a "vizek" rendszerre, aki használja, tudja, hogy ezt miért írom...

• Hűha
Reactions: zeal

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
114
763
93
Néznél meg egy kormányzati informatikai rendszert. Csilliárdokból szart építettek és még ki sem javítják. (3 éve). Nézz rá a "vizek" rendszerre, aki használja, tudja, hogy ezt miért írom...
Azért csak sikerült burkoltan belpolozni egy jót egy teljesen semleges topicban :)

Nyugodtan megnézheted a multik rendszereit is. Akár belső akár külső rendszerek. Amikor a bankodtól gyomorgörcsöt kapsz, ha be kell logolni valamit elintézni, vagy multi 100 millió usdért vesz egy félkész rendszert, majd felvesz 80 embert, hogy kijavítsa de 3 év után befürdik és kukázza+kirúgja az embereket, vagy megnézhetjük bármelyik SAP integrációt.
Ez nem egyedi sajnos és köze nincs a kormány dologhoz. A baj, hogy ezeket a nagy beszerzéseket ("lobbipénz") olyan nagy managerek intézik akik sosem használtak hasonló rendszert, nem fogják a beszerzendő rendszert használni és degradál nekik megkérdezni az átlag Jóskát aki majd használni fogja.
A legjobb rendszer amivel dolgoztam, ahol 9 hónap alatt válaszolt a support a ticketre. :p

A kormány sem különb. Nem infósok intézik és nem olyan aki napi szinten használja. Kap egy demót, egy árajánlatot, ha korrupt akkor lobbipénzzel, ha nem korrupt akkro csak azt nézi, hogy olcsó legyen és kész, ez az eredménye. :(

Kopi2000

Well-Known Member
2022. március 27.
2 985
3 923
113
Azért csak sikerült burkoltan belpolozni egy jót egy teljesen semleges topicban :)

Nyugodtan megnézheted a multik rendszereit is. Akár belső akár külső rendszerek. Amikor a bankodtól gyomorgörcsöt kapsz, ha be kell logolni valamit elintézni, vagy multi 100 millió usdért vesz egy félkész rendszert, majd felvesz 80 embert, hogy kijavítsa de 3 év után befürdik és kukázza+kirúgja az embereket, vagy megnézhetjük bármelyik SAP integrációt.
Ez nem egyedi sajnos és köze nincs a kormány dologhoz. A baj, hogy ezeket a nagy beszerzéseket ("lobbipénz") olyan nagy managerek intézik akik sosem használtak hasonló rendszert, nem fogják a beszerzendő rendszert használni és degradál nekik megkérdezni az átlag Jóskát aki majd használni fogja.
A legjobb rendszer amivel dolgoztam, ahol 9 hónap alatt válaszolt a support a ticketre. :p

A kormány sem különb. Nem infósok intézik és nem olyan aki napi szinten használja. Kap egy demót, egy árajánlatot, ha korrupt akkor lobbipénzzel, ha nem korrupt akkro csak azt nézi, hogy olcsó legyen és kész, ez az eredménye. :(
Nem belpolozni akartam, hanem azt, hogy 3 eve nem tudtak elintezni rajta nyilvanvalo hibakat. Csak kettot.

Kotelezo hasznalni, de a Kat. Ved. rendszerevel nem kompatibilis, nem tudnak rajta keresztul kommunikalni velem. Inkabb leveleznek...

Masreszt nem tudok bizonyos helyekre beutno 9999-nel nagyobb szamot, pedig kellene... Nezd, van informatikus a csaladban, egyenesen primitivnek tartjak a megoldasokat.

De irhatnek a NAV programjairol is, kb. ugyanezt... 5 ev kellett ahhoz, hogy a programjuk megcsinaljon egy szamlaosszesitot....

Sot, szoktam egyutt dolgozni infosokkal, akik az altalam tervezett vezerlesi funkciokat autonatizaljak. Nem tartuk meg szet a kezunket amiatt, hogy bocs ez szar. Addig lett mindeb nyustolve, amig nem mukodik minden, fuggetlenul a tema bonyolultsagatol.....

Azt nem ertem, miert kell befeszulve tamadni, nyilvanvaloan rossz dolgokat vedeni? Ha lenne kormanyzati akarat, akkor mar felhasznalasra alkalnas lehetett volna minden... Azert fizetek adot, hogy mukodjenek jol a dolgok.....

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
3 587
7 907
113
LINUXosokat kérdezném, lenne volna valamilyen ügyes program, amivel mindent mindenhonnan letudnék tölteni? Youtube, stremszolgáltatók, videa, stb.
Köszi! :)

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
4 651
8 659
113
.

"Video Download Professional", egy telepíthető Firefox Kiegészítő, emlékeim szerint a videa.hu videókat (és még sok mást) is (le)tölteni tudott az egyik régi 4-5 évvel ezelőtti IT-s ismeretség ezzel.

Nem hiszem, hogy azóta "elfelejtette volna" ezt a szintet a nevezett Kiegészítő.

Közelebbi hírem nincs azóta róla, egy próbát megér. A Yt-ról meg vmi Converter Button-os Kiegészítővel csinálta, vmi Koi készítette( az aranyhal miatt jegyezetm meg : ).

Sok sikert!

.