Informatika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 750
28 590
113
Elmegy ám a Youtube a kedves anyjába, az elmúlt héten folyamatosan egyre jobban kezdi leszedni a hirdetésblokkolókat. Előbb csak egy kiikszelhető üzi jelent meg, majd 10 másodpercet kellett várni, most pedig ott vagyunk, hogy 3 videót megnézhetsz aztán totálra megakadályozza bármilyen videó megnyitását.

Alapvetően adblock téren én egy mélységi Szurovikin-vonalat építettem ki Firefoxban, szóval próbálkoztam azzal mi van, ha csak egyet egyet kapcsolok le. Elsőként elég volt az Adblocker for Youtube-t kiszedni, utána már az Adblock Plust kellett és most már az Adblocker Ultimate sem megy. Szerencsére az uBlock Origin még működik rendesen, de nem tudom mennyi ideig. Ha az is kaputt, akkor megyek át Brave-ra, mert ott a beépített adblocker szintén megy szerencsére.

Persze most lehet azzal példálózni, hogy miért nem veszek YT Prémiumot, de én elvből nem vagyok hajlandó ennek a multimilliárdos sóher bagázsnak egy rohadt fillért sem fizetni, amíg nem kötelező. Maximálisan kihasználják a monopóliumukat, egyre szemetebb döntéseket hozva. Főleg úgy, hogy mit csinálnak a demonetizing címszó alatt, arról nem beszélve mennyire használhatatlan és elfogult keresőjük (csak keressetek bármit ukrán témában, csakis ukrán/ukránbarát találatokat fog az elsők közt felhozni), milyen nagy elánnal törölnek videókat/csatornákat, amik nem férnek bele az ő elképzelésükbe a a "közösségi irányelvekre" hivatkozva és ha content creator-ként akarnál bármilyen segítséget/fellebbezést, csakis a Twitter marad, mert szándékosan úgy van a rendszerük megcsinálva, nehogy neked jó legyen. Az átugorhatatlan reklámokról vagy eltűntetett dislike részről nem is beszélve.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 597
8 150
113
mennyire használhatatlan és elfogult keresőjük (csak keressetek bármit ukrán témában, csakis ukrán/ukránbarát találatokat fog az elsők közt felhozni),
Nekem semmi ilyen tapasztalatom nincs. Sot, mivel latja, hogy mindenevo vagyok, rendszeresen nyomja a MacGregort es mindenfelet az arcomba.
Amugy meg iratkozz fel mindenkihez, ingyen van, es akkor biztosan jon mar az indulo oldalon az uj tartalmuk.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and nyugger

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 750
28 590
113
Nekem semmi ilyen tapasztalatom nincs. Sot, mivel latja, hogy mindenevo vagyok, rendszeresen nyomja a MacGregort es mindenfelet az arcomba.
Amugy meg iratkozz fel mindenkihez, ingyen van, es akkor biztosan jon mar az indulo oldalon az uj tartalmuk.
Olyanra értem, mint pl mikor valami combat footage-t szeretnék kikeresni cikkbe illusztrációnak (harckocsizós, tüzér, ilyesmi), vagy egy 20-40 éves bemutató videót egy adott rendszerhez, erre mindenhol csak az ukrán zászlós "rUsSiA WiLl lOsE tHiS TiMe bEliEvE mE" típusú robot szinkronos hangalámondásos videókat dobja elém. És nincs meg az az opció mint a Google esetében, hogy x időpontig kérném a találatokat, kiszűrve a friss szart a palacsintából, miközben ugyanaz a vállalat.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 597
8 150
113
Olyanra értem, mint pl mikor valami combat footage-t szeretnék kikeresni cikkbe illusztrációnak (harckocsizós, tüzér, ilyesmi), vagy egy 20-40 éves bemutató videót egy adott rendszerhez, erre mindenhol csak az ukrán zászlós "rUsSiA WiLl lOsE tHiS TiMe bEliEvE mE" típusú robot szinkronos hangalámondásos videókat dobja elém. És nincs meg az az opció mint a Google esetében, hogy x időpontig kérném a találatokat, kiszűrve a friss szart a palacsintából, miközben ugyanaz a vállalat.
Nem ertem; hogy ne lenne szures - rakeresel a combat footage kifejezesre (esetleg add hozza, hogy mondjuk 1976), majd a Filters alatt ott az osszes szuro:

Search filters

Upload date​


Last hour

Today

This week

This month

This year

Type​


Video

Channel

Playlist

Movie

Duration​


Under 4 minutes

4 - 20 minutes

Over 20 minutes

Features​


Live

4K

HD

Subtitles/CC

Creative Commons

360°

VR180

3D

HDR

Location

Purchased

Sort by​


Relevance

Upload date

View count

Rating
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 597
8 150
113
Na itt az én problémám, hogy csak ezek vannak és nem az például, hogy 2022.02.24. előtti találatok. Mert keresnél valami specifikus videót mondjuk egy szovjet tankot illetően és nem tudod úgy szűrni a találatokat, hogy az ukrán háborús trash ne legyen benne
Nem is kell. A keresesi kifejezesbe ird bele, ahogy javasoltam, masreszt az upload date szerint rakd sorba es ugorj kesobbre.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Groove

Well-Known Member
2017. október 3.
97
308
53
Elmegy ám a Youtube a kedves anyjába, az elmúlt héten folyamatosan egyre jobban kezdi leszedni a hirdetésblokkolókat. Előbb csak egy kiikszelhető üzi jelent meg, majd 10 másodpercet kellett várni, most pedig ott vagyunk, hogy 3 videót megnézhetsz aztán totálra megakadályozza bármilyen videó megnyitását.

Alapvetően adblock téren én egy mélységi Szurovikin-vonalat építettem ki Firefoxban, szóval próbálkoztam azzal mi van, ha csak egyet egyet kapcsolok le. Elsőként elég volt az Adblocker for Youtube-t kiszedni, utána már az Adblock Plust kellett és most már az Adblocker Ultimate sem megy. Szerencsére az uBlock Origin még működik rendesen, de nem tudom mennyi ideig. Ha az is kaputt, akkor megyek át Brave-ra, mert ott a beépített adblocker szintén megy szerencsére.

Persze most lehet azzal példálózni, hogy miért nem veszek YT Prémiumot, de én elvből nem vagyok hajlandó ennek a multimilliárdos sóher bagázsnak egy rohadt fillért sem fizetni, amíg nem kötelező. Maximálisan kihasználják a monopóliumukat, egyre szemetebb döntéseket hozva. Főleg úgy, hogy mit csinálnak a demonetizing címszó alatt, arról nem beszélve mennyire használhatatlan és elfogult keresőjük (csak keressetek bármit ukrán témában, csakis ukrán/ukránbarát találatokat fog az elsők közt felhozni), milyen nagy elánnal törölnek videókat/csatornákat, amik nem férnek bele az ő elképzelésükbe a a "közösségi irányelvekre" hivatkozva és ha content creator-ként akarnál bármilyen segítséget/fellebbezést, csakis a Twitter marad, mert szándékosan úgy van a rendszerük megcsinálva, nehogy neked jó legyen. Az átugorhatatlan reklámokról vagy eltűntetett dislike részről nem is beszélve.

kaspersky total security(orosz :D)... bekapcsolod a reklámblokkolót, a követés védelmet meg mindent is amit szeretnél ... + adblock ultra és soha az életben nem látsz semmilyen oldalon semmilyen hirdetést ;) ... ja és mint ha youtube premiumod lenne(természetesen csak PC)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Elmegy ám a Youtube a kedves anyjába, az elmúlt héten folyamatosan egyre jobban kezdi leszedni a hirdetésblokkolókat. Előbb csak egy kiikszelhető üzi jelent meg, majd 10 másodpercet kellett várni, most pedig ott vagyunk, hogy 3 videót megnézhetsz aztán totálra megakadályozza bármilyen videó megnyitását.

Alapvetően adblock téren én egy mélységi Szurovikin-vonalat építettem ki Firefoxban, szóval próbálkoztam azzal mi van, ha csak egyet egyet kapcsolok le. Elsőként elég volt az Adblocker for Youtube-t kiszedni, utána már az Adblock Plust kellett és most már az Adblocker Ultimate sem megy. Szerencsére az uBlock Origin még működik rendesen, de nem tudom mennyi ideig. Ha az is kaputt, akkor megyek át Brave-ra, mert ott a beépített adblocker szintén megy szerencsére.

Persze most lehet azzal példálózni, hogy miért nem veszek YT Prémiumot, de én elvből nem vagyok hajlandó ennek a multimilliárdos sóher bagázsnak egy rohadt fillért sem fizetni, amíg nem kötelező. Maximálisan kihasználják a monopóliumukat, egyre szemetebb döntéseket hozva. Főleg úgy, hogy mit csinálnak a demonetizing címszó alatt, arról nem beszélve mennyire használhatatlan és elfogult keresőjük (csak keressetek bármit ukrán témában, csakis ukrán/ukránbarát találatokat fog az elsők közt felhozni), milyen nagy elánnal törölnek videókat/csatornákat, amik nem férnek bele az ő elképzelésükbe a a "közösségi irányelvekre" hivatkozva és ha content creator-ként akarnál bármilyen segítséget/fellebbezést, csakis a Twitter marad, mert szándékosan úgy van a rendszerük megcsinálva, nehogy neked jó legyen. Az átugorhatatlan reklámokról vagy eltűntetett dislike részről nem is beszélve.
First world problems :D
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
326
804
93
Elmegy ám a Youtube a kedves anyjába, az elmúlt héten folyamatosan egyre jobban kezdi leszedni a hirdetésblokkolókat. Előbb csak egy kiikszelhető üzi jelent meg, majd 10 másodpercet kellett várni, most pedig ott vagyunk, hogy 3 videót megnézhetsz aztán totálra megakadályozza bármilyen videó megnyitását.

Alapvetően adblock téren én egy mélységi Szurovikin-vonalat építettem ki Firefoxban, szóval próbálkoztam azzal mi van, ha csak egyet egyet kapcsolok le. Elsőként elég volt az Adblocker for Youtube-t kiszedni, utána már az Adblock Plust kellett és most már az Adblocker Ultimate sem megy. Szerencsére az uBlock Origin még működik rendesen, de nem tudom mennyi ideig. Ha az is kaputt, akkor megyek át Brave-ra, mert ott a beépített adblocker szintén megy szerencsére.

Persze most lehet azzal példálózni, hogy miért nem veszek YT Prémiumot, de én elvből nem vagyok hajlandó ennek a multimilliárdos sóher bagázsnak egy rohadt fillért sem fizetni, amíg nem kötelező. Maximálisan kihasználják a monopóliumukat, egyre szemetebb döntéseket hozva. Főleg úgy, hogy mit csinálnak a demonetizing címszó alatt, arról nem beszélve mennyire használhatatlan és elfogult keresőjük (csak keressetek bármit ukrán témában, csakis ukrán/ukránbarát találatokat fog az elsők közt felhozni), milyen nagy elánnal törölnek videókat/csatornákat, amik nem férnek bele az ő elképzelésükbe a a "közösségi irányelvekre" hivatkozva és ha content creator-ként akarnál bármilyen segítséget/fellebbezést, csakis a Twitter marad, mert szándékosan úgy van a rendszerük megcsinálva, nehogy neked jó legyen. Az átugorhatatlan reklámokról vagy eltűntetett dislike részről nem is beszélve.
Lehet, hogy a te igényeidnek nem felel meg, de böngészőből használható a https://piped.video/, vagy androidon a NewPipe alkalmazás (F-droidból vagy githubról leszedett apk-ból telepítve).
Szerintem érdemes kipróbálni, próbálgatni, hogy a rendes yt felületet hogyan lehet vele helyettesíteni aztán le lehet válni a rendes yt felületről.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 750
28 590
113
Elmegy ám a Youtube a kedves anyjába, az elmúlt héten folyamatosan egyre jobban kezdi leszedni a hirdetésblokkolókat. Előbb csak egy kiikszelhető üzi jelent meg, majd 10 másodpercet kellett várni, most pedig ott vagyunk, hogy 3 videót megnézhetsz aztán totálra megakadályozza bármilyen videó megnyitását.

Alapvetően adblock téren én egy mélységi Szurovikin-vonalat építettem ki Firefoxban, szóval próbálkoztam azzal mi van, ha csak egyet egyet kapcsolok le. Elsőként elég volt az Adblocker for Youtube-t kiszedni, utána már az Adblock Plust kellett és most már az Adblocker Ultimate sem megy. Szerencsére az uBlock Origin még működik rendesen, de nem tudom mennyi ideig. Ha az is kaputt, akkor megyek át Brave-ra, mert ott a beépített adblocker szintén megy szerencsére.

Persze most lehet azzal példálózni, hogy miért nem veszek YT Prémiumot, de én elvből nem vagyok hajlandó ennek a multimilliárdos sóher bagázsnak egy rohadt fillért sem fizetni, amíg nem kötelező. Maximálisan kihasználják a monopóliumukat, egyre szemetebb döntéseket hozva. Főleg úgy, hogy mit csinálnak a demonetizing címszó alatt, arról nem beszélve mennyire használhatatlan és elfogult keresőjük (csak keressetek bármit ukrán témában, csakis ukrán/ukránbarát találatokat fog az elsők közt felhozni), milyen nagy elánnal törölnek videókat/csatornákat, amik nem férnek bele az ő elképzelésükbe a a "közösségi irányelvekre" hivatkozva és ha content creator-ként akarnál bármilyen segítséget/fellebbezést, csakis a Twitter marad, mert szándékosan úgy van a rendszerük megcsinálva, nehogy neked jó legyen. Az átugorhatatlan reklámokról vagy eltűntetett dislike részről nem is beszélve.
Update: az uBlock Origin sem műxik már
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 750
28 590
113
Pedig már nagyon kerestem valamit ami működik. Ha megvan az utódja, akkor írd meg.
Sajna csak az működik nekem egyelőre Firefoxnál, hogy a videót inkognítóablakban nyitom meg és akkor nem jelenik meg az üzenet. Cserébe Brave esetében a beépített adblocker ugyanúgy működik hibátlanul
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 750
28 590
113
Sajna csak az működik nekem egyelőre Firefoxnál, hogy a videót inkognítóablakban nyitom meg és akkor nem jelenik meg az üzenet. Cserébe Brave esetében a beépített adblocker ugyanúgy működik hibátlanul
Amúgy érdekes módon, hogy ha egy már megnyitott videóból kattintasz át ugyanazon a lapon, akkor lehet adblockerrel nézni
 
  • Hűha
Reactions: Bubu bocs

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Sajna csak az működik nekem egyelőre Firefoxnál, hogy a videót inkognítóablakban nyitom meg és akkor nem jelenik meg az üzenet. Cserébe Brave esetében a beépített adblocker ugyanúgy működik hibátlanul

Újra-telepítéses próba megvolt már?
Ismerősnél rákérdezve: W10/Firefox+uBlock műxik!

.
Nem akarom elszólni magam, de most feltettem a uBlock-ot és azóta nincs jútúb reklám, pedig minden második-harmadik videónál volt. Most az elmult félóra-órában egynél sem reklámozott, sőt a főoldalról is kiszedte a reklámokat a videók közül.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
U.I. Most inkább nem próbálom összeszámolni, hogy mennyi időt elbasztam a reklámokkal.
A konfig Win 10 Pro + Firefox, a uBlockot meg direkt a firefox oldaláról raktam fel, kb első link a googleben amit kihoz.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 015
113
Nekem adblock van, tegnap még nem adott be a youtube reklámot, viszont a legelső videó megnyitásakor felugrik egy ablak ami valamit ír az adblockról, simán ki lehet x-elni, utána normálisan működik minden reklám mentesen. Ha otthon leszek lefotózom.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 596
113
Újabb Kína proceszorok.

Phytium-CPU.webp

Chinese-CPU-Maker-Phytium-Next-Gen-Architecture-AMD-Zen-3-Performance.png

Phytium-China-CPU-Next-Gen-Roadmap.png
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 618
113
Amúgy érdekes módon, hogy ha egy már megnyitott videóból kattintasz át ugyanazon a lapon, akkor lehet adblockerrel nézni

Újra-telepítéses próba megvolt már?
Ismerősnél rákérdezve: W10/Firefox+uBlock műxik!

.

Nem akarom elszólni magam, de most feltettem a uBlock-ot és azóta nincs jútúb reklám, pedig minden második-harmadik videónál volt. Most az elmult félóra-órában egynél sem reklámozott, sőt a főoldalról is kiszedte a reklámokat a videók közül.

Nálam uBlock van, működik (kopp-kopp).

Van aki VPN-nel vesz egy harmadik világbeli Youtube premium előfizetést, azok olcsóbbak (török is). Szerintem túl nagy macera.

Esetleg frissíteni kell a uBlockot, nem csak a bővítményt, hanem a blokklistáját is.