Informatika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Nálam uBlock van, működik (kopp-kopp).

Van aki VPN-nel vesz egy harmadik világbeli Youtube premium előfizetést, azok olcsóbbak (török is). Szerintem túl nagy macera.

Esetleg frissíteni kell a uBlockot, nem csak a bővítményt, hanem a blokklistáját is.
Négy napja faszául működik, nincs rekálm, nincs várakozás a videókra, az updatet meg gondolom megoldja a firefox ha már az ő bővítménye.
Nem kell VPN, gyorsan kell mennie anélkül, hogy midenfele mennének feleslegesen az adataim, na meg pont az a lényeg, hogy ne fizessek érte és ne legyen macera, azt itt is megtehetném, vagy fizetek érte, vagy nézem a rekálmot ami nyűg.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 620
113
Négy napja faszául működik, nincs rekálm, nincs várakozás a videókra, az updatet meg gondolom megoldja a firefox ha már az ő bővítménye.
Nem kell VPN, gyorsan kell mennie anélkül, hogy midenfele mennének feleslegesen az adataim, na meg pont az a lényeg, hogy ne fizessek érte és ne legyen macera, azt itt is megtehetném, vagy fizetek érte, vagy nézem a rekálmot ami nyűg.

Elvileg csak az előfizetéshez kell VPN, csak csinálni kell neki külön gmail fiókot.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 165
14 766
113
Van valakinek tapasztalata a blog.hu és az új Google Analytics GA4 használatával?

Ugye az Universal Analytics (UA) faszán működött de a Google Analytics 4-tulajdon (GA4) használatára való átállással megváltozott a kód

Viszont a blog.hu admin felület a GA4 kódot nem fogadja el az eltérő formátum miatt.

Nyilván a szupport/help felületen semmi infó erről. Esetleg van valakinek ötlete mi a rákot csináljak ha látni akarom a statisztikát?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 597
8 151
113


Amazon's AWS supports 143 security standards and compliance certifications, to help customers meet regulatory requirements. The company said that AWS is collaborating with European regulators and national cybersecurity agencies to build the AWS European Sovereign Cloud so that it is able to meet additional data residency, operational autonomy, and resiliency needs in Europe.

Germany will be the first AWS Region within the AWS European Sovereign Cloud and will be available to all European customers. Only EU-resident AWS employees who are located in the EU will have control of the operations and support for the AWS European Sovereign Cloud.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nekem soha nem volt komoly gondom ublock-kal, pedig telóról is azzal nézem a jutbobot.

Volt egy időszak amikor egy fokkal lejjebb állított minden videót a 10. másodperc után, de mikor leért 360p-re visszapattintottam 1080-ra és kezdődött elölről :D
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 750
28 590
113
Nekem soha nem volt komoly gondom ublock-kal, pedig telóról is azzal nézem a jutbobot.

Volt egy időszak amikor egy fokkal lejjebb állított minden videót a 10. másodperc után, de mikor leért 360p-re visszapattintottam 1080-ra és kezdődött elölről :D
A fejlesztők szerint az alábbi szerelmes procedúrát kellene elvégezni, hogy ne ugorjon fel folyton az adblock blokkoló felirat

Az a baj, hogy van pár kiegészítőm (pl. ami a shorts-ok linkjét egyből átrakja rendes videóvá, mert másképp nem lehet beilleszteni html kóddal), amik meg eléggé kellenének a munkához, szóval majd meglátom. Paraszt módszerként van amúgy az, hogy frissíted a megnyitott oldalt és akkor a felirat eltűnik, cserébe reklám sem lesz

Amúgy az elejére visszatekerős rész nekem az első 5 másodpercben szokott jelentkezni :D
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 165
14 766
113
Én feladtam!
1700 ft/1 hónap
Elvból sem fizettem eddig elő(mint mások), de mindennek van határa...
1 pizza 3500 ft ... egy baszó burger is... a feléből megvan és pontosan 30x annyi élményt nyújt(ha nem többet az ideg miatt).
Ez csak egy szubjektív vélemény.
Mi az a "baszó burger"?

..

Kepzeljétek, tegnap este találtunk egy telefont. Pofára esett amikor elhagyták mert ripityára tört a kijelző. De még be tudtam kapcsolni a Kód is megvolt a tokba a sim kártyán ráirva, de feloldani már nem tudtam mert már nem vette rendesen a keprnyő. Ma bevittem a Vodafonehoz, hogy kártya szám után azonosításák már a tulajt aki egyébként a nyitó kép szerint egy fiatal csaj. Majdnem elküldek a picsába, hogy hát ők nem adhatnak ki infot. Na remek mondom végül is csak a saját ügyfeletek. Akkor kérdem hogyan tovább? Hát bevihetem a kerületi önkormányzathoz elvileg van talált tárgyak rész, de ha nem kerületi a lány, vagy speciel nem ismeri ezt az opciót és nem keresi akkor halott a dolog. Másik opció a Rendőrség, jegyzőkönyvel burokráciával.
Még kell hagyni értünk hozzá, hogy bonyolítsuk meg a saját életünk!
Tanulság; legalább egy mail címet vagy egy másik telefonszámot èrdemes lehet berakni a tokba..
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 620
113
Mi az a "baszó burger"?

..

Kepzeljétek, tegnap este találtunk egy telefont. Pofára esett amikor elhagyták mert ripityára tört a kijelző. De még be tudtam kapcsolni a Kód is megvolt a tokba a sim kártyán ráirva, de feloldani már nem tudtam mert már nem vette rendesen a keprnyő. Ma bevittem a Vodafonehoz, hogy kártya szám után azonosításák már a tulajt aki egyébként a nyitó kép szerint egy fiatal csaj. Majdnem elküldek a picsába, hogy hát ők nem adhatnak ki infot. Na remek mondom végül is csak a saját ügyfeletek. Akkor kérdem hogyan tovább? Hát bevihetem a kerületi önkormányzathoz elvileg van talált tárgyak rész, de ha nem kerületi a lány, vagy speciel nem ismeri ezt az opciót és nem keresi akkor halott a dolog. Másik opció a Rendőrség, jegyzőkönyvel burokráciával.
Még kell hagyni értünk hozzá, hogy bonyolítsuk meg a saját életünk!
Tanulság; legalább egy mail címet vagy egy másik telefonszámot èrdemes lehet berakni a tokba..

Ki lehet tenni valami népes facebook csoportba (Pesten Hallottam) vagy redditre, hátha eljut hozzá.
Kérdés mennyire értékes telefon. Ha nem valami csúcskészülék, így törött képernyővel már valószínűleg nem éri meg javítani, max. házilag, ha valaki ügyes.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 620
113
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 165
14 766
113
Ki lehet tenni valami népes facebook csoportba (Pesten Hallottam) vagy redditre, hátha eljut hozzá.
Kérdés mennyire értékes telefon. Ha nem valami csúcskészülék, így törött képernyővel már valószínűleg nem éri meg javítani, max. házilag, ha valaki ügyes.
Nekem nics Facebookom, de jó ötlet megkérek majd valakit. Redmi Note9 ezt meg talán èrdemes lehet rendbe hozni.
 

Groove

Well-Known Member
2017. október 3.
97
308
53
Baszó burger = Amerikai szívroham-burger, mindent beleraknak ami az étlapon van, tudod dupla hús, amerikai lapsajt, rántott hagymakarika, dinsztelt hagyma cukorral, szószok, 1 salátalevél stb... Ja és diétás kóla.:oops:

Aaaaaaaaz leeeeesz aaaaaaaz :DDDDDDDDDDDDDDDDDD ...néhány helyen kézművesnek csúfolják.
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
820
2 381
93
Mi az a "baszó burger"?

..

Kepzeljétek, tegnap este találtunk egy telefont. Pofára esett amikor elhagyták mert ripityára tört a kijelző. De még be tudtam kapcsolni a Kód is megvolt a tokba a sim kártyán ráirva, de feloldani már nem tudtam mert már nem vette rendesen a keprnyő. Ma bevittem a Vodafonehoz, hogy kártya szám után azonosításák már a tulajt aki egyébként a nyitó kép szerint egy fiatal csaj. Majdnem elküldek a picsába, hogy hát ők nem adhatnak ki infot. Na remek mondom végül is csak a saját ügyfeletek. Akkor kérdem hogyan tovább? Hát bevihetem a kerületi önkormányzathoz elvileg van talált tárgyak rész, de ha nem kerületi a lány, vagy speciel nem ismeri ezt az opciót és nem keresi akkor halott a dolog. Másik opció a Rendőrség, jegyzőkönyvel burokráciával.
Még kell hagyni értünk hozzá, hogy bonyolítsuk meg a saját életünk!
Tanulság; legalább egy mail címet vagy egy másik telefonszámot èrdemes lehet berakni a tokba..
Nem tudom minden okostelefonnál van-e rá lehetőség, de az enyémnél a zárolt képernyőre lehet kapcsolattartó adatait kiírni.
Ez lehet email cím vagy tel szám ect.
Nálam egy üzenetrögzítős telefonszám van megadva.
google.com/android