Informatika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
:D:D:D
<25MHz!!!
:D:D:D

Majd meggondolják magukat ha nem lesz alapanyag a gyártáshoz, mivel a legnagyobb beszállító ilyen téren Oroszország és Ukrajna (volt). A videókártyák piacán 5%-ot mondanak, hogy a forgalomból annyi a profit, a csúcskártyáknál pl RTX3080 és fölötte, azoknál van 7%. Az AM4 foglalatos alaplapoknál kb egy éve probléma volt, hogy nem tudnak olyan BIOS frissítést kiadni, amivel a régi és az új AMD procik is mennek, mert a széleskörben elterjedt 16 MB-os chipek helyett amik kurva olcsók, ha tesznek egy kicsit drágább 32MB-osat, amire simán felférne minden, akkor jelentős részt fel kellene áldozzanak az alaplapok által generált profitból, pedig ilyen 1-2-5 dolláros tételről beszélünk. Szóval lehet keménykedni, csak lehet elszállnak a gyártási költségek egyik napról a másikra, vagy nem lesz amiből chipeket gyárts és nézed majd, hogy a 20 mld dolláros gyártósorod milyen szépen áll.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Másik témaként jut eszembe: az energia árak és más (Pl: Kína-i )kormány intézkedések miatt sok bányászható digitális-valuta(BitCoin, Ether... stb...) mitha összeomlott volna. Ez azt jelenti, hogy a video-kártyák egyik legjelentősebb keresleti szegmense --a "bányászat"-- kiesett. Bár csökkent a gyártás is, de ennek a kisebb keresletnek a kisebb árfelhajtó hatáson keresztül meg kellene jelennie a VGA-k árában.
...használt és új VGA-k esetében. Egy nagyobb bányászfarm ezres/tíz-ezres daraszámot jelent, és sok ilyen felszámolásáról mintha írtak volna: BelsőKína, Mongólia, Ukrajna...

Van ennek valami jele?



.
Új kártyáknál látszik a jele, elsősorban az, hogy lehet kapni, boltban. Emellett nem kell már scalper árakon vegyél videókártyát. Pl egy 3090-es ha jól emlékszem 1500 dolláros MSRP-n volt, persze ez a founders edition, ettől eltérhet az egyéb gyártók terméke, általában felfele irányban. Jelenleg amit látok, hogy MSRP + ÁFA + 10-20%-on válogatni is tudok a gyártók termékei közűl az itthoni online boltokban.
Konténerszámra vehető használt bányász kártyák lehet ha léteznek, elvégre ez a kripto bullshit kezdi megmutatni a valós oldalát, ettől függetlenűl még mindig túlárazott az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
valaki tudja,hogy a pc-n,a képernyő alján lévő ikonok,meg minden,mért kerül a bal oldalra függőlegesen,és.hogyan lehet visszatenni?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
valaki tudja,hogy a pc-n,a képernyő alján lévő ikonok,meg minden,mért kerül a bal oldalra függőlegesen,és.hogyan lehet visszatenni?
windows? A tálcát (taskbar) áthúztad oda? Megfogsz egy szabad részt, és átvontatod. Windows 10 esetében a microsoft accounton át szinkronizálja ezt. Ezt a logint más használja más gépen esetleg?

Ha nem engedi áthúzni: jobbklikk tálca zárolása (lock the taskbar) pipát kivenni.
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe
K

kamm

Guest
c3H6nIl.jpg
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113

Beírtam a WIN 10 keresőjébe, hogy 'Internet Explorer' és elindult. A csuda se gondolta, hogy még az is benne van. :eek:

Azt írja a cikk, hogy "a böngészőt a Windows 10 legtöbb verziójából el is távolítják". Jön egy frissítés, ami töröl?
 
K

kamm

Guest
Gents,

mi manapsag a legjobb-leggyorsabb eszkoz infovideo(ka)t krealni?

A szoveget-storyboardot osszerakom magam, de napokig rajzolgatni sok kedvem nincs, beszelo fejeket magam is utalom videokon, szoval a screen capture melle kellene tenni nemi system architecture ill infrastructure temaju infografikakat is - mi manapsag ilyesmihez a leggyorsabb-legjobb eszkoz?

(Nem hollywoodi vfx kell, de corporate belso hasznalatra menne, szoval azert profi minosegu kellene.)

Elore is koszonom a tippeket :cool:
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
775
1 969
93
Gents,

mi manapsag a legjobb-leggyorsabb eszkoz infovideo(ka)t krealni?

A szoveget-storyboardot osszerakom magam, de napokig rajzolgatni sok kedvem nincs, beszelo fejeket magam is utalom videokon, szoval a screen capture melle kellene tenni nemi system architecture ill infrastructure temaju infografikakat is - mi manapsag ilyesmihez a leggyorsabb-legjobb eszkoz?

(Nem hollywoodi vfx kell, de corporate belso hasznalatra menne, szoval azert profi minosegu kellene.)

Elore is koszonom a tippeket :cool:
Adobe Express
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a mobil hotspotról mi a rákért ugrik le a számítógépem? Eddig sokáig jó volt... Most minden telefonnal ezt csinálja... Természetesen win10. Ötletetek?
 
K

kamm

Guest
Valaki futtat itt localban dockert W10 alatt?
Ha igen, mi a jo anyjaert nem lehet elinditani telepites utan sehogyan sem (Win Containerben es WSL2ben probaltam, csak ezert nerm rakok fel meg Hyper-Vt is.) A logokban semmi ertelmes. :mad:
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
442
1 458
93
Valaki futtat itt localban dockert W10 alatt?
Ha igen, mi a jo anyjaert nem lehet elinditani telepites utan sehogyan sem (Win Containerben es WSL2ben probaltam, csak ezert nerm rakok fel meg Hyper-Vt is.) A logokban semmi ertelmes. :mad:
Admin priv -el próbáltad a daemont elindítani? all users-el installáltad? ( ezzel kapcsolatosan az anaconda szokott ficázni )
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Valaki futtat itt localban dockert W10 alatt?
Ha igen, mi a jo anyjaert nem lehet elinditani telepites utan sehogyan sem (Win Containerben es WSL2ben probaltam, csak ezert nerm rakok fel meg Hyper-Vt is.) A logokban semmi ertelmes. :mad:
wsl2 -nek eleve kell hyper-v, azon fut.

az installerje feltette, berakod a pipát a docker desktop konfig felületén,h ogy wsl-ben is legyen elérhető, mókol valamit, és megy. (a hibaüzenetekre, amik vannak közben, keresel, és találsz megoldást, mert egy kalap fos az egész, és kalapáccsal kellett életre lehelni elsőre, de a hibaüzenet alapján egyből volt jó találat a megoldásra)
 
K

kamm

Guest
wsl2 -nek eleve kell hyper-v, azon fut.
A WSL a linux subsystem, pont ez a lenyege a WSL2nek, hogy semmi koze a Hyper-vhez. :)
Az Ubuntu 22 megy is rendesen, altalaban onnan masszirozom az AWS clustereimet, vagy VS Codebol, ha valamit irni is kell hozzajuk, de most SAM Lambdat kell hasznalnom (egy PoChez), ahhoz meg kell a local docker. :( :(


az installerje feltette, berakod a pipát a docker desktop konfig felületén,h ogy wsl-ben is legyen elérhető, mókol valamit, és megy. (a hibaüzenetekre, amik vannak közben, keresel, és találsz megoldást, mert egy kalap fos az egész, és kalapáccsal kellett életre lehelni elsőre, de a hibaüzenet alapján egyből volt jó találat a megoldásra)
Ezzel kezdtem. Semmi. :)
Lerantottam, kezzel ujra, powershellbol, detto.
Visszakapcsoltam a Windows Containerst, megint console de most --backend=windows, semmi.
Megneztem a config jsont, persze win containers = false, mondom, hurra, menni fog - javitom, restartolom a com.docker.servicet (az persze fut), ugyanugy semmi.
Itt mar kezdtem qrva ideges lenni erre a szarra - jol mondod, egy kalap fos windowsra -, meg1x lehuz, majd ujrapahol, ezuttal --backend=wsl-2 (hatha segit) es persze ugyanaz.
Majd ugyanezt a 3-4 variaciot eljatszottam ket masik korabbi Docker verzioval, baszki. Most mar nagyon qrvara unom, azt hiszem, ez marad holnapra (es szerintem inkabb fellovok Hyper-Vt es megprobalom abban. Egy dolgot nem akarok semmikeppen, meg egy gepet bekapcsolni, mert kinn 3. hete 35 Celsius korul van egesz nap, ejjel meg 28 igy is.)
 
  • Szomorú
Reactions: Veér Ispán
K

kamm

Guest
Admin priv -el próbáltad a daemont elindítani? all users-el installáltad? ( ezzel kapcsolatosan az anaconda szokott ficázni )
Windows, de igen, manualisan mar csak admin terminalbol probaltam, kinomban mar --accept-license meg mindenfel hulyeseget hozzaadtam elore, hatha... Mindegy, elteszem holnapra, mindjart 5, a szemeim lassan folyekony allaguak lesznek a mai ~20 oras monitorok elotti kanyar utan. :oops:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
A WSL a linux subsystem, pont ez a lenyege a WSL2nek, hogy semmi koze a Hyper-vhez. :)

A "semmi köze" azért barokkos túlzás, most pontosan megnézve a "Virtual Machine Platform" -ot használja, amibe a hypervizort valamikor kiemeltek a "Hyper-V"-ből külön komponensbe az idők folyamán (19H2?) úgy tűnik. Tény, hogy a Hyper-V Managerben már nincs ott a docker virtuális gépe.


Sok sikert a felélesztéséhez. Nekem most épp működik (kopp kopp fa asztalon alulról)
 
  • Tetszik
Reactions: kamm